Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No może i racja że cieplej będzie to lepiej poczekać z tymi chrzcinami 🙂 Ja do pracy wracam w kwietniu wykorzystam tylko macierzyński i trochę wypoczynkowego 🙂 później mam takie szczęście że babcia jest na wcześniejszej emeryturze i posiedzi mi z wnusią 😁
Nacudja ja jestem "personalistką" czyli inaczej kadrową w supermarkecie.
U mnie Asia jak się naje to i 3 godziny może wytrzymać bez cyca, ale czasami to jest masakra... A czy Wy dajecie dzieciom coś poza cycem, np. herbatki ? Mi położna mówiła że cycek wystarczy i narazie nic nie daje...
Dziś Asia pierwszy raz bez pomocy przewróciła sie na plecki z brzuszka 😁 sukces!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
ja raczej czesto cyca daje i z dlugoscia karmienia tez roznie.
Karolka- Olga tez od tygodnia nie chce butelki- tak nagle z dnia na dzien... do tej pory pila z tt 0, u mnie nie mam jak dokupic smoczkow 3+ a z allegro trzeba czekac, na szybko kupilam z canpola szybki przeplyw bo tylko to bylo, potem aventa, niekapek i z niczego nie chce sie napic, tez juz nie mam pomyslow jak ja przekonac i boje sie ze pojde do pracy a on sie butli nie chwyci...

no Ula tez z dnia na dzien... mojej siostry synek mial to samo, butli nie chcial za zadne skarby. jak mial 7 mcy to szla do pracy i maly jadl tylko lyzeczka, a napoje jedynie to z niekapka przyjmowal, ale do niego tez sie musial jakis czas przyzwyczajac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jedziemy tylko na cycu 🙂 Żadnych herbatek ani innych napojów.
U mnie z dzieckiem zostaje ciocia (mojej mamy siostra), ale i tak żal mi go zostawiać takiego małego. Zwłaszcza, że po pół roku dzieci się takie fajne robią 🙂 Poza tym inne jedzenie, zacznie raczkować i takie tam. Nie chcę, żeby mnie to ominęło. Zaciśnie się pasa i musimy dać radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tak w 4-5 m-cu to i ja coś zacznę jej dawać bo jak pójdę do pracy to trzeba będzie czymś podkarmić... ostatnio myślałam o ściąganiu i mrożeniu pokarmu żeby miała ewentualnie jak mnie nie będzie... bo po takiej długiej nocnej przerwie jaka robi Asia to mam spoooro mleka 🙂 ale nie wiem ile takie mleczko zamrożone może przestać... muszę poczytać na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez daje tylko mleko z cyca. Wczesniej dostawala codziennie probiotyk rozpuszczony w moim mleku, no i jak wychodzilam z domu to maz dawal moje mleko no ale z dnia na dzien przestala chciec- pojechalam na zakupy do galerii a tu po 3 h telefon, w tle placz Olgi, maz mowi ze nie chce butelki i ze musze wracac... no i od tego czasu wogole nie chce... nie wiem dlaczego- z butli chetniej pila niz z cyca a tu nagle tskie cos...
Ja mam duzo mojego mleka zamrozonego tylko jak ja jej go dam... z butelki nie wypije nic, mojego mleka tez nie.
Asia w zamrazarce moza trzymac pol roku.
Ja chyba jestem wyrodna matka, bo juz odliczam kiedy wracam do pracy.... kocham Olge, ale siedzac w domu czuje sie nikomu niepotrzebna choc roboty przy niej nie brakuje. Kocham swoja prace i brakuje mi jej zwlaszcza ze cala ciaze przesiedzialam na zwolnieniu i juz nie wyrabiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia nie jesteś wyrodną matką 🙂 Mnie też dobija monotonia i potrzebuję ludzi, ale doszłam do wniosku, że wytrzymam jakoś, bo Igor potrzebuje mnie bardziej i nie chcę potem słuchać z opowieści cioci, że zrobił to czy coś innego. Wiem, że nie będę mogła być w każdym momencie jego życia, ale chcę widzieć te małe i wielkie sukcesy jeśli tylko mam ku temu okazję 🙂 Każda z nas ma wybór. I to, że szybko wrócisz do pracy, nie znaczy że skrzywdzisz dziecko. Zadowolona mama, to zadowolony bobas 🙂
A u nas teraz jest świetna zabawa 🤨 Jak sie wyspał w dzień, to teraz szaleje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o chrzciny to teraz mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że najlepiej robić jak dziecko ma ok 2-3 tygodni i prawie cały czas śpi, lub gdy jest całkiem duże i ma ok 9-10 miesięcy. Jak będę miała drugie dziecko to wybiorę jedną z tych opcji, odradzam chrzty w wieku 3-4 miesięcy.... Co prawda każde dziecko jest inne ale od wczoraj od kilku osób usłyszałam, że to najgorsze okresy na chrzest. No ale ja już to mam za sobą, co przeżyłam to przeżyłam i teraz co chwilę sprawdzam czy Zuzka oddycha.

Ja do pracy jednak na 100% nie wracam. Mój chce, żebym siedziała z dzieckiem a sytuacja finansowa nam na to pozwala, żeby spokojnie z jednej wypłaty żyć. Będę szukała czegoś jak Zuzka będzie miała ok 2 lat. Myślę, że wtedy z moim doświadczeniem nie będę miała najmniejszego problemu, ze znalezieniem pracy gdzieś w banku.

Wybraliśmy dzisiaj szafę dla Zuzki w Ikei i na dniach mój po nią pojedzie, bo dziś by się do samochodu nie zmieściła. Kupiłam oczywiście pełno pierdół do domu jak zawsze w Ikei. I ramki na zdjęcia dla moich rodziców, dla teściów, dla moich dziadków i babci mojego bo na dzień babci i dziadka chcemy im dać zdjęcia Zuzki z sesji. Będą zmuszeniu powiesić fotki wnuczki/prawnuczki bo inaczej się obraziny jak pójdziemy w odwiedziny a to będzie schowane 😉

Danusia jutro mamy szczepienie /chociaż nie wiem czy zaszczepią Zuzę bo troszkę katarek ma/ ale w środę czy czwartek możesz wpaść. Daj znać kiedy będzie Ci pasowało 🙂
I mam smoczki TT 3+. Mogę Ci jeden odstąpić a jak kupisz to mi przy okazji oddasz. Ja będę jutro testowała do mleczka ten skoczek i zobaczymy jak się będzie Jej piło. Ale do herbatki dalej będę używała 0+ jeszcze bo herbatka jest rzadsza i czasem się krztusi pijąc ją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my ochrzciliśmy Tomusia jak miał 2 tygodnie,i rzeczywiście przespał całą mszę, nawet przy polewaniu głowy wodą się nie obudził 😉 także wg mnie to jest najlepszy moment na chrzest 🙂

ania1301 doskonale Cię rozumie co przeżyłaś jak Zuzka nie mogła złapać oddechu, miałam taką samą sytuację przy Karolku, on podczas kolek tak strasznie płakał, że aż się zapominał i robił się siny i nie mógł oddychać, niestety taka sytuacja później często się powtarzała aż do momentu gdy ustąpiły kolki , jedyne wyjście to zachować spokój i dmuchnąć mu powietrze w usta i to przechodzi. Ale za pierwszym razem stres jest ogromny, bo nie wiadomo jak się zachować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi matka truje glowe z chrztem ze po co tak dlugo czekalismy, a jak nie daj boze cos sie jej stanie to nie ochrzczona nie pojdzie do nieba 😮 takie tam bzdety. Olga jak miala 2-3 tyg niestety ale caly dzien tez nie spala tylko w nocy i zostalo jej do dzis.

Aniu, dzieki wielkie- zaplace Ci za ten smoczek bo bez sensu zebys czekala az Ci oddam, moze byc i sroda i czw tylko po poludniu bo jak bez mlodej to maz musi byc zebym mogla wyjsc.

Mysle ze po powrocie do pracy caly pozostaly czas poswiece Malej wiec naciesze sie jej sukcesami- taka mam nadzieje, a mam jeszcze zaleglego urlopu 35 dni z 2012 i 2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
FiAnn mam nadzieję, że taka sytuacja już się u mnie nie powtórzy ale w razie czego to już wiem co robić. Miałaś takie sytuacje to na pewno też wiesz, że za pierwszym razem było najgorzej bo nie wie się do końca co robić. Ja dalej się jeszcze denerwuję tym co się stało i co chwilę w nocy się budzę i muszę poruszać Zuzką i sprawdzić czy oddycha i czy się rusza. I zresztą nie tylko w nocy ale w dzień jak śpi to to samo. Wiem, że za kilka dni mi to minie ale stres zrobił swoje 😞

Danusiu to może na czwartek się umówimy?? Nie mam nic w planach więc cały dzień będę w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy macie może jakiś pomysł na zielone luźne kupki? Igorek robi takie od dłuższego czasu i trochę się tym niepokoję, a zapomniałam zapytać u pediatry. Ktoś polecił nam biogaię, ale pani w aptece mówi, że się nie opłaca i dała nam dicoflor.
Karolka na ile starcza Ci opakowanie i ile kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja w temacie zielonych kupek Ci nie pomogę niestety...

Dziś mamy szczepienie na 15 i strasznie się boję, bo na pierwszym szczepieniu przeraźliwie płakała a po sobocie boję się, że znowu mi się tak zakrztusi 😞
Ale cieszę się bardzo bo w końcu dowiem się ile waży, a ostatnio taki klocuszek się z niej zrobił 😉
Zaczęło się znów troszkę bardziej ulewać i też o to muszę zapytać pediatrę.
No i dowiem się kiedy będę mogła wprowadzać nowe posiłki 🙂
Z jednej strony cieszę się na tą wizytę w przychodzi a z drugiej mam takiego stresa, że szok 😮

Ciekawe co się dzieje z Deirą bo jakoś milczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 😘
Ja w końcu dochodzę do siebie po paskudnym przeziębieniu. Byłam tak załatwiona, że myślałam w pewnym momencie, że na pogotowie będę w nocy jechać, bo oddychac nie mogłam, miałam tak zawalone oskrzela i nos 🤢 Najgorsze było to, że nie mogłam brać żadnych leków przy karmieniu piersią. Małą ciągle przystawiałam do piersi, żeby nałykała się przeciwciał z mleka i chyba się udało ją ochronić. Zresztą karmiłam ją w maseczce na ustach 😁
W czwartek szczepienia...
No i niestety wracam do rygorystycznej diety beznabiałowej. Ostatnio troszkę uzupełniałam już dietę o nabiał i tak Małą wysypało, że od razu wszystko co związane z mlekiem odstawiłam. Podejrzewam żółty ser lub masło w cieście, którego kawałek zjadłam, ale nie jestem pewna, więc odkładam cały nabiał na bok.

Nadrobię wszystkie posty później, narazie tylko tak wyrywkowo przeleciałam, co tam u Was.

Nacudja, ja też chcę chrzciny robić najwcześniej na wiosnę. Jak już będzie ciepło. Zazdroszczę Ci tego wychowawczego. Choćby tylko 3 miesiące, ale jednak. Ja podobnie jak Karolka, nie mogę sobie pozwolić na bezpłatny urlop.
Karolka, a co z tą mamą koleżanki o ile dobrze pamiętam, która była gotowa zaopiekować się Ulą?
Aniu, coś wiadomo z tym sab simplex?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, powodzenia na szczepieniu. Oby Zuzia przeszła to lepiej niż ostatnio 🙂
Nacudja, co do kupek zielonych, to w przypadku karmienia piersią jest to podobno normalne. Moja też raz na jakiś czas takie miewa. Ale jeśli Cię to niepokoi to ewentualnie zadzwoń do pediatry.

Aniu, dzięki za troskę 😘 Przywołałaś mnie myślami 😘 Zaraz priva Ci wyślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ta pani nadal chetna, ale ja sie troche obawiam jednak, bo ona od dluzszego czasu kontaktu z dziecmi nie ma i nie wiem czy sobie poradzi, poza tym to strasza osoba, od czasu do czas cos jej tam dolega i chyba dzwonilabym do niej co 10 min, zeby sprawdzic, czy wszystko ok 😮 pomyslalam, ze w zlobku jest fajnie, kameralnie, az tak duzo dzieci nie ma, sa mlode panie, ktore wyszukuja ciekawe zajecia dzieciaczkom...mam jeszcze troche czasu do namyslu, ale chyba sie do tego zlobka coraz bardziej sklaniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, w sumie nie dziwię się, że boisz się starszej osobie oddać dziecko. Moi teście to też wiekowi ludzie i mam wiele obaw, czy sobie poradzą, ale oni się upierają, że chcą nam pomóc. Więc chyba damy im szansę na jakiś czas ale jednocześnie zapiszemy Małą do żłobka, tak żeby ewentualnie od września puścić ją do żłobka, gdyby teście jednak nie dali rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, a skad wiesz, ze w zlobkach tak fajnie?? 😉

To pierwszy tydzien ebdziesz dzwonila, co 10 minut, kolejny co 20, az w koncu jej zaufasz...
Mojej tesiowej baaaaardzo dlugo nie chcalam Nadii zostawic, ale jak juz podrosla to jezdzila tam na nocki 🙂)
Bo z taka malutka tesciowa sama bala sie zostac, bo i serce chore i cukrzyca.. wiec mowila, ze sie nie podejmie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...