Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cześć dziewczyny! wczoraj było już o niebo lepiej, Karolek trochę się wyciszył, widocznie ostatnio po prostu miał zły dzień i ja chyba też 😉

a powiedzcie mi czy Wasze dzieciaczki też tak intensywnie wkładają rączki do buzi i je obgryzają, i ślinią się niesamowicie? niby jak byłam ostatnio na szczepieniu to pediatra mi mówiła, że ząbki są już bardzo blisko, lecz wydawało mi się że to trochę za wcześnie (u Karolka pierwsze ząbki były jak miał 5 miesięcy) 😮 ale wczoraj zauważyłam że Tomusiowi już coś się bieli pod dziąsełkiem, ząbki jeszcze się nie przebiły ale już troszkę je widać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzien dobry 🙂

macie racje z tym kubkiem, nie bede juz wiecej kombinowac, moze akurat sie Uli odwidzi, a tak to jeszcze sie zachłyśnie i bedzie nieszczescie 😮
ja z niekapka mam 3 etapowy zestaw karmienia z firmy Dydus, butelka wzor Z 143, dla mnie wydawala sie byc fajna, ale dla Uli nie bardzo 😮 😁
FiAnn Ula tez sie strasznie slini, ciagle cos gryzie, paluszki, piastki, wszystko co ma w zasegu reki bierze do buzi 🙂 od wrzesniowek wiem, ze juz u niektorych bobasow wyszly pierwsze jedyneczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka poczekaj jeszcze troszkę i może akurat Ula za miesiąc zacznie normalnie pić z butelki. Nie ma co kombinować, a Ty już możesz sklep otwierać ze tymi butelkami, smoczkami i kubeczkami 😉
FiAnn Zuzka też wkłada rączki do buźki i nawet czasami całą piąstkę i już nam nawet zwymiotowała bo tak daleko wcisnęła 😮 Ślini się też niesamowicie, cała bluzeczka mokra po 10 minutach od założenia.
ajablonka ja jestem kierownikiem oddziału w pewnej instytucji finansowej. A co do chusteczek to chyba jednak wolę bardziej nawilżane 🙂 Ale jeszcze dam im szanse i kilka dni poużywam 🙂
Deira czyli Ty miałaś szczepionkę skojarzoną jeśli miałaś jedno ukłucie?? Już nie pamiętam jak o tym pisałyśmy i nie wiem która jaką brała 🤨 Super, że Natalka tak bezproblemowo to zniosła 😁
Nacudja nic w tym złego, że każda z nas ma czasami ochotę na chwilę wytchnienia bo obowiązki przy dziecku to praca na 3 etaty. Ja się czasami śmieję, że w mojej pracy to ja zarządzałam ludźmi i wydawałam polecenia a teraz to Zuzka rządzi mną i to Ona decyduje, czy siku zrobię teraz czy za 5minut itp... 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również przyłączam się do życzeń - sto lat dziewczyny! 🙂

A do nas przyplątało się jakieś przeziębienie 😞 Najpierw leczył się mój M, a teraz mnie sprzedał gila. Mam tylko nadzieję, że na Małego nie przejdzie. Jakie ewentualnie leki mogę brać, żeby się ratować?
W związku z tym ze spacerku dziś nici. Posiedzę w domu, żeby z kataru nie zrobiło się coś gorszego. Po pieluchy wyślemy tatusia 🙂
Ten dicoflor bardzo dobrze działa na pierdy. Co prawda Igorek nie narzekał do tej pory, ale teraz po tym leku to puszcza takie salwy, że aż strach 😁 Niestety z kolorem kupy nadal różnie. No ale potestujemy chociaż przez tydzień zanim będziemy zmieniać.
FiAnn Igorem też wkłada piąstki do buzi. Czasem próbuje złączone wcisnąć obie naraz 🙂 Sprawia mu to niesamowitą frajdę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- ten kubeczek jest raczej dla noworodkow by nie zaburzac odruchu ssania, no i tylko na 30 ml wiec tym sobie nie poje. Mi polozna jak wyszlam ze szpitala bez mleka w cycach kazala podawac albo tym albo strzykawka. Mi sie nie rozlewalo tyle tylko ze noworodek sie tak nie rusza jak dziecko paro miesieczne i teraz podawanie tym mogloby sie zle skonczyc...
Olga po biogai jest super, kupy jak nalezy i nic nie boli 🙂

FiAnn- Olga tez pcha rece i zabawki i co popadnie do buzi 😮 slini sie przy tym jakby banki.

Nacudia z tt i aventu sa smoczki umozliwiajace naprzemienne karmienie cycem i butla, moja pila ale do czasu i teraz tak jak Ula karolki nie chcve sie chwycic butelki a ja jestem uziemiona bo moge wyjsc na max 3 godziny i ciagle nerwowo zerkam na tel 🤢

Mi sie wczoraj nastroj poprawil-Pani w kauflandzie kazala mi pokazac dowod osobisty jak kupowalam wino na chrzciny 🤪 pyta sie czy mam 18, a ja ze od 10 lat, aleona mnie zmierzyla wzrokiem i kazala pokazac hhehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Na początek również dziękuję bardzo za życzenia 😘

Ten kubeczek Medela tak jak pisze Danusia jest dla noworodków przede wszystkim, które nie mają jeszcze wypracowanego odruchu ssania i tym się podaje pokarm, żeby nie podawać butelki. Można tym spokojnie karmić też starsze niemowlaki, tylko że jest to czasochłonne i trzeba podawać tak, żeby dziecko spijało języczkiem jak kotek w pozycji półleżącej. Wtedy na pewno się nie zakrztusi. Mam takie kubeczki, ale ich nie używałam, bo one mają tylko 30ml pojemności a jak podaję syropek debridat to podaję w zwykłym plastikowym kieliszku po lekarstwach. Natalka bardzo ładnie mi pije z takiego kieliszka.

ajablonka, współczuje porodu. Ja miałam cesarkę zaplanowaną i powiem Wam, że teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że zaplanowane cc to naprawdę wielki komfort w porównaniu do sn. Tylko trzeba się z raną uporać, ale ja biegałam już na miasto i prowadziłam samochód 7 dni po porodzie – musiałam Małą wieźć do laboatorium, więc jakby życie mnie zmusiło do tak szybkiej aktywności po zabiegu.

Nacudja, masz prawo chcieć odpocząć od dziecka i nic w tym złego, wręcz przeciwnie. Jak jesteś wypoczęta, zrelaksowana to i więcej cierpliwości można z siebie wtedy wykrzesać. Ja od czasu do czasu ostatnio staram się wyrywać z domu bez dziecka choćby po zakupy.
I moja Natalcia dostaje szczepionki z programu 5 w 1. Pierwsze szczepienie miała dwa wkłucia bo jeszcze WZW doszło a teraz już tylko jedno. I myśmy jeszcze wzięli rotawirusy, ale one są doustnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, tego konkretnego kieliszka Medela nie używam, ale podobnego plastikowego, w których np. w szpitalach podaje się leki, albo czasem takie do syropków są załączone z miarką.
Po co masz wydawać nawet te 5 zł + koszt wysyłki. Ja Ci jeden kubeczek odstąpię 🙂 Kup Ulci za to kaszkę a ja Ci ten jeden Medeli wyślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Karolka, tego konkretnego kieliszka Medela nie używam, ale podobnego plastikowego, w których np. w szpitalach podaje się leki, albo czasem takie do syropków są załączone z miarką.
Po co masz wydawać nawet te 5 zł + koszt wysyłki. Ja Ci jeden kubeczek odstąpię 🙂 Kup Ulci za to kaszkę a ja Ci ten jeden Medeli wyślę 🙂

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- mam takie samo zdanie jak Deira- czlowiek wyjdzie n chwile na zakupy i juz sie steskni za dzieckiem i od razu m a wiecej cierpliwosci i checi do zabawy 🙂
Co do Igorka to ja mysle ze ma to co Olga- po prostu woli cyca a wypil troche bo byl
glodny.

Deira- dla Ciebie tez oczywiscie wszystkiego naj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ma któraś z Was matę edukacyjną ale dla starszych dzieci?? Bo ja mam ale dla malutkich dzieci, czyli takich jak Zuzka teraz i może jeszcze ok miesiąca będzie ją ona interesowała. I chcę kupić taką bardziej edykacyjną, co ma jakieś piszczące elementy na spodzie, co dzieci dotykają itp, itd... Bo ta ma tylko pałąka z 3 zabawkami i ogólnie jest malutka. Jeśli możecie jakąś polecić to piszcie bo nie mam pojęcia jaką kupić.
A teraz mam taką:
http://allegro.pl/playgro-mata-edukacyjna-wrozki-181583-i2928914415.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tylko ta mata Karolka jest taka jak moja, czyli tylko na pałąku wiszą zabawki. A ja teraz chcę taką, co ma na podłodze różne wystające, piszczące i grające elementy. Już taką dla starszych dzieci 🙂 A ta co Ty masz to taka jak moja typowo dla niemowlaków w pierwszych miesiącach jak dopiero zaczynają się interesować tym co mają nad głową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niezupelnie, bo ta mata ma rozne szeleszczace (np odstajace uszy slonia) i piszczace( np ptaszek) elementy oprocz zawieszek, no i kwiatki sie swieca i graja kilka muzyczek 🙂 muzyczke mozna uruchomic poprzez uderzenie w kwiatka lub przyciskiem. jest tez lusterko, tak wiec dziecko lezace na brzuszku tez ma duzo interesujacych rzeczy do odkrycia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
niezupelnie, bo ta mata ma rozne szeleszczace (np odstajace uszy slonia) i piszczace( np ptaszek) elementy oprocz zawieszek, no i kwiatki sie swieca i graja kilka muzyczek 🙂 muzyczke mozna uruchomic poprzez uderzenie w kwiatka lub przyciskiem. jest tez lusterko, tak wiec dziecko lezace na brzuszku tez ma duzo interesujacych rzeczy do odkrycia 😉


a no to o taką mi własnie chodzi tylko na zdjęciu jakoś tego nie widać, żeby taka była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...