Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Część Dziewczyny 🙂
Chciałam się przywitać po baardzooo długiej nieobecności. Widzę ,że Wasze maluszki rosną jak na drożdżach 🙂 Mój Dawidek też już waży ponad 8 kg i wcina zupki z mięskiem 🙂 Fajnie ,że cały czas utrzymujecie kontakt i piszecie na forum. Ja z moją dwójeczką mam taki sajgon ,że mogę sobie tylko pomarzyć żeby w ciągu dnia usiąść do komputera. Ale wchodzę tu nie raz wieczorami i czytam co u Was słychać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Larosa, pewnie nie uwierzysz ale właśnie się ostatnio zastanawiałam co u Ciebie 😁

Chrzciny się udały super 🙂 Kubuś wyglądał prześlicznie i był najgrzeczniejszy na świecie i w kościele i przez kilka ładnych godzin w knajpie 🙂 Mamusia chrzestna też sobie jakoś dała (powiem skromnie) radę 🙂 Trochę byłam zestresowana ale na szczęście faktycznie nie miałam za dużo do robienia.
Niestety rozebrało mnie jakieś choróbsko, dusi mnie i straciłam głos. Skrzypię jak stara szafa. Mam nadzieję, że nie zaraziłam ani mojego synka ani świeżo upieczonego chrześniaka.

Piotruś ciągle wysypany 😞 Smarujemy i smarujemy i poprawa niewielka. Ja porzuciłam kury na rzecz królików (wyglądają po upieczeniu jak zdechłe szczury) ale nie wiem czy coś to pomoże. Na dodatek Piotruś nam stanął na wadze i od ponad miesiąca nie przytył ani trochę więc zaczynam się strasznie martwić 😞 Wiem, że jest duży (8,4kg) ale żeby przez tyle czasu nic? Mówiłam o tym naszej alergolog ale się jakoś niespecjalnie przejęła.

Czytałam co pisałyście o tej dyni. Zobaczymy,może jutro jak Piotrusia nie wysypie mocniej, to zaryzykuję z tą dynią. Bo czekanie aż mu wysypka całkiem przejdzie chyba nie ma sensu. Coś czuję, że długo mi przyjdzie na to czekać.
Znajoma namawia nas do pójścia do lekarki-homeopatki. Zawsze wydawało mi się, że takimi czarami się człowieka nie wyleczy i że to zwykłe wyciąganie kasy ale jestem już tak zdesperowana, że faktycznie chyba nas umówię na wizytę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
My już na nogach od 7. Za oknem delikatnie kropi ale może przejdzie i wyskoczymy na spacerek koło południa 😉 O teraz zapowiadają, że po południu ma być 9st i bez deszczu, a od czwartku u nas na południu 17stopni 🤪 🤪 🤪

Larosa ja Cię chyba ściągnęłam myślami tak jak Gofer 😁 Kilka dni temu myślałam co u Ciebie i FiAnn i tu taka miła wiadomość dzisiaj 😁 Cieszę się, że u Was wszystko ok 😁
FiAnn jeśli nas czytasz czasami to też daj jakiś znak 😉 😉 😉
Gofer fajnie, że się udało z chrzcinami. Teraz na chrzcie Piotrusia nie będzie stresu jak już wiesz co i jak 😉 Ja bym na Twoim miejscu spróbowała z tą lekarką. Jeśli Piotrusia wszystko uczula i nic nie pomaga to co Ci szkodzi, a nóż akurat właśnie homeopatia pomoże.
Karolka moja mała papuga znowu zrobiła dziś coś za Ulą 😉 Rano słodko wyciągnęła do mnie rączki i tak fajnie zaciskała i prostowała paluszki 😁 Super widok 😁 I przed chwilką do zabawki to samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂
Larosa fajnie, ze sie odezwalas 🙂
Ja na 8 odstawilam Ulcie do zlobka, jak pani ja wziela to nawet sie za mna nie obejrzala 😜 😁 pani usiadla z nia na kolankach miedzy dziecmi a ta z zaciekawieniem sie na nie patrzyla 🙂 no wiec ja siedze z tesciowka i pije kawe 😮 cale szczescie dzis juz wyjezdza, bo chyba bym nie wyrobila...od wczoraj z nerwow znow mam rewolucje zołądkowe 🤢

Ania no to super, ze zuzia rączkami sięga 🙂 Ula juz magnesy z lodowki ściaga 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania nie ma co - świetnie im poszło 😁 Ważne, że Zuzia zadowolona 🙂
Larosa super, że wszystko u Was w porządku. Odzywaj się czasem jak znajdziesz wolną chwilkę 🙂
Gofer dobrze, że chrzciny się udały. Teraz łatwiej będzie na Waszych, bo już wszystko znane. Kuruj się, żebyś nie roznosiła zarazków 😉 A tym lekarzem spróbuj. Co Ci szkodzi? Moim zdaniem na pewno gorzej nie będzie.

Igorek ma jakąś fazę, że w dzień marnie je za to nadrabia w nocy i wstaje na cyca po 6 razy. Czuję się taka słaba, ciągle mi się w głowie kręci, ale to pewnie wszystko wina zmęczenia.
A w tym tygodniu mam zamiar udać się do jedynej restauracji w mojej okolicy, żeby zobaczyć jak się przedstawia sprawa zrobienia u nich chrzcin. Najwyższy czas się za to zabrać jak chce je robić w czerwcu. Jak u nich będzie nie za ciekawie to i restaurację i kościół trzeba będzie zmienić, żeby nie trzeba było daleko jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja u nas dzisiaj była taka dziwna noc 🤢 Zuza jak zawsze przesypia całe noce albo czasami obudzi się raz na jedzonko to dzisiaj obudziła się przed 23 a później po 3... (czyli 2 posiłki więcej w nocy niż zazwyczaj) O 7 też zjadła ale już dalej spać nie chciała. Dzisiaj też zjadła tylko troszkę ponad 100ml kaszki i przed momentem dałam zupkę ale zaciskała usteczka a już jest Jej pora na jedzenie. widocznie dzieci czasami mają takie zmiany nastrojów jedzeniowych 😉
Teraz zasnęła ale jak nie chciała jeść to zapewne za jakąś godzinkę obudzi się z wielkim wrzaskiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia wyglada przeslodko.. 🙂 jak moj L karmi Olisia to w sumie wygladaja oboje podobnie do niej... 🙂 Jak ja go karmie to ciuszki chociaz oszczedze, czasem nam sie uda w ogole nie pobrudzic ale jak jest za bardzo zainteresowany psem ktory sie kreci gdzies to wtedy brudne jest wszystko ..OStatnio wsadzil nos w lyzeczke z jogurtem z Hippa i siarbnal sobie tym noskiem..potem caly dzien mu jagodowe gile odciagalam:P

Gofer - super ze chrzciny sie udaly .. dziewczyny maja racje, masz juz przeszkolenie jak beda wasze wygladaly.. Ja na nasze bylam zielona ... 🙂

Larosanegra- co za przystojniak spoglada z twojego avatarku 🙂 !

Karolka - a myslalam ze tylko moj to takie lepkie raczki, co mu sie znajdzie w zasiegu wzroku , za chwile znajduje u niego w lapkach, troche to sie robi niebezpieczne:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, Twoja Zuzia mnie rozwaliła 🤪 No nie ma to jak wspólne spędzanie czasu z tatusiem 🙂 Mamy są fajne ale zawsze najfaniej się rozrabia z ojcem 🙂
PS. Nie wiem czemu ale u mnie wszystkie Twoje zdjęcia są obcięte do połowy - tak, jakby były za duże i się nie mieściły. To tak specjalnie czy mój komp coś szaleje?

Nacudja, my też powoli się rozglądamy za knajpą na chrzciny. Koło mnie jest całkiem sympatyczne miejsce ale za obiad + deser+małe przystawki od osoby życzą sobie 120 zł. To chyba dużo, nie? Co prawda to centrum Warszawy, a w niedzielę byliśmy na chrzcinach 60 km za miastem i płacili 125 zł/os ale to jakoś dziwnie, bo niektórzy za wesele całonocne z kilkoma daniami na ciepło płacą 150-200 zł. Dajcie znać jak u Was to finansowo wygląda.Bo ciekawa jestem czy tylko stolica taka droga czy wszędzie tak...

Ja pół godziny temu rozdziewiczyłam Piotrusia jedzeniowo 🤪 Zjadł pół łyżeczki Hippa ziemniak + dynia (od tego kazała alergolog zacząć bo ponoć mniej uczula niż np marchewka). No i teraz czekam na cud w postaci braku dodatkowej wysypki (bo taką zwykłą to i tak i tak ma) i braku dużej ilości śluzu w kupie (bo trochę i tak zawsze ma). trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ja nie wiem co wyprawiali podczas jedzenia, że Zuzka nawet rzęsy miała w śliwce 🤪 i tak jak Anecia napisała, w nosie nawet po kąpieli były jeszcze resztki deserku 😉
Nie wiem dlaczego masz obcięte zdjęcia, może to zależy od komputera. Ja je zawsze zmniejszam i jak wstawiam to przez moment też mam takie wielkie a po kilku sekundach robią się normalne.
Natomiast jeśli chodzi o ceny w lokalach to u mnie są tańsze. W lokalu za dwudaniowy obiad (z dwoma lub trzema kawałkami mięsa na osobę) + zimna płyta + napoje zimne oraz ciepłe liczą sobie od 65-80zł. W cenie nie ma jednak ciast ani tortu. Na pewno jednak w Wa-wie ceny są wyższe niż w małych miejscowościach...

Daj znać jak Piotruś po dyni. Trzymam kciuki aby nic nowego się nie pojawiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my zaraz do dermatologa jedziemy 😮 bedzie kilka ciezkich dni po wymrazaniu... ehh, Olga tez sciaga magnesy z lodowki, jednak czesciej zamiast u niej w rece laduja na ziemi i kilka co byly z gliny wlasnorecznie przeze mnie zrobione i wypalone w pracy zostaly rozbite. Wroce do pracy to bede lepic, malowac i wypalac 😁 niech sie cieszy.
Olga stracila zainteresowanie wszelkimi zabawkami i bawi sie tylko stopami 😮 nie wiem, co sie jej stalo. 🤢 ciagle trzeba zakladac skarpety bo sciaga i sciaga Paskuda jedna 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas dziś męczący dzień. Natalka od rana zachowuje się paskudnie - ciągle na rękach, na kolanach a jak już na macie to koniecznie muszę leżeć koło niej. I nic nie jestem w stanie zrobić 😮

Larosa, fajnie, że się odezwałaś 🙂 Śliczne masz zdjęcie w avatarku 🙂 Z tego co pamiętam to chyba Ty albo Twój mąż zajmujecie się profesjonalnie fotografią?
Aniu, ale Zuzka wygląda rozbrajająco 😁 U mnie dzisiaj M karmił Małą obiadkiem 🙂 Nawet mu poszło nieźle 🙂
Danusiu, powodzenia u dermatologa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira a gorączka Natalce już spadła całkowicie czy jeszcze ma?? Bo nie pamiętam czy o tym pisałaś, tylko kojarzę, że o antybiotykach pisałaś, że bierze i już wesoła była. Może znowu jakiś skok rozwojowy i potrzebuje więcej uwagi. Ja tak zawsze sobie wmawiam jak tylko Zuza zaczyna marudzić 😉

Dziewczyny nie kojarzę, czy któraś poza Karolą używa pieluch z biedronki. Jeśli tak to jest fajna promocja: 2 paczki za 50zł 🙂 Kupiłam dzisiaj 🙂 Promocja jest do 17-go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kiniak85 napisał(a):
filipek ma wysypke, wyszly mu chrostki ( nie sa tak widoczne ale czuc je reka na calym ciele) dodatkowo ma takie czerwone placki chropowate, mysle ze to moze byc reakcja na gluten, zastanawiam sie czy nie przestac mu dawac np przez tydzien ,


być może to po glutenie 😞 Ja Zuzi od jutra zaczynam na nowo podawać bo zrobiłam tydzień przerwy po tym jak zaczęła bardzo mocno ulewać. Ale to chyba jednak nie reakcja na gluten bo jak nie dawałam to też się zdarzyło kilka razy więc u nas to chyba przypadek był.
A dawałaś poza glutenem coś nowego do jedzenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff, juz po, nawet nie bylo zle- tylko troszke płakała 🙂
U nas numer jeden sa zieloned pampersy, potem pomaranczowe, dada jest nawet ok ale jak jest nasikane to jakos strasznie czuc z dady a z pampersa nie 😮 przynajmniej u nas tak jest, nie wiem dlaczego. Wiecx ja kupuje pampersy zielone lub pomaranczowe bo jak sa w promocji to niedrogo wychodza nawet zielone.
Kurcze, chyba mam angine 😲 dzis rano obudzilam sie a tu zero kataru ale dla odmiany bolace gardlo, jak odkaszle wypada zielona wstretna wydzielina, patrze do lusterka po kapieli a tam na migdalach biale kropki 😮 angine czesto mam- tak ze dwa razy na rok, mam w domu duomox- zawsze to mialam na angine ale nie wiem czy mozna stosowac przy karmieniu, nie orientujecie sie? cghyba jutro pojde do lekarza puki jeszcze nie mam wysokiej temperatury bo to poewnie sie rozwinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mozliwe ze wysypka to po glutenie, zdarzylo mi sie pare razy ze Olga zwymiotowala po tym jak na wieczor wypila 210 ml kleiku, jednego cycka, darla sie o drugiego dalam jej.... i na raz fontanna 😲 moze Zuzia też sie przejadla i temu ulewa. Ja juz teraz nie daje po kleiku drugiego cyca tylko butla i jeden na dopitke nawet jak sie upomina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kiniak85 napisał(a):
ania je to samo, to od jutra przerwa z glutenem i zobaczymy czy zejdzie wysypka


no dokładnie, najlepiej przerwać i obserwować. I jak zejdzie to na nowo podawać. My zaczynamy drugie podejście od jutra 🙂
A dawałaś tą mannę z Nestle czy coś innego bo nie pamiętam teraz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...