Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jedyne co pasuje to

Gorączka trzydniowa. Inaczej rumień nagły

Ostra choroba zakaźna, występująca zwykle u dzieci do 24. miesiąca życia.
Wysypka ma postać płaskich, czerwonych plamek.
Gdzie się pojawia? Najpierw na tułowiu, potem schodzi na ręce i nóżki. Charakterystyczne jest to, że wysypka pojawia się tuż po tym, jak maluchowi spadnie gorączka, i utrzymuje się przez 2–3 dni. W momencie pojawienia się wysypki stan dziecka poprawia się.
Objawy towarzyszące: wysoka temperatura, która spada w 3.–4. dniu choroby.
Jak ulżyć dziecku? Gorączki trzydniowej się nie leczy. Maluch powinien dużo pić, a gdy temperatura jego ciała przekroczy 38°C, trzeba podać mu środki przeciwgorączkowe dla dzieci.
Kiedy do lekarza? Zawsze – każde niemowlę z gorączką powinno być zbadane przez pediatrę, by wykluczyć jej inne przyczyny (np. zapalenie ucha, infekcję bakteryjną itp).


Ale skad wtedy biegunka i wymioty ktore mial? To mi nie pasuje do tej trzydniowki.. Poki co tego sie trzymam.. Tak czy siak to zakazna choroba a mni tu potraktowali jakbym z katarem sama przyszla..:/ Szkoda gadac.. Mam nadzieje ze wydobrzeje i ni bedziemy musieli tam lazic ...

TO widze ze w Polsce tez nie lepiej czasami .. GDzie sa lekarze z powolania , ktorzy chca pomagac i uspokoic spanikowanych rodzicow a nie tylko ponizyc i traktowac jak glupka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aneciia bardzo współczuję przejść z lekarzem. Opis tego co wstawiłaś niby pasuje. Trzymam kciuki, żeby to była tylko trzydniówka. Zdrówka dla Olisia 😘
Karolka ucałuj Ulcię 😘 Po niej widzę upływający czas... Jak ona kończy ileś, to od razu sobie uświadamiam, że i Igor za chwilę 🙂
Ajablonka jak w pracy minął pierwszy dzień i jak Cię powitali? 🙂

A my zamiast w taką piekną pogodę być w parku, to siedzimy w domu, bo mojemu dziecku przestało się chyba podobać spacerowanie 😞 Po godzinie biegiem wracałam do domu, bo płakał i odkąd przyszliśmy non stop wyje 😞 Chyba go przechwaliłam w zeszłym tygodniu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
Karolka buziaczki dla naszej szlicznej modeleczki :*** Jak ten czas szybko leci...
Anecia mam nadzieje ze Olisiowi sie poprawi i lada chwilka wroci do zdrowka i bedzie sie znowu bawil i wesolutko usmiechal do Mamusi :** a co do lekarzy to szkoda gadac... niektorzy to naprawde wogole nie powinni leczyc b o sie do tego nie nadaja
Ajablonka opowiadaj jak w pracy i jak pierwszy dzien tesciowej sam na sam z Asia???
Nacudja u nas tez spacerekw wielkim stresie, chodze pod blokiem bo nie weim kiedy zaplacze, jak ostatnio. Pisalam tu o tym ale akurat serewr padl... Tesciowa nas odwiedzila poganiala mnie zeby szybciej na spcer wychodzic ja odprowadzic i z tego wszystkiego z klatki nie moglam nawet wyjsc bo taki byl wrzas, i nie weim czy to przez tesciowke ze tak skakala czy moze slonko zaswiecilo w oczka czy cos innego, ale tesciowa ladnie to skomentowala, ze to moja wina ze pewnie dziecko pierwszy raz widzi slonce... a ja codziennie dwa razy dziennie na spacerze jestem 😞 ehhh szkoda gadac.., 😞 zawrocilysmy sie do domku i tyle bylo ze spaceru.
A my chyba przechodzimy z grupy dziaslaczkow do grupy PIERWSZY ZABEK... JUlia przez 2 godziny z samego rana plakala, jesc na wszystko niee cycy niee zagladam do buni a tam cos do mnie swieci ;p ciekawe po jakim czasie wyjdzie na wierzch
Pisalyscie o gotowaniu dla swoich maluszkow, ja tez zaczelam zrobilam dynie to nawet buziaczka nie chciala otworzyc ;p, ziemniak podobnie bez rewelacji za to sloiczkowa marcheweczka to rarytasik az sie uszy trzesa. Zastanawiam sie czy te sloiczki sa lepsze smakowo od tego co ja robie czy moze przez te zabki wszystko na niee, sama juz nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia to pewnie przez te zęby. Jak wyjdzie to i z jedzeniem będzie lepiej.
Igorek też ostatnio marnie je, ale to raczej nie zęby, bo u nas by to oznaczalo, że wychodzą drugi miesiąc...
Zastanawiam się czy spróbować wyjść raz jeszcze...
I mam pytanie do mam podających kaszkę mannę. Macie taką normalną błyskawiczną czy jakąś specjalną dla dzieci?
A no i mój świnek ma kolegę 🙂 Na razie nie wygląda na zachwyconego, bo drugi to maluch i traktuje go jak brzęczącą muchę nad uchem. Zastanawiam się czy nie uszczęśliwiłam go na siłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie - do mamus ktore gotuja swoim pociechom 🙂 sluchajcie jakie robicie wariacje obiadkowe ze tak naazwe dla waszych maluchow? Nie mam za bardzo pomyslu co z czym polaczyc .::> Moze jakies propozycje ?? 😁
Dorobilm sie blendera haaha i mam zamiar zaczac cos mu gotowac jak juz mu przejdzie awwersja do jedzenia... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula dziekuje ciociom za buziaki i usciski 😘 😘 😘

Uli najlepszym gotowanym obiadkiem jest marchew + ziemniak + pietruszka + indyk, robilam jeszcze burak + ziemniak + kurczak i brokul + ziemniak + indyk (to jej nie smakowalo)...

Nacudja a moze Igorowi spacwerowka nie odpowiada? Ula tez sie cos ostatnio na spacerach rzucała, ale odkad z powrotem jezdzi w gondoli jest spokoj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka no właśnie nie dawno zmieniliśmy wózek, bo płakał w gondoli. Teraz mu źle w spacerówce. Już nie wiem jak on chce na te spacery wychodzic.

Podjęłam jednak drugą próbę spaceru i okazała się bardziej udana. Przekręciłam rączkę i jechał oglądając świat i widząc mamę. Było mu znacznie lepiej, ale co ja się namęczyłam. Zmiana kierunku jazdy i od razu wózek nie nadaje się do prowadzenia. W gondoli zmieniałam jej położenie, a stelaż zostawał w tym samym kierunku. Także jeśli mogę coś polecić tym, które jeszcze nie kupiły wózka, to znacznie lepiej jedzie się wózkiem, którym można zmieniać kierunek jazdy całego siedziska, a nie tylko rączki.

Kupiłam mu też kolejną herbatkę, tym razem owocową i może to mu zasmakuje do picia. łatwiej wyjąć kubek niż cyca w parku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia śpi 🙂 Do 19 byliśmy na powietrzu. Mnie znowu troszkę słoneczko podpiekło na obiad zrobiliśmy grilla w ogrodzie, dzień ogólnie super 🙂
Jutro o 10 mamy kontrolę bioderek, chyba ostatnią a o 15 szczepienie.

Anetko całe szczęście, że to nie rotawirusy bo jak pisałaś o tej gorączce, wymiotach i biegunce to od razu o rotawirusach pomyślałam, ale przy nich nie ma wysypki. Całe szczęście, że to najprawdopodobniej trzydniówka. A lekarze... no cóż aż brakuje słów 🤢
Iwcia a robiłaś samą dynię i samego ziemniaczka?? Ja daję więcej warzyw na raz. Spróbuj zrobić np. ziemniak+marchewka+brokuł+kurczak/indyk. Na kolejny dzień dodaj do tego koperek i ryż. I jak zasmakuje to zmieniaj proporcje, jednego dnia więcej marchewki innego dodaj koperek a kolejnego pietruszkę. Może wtedy zaskoczy 😉 Ajablonka robiła jeszcze buraczka ale ja jeszcze nie dawałam.
Karolka czyli panie w żłobku solidnie ćwiczą 🙂 Gratuluję postępów 😁 Zuzia coraz częściej się obrana z pleców na brzuch i odwrotnie ale kulać się jakoś nie chce 😞 Mam nadzieję, że po ćwiczeniach coś się ruszy 🙂
Nacudja Zuzia pierwszy raz jak jechała w spacerówce to na początku płakała. Całe szczęście, że byłam z M na spacerze i jak jechała i widziała kogoś z nas to było ok. Po ok pół godziny było już ok i chyba zaskoczyła, że ma patrzyć na świat a nie na nas i do tej pory jest dobrze. Odpukać w niemalowane jeszcze mi akcji na spacerze nie zrobiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- ja mam zwykla kasze manne tzn krupiczke.

Ja robie tak jak Ania- zmieniam proporcje, gotuje na parze i wsadzam do blendera, raz zamiast kalafiora byl brokul i tez smakowalo a i zamiast ryzu kasza jaglana i zajadala. Dzis byla zupka z lososiem ale juz tak nie smakowala.

Karolka- gratulacje dla Ulci 🤪 zdolna dziewczyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja z kaszki manny w ogole zrezygnowalam i zamiast tego podaje gluten Uli w postaci rozmiekczonych ciasteczek z hippa 🙂 bardzo jej taki deserek smakuje 😉 dwa pokruszone ciasteczka zalewam kilkoma lyzkami soczku, czekam az namokna i rozduszam na papke, Ula wcina az sie uszy trzesą...Wczesniej mialysmy kaszke manne z nestle, ktora sie tylko woda zalewalo, ale ona jakas taka niedobra byla..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, ale on w tej spacerówce jeździ od czwartku chyba. Do wczoraj jeździł z tatą, bo ja byłam zajęta szykowaniem imprezy. Wczoraj na drugi spacer ja z nim wyszłam, to już płakał i dziś było tak samo. A tatuś mówi, że jemu raczej szybko zasypiał i nie było problemu. To ja już tym bardziej nie wiem o co chodzi, ale nie będę się poddawać i nadal będę go wyprowadzać. Najwyżej na krócej, ale częściej i liczę na to, że w końcu załapie.
To spróbuję najpierw ze zwykłą kaszką manną, a jak nie da rady, to damy ciastka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak Aniu ja robilam tylko sama dynie i samego ziemniaka narazie, poniewaz dopiero zaczynam wprowadzac rozne smaki i musze obserwowac czy cos przypadkiem nie uczula.Wiem ze to dosc pozno ale tak zalecila nasza p. pediatra.
W czwartek mamy do nurologa bardzo szybko udalo sie umowic, ja czytalam na necie ze ta p. doktor jest bardzo dobra i do niej czeka sie dlugo a tu prosze ten czwartek 🙂 chyba ze moj A cos pomylil i zapisal nas do innego lekarza ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
wczoraj zrobilam Ulci inhalacje na noc Olbasem i spala slicznie bez chrumkania 😉

Ania piszac, ze Ula sie zaczela kulac mialam na mysli, ze przewrocila sie z brzuszka na plecki i potem z pleckow na brzuszek 🙂 niestety nie kula sie jeszcze po calym pokoju 😜 ale ja jestem bardzo szczesliwa, ze dziewczyna zaczela sie ruszac, bo wczesniej jak placek lezala i w tej pozycji tylko sie bawila, a jak chcialam ja przekulac, to sie robila sztywna jak kłoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się tylko witam i uciekam bo na 10 jedziemy na bioderka a później jeszcze szczepienie mamy.
Karolka ale jak już załapała to chwila moment i będziesz Ją po pokoju łapała jak Jablonka Asię 😁
Nacudja w takim razie to nie wiem co się Igorkowi stało, że popłakuje na spacerach... Może za ciepło mu na słońcu 😞 Nie mam pojęcia co Ci doradzić.
ajablonka jak w pracy było wczoraj?? 🙂

Ewelka buziaczki dla Alanka 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny..
Dzieki Karolka za link , z tego co czytam to duzo sie zgadza , wiec mam nadzieje ze to bylo to.. Olis dzis juz wraca do zywych , wysypke ma nadal ale juz nie tak intensywna jak wczoraj .. Jedynie co to dalej niechetnie je, ale i to mam nadzieje sie poprawi .. Wazne ze i humor mu wraca. Tylko noc...- porazka ! Przez sen jeczy, placze, kreci sie , rzuca rekami.. Dzisiaj juz zalapalam nerwa bo sam nie wiedzial o co chodzi, lezal na plecach plakal , obracal sie na bok - przestawal , spal dalej jakies 10 sekund i znowu na plecy i tak wkolko , wszystko w polsnie..Nie wiem czy cos mu sie sni ze tak wariuje , czy cos przeszkadza.. No i jak sie budzi juz to z placzem..
U nas pogoda nieciekawa, ale moze wyjdziemy sie gdzies przejsc chociaz troche swiezego powietrza lyknac..

Aniu - trzymam kciuki zeby Zuzia dzielnie zniosla szczepienie.. 🙂
Ewela- jeszcze raz buziaki dla Alanka.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igorek stwierdził, że woli w domu siedzieć niż zażywać świeżego powietrza 😞 To siedzimy po tym jak biegiem leciałam z parku, bo on nie płakał tylko wył 😞 Tyle tylko, że tu też wyje, więc już nie wiem o co chodzi 😞
A my jutro do tej poradni konsultacji szczepień.
Ania powodzenia na szczepieniu i biderkach. Daj znać po.
ewela ucałuj Alanka 😘
Aneciia cieszę się, że już lepiej. Teraz na pewno szybko wróci do formy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja moze to zeby... u nas ledwo ledwo widac, moze i u Igorka cos tam sie czai w buziaku i za chwilke bedzie widac 🙂
Ania powodzenia na bioderrkach i przede wszytskim na szczepienieu, Zuzia to dzielna dziewczynka i pewnie zniesie to z usmiechem na buzi 🙂
Anecia super ze Olis juz lepiej, araz wysypka zniknie i oboje zapomnicie o okropnym chorobsku.
Karolcia a jak Ty sie czujesz?? pisalas ze masz lekkie przeziebienie, minelo juz?? Ulcia jak juz raz zaczela sie kulac to sie jej pewnie spodobalo i bedzie coraz wiecej ;p
u nas teraz Julii przemieszcza sie pelzajac najlepiej wychodzi jej do tylu ;p ale kula sie tez tylko w jedna strone, zobaczymy co neurolog powie we czwartek, mam nadzieje ze wszystko ok i to tylko moje panikowanie niepoptrzebne, choc na skierowaniu ma napisane "dyskoordynacja ruchowa"
Ewela buziaki dla Alanka :*
Gofer odezwij sie, jak Piotrus??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Dwa dni w pracy minęły całkiem spoko 🙂 Myślałam że bedzie gorzej ale nawet dobrze zniosłam to że nie widzę Asi 🙂 czas szybko mija i nie ma czasu tęsknić 🙂
Wczoraj byla piękna pogoda i po pracy pojechaliśmy na wieś i Asia spala na świeżym powietrzu wśród pól i lasów 🤪 Dzis jest pochmurno więc mam czas przysiąść 🙂
Danusia wg ustawy zaświadczenie od lekarza nie jest konieczne, pracodawca powinien Ci udzielić przerwy na Twój pisemny wniosek... Ja na razie nie nosiłam ale czekam na odp mojej opiekunki z kadr czy ona tego wymaga. Mój rodzinny i za razem pediatra Asi powiedziała że takie zaświadczenie u niej kosztuje 30 zł 😮 i że nie muszę go okazywać, że to tylko wymysł pracodawców....
Anecia Asia miała wysypkę w postaci takich malutkich plamek na całym brzuchu. Biegunki ani wymiotów nie miała... Mam nadzieję że Olisiowi to wszystko minie... Wysypka była troszkę podobna ale Asia miala mniejsze i takie gęste te plamki no i tylko na brzuszku... Nie wiem co Ci poradzić, szkoda mi Ciebie ii Olisia że tak sie męczycie z tymi lekarzami 😞
Aniu no to miałaś ubaw z fotografem 🙂 Zuzia jak chlopak... hmmm to cikawe, nie mogę sobie wyobrazić 🙂 Powodzenia na szczepieniu i po nim 🙂 oby Zuziulek dobrze to zniosła :*
Ewela fajnie że chrzciny sie udały 🙂 Ucałuj Alanka :*
Nacudja w pracy jak pisałam spoko, najmilsze to że ludzie mnie bardzo goraco przyjęli, każdy mówi że nie mógł sie doczekać aż wróce bo dziewczyna która mnie zastepowała nie spodobała im się 🙂 Jest na prawdę fajnie 🙂
Iwcia Teściowa jakos sobie radzi 🙂 Asia jest podobno grzeczna 🙂 pierwszy dzień nawet ładnie usypiała ale dzis była troche marudna i oczywiście konczyło sie na uspaniu w wózku... Zwracam jej uwagę ale i tak wiem że bedzie robić wbrew mnie jak ja tego nie widze wieć szkoda moich nerwów. Dziecko jest zadbane, mieszaknie posprzatane, obiad zrobiony wiec nie mam az tak źle 🙂 😜
Karolka zobaczysz jak Ulcia szybko załapie to będzie sie kręcić 🙂 Asia to juz tak wariuje że szok. Kupiłam jej te puzzle piankowe i kręci sie na nch, juz nawet tyłe do góry podnosic zaczyna 🤪 Ćwiczenia na prawdę robia cuda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...