Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anecia, Karolka- nom dobrze ze mamy to juz za soba bo placz byl niesamowity, zabrali nam ja a my pod drzwiami czekalismy 15 min i sluchalismy przerazliwego placzu az sie zanosiła, za pierwszym razem co bylismy to tylko przepłukali jej ten kanalik sola fizjologiczna pod cisnieniem no ale nie pomoglo, teraz miała z sondowaniem, tzn wsadzili jej igle do kanalika łzowego i zrobili dziurke nowa żeby łzy miały ujscie i zeby sie juz tam nie kisiło. To oczywiscie bez znieczulenia, na sile jej glowe trzymali po zabiegu pare razy jej sie prxztypomnialo i zaplakala, potem juz spoko przez dzien.

Anecia- Ogla ma na rączce naczyniaka i tez zrobil sie wypukły, no i dermatolog go wymraza, to raczej nic nie boli, po tym jest ranka jak po opażeniu, jezdzimy raz na miesiac do czasu az zniknie a jak nie to zabieg hirurgiczny wycinanie. Ma tez kilka malutkich to tylko raz lekko przymroziła i powiedziała ze samo zniknie napewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas dziś debiut z jogurcikiem 😁 Asia sie kwasiła ale buźkę otwiarała i cmokała 🙂 Podaję jej też te ciasteczka co Ty Karolka dawałaś Ulci z Anglii. Fajne są, na razie otworzyłam jakieś zborzowe ale tak sobie idą, zobacze też inny smak jak będzie wcinała 🙂
Kolejny dzień z teściową... Już zaczyna mnie irytować, jej jeden tekst dziś mnie dobił... "Teraz to już mój dzidziuś a nie wasz... hehehe" Zwraca sie też do Asi "córeczko" 😮 😮 zaczyna mnie to przerażać, jak tak dalej pójdzie to bedzie nas czekała poważna rozmowa... 😠 😠
Karolka nie może rządać tego zaświadczenia ale dziś dostałam info że moja kadrowa tego potrzebuje i teraz nie wiem albo musze zapłacić albo iść do innego lekarza...
Aniu to Zuzia jest mała spryciula hehe 🙂 w domu ma lenia a u lekarza popisuje się swoimi umiejętnościami 😜 😜 Co do oczka to może właśnie je przewiało, czasem podobno tak się dzieje jak za silny wiatr dziecku powieje... Kombinuj z tą solą powinno pomóc.
Danusia biedna Olga ja jak zytam że dizecko tak sie męczy to az mi sie płakać chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tam do obiadkow daje Uli żółtko gotowane...nie odważyłabym sie jej podać surowe, ja sama bym takiego nie zjadla a co dopiero takie dziecko 😮 kiedys kury byly z wiadomego zródla, a teraz nawet jak kupie od gospodarza na ryneczku to nie mam pewnosci co on za jaja ma... 😉 przynajmniej ja nie ufam 😜

Jablonka jakby mi tak tesciowa powiedziala, to od razu bym to skomentowala glosno 😠 strasznie mnie drażnią takie teksty nawet jak sa niby na zarty...tym bardziej z ust tesciowej wrrrrr
Kurcze lekarz nie moze brac za takie zaswiadczenie pieniedzy 😮 idz moze do innego, co? to moze byc nawet Twoj ginekolog..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola ja będę żółtko gotowała z warzywami do obiadku. Czytałam, że np. do mleka daje się surowe i do zupek też. Ale ja jak np. widzę jak ktoś je kogel mogel albo tatar i tam jest surowe żółtko to mnie dźwiga 😮 No i faktycznie teraz to nie wiadomo skąd te jajka i co tak naprawdę tam jest... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia dobrze, że Olga i Wy macie już to za sobą. Aż mnie ciarki przeszły od samego opisu zabiegu, a co dopiero takie dziecko. Najważniejsze, żeby pomogło i więcej nie trzeba było tego powtarzać.
Ania jeśli oczko nie jest zaczerwienione, to pewnie tylko ją przewiało. Myślę, że przemywanie solą czy rumiankiem (ja bym się odważyła) powinno pomóc. Pamiętam, że jako dziecko też miałam taki problem i rumianek działał.
Kiniak całusy dla Filipka 😘
Aneciia fajnie, że zakupy się udały 🙂 Też byłam dziś w C&A i wróciłam bogatsza o dwie pary spodni. I to w kolorach takich jak nie ja (jak to powiedział mój mąż) - malinowym i zielonym 😉 Ech ta wiosna... 😁

Byliśmy dziś w tej poradni konsultacji szczepień. I w sumie cieszę się, że tam trafiliśmy. Jeszcze na dobre nam to wyjdzie. Wreszcie mamy lekarza, który traktuje nas jak porządnych ludzi, którzy po prostu martwią się o bezpieczeństwo dziecka. I nawet jeśli nie pochwala, to potrafi zrozumieć naszą decyzję. Będziemy mieli stworzony taki kalendarz szczepień, który będzie nam odpowiadał, a nie zostanie ustalony z góry. Za dwa miesiące jedziemy na 3 dawkę wzw.
Gofer może spróbuj postarać się o skierowanie do takiej poradni. Mają podobno lepsze gatunkowo szczepionki. Na pewno ta błonica, tężec, krztusiec jest bez rtęci i nie ma pełnej komórki krztuśca, czyli jest dużo bezpieczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas noc masakra. Zresztą już kolejna. Nie wiem co się stało Igorowi, ale chyba zaczął się bać sam spać w łóżeczku albo ma jakieś wyjątkowo złe sny. Często się budzi z płaczem, a jak się już go ulula ponownie lub nakarmi to nie można go do łóżeczka odłożyć, bo jak tylko głowa zetknie się z materacem to już się wybudza. O dziwo w naszym łóżku śpi mu się idealnie. No i polubił spanie z cycem 😞 Zakończyło się tak, że mąż znów poszedł na kanapę. Boję się, że Młody się przyzwyczai i nabierze kolejnych złych nawyków. Przecież nie mogę całą noc próbować go odkładać do łóżeczka... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale skąd te ciężkie czasy? Co im się pozmieniało?
Teraz on odsypia, a ja zamiast spać z nim to obiad gotuję, bo jak się obudzi to nie da rady. Znów się wszystko zepsuło 🤢

O paracetamolu dla dzieci:
http://dzieci.pl/kat,1033591,title,Paracetamol-nie-taki-bezpieczny,wid,15522315,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no u nas ostatnio tez ciezkie czasy , przestal w nocy spac tylko placze od 3dni chodz wczoraj lezal i ciut stekal ale zasnal,a dzis juz wstal po5 i jestem wykonczona przez pol godziny plakal jak oszalaly chodz wstal szczesliwy to potem sie zepsol , teraz smacznie sobie spi a ja juz nie zasne ,
jutro jedziemy do muszyny i wracamy 5maja mam nadzieje bedzie dobrze i nie bedzie fochow szczelal, mam nadzieje ze bedzie dobrze ,

a zmieniajac temat to zlamalo mi sie kolko od krzeselka 🤪 i nie da sie go skleic probowalismy superglu ale nie da sie , nie klei sie , eh na szczescie az tak bardzo nie przeszkadza to,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂
Ja się witam i zaraz spadamy na spacerek.
Pogoda jest wciąż piękna, więc korzystamy ile wlezie z każdego dnia. Spędzamy czas głównie na świeżym powietrzu.
Już tylko trochę ponad tydzień do mojego powrotu do pracy! 😮 😮 😮
Wczoraj cały dzień z teściem 🙂 Taki ćwiczebny dzień zanim zacznie opiekę nad Małą - chodziło głównie o to, by wiedział jak wygląda harmonogram dnia Natali, jak z nią postępować i że nie trzeba nosić jej cały dzień na rękach, a jak coś sobie postęka czy pojęczy to też nie trzeba od razu do niej lecieć. No i teściu wczoraj naprawdę mile mnie zaskoczył 🙂 Sam zaciągnął nas do Smyka i obkupił Małą w zabawki 😁
Kupił między innymi taką samą syrenkę z Lamaze, jak ma Twoja Ulcia, Karolka 🤪
Ogólnie jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiona.
No i ostatnie 3 dni dziecko zaczyna mi przesypiać noce. Zasypia koło 20.30, cycek na śpiocha koło 23 a kolejna pobudka na cycka dopiero koło 5.30. Więc tak jak ja będę się budzić do pracy.
No i dziś rano byłyśmy u chirurga - po przepuklinie pępkowej ani śladu 😁
Kiniak, buziaki dla Filipka z okazji wczorajszych 6 miesięcy 😘

Trzymajcie się kochane 😘
Ja zmykam się ubierać i lecimy na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu cisza... czesc dziewczyny... Moje dziecko wyzdrowialo juz.. na szczescie .. 🙂 Znowu jest pogodnym bobasem ..no procz nocy podczas ktorej dalj machal rekami.. ale go oszukalam i polozylam na druga strone lozka i wiecie ze zasnal ? Takze polozony o 21, jedzonko o 2 a potem o 7 😁 o 7 jak zjadl to jeszcze spal do 8.30 😁 😁 a teraz lezy w kolcu i nawija do swojego konia z lamaze 😁 najbardziej kocha zjadac jego frendzelki 😁 moze sie zaraz ubierzemy na spacer taka ladna pogoda 🙂
Nacudja - nie wiem co doradzic z Igorkim, u nas maly tak robil ale to jak byl calkiem malutki.. Zasypial na nas a jego lozeczko razilo go chyba pradem... Kiedys po fb krazyl filmik jak ojciec wchodzi z coreczka do lozka zeby ja ululac i wiecie ze ja wtedy prawie tez tak wlazilam hehe przynajmnij gora ciala , probowalam jakos go tak soba otulic i zasypial mocniej,,wtedy wychodzilam..
U nas teraz sie wycfanil bo jak go odkladam spac wieczorem daje buzi gasze lampke to on chce zebym stala tam i trzymala za raczke az zasnie , a jak uslyszy tylko jak odchodze(podloga skrzypi:/) to jest wrzask.. Musze chwile postac az oczy mu sie zmecza i wtedy sie odwraca i moge isc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehehe Anecia mam to samo - jak poloze Ule juz w lozeczku do spania i zgasze swiatlo, to musze w pokoju siedziec az jej sie przysnie, bo inaczej zaczyna plakac 😮 😁 czasem jej pospiewam, ale czasem tylko siedze i nic nie robie, ale i tak dziala 😁 dobra jesteś z tym wchodzeniem do łóżeczka 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂
Anecia rozbroilas mnie z tym "wchodzeniem" do łóżeczka ;p heheheh, super ze Olis juz zdrowiutki :*
Deira jak ja Ci zazdroszcze tescia... co do mojego to, az szkoda slow... Julia ma juz prawie polroczku a od dziadzia nic jeszcze nie dostala nawet na chrzciny byla figa z makiem... 😞 aaa szkoda gadac...
Danusia jak nocka Olga po wczorajszym zabiegu??
Nacudja priv wyslalam a fb
A my dzisiaj mielismy wizyte u neurologa, P. dr powiedziala ze narazie nie ma czym sie martwic, ze Julia kula sie tylko w jedna strone i uzywa bardziej jednej raczki, na rehabilitacje mamy skeirowanie w razie gdyby dalej nie uzywala lewej strony, ale narazie nie musiy chodzic na cwiczenia tylko obserwowaqc i samemu troszke Cwiczyc. Powiedziala ze na sruby i siadanie to Julia ma jeszcze duuuzo czasu i tym to sie wogole nie nalezy martwic. Wiec chyba jest dobrze ;p. Zmartwila mnie jedynie tym ze Julia od urodzenia ma widoczna zylke na czole, myslalm ze to normalne a P. dr mowi ze normalne, ale warto zbadac i dala skierowanie na usg glowki 🤔 poszlismy sie zapisac a tu klops, trzeba czekac 4 miesiace 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...