Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gofer- no dziwne to z tymi sloiczkami, strasznie jestem ciekawa czy np na bobovite by tez mial ta alergie czy nie. Ja okres(choc nie jestem pewna bo to trwalo 3 dni i wygladalo jak mocniejsze plamienie) dostalam 2 miesiace po porodzie i od tewj pory cisza, teraz karmie 3 razy dziennie, ciekawa jestem kiedy dostane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja okres dostaalam zaraz jak wprowadzilam Olisiowi wiecej obiadkow z czym rowna sie rzadsze karmienie piersia, teraz czekam juz na 4 .. 🙂 sa mniej bolesne ale za to obfite .. no coz nie mozna miec wszystkiego.. 🙂
U nas nocka taka w kit , maly o 23 sie obudzil i najpierw jeszcze w polsnie gadal sam do siebie takie jakby alallalalala ja to skojarzylam jakby go bolalo cos.... a potem juz sie obudzil z regularnym placzem wiec wzielam go do mnie i tak spalismy potem pobodka o 5 a potem juz po 8 .. Wczoraj dostal obiadek z marchewka i dzis rano nie mial kupki ale slysze ze juz ja produkuje wiec sliwki uzywac nie musze.. 🙂
Jak sie macie na swoj pierwszy Dzien Mamy? Do mnie chyba jeszcze nie dociera ..chociaz swojej kwiaty wyslalam ..dostanie w swieto.. 🙂 Poczta kwiatowa jest niezastapiona jak co roku.. 🙂

Gofer a skad wzieliscie ta Pania doktor? dowiadywaliscie sie cos o niej.. ma jakkies sukcesy z tym odczulaniem.. ?Naprawde zycze wam zeby Piotrusiowi wszystko znniknelo..faktycznie ile mozna jesc brokula.. biedny..

Karolka - dobrze ze Ulci wraca dobry humor i choroba przechodzi.. z tym chrumkaniem to my tez mielismy problem , polozylismy mu pod materac reczniki grube i mial troche wyzej glowke to mu to splywalo lepiej moze wy tez sprobujcie? i troszeczke moze oklepywac delikatnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zeby wejsc na forum z komorki zajęło mi to 5min juz mnie szlag t
rafic chcial ale musialam wejsc. Gofer to ja mowilam o tych hippach ze moze byc uczulony na to . Moja kolezanka sprawdzala i najmniej dziadostwa jest w gerberach. No i przy okazji chc wam powiedziec ze jestem wciazy 🙂 😉 🙂 😉 🙂 5tydz.


I caly czas kombinuje jak z kompa na forum wchodzic i nic. A yesknie za wami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
U nas dziś znów brzydka pogoda, ja wróciłam z pracy, uspałam dziecko i teraz chwila odpoczynku po obiedzie 🙂
Wczoraj był debiut z MM dla Asi... nie chce wieczorem cycka więc wymyśliłam mleko, ale nic z tego nie nchciała pić i zechciała znów cyca 😁 wyciągnęła mi mleko z 2 😮 Ale za to podczas nocnej pobudki ładnie wypiła MM i spała dalej 🙂
Apetyt u Asi też jest trochę słabszy... Nie chce wogóle jeść moich obiadków, a na słoiczki się trzęsie... Teraz trochę słabiej ale to chyba przez ząbki...
O jakiej książce piszecie jak mogłabym wiedzieć, albo na którj str odnajdę coś na jej temat?
Gofer ale Wy się macie... Strasznie Ci współczuję i trzymam kciuki aby zwykła marchewka przyjęła się i żeby już wszystko było dobrze. Ja okres miałam już 3 razy pomimo że karmię, nie ma reguły na to, jedni maja inni nie, więc się nie przejmuj 🙂
Kiniak, ale super wiadomość 🙂 Gratulacje 🙂 Podziwiam że tak szybko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny próbowałam już wiele kombinacji obiadków, co może posmakować Asi gotowane przeze mnie? Ja gotuje na parze i to może błąd? bo te dania są takie bardziej gęste niż te ze słoiczka... ? Nasze jedzenie jej bardzo smakuje ale te bez przypraw już nie bardzo... Czy Wy czymś przyprawiacie te posiłki dla dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ajablonka ja dziewczynom przesyłałam na maila książkę "język niemowląt" Jak chcesz to Ci prześlę 😉
Ja też gotuję czasem na parze a czasem normalnie w wodzie. Ja jeszcze nie przyprawiam niczym ale jak Zuzka skończy 8 miesięcy to będę dawała ziele angielskie i pieprz a przed zblendowaniem będę kulki wyciągała 😉 Od kilku dni jak jemy z M obiad to daję Zuzce spróbować /mimo, że przyprawione/ i wcina aż się uszy trzęsą 😁 Dzisiaj jak jedliśmy zupę to dałam kilka łyżek to się trzęsła po więcej i buzię otwierała (botwinkę wcinała)
Tu masz Aniu dwie stronki z przepisami, może coś fajnego dla Asi wybierzesz 😉
http://przepisydladzieci.dla4.pl/8.htm
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/papki-i-przeciery.html


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ajablonka wiesz jak ja musze sie od kilku dni nacwiczyc zeby mojemu dziecku cos trafilo do zoladka? Normalnie sie nauczyl pluc i co mu wloze jakims sposobem to moje dziecko robi tffffffffu i wszystko wylatuje.. Jest tak z obiadkami, deserkami tylko nie z wieczorna kaszka .. Juz nawet zaczelam latac lyzeczka jak samolotem to przypadkiem otwiera buzie ze zdziwienia to mi sie udaje mu cos wcisnac a tak to musze walczyc zeby cokolwiek dal.. Faktycznie moze to i zeby ale zanim wyjdzie pelna buzia zebow to chyba musza cos jesc haha 🙂??
Za to czego bysmy my nie jedli moje dziecko ma szeroko otwarta buzie i chetnie zajada , nie daj boze mu nie daj sprobowac to slysze mmmmmmmmmmm mamamamaaa ammmmmm wiec sila rzeczy mu daje jak patrzy oczami wielkimi glodnymi..:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka, ja tez jeszcze niczym nie przyprawiam poza swieża natka pietruszki. Czsem gotuje w parowarze i wtedy dolewam przegotowanej wody jak blenduje, mozesz dac wiecej zeby nie byla gesta. Olga uwielbia zrobionego przeze mnie Indyka w pomidorach, moze Asi zasmakuje, lubi tez jak ugotuje krolika z kasza jaglana i warzywami, a ostatnio hitem jest cielecinka z kalarepka i warzywami 🤪 Olga sloiczkowych nie chce a moje wcina tak kolo 200 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny, ja myslalam ze tylko u mnie zrobil sie taki niejadek, ajablonka Julii tez nie chce jesc tego co ja ugotuje, na sloiczki tez jakos kreci nosem ale cos tam zje jedynie co chce to kleik ryzowy wieczorem, hahaha Anecia ja tez juz przerabialam "leci samolocik" ;p hahaha
Kiniak gratulacje 😁
Ja rowniez polecam ta ksiazke jest super i mialam to szczescie ze udalo mi sie ja przeczytac jak jeszcze bylam w ciazy ;p teraz czaje sie na inne tytuly tej samej autorki, jest jeszcze "jezyk dwulatka" i "Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Zuza obudziła się na jedzonko o 6:40 i stwierdziła, że po co ma dalej spać jeśli można już rozpocząć dzień 🤢 Zawsze po porannym jedzeniu spała ok 2h a tu dziś się coś odmieniło.

Dziewczyny ja też czasami stosuję metodę "samolocik" 😜 Tylko Zuzka jest cwana i u niej NIE to NIE!!! Jak uda mi się sprytnie coś wcisnąć to ona mi udowadnia, że głupia nie jest i nie z nią takie numery. Wysuwa język i wszystko z uśmiechem wypluwa 😉
Iwcia nawet nie wiedziałam, że są kolejne książki tej autorki. Trzeba się w takim razie rozejrzeć za nimi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Kiniak gratuluję. My chyba jednak jeszcze poczekamy trochę. Trzeba chwilę odpocząć po Igorku 😉 No i oczywiście buziaki dla Filipka z okazji 7 miesięcy 😘 😘 😘
Ajablonka u nas też gorzej z jedzeniem. To znaczy moje dziecko nigdy się jakoś nie trzęsło na nowe amciu, ale teraz to już i moje i słoiczkowe jest ble. Najlepsze są jeszcze deserki i kaszka wieczorem. ja zwalam oczywiście na zęby 🙂 Też gotuję na parze i niczym na razie nie doprawiam, a rozcieńczam jak Danusia przegotowaną wodą. A i samolocik u nas jest na porządku dziennym, bo tak to nawet tych kilku łyżeczek nie chce przełknąć...
Karolka super, że Ulci lepiej. Niech szybko zdrowieje dziewczyna 🙂
Ania my też dzień zaczęliśmy po 6, po oczywiście nieciekawej nocy.
Gofer tym okresem to się nie przejmuj. Ja też do tej pory nie miałam i bardzo się z tego cieszę 🙂 Do luksusu się człowiek szybko przyzwyczaja 😉

Wczoraj zasypianie 30 minut - postęp 10 minut. Zobaczymy jak dziś. W nocy na razie ta metoda nie działa, ale może małymi kroczkami do czegoś dojdziemy. My mamy jeszcze książkę "Noc bez płaczu". Podobno świetna i bardzo polecana. jestem na etapie czytania. Może autorka też zaproponuje jakieś ciekawe rozwiązania.
Zastanawiam się jak mamy w niedzielę jechać na urlop na to zimno. Żebysmy tylko szybko stamtąd nie wracali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂
u nas noc cala przespana 😁
Ulcia robi kosi kosi 🙂 w ogole klaszcze jak sie z czegos cieszy, albo rano po przebudzeniu jak mnie zobaczy 🙂 slodkie to jest 🙂 ale machac nie chce 😜

ja jeszcze tej ksiazki nie zaczelam czytac, bo mialam ja sobie wydrukowac, w pracy ale tyle ma stron, ze nie moge sie za to jakos zabarac 😜
aa no a samolocik u nas tez czesto lata 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gdyby nie samolocik moje dziecko zyloby ostatnimi dniami na samym cycku i niczym wiecej , nawet juz wafelki ryzowe z hippa mu nie pasuja ..
Wspolczuje wam tego wstawania po 6 , ja jestem spiochem i moj syn ma to chyba po mnie o 6 to zaczyna jeczec faktycznie na cycka ale jak zje to sie ostentacyjnie odwraca na drugi bok, nie odklejajac nawet oka.. 🙂 Na dobre budzi sie po 8 ..
Przed chwila rozmawial z moja branzoletka na nodze a teraz probuje sie posuwac do przodu , walczy dzielnie chociaz tyle, bo mam wrazenie ze jakby szybko sie poddaje do wszystkiego..
U nas tez jakies ochlodzenie , max 15 stopni a ostatnio to deszcz lal od rana do nocy .. a jak patrzylam na zapowiedzi to nawet w polowie czerwca ledwo 18 -19 stopni mam nadzieje ze za to lato przygrzeje.. no chyba ze za lato uwaza pogoda te dwa dni upalu ktore zafundowala.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂 u nas nocka jak zawsze ;/ pobudka na cyca o 2:30 i juz na dobre miedzy 5 a 6 juz nawet nie wiem ktora to byla dokladnie 😞 z wielkim snutkiem wspominam te chwile jak pisalam na forum ze Moja Julii spala od 21 do 6 bez pobudki zjadla cyca i dalej spala do 8, A teraz to jakas porazak nawet w dzien ciezko ja uspic bo sie p[rzyzwyczila ze spi na swiezym powietrzu a u juz drugi dzien pada, zimno i siedzimy w domu 😞
Aniu zapomnialam napisac ze wiem jak sie czulas jak ta starsza pani mowila ze masz slicznego chlopca, ja mam podobnie tylko ze u mnie kazdy pyta "chlopiec czy dziewczynka?" albo "ale Ty ladny jestes" 🤢 nic nie daje fakt ze Julii jest ubrana w razacy rozowy kostiumik 🤨
Macie juz jakies plany na pierwszy Dzien Dziecka Maluszka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...