Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karolka mam takie pytanie czy jak dzwonili do Ciebie z tego banku twarzy to pojechalas na ten casting?? Bo do nas teraz zadzwonili i zaprosili na jutro i tak sie zastanawiam czy jechac czy nie... Troche to kuszace, ale wiadomo troche kasy zedra z czlowieka chociaz to bedzie niezla pamitaka na przyszlosc dla Julii Juz sama nie wiem.... ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iwcia napisał(a):
Karolka mam takie pytanie czy jak dzwonili do Ciebie z tego banku twarzy to pojechalas na ten casting?? Bo do nas teraz zadzwonili i zaprosili na jutro i tak sie zastanawiam czy jechac czy nie... Troche to kuszace, ale wiadomo troche kasy zedra z czlowieka chociaz to bedzie niezla pamitaka na przyszlosc dla Julii Juz sama nie wiem co robic dziewczyny... ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazlam cos fajnego: http://www.bb365.info/i-festiwal-rodzicielstwa,wydarzenia,inne_wydarzenia,9004,,0 chyba sie wybierzemy 🙂 Iwcia jak nie macie daleko to ja bym pojechala, zawsze jak bedzie duzo ludzi czy cos co nam nie odpowiada mozna wyjsc i juz. Od Was do Warszawy nie jest daleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia fajny ten festiwal rodzicielstwa, szkoda z eu nas nic takiego nie organizuja, ale bialystok zawsze byl zacofany ;p
Noi wlasnie z bialegostoku do warszawy troszke jest, ale wydaje mi sie chyba warto pojechac, tak czy siak zwykla sesja tez troszke kosztuje
Dziekuje Danuisu za porade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia napisał(a):
Karolka mam takie pytanie czy jak dzwonili do Ciebie z tego banku twarzy to pojechalas na ten casting?? Bo do nas teraz zadzwonili i zaprosili na jutro i tak sie zastanawiam czy jechac czy nie... Troche to kuszace, ale wiadomo troche kasy zedra z czlowieka chociaz to bedzie niezla pamitaka na przyszlosc dla Julii Juz sama nie wiem.... ;p

nie pojechalismy, za daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut i tylko 2 wyciągnięcia z łóżeczka na uspokojenie 🤪 Jestem w niebie 😁 A będę w jeszcze większym jak zaczniemy naukę z pozytywnymi rezultatami w kwestii przesypiania nocy.

Iwcia jedna pobudka to wspaniała sprawa. Ja mam standardowo 4, a w gorsze noce to nawet co godzinę 😞

A i byłam wczoraj w Biedronce po pieluchy. Pojechałam wózkiem z Młodym i zaczęłam się po zakupie zastanawiać jak przetransportować to wielkie pudło. Dobrze, że podnóżek w wózku mamy długi 😉 A dziś pojechałam autem, ale już nie było ani jednej paczki. Bardzo krótka promocja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja u nas juz wczoraj nie bylo tych pieluszek ;p ale naszczescie znalazlam jeszcze w takiej malej biedroneczce, udalo mi zabrac ostatnie sztuki.
A jesli chodzi o promocje to jest jeszcze w auchan na deserki gerbera jeden za 2,99 a drugi za 1 grosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja trzymam kciuki, zeby Igorek w koncu wrzucil na luz z tym zasypianiem i oszczedzal mamusie 😉

Moj wczoraj kupil w biedronie dady 4 mega pake, a moja mama kupila Ulci te akcesoria z disneya, z tego co mowila to dwie miseczki i takerzyk z uszami myszki mickey 🙂
Ja mam Auchan daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny nawet nie mówcie, że te promocyjne pieluchy tak szybko poszły!!!
Ja tu na spokojnie jutro się wybieram do biedrony i coś czuję, że w takim razie zastanę pustą półkę 🥴 No ale może miseczkę przynajmniej kupię 😉

Nacudja cieszę się, że udaje Ci się Igora "ustawić" 😁 Małymi kroczkami do sukcesu!
Iwcia ja też do Auchan mam dosyć daleko ale i tak sama ostatnio robię deserki i tylko mam 2 awaryjne w szafce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniak, GRATULACJE!!!!!!!
My też planowaliśmy jedno po drugim ale ja mam nieustanne poczucie, że przecież dopiero co jedno urodziłam 😉 A tu już pół roku przeleciało 🙂
Fajnie, zazdroszczę trochę 🙂 My Piotrusia robiliśmy 4 lata więc nie wiem czy w moim wieku uda się w takim tempie jeszcze coś zmajstrować...

Danusia, jak robisz tą kalarapkę na obiadek? Gotujesz czy na surowo??? Brzmi apetycznie 🙂
A, machanie na papa i wołanie na psa to wcale nie są takie małe rzeczy!!!! 🤪 🤪 🤪 Jakby Piotrek coś takiego robił to ja bym pękała z dumy!!!!
Ale na razie nie robi...

Nacudja, mawiają że wszystko jest kwestią wypracowania i konsekwencji. Więc trzymam kciuki, żeby to była prawda i żeby się Wam udało w końcu całą nockę przespać bez pobudki 🙂

Powiem wam w tajemnicy, że wczoraj poczułam się jak najbardziej wyrodna matka, która o mały włos nie zabiła swojego dziecka!!! Na szczęście nic się nie stało ale przeżyłam chwilę grozy...
Lekarka kazała nam wprowadzać nowości bbb powoli, 1 dnia - pół łyżeczki, 2 - łyżeczka, 3- 2 łyżeczki itd. Teraz padło na królika. Ugotowałam, zmiksowałam, strasznie mi się spieszyło więc w biegu wyciągnęłam słoiczek z brokułami i wymieszałam z tym mięsem i dałam Piotrusiowi. Teściowa się nawet zdziwiła, że Piotrek jakieś dziwne miny robi ale mi się tak spieszyło, że nawet specjalnie nie zauważyłam. Mały zjadł 1/3 słoiczka, coś mnie tknęło i oblizałam jego łyżkę... To był groszek zielony a nie brokuły!!!Nie dość więc że 2 nowości na raz to jeszcze w takiej ilości!!!! Od razu przypomniało mi się jak wyglądał po łyżeczce (sic!!!) dyni z ziemniakami i zrobiło mi się słabo. Cały dzień nerwy.Wieczorem kąpiel i co? I nic...
Na wszelki wypadek dziś dostał tylko królika, ale chyba przez przypadek okazało się, że na groszek tez nie ma alergii 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- kalarepke gotowana tylko krotko bo ona szybko jest miekka, chetnie dalabym surowa bo sama uwielbiam taka chrupac no ale to moze za jakis czas.
Z tym papa to szybko zalapala- jak ktos wychodzil to bralam ja za raczke i machałysny razem mowiac papapa, osoba odmachiwala, albo jak wychodzilysmy to tez machalismy i po paru dniach sama zaczela to robic 🤪 wychodzac z domu na spacer macha, albo jak tata wychodzi do pracy to sama macha i sie cieszy.
Znajomi namowili nas zeby zapisac Olge do klubu maluszka na 4 godziny dziennie bo ich synek chodzi i sa zadowoleni, a razem by im bylo razniej bo widzimy sie z nimi kilka razy tygodniu i lubia swoje towarzystwo. Bede tam dzwonic w pon, mam nadzieje ze znajdzie sie miejsce dla nas. No i babci bysmy ulzyli bo bysmy ja zawozili po drodze do pracy o 7, a babcia by odbierala o 11, my w domu bedziemy kolo 15 bo ta godzina na karmienie przysluguje. Fajnie by bylo, babcia tez by miala troche czasu dla siebie, zrobic zakupy czy obiad ugotowac, o ile bedzie chciala tam zostawac 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer, tak podczytalam was troszke do tylu i mojej przyjacilki mala ma alergie na wszystko co sloiczkowe.. Jedzenie , soki, herbatki.. ponoc dodawane sa jakies konserwanty, o ktorych po prostu nie musza pisac na etykecie, wiec moze cos w tym jest.. Chamstwo!!
Zjada mala normalne gotwane jedzenie ( niby tez sypane, bo ne wierze, ze nie ) a wszystkie objawy ustapily.. a meczyli sie chyba ze 4 miesiace..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Aniu jak mozesz to prześlij i mi tę książkę 🙂 bardzo dziękuję za stronę z przepisami, są na prawdę super i na pewno skorzystam 🙂
U mnie z Asią metoda samolocik nie działa, ale na szczęście ona jeszcze nie umie wypluwać 😁 Jak ją rozśmieszę i wcisnę coś do buzi to połknie, ale ciężko rozmieszać bo zaciska buzie tak mocn że nic jej nie wcisnę.
Nacudja Asi smakują słoiczki w szczególności te najnowsze smaki których jeszcze nie jadła, ale można zbankrutować jadąc tylko na tym. Ja ostatnio wprowadziłam jej bułkę z herbatka 😁 wcina to super i szybko się najada 😉 3mam mocno kciuki za to usypianie 🙂u nas nie ma z tym problemu, chociaz jak mala jest mocno śpiąca to i w wózku wyląduje, ale tak to zasypia w łóżeczku lub w dzień kładę się z nia na naszym łóżku i też zasypia ładnie 🙂 Teraz tylko dla odmiany w łóżeczku zawsze przekręca sie na boczek i zasypia w tej pozycji 🙂
Asia na razie ani "koci koci" ani "papa" nie robi, chociaż usilnie babcia z nia to ćwiczy 🙂 Jedynie jak mnie widzi to umie łapki wyciągać jak chce na ręce 🙂 no i nauczyła się "a kuku" chowa sie np. pod kołdrą i wygląda z uśmiechem na to hasło 🙂
Aniu ktoś Zuzie pomylił z chłopcem? 😮 😠 Ale dziwak 😜 Chociaż ludzie są dziwni, ostatnio Asia miała różową opaskę z kokardką i różowa bluzeczke a do mnie baba z pytaniem czy to dziewczynka? 😮 😮 heheh Mogłam jej powiedzieć : "Nie, synka ubieram w damskie ciuszki... hehehe" 🤪
Iwcia u nas kiedzś noce też były całe przespane a teraz to min 2 pobudki na jedzenie 😞
Co do pieluch to ja z Dady zrezygnowałam, mój M stwierdził że one śmierdza i mam ich nie kupywać. Teraz kupujemy tylko zapas Pampersa jak są w promocji.
Gofer fajnie że przez przypadek wyszło że groszek jest ok, zawsze to bedzie jakieś urozmaicenie dla Piotrusia 🙂

Miłego weekendu 🙂 całujemy mocno :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka- my tez dady nie kupujemy tylko pampersy jak sa w promocji bo tez nam strasznie smierdza 😮 u nas w biedronce jeszcze widzialam te z promocji jak bylam dzis, za to miseczek nie bylo juz. a byly u Was te rzeczy z bobovity? bo u nas tylko hippa widzialam ,nie wiem czy wykupione czy dopiero beda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my spakowani i jutro po komunii na wieczór ruszamy w drogę 🙂 Nasi znajomi pojechali już dziś i mówią, że ładnie jest, ale zimno i pada. mam nadzieję, że jednak pogoda dopisze. Jak dla mnie nie musi być upału, byle nie padało i nie stukało się zębami.
Także żegnam się z Wami na tydzień. Nie piszcie za dużo, żebym dała radę nadrobić jak wrócimy 😉 I trzymajcie kciuki, bo to nasz pierwszy wspólny urlop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
No my spakowani i jutro po komunii na wieczór ruszamy w drogę 🙂 Nasi znajomi pojechali już dziś i mówią, że ładnie jest, ale zimno i pada. mam nadzieję, że jednak pogoda dopisze. Jak dla mnie nie musi być upału, byle nie padało i nie stukało się zębami.
Także żegnam się z Wami na tydzień. Nie piszcie za dużo, żebym dała radę nadrobić jak wrócimy 😉 I trzymajcie kciuki, bo to nasz pierwszy wspólny urlop 🙂


Nacudja życzę udanego wypoczynku!!! Od środy pogoda ma być fajna w całej Polsce więc nie będzie źle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, bawcie się dobrze!

Sandroos, faktycznie chamstwo z tymi słoiczkami! Spróbujemy za kilka dni dać Piotrusiowi marchewkę gotowaną (dziś kupiliśmy ekologiczną) i zobaczymy jak będzie. Dam Wam znać.Bo na tą Hippa na 100% ma uczulenie.

Ania, śliczne zdjęcie Zuzki w awatarku 🤪 Ależ to słodziara! 🤪

Danusia, ten klub maluszka brzmi całkiem fajnie. Jeśli Olga będzie się tam dobrze czuła to faktycznie to świetne rozwiązanie. A tak z ciekawości, ile to kosztuje miesięcznie?Bo ja też muszę zacząć myśleć co zrobię od października (niby idę na wychowawczy do końca grudnia przynajmniej ale chciałabym popracować trochę na zlecenie bo nasz budżet domowy w nie najlepszym stanie 😞 a i zajęcia mi się znowu zaczynają w październiku)

My wyjeżdżamy na urlop w środę w nocy albo w czwartek. Praktycznie na cały czerwiec.
I chyba mamy niezły kłopot. Jestem załamana i przyznam szczerze, że już sama nie wiem co robić.
To Neocate, które je Piotrek jest strasznie drogie, 160 zł kosztuje puszka. A refundowane 3 złote (!!!) za puszkę. Piotrkowi starcza jedna puszka na niecałe 3 dni. Byłam w piątek u naszej pani alergolog i jak usłyszała, że będziemy u niej za 37 dni i potrzebuję w związku z tym 15 puszek mieszanki to powiedziała, że mi tyle nie da bo to za dużo i to za droga mieszanka!!!!! Dała mi receptę na 8 puszek, napisała na recepcie dokładne dawkowani i info, że to na 15 dni. W aptece dziś przeliczyli i doszli do wniosku, że na 15 dni to należy mi się tylko 5 puszek. I tylko 5 puszek mi sprzedali choć kłóciłam się z nimi przez pół godziny!
Lekarka kazała przyjść po kolejną receptę z Piotrusiem we wtorek (bo w poniedziałki ma za dużo pacjentów i nie znajdzie dla nas czasu) a my we wtorek rano oddajemy auto do warsztatu na 2 dni. To drugi koniec Warszawy i nie dam rady dojechać z Piotrusiem sama tramwajami 😞 Będziemy więc do niej jechać w poniedziałek. Brzuch mnie boli z nerwów - co będzie jak nas jednak nie przyjmie??? albo jak nam nie wypisze recepty na brakujące 9 puszek??? czym mam karmić dziecko na urlopie??? mam zrezygnować z wyjazdu przez głupią babę???
A laktacja mi zanika (nie mówiąc już o tym, że ważę już 50 kg/ 170 cm wzrostu i że od jutra miałam zacząć normalnie jeść)
Ciekawe czy ja teraz cały czas tak mam się z nią szarpać o to mleko??? Bo u pediatry już byłam po receptę, ona może mi wypisać awaryjnie tylko 2 puszki bo to preparat specjalistyczny i tylko alergolog wypisuje. A i to pod warunkiem, że będę miała zaświadczenie od państwowego alergologa (a my chodzimy do tej babki w luxmedzie)
Jestem załamana 😞 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- wiesz co jakos ich nie zapytalam ile placa, nie pomyslalam o tym bo to tylko na 4 godzinki wiec pewnie bedzie to pareset zlotych, dam znac jutro ile to bedzie kosztowac, o ile beda miejsca. No i bedzie miala kontakt z dziecmi, to tez wazne bo jak jedziemy do kogos z dziecmi to ladnie sie bawi. Tylko pewnie zaszczepimy ja na pneumokoki, i na ospe jak bedzie miec 9 miesiecy, u nas ospa jest za darmo jak dziecko uczeszcza do jakiejs placowki. Pediatra mnie niezle nastraszyla tymi pneumo- ponoc kilka miesiecy temu w wiosce obok zmarlo na to niemowle 😞
Z tym mlekiem to jakas masakra- ja mialam to samo jak po ivf w ciazy musialam brac leki zeby utrzymac ciaze to tez byl, problem z lekami bo niektore refundowqane i musialam co chwile do katowic po recepte z brzuchem jezdzic i jeszcze za wizyte placic co 2 tyg 150 zl 🤨
Kurcze, kupilam Oldze z nestle ten mleczny deserek waniliowy i Olga sprobowala lyzeczke a potem zaciskala paszcze a jak mi sie udalo podstepem wsadzic to plula, sprobowalam i to cholerstwo strasznie slodkie, ma chyba tone cukru, sama bym tego nie zjadla, jak moga takie slodkie swinstwa dla niemowlat sprzedawac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego Najlepszego Drogie Mamusie 🙂 😘

MY jestesmy od wczoraj u moich rodzicow, tatus wrocill do Poznania 🙂wczoraj bylo fajnie ale i mecząco, bo moje siostry tez przyjechaly ze swoimi pociechami, wiec sie dzialo 😁 ale od dzis juz spokoj...zabawimy tu jeszcze z tydzien, niech sie dziadkowie naciesza Ulcia 🙂

A Ulcia uwielbia ten deserek waniliowy 🙂 to nawet chyba jej ulubiony 😁 ona lubi wyraziste smaki 😉 obiadki najbardziej smakuja jej te z bobovity, ja tez uwazam ze smak maja o wiele lepszy niz z tych innych firm, a deserki ze slodkie...no coz, taka natura deserkow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...