Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
„Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – to MATKA”

Gofer dziękuję w imieniu Zuzi za komplement 😘 😘 😘
Ja Ci powiem, że to jakaś paranoja z tym mlekiem!!! Nie dość, że ludzie mają takie problemy to zamiast im ułatwić życie to jeszcze utrudniają 😞 Jeśli lekarka przepisała daną ilość puszek to chyba wie ile dziecko zjada w ciągu dnia więc tą farmaceutkę ja bym chyba wyciągnęła zza lady i nakopała tam, gdzie się plecy kończą!!!! A bez recepty to by Ci cały stan jaki mieli to sprzedali.... Aż szkoda słów 😞 A mi się wydaje, że Piotrusiowi podchodzi wszystko co zielone 😁 Brokuł, groszek spróbuj w takim razie szpinak, może też zaskoczy 🙂 No i od środy ma być ładna pogoda to urlop Wam się uda 😉
Ajablonka tak, tak Zuzię kobieta chyba niedosłysząca i niedowidząca wzięła ją za chłopczyka 😁 Śmiesznie było 😉
Zuzi też waniliowy smakuje najbardziej. No i jak sama nazwa mówi "deserek" czyli już z nazwy wywnioskować można, że to słodkość 🙂
My wczoraj byliśmy u mojej mamy z prezentem a dzisiaj do teściowej na obiad. Ale jakoś nie chce mi się tam iść bo będzie też szwagier z ciężarną żoną i znów się nasłucham jaka to ona nieszczęśliwa bo jest w 5 miesiącu i już ze 3kg przytyła no i że na solarium nie może chodzić i blada jest.... porażka ogólnie rzecz biorąc!!!
Iwcia chyba Ty pytałaś o plany na dzień dziecka. My kupiliśmy Zuzi kilka zabawek edukacyjnych i nic specjalnego nie planujemy bo i tak za mała to nic z tego nie będzie wiedziała 😉 Chcemy jechać tylko w góry w ten dzień ale to nie z okazji dnia dziecka tylko tak po prostu na spacerek. No i chyba mój brat z dziećmi pojedzie też więc będzie miło. O ile pogoda dopisze oczywiście bo niby zapowiadają upały ale różnie bywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc Dziewczyny
w końcu udało nam się kupic tego upatrzonego laptopa,ale nie obylo się bez długiego czekania,szukania i zamawiania..po półtorej tyg nareszcie jest 😉
co u nas..
u nas zadnych rewelacji,jak już pewnie wiecie po facebooku mamy pierwszego zeba,ale cos mi się wydaje ze idzie drugi,bo maly jest czasami nie do wytrzymania,zwlaszcza w nocy 😠 budzi się z placzem,to teraz pije wode z sokiem...no wlasnie..cos dużo tego soku wypija,potrafi wypic cala buteleczke 300 ml w ciągu 24h oczywiście wymieszane z woda,,nabral nawet koloru marchewki 🙂
kupiłam mu dzisiaj wlasnie te deserki o których piszecie w rosmanie,wzielam z każdego smaku po 1 opakowaniu,bo mielismy już maline,morele i cos tam jeszcze i baaardzo ale to bardzo mu smakowalo..ja tez czasem sama mu robie deser,np banana miksuje z jogurtem naturalnym,to tez uwielbia..
co do dnia dziecka,widzialam ze ktoras pytala,my chcemy małemu kupic rowerek 4w1. jak mi się uda to wkleje wam linka..co prawda kosztuje 500 zl ale jest do 3 lub 4 roku zycia

ZYCZE WAM WSZYSTKIM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO SWIETA :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ten deserek to taki jakby budyn, bede kupowac te jogurciki z nestle, nam bardziej smakuja bo nie sa takie slodkie 🙂 jak tylko bedzie mozna dawac wieksze ilosci mleka krowiego to sama zrobie z maka ziemniaczana i dam tylko ciutke cukru, Olga sokow nie lubi ale robie jej kisiel z bobofruta i bardzo jej smakuje.

My wlasnie wrocilismy z Ustronia, bylismy na spacer, kawe i ciastko z okazji dnia matki. Pogoda srednia ale mozna przezyc.

Byly u Was w biedronie te rzeczy z gazertki z bobovity? bo u nas w 2 biedronach tylko to co mialo byc z hippa.
Karolka- Ulcia polubila bobovite? bo kiedys chyba pisalas ze nie lubisz rzeczy z tej firmy? nam tez smakuja, zwlaszcza deser jablko, winogrona z twarozkiem -Olgi ulubiony 🤪 tez niby seser a jednak nie taki slodki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia Ulcia bardzo polubila Bobovite - teraz praktycznie tylko z niej obiadki je...na poczatku bylam im przeciwna, bo w tych poczatkowych sloiczkach w skladzie jakies dodatkowe rzeczy byly, poza tym kaszki z tej firmy Uli szkodzily, bo brzuszek ja bolal...gdzies tam cos o ich produktach niefajnego czytalam i sie zniechecilam...no ale to bylo na samym poczatku wprowadzania pokarmów...teraz smaki bardzo jej podchodza, zjada caly duzy sloik na obiad, a na sniadanie tez kaszke manne z tej firmy dostaje i sie zajada 🙂 widocznie na poczatku jej żołądek nie byl jeszcze na te kaszki gotowy... a deserki je od 2 dni z babydream i sa pycha - zwłaszcza deserek malina-truskawka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga tez lubi obiadki z bobovity choc za sloiczkowymi srednio jest ale jagniecinka z kaszka jaglana to jej ulubiony sloiczkowy obiadek. Mysmy na poczatku dawali hippa wlasnie ze wzgledu ze one sa takie proste w skladzie, ale teraz obiadki z hippa nie smakuja i sa malo urozmaicone. Z baby dream mielismy gruszke bo sie skusilam jak byla promocja i tez nam smakowala, no i cenowo fajnie to wychodzi bo te sloiczki sa chyba po 250 ml az.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 😉
noc minela spokojnie,spalismy do 8 :P choc ja przez 2 h nie moglam usnal bo maly zajal 3/4 lozka i bylo mi niewygodnie i nie moglam zasnac,wiec musialam czekac az sie obudzi 😜

ja kupuje rozne sloiczki najczesciej wlasnie z hippa,bo te rosmanowskie nie sa za specjalne po 7 msc..choc mojemu najbardziej smakuje golab ugotowany przez babcie,potrafi zjesc caly duzy sloik,i otwiera szeroko buzie..bo do tych innych dan to musze sie niezle nagimnastykowac zeby zjadl chociaz pol..teraz kuzyn zabije nam krolika,wiec sama bede mu gotowac,w czwartek jedziemy do babci wiec pewnie znow zrobi nam golabka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewelinko stronka się nie wyświetla niestety :/ Zuzia ma obiecany od chrzestnej na roczek Smart Trike Zoo . Chcieli kupić już na chrzciny ale stwierdziłam, że lepsze krzesełko do karmienia bo wydawało mi się, że na rowerek będzie w tym roku jeszcze za mała. No a teraz się zastanawiam czy mają kupić ten rowerek czy fotelik samochodowy bo jakoś koło roczku chyba z tego co ma wyrośnie. Ale do roczku to jeszcze 4 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewelina, a skąd gołębie? Bo rozumiem, że nie takie które latają po mieście 😉

My byliśmy dziś u pani alergolog. O dziwo przyjęła nas bez problemu choć już było po godzinach jej pracy. I bez problemu przepisała nam cale brakujące mleko 🙂 A tak się denerwowałam przed tą wizytą że aż mnie brzuch bolał... Zaniosłam od razu receptę do apteki 10 razy dopytując czy na pewno wszystko jest ok i jutro mleko ma na nas czekać. Mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez przygód i wrednych farmaceutek (na wszelki wypadek wybrałam inną aptekę).

W niedzielę z okazji dnia matki postanowiłam odstawić Piotrusia już całkiem od piersi. Przyszli moi rodzice na obiad i wstyd przyznać...
Obżarłam się jak głupia ☺️
Pieczona kaczka, ziemniaki, mizeria, tort bezowy, ciasto z truskawkami, campari, wino, ciasteczka...
I noc spędzona w łazience + straszne dreszcze
Ech, moje łakomstwo nie zna granic. Ale to karmienie piersią porządnie mnie wypościło.
Chciałam wczoraj sobie kupić kostium kąpielowy, wzięłam do przymierzalni z rozpędu ten sam rozmiar co zawsze - majtki ze mnie spadły a biustonosz zakrył mi 1/3 tego, co powinien. Cóż, Piotrusiowa dieta ma swoje zalety. Figura akurat na wakacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer jesli chodzi o klub malucha to niestety pare miesiecy trzeba bedzie poczekac, ten gdzie sie zapisalismy kosztuje tylko 350 zl/ 6 godzin codziennie plus stawka zywieniowa, ale w innym za 4 godziny dziennie chca 500 zl wiec cenowo jest bardzo roznie. A i wiekszosc przyjmuje dzieci od 12 miesiecy bo niby tak maja w regulaminie ale nie ma problemu zeby wzieli mniejsze dziecko, zwlaszcza jak dziecko wyglada na starsze ( wieksze), wtredy nie rzuca sie w oczy.
Gratuluje 🤪 ze tak szybko udalo sie Piotrusia odstawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://dladzieciaczka.pl/product-pol-3597-Smart-Trike-Recliner-ORANGE-Rowerek-4-w-1-dla-dzieci-od-6-m-ca-zycia.html

Aniu juz za 4 msc 😉 ale ten czas leci..ja sie jak zwykle napalilam bo zobaczylam u kolezanki,i postanowilam z moim ze mu kupimy teraz,z tego wzgledu ze on jest juz od 6 msc,siedzonko ma regulowane,do pol lezaca,a mlody nie siedzi jeszcze dobrze...chrzesna tez cos wspominala ze chce mu kupic na roczek rowerek,ale zapewne taki zwykly plastikowy,a ten mu poslozy mam nadzieje na lata (3 lub4 🙂 )
GOFER nie to nie jest taki golab chodzacy po rynku glownym 😉 maz mojej mamy hoduje, musi byc hodowlany,mlody ktory jeszcze nie latal..ciezko o takiego kiedy nikt w rodzinie nie hoduje..ale mieso z takiego golebia jest bardzo delikatne,na poczatku balam sie zeby Alis to jadl ale jak zobaczylam jak mu smakuje,to kaze mamie za kazdym razem robic jak tam jedziemy :P

w nocy maly dal popis,plakal chyba przez godzine,nie wiadomo czemu..cycek nie,smoczek nie,soczek nie,w wozku nie,ze wszystkim byl na nie..usnal dopiero po 1 gdy polozylam mu dlon na twarzy 😮 bylam pewna ze pospimy przez to dluzej,ale pobudka juz o 7..niewiem czy idzie mu drugi zab,czy to jego widzimisie 😞
W dodatku malemu wyszla niepokojaca wysypka na brzuchu,nie sa to nawet chrosty tylko taka jakby zoltawa sucha skora..nie wiem po czym moze to byc i co powinnam wyeliminowac,zwlaszcza ze jadl wszystko i nic mu nie bylo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, przepraszam, że tak umilkłam 😞
Od kiedy wróciłam do pracy, przestałam ogarniać to co się wokół mnie dzieje. Jakiś obłęd w kratkę. W pracy - zapierdziel, w domu to samo, dziecko nie dawało mi chwili wytchnienia a dziadek przestał się sprawdzać jako niania. Miałam już naprawdę dosyć.
Ale wczoraj chyba nastąpił jakiś przełom 🙂 Dziecko od wczoraj jest jak aniołek. Dziadzia wczoraj pilnował pupy Małej i powoli zaleczamy odparzenie, do którego doprowadził. A w pracy od wczoraj jest jakiś większy luzik.
Mam wrażenie, że ostatnie 3 tygodnie to był jakiś senny koszmar. Ale zaczynam powoli oddychać swobodniej, więc mam nadzieję, że idzie ku lepszemu 🙂

A Nata zaczęła stać trzymając się poręczy, stołów, foteli 🙂

Spóźnione ale szczere buziaki dla wszystkich dotychczasowych solenizantów i dla pięknych Mamuś 😘

Kiniak, czy ja dobrze wyłapałam info, że jesteś w ciąży??? 🤪 Moje gratulacje!!! 😘

Lecę ogarniać teraz papiery na biurku 🙂 Spokojnego dnia, kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira super ze sie odezwalas, juz zaczynalam sie martwic ze tak umilklas, ale podejrzewalam ze wraz z pojsciem do pracy nazbieralo sie wiecej obowiazkow, Buziaczki dla Natii zuch dziewczynka 🙂 i jaka slicznotka w avatarku :*
u nas tez Julii juz staje na nozki ogarnac tego sie nieda ;p wszedzie jej pelno lazi drepcze z predkoscia wiatru ;p wszystkiego sie chwyta wsaje stoi stoi stoi i nagle lubu du na ziemie chyba cala podlege wyloze poduchami i koldra ;p heheheh nawet w lozeczku juz sama nie moze zostac bo zaraz zerka na mnie z nad barierki ;p
Gofer wiem co to znacz wyposcic sie i potem rzucic sie na jedzenie jakbym nigdy nie jadla ;p hehehe bo ja mialam cukrzyce ciazowa i w ciazy nie moglam jesc tego co lubilam a wszytsko co niecierpie np. ziemniaki byly zabronione a moglam jesc tylko kasze
Ewelina do 7 to i tak dobrze ;p Julii spi do 5 ewentualnie okolo 6 juz bryka, jak sie budzila raz w nocy tak sie budzi teraz dwa razy 😞 jesc niechce ja nie wiem co sie dzieje z moim dzieckiem ale jeszcze troche i ten moj chudzielec zniknie jak tak jesc nie bedzie ;/
A co sie dzieje z Anecia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira super, że się odezwałaś!!! 😁
Ale Natalka się zmieniła!!!! I jak fajnie stoi 😁 My też mamy już obniżone łóżeczko ale to dlatego, że Zuzka zaczęła sama siadać. Łapie za szczebelki i po sekundzie siedzi. Ale do wstawania i chodzenia to jeszcze sama się nie rwie 🙂 Wystarczy, że raczkuje jak szalona i dzisiaj mi nie wiem jakim cudem wyrwała cokolik z paneli.... Dziecko nam zaczyna dom demolować 🤪

A ja chora... Chyba angina mnie dopadła. Kuruję się dzisiaj domowymi sposobami i lekami z domowej apteczki ale jeśli jutro nie będzie poprawy to do lekarza pójdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zyje dziewczyny .. 🙂 nie pisalam bo jakos nie mialam weny a i maly nie daje mi odsapnac.. Zrobil sie z niego taki zlosnik ze jak mu cos nie pasuje robi taka zla mine 😠 i zaczyna wrzeszczec ,machac rekami :P Mam nadzieje ze to ten skok rozwojowy ktory przypada na ten okres bo inaczej chyba zaczyna mi sie robic z niego maly terrorysta ! Juz mamy na niego nowe przezwisko 🙂 MILORDZIK bo wszystkim chce rzadzic .. 🙂
Z nowosci u nas to w koncu przebila sie ta gorna jedynka rosnie jakos szybciej niz te dolne , teraz czekam az przebije sie gorna dwojka .. Powoli zaczyna przemieszczac sie w koncu do przodu, a nie tylko do tylu .. Tez jak sie trzyma lozka , stolu to stoi sam .. No i caly czas super atrakcja jest chodzenie , chyba mu sie to nie nudzi.. Niestety jeszcze sam nie siada z pozycji lezacej ( wasze juz umieja??) ,ale za to z pozycji do raczkowania juz mu sie kilka razy udalo usiasc.. Z jedzeniem dalej wybrzydza, i jak nie chce to zaczyna doslownie juz plakac z wielkimi krokodylimi lzami, sama juz nie wiem co mu dawac bo wszystko procz cycka jest zle.. Za dwa tyg niecale przyjezdza do nas na dwa tygodnie corka mojeog L w odwiedziny, wiec bede miala dwojke dzieciakow do oporzadzenia w ciagu dnia ..

Deira . super ze sie odezwalas i powoli wychodzicie na prosta .. 🙂 Natka wyglada slodziutko .. 🙂 Duza i silna dziewczynka .. 🙂

Ania . z tej naszej Zuzi to maly herkulesik jak juz rozmontowuje Wam mieszkanie .. 🙂 i duzo zdrowka dla Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Anetko, zdrówko jak najbardziej się teraz przyda!!! Czuję się z minuty na minutę coraz gorzej... Czekam aż tylko M wróci z pracy i do łóżka wskakuję się wygrzać!
Rozbroiłaś mnie - MILORDZIK 😁 😁 😁 Humorki pokazuje Wam. Albo raczej charakterek 😉 Anetko Zuzka właśnie załapała jak się siada z pozycji leżącej i dlatego też to łóżeczko obniżyliśmy. Hmmmm... a raczej nie z leżącej bo jak na podłodze leży to nie siądzie jeszcze. W łóżeczku za szczebelki się podciąga a jak raczkuje to też się udaje usiąść. Ale z leżenia na plecach to jeszcze nie potrafi. Tylko czasami z pozycji raczkującej jakoś za bardzo lub za szybko się przekręci i zamiast siadać to pada na plecy i leży 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, zrób sobie mega intensywną kurację z czosnku, miodu, cytryny (tylko nie na gorącą herbatę!) i imbiru. Może pomoże zatrzymać to choróbsko. Pogoda iście listopadowa więc i zarazki latają jak na jesieni 😞

Kochane, oczy wybałuszam ze zdziwienia jak słyszę, że Wasze maluchy już same nie tylko siadają ale i stają 🤪 🤪 🤪
Piotrek niestety się rozleniwił całkiem. Do tej pory szedł równo z Igorkiem Nacudji (tzn robił wszystko miesiąc później bo jest miesiąc młodszy), ale Igorek już dawno dawno siedzi sam a Piotrek nadal posadzony albo leci na nos albo się przewraca na bok.O samodzielnym siadaniu nawet mowy nie ma! O raczkowaniu też nie! O stawaniu nawet nie wspomnę... Tylko się turla po podłodze. Hmmm,no sportowcem to on chyba nie będzie (ma to po mamusi, która całą podstawówkę była bardzo grzeczną dziewczynką chodzącą - jako jedyna w klasie - na wagary na lekcjach wf-u 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu zdroweczka duuuuzzzo :*
a ja nie wiem jak wstawic zdjecia tutaj ;p
wlasnie wrocilam ze szczepienia, Mala jakos dala rade izniosla to po :mesku" ;p hehehe ale mam zle wiesc ;/ pochwalilam sie ze nasza corcia sama stoi a p.doktor poiwedziala ze w zadnym wypadku nie pozwalac, ze jeszcze na stanie ma duzo czasu i w tym okresie jest za wszesnie i groznie dla kregoslupa, wiec jak tylko zobacze ze ceczgos lapie i staje mam ja sciagac to poziomu, a szkoda bo juz tak fajniutko wyglada jak stoi ;p taka "dorosla" ;p ale zdrowko wazniejsze niz moje upodobania.
i jeszcze jedna zla wiadom osc moje dziecko nie tyje ;/ wazy 6900 ;/ za dwa tygodnie mam sie zglosic do ponownego wazenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga nie wstaje sama tylko podciaga sie do gory i po chwili opada z sil, z pozycji pollezacej usiadzie,ale juz z pozycji raczkowania nie.
Iwcia- jesli chodzi o wage to u nas tez kiepsko z przyrostem 😞 co jest dziwne bo duzo je, dzis zjadla np 250 ml zupy pierwszy raz, inne posilki tez cale zjada a od ostatniego szczepienia 3 miesiace temu przybrala niecale pol kg, ale lekarka powiedziala ze i tak jest na gorze siatki centylowej i ze w takim razie nie ma sie co martwic zwlaszcza ze zjada, pewnie przez to ze dzieciaki zaczely sie duzo ruszac i przemieszczac wiec pewnie spalaja kalorie. Olga wazla 8,500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...