Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Olga tez najbardziej lubi siedzenie, a najbardziej nie lubi lezec na brzuszku, znowu cos sie jej odmienilo, raczkuje slabo, glownie do tylu i nie robi w tym zakresie postepow, moze wogole nie bedzie raczkowac bo ani ja ani maz nie raczkowalismy. Dziwne bo juz dawno zaczela podnosic pupe i przesuwac sie do tylu , minelo kilka dobrych tyg i zero postepu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc dziewczyny

Widze ze wasze dzieciaczki zrobily mega postepy,a moj?? no coz,siedzenie wychodzi mu slabo,ale potrafi chwile sam usiedziec,choc za chwile leci albo w bok albo do przodu 😁 rano jak wstal to pierwszy raz udalo mu sie podniesc do pozycji raczkujacej czyli opartu na rekach,a stylu na kolanach,ale trwalo to doslownie sekunde,wiec moze wkrotce zalapie o co chodzi. niestety siadac sam nie potrafi z zadnej pozycji 😞
u nas z jedzeniem tez nie najlepiej,jak rano kaszke zje tak obiadu nie chce wogole,a jak juz jest z grudkami,nie zmiksowane na zero to jest wielki placz i plucie. za to deserki wcina po calym sloiku z wielka otwarta buzia. co do wagi to u nas maly tez chyba raczej malo przybiera,jak po urodzeniu byl na samej gorze normy tak teraz spadl chyba ponad norme :/ w szpitalu zrobili nam grupe krwi,a nieorientujecie sie czy to prawda ze grupa krwi sie zmienia?? i jak to wogole mozliwe?
ANIU Zuzia daje czadu,ale teraz to juz sie nie bedzie dalo ani na chwile spuscic maluchow z oczu..moj sie doczolga do szafki pod tv i ciagnie za kabel od laptopa i wszystko co sie na tej polce znajduje 😉
ANECIA a co sie to stalo Olisiowi,przeciez on byl taki grzeczniutki zawsze 🙂
GOFER kazde dziecko idzie w swoim tempie 😉 na Piotrusia tez przyjdzie pora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane 🙂

U nas kolejna nocka bardzo przyzwoita. Spanie bez pobudek od 20 do 6 rano 🤪

Małej w końcu przebiła się górna prawa jedynka. Czekamy teraz na lewą.

Aniu, ale z Zuzi człowiek-demolka 🤪 Może ona Wam sugeruje, że czas na remont, hehe 😜 😉

Anetka, moja z leżenia już się podnosi do siedzenia, ale nie wiem czemu łatwiej jej jest to robić jak leży na czymś miękkim, na przykład na tapczanie. Bo jak leży na podłodze, to tylko stęka, jęczy, napina się, podnosi główkę i się wkurza, bo nic z tego nie wychodzi 😉

Gofer, poczekaj, jeszcze za Piotrkiem nie nadążysz jak zacznie Ci biegać 😁

Danusiu, ja też mam wrażenie, że moją ominie etap raczkowania. Cały czas tylko pełza jak robaczek, a raczkować nie chce. Pediatra powiedziała, żeby się tym nie martwić, bo niektóre dzieci nie przechodzą etapu raczkowania. Z leżenia na brzuchu od razu przechodzą do siedzenia, stania a potem chodzenia 🤢 I moja chyba tak ma.

Nata z kolei 16 maja ważyła 8400 g. Przybrała w ciągu miesiąca tylko 200 g a lekarz powiedział, że jest ok, wiec się nie martwię. Myślę, że też nie macie co się martwić wagą, jeśli dzieci są w dobrym centylu.

Uciekam pracować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
u mnie z gardłem lepiej, już nie boli ale katar mam 2x większy niż wczoraj...
Gofer buziaczki dla Piotrusia 😘 😘 😘
Ewela u dzieci grupa krwi może się zmienić do 2 roku życia. Jeśli chciałabyś, żeby Ci teraz wpisali w książeczkę zdrowia to muszą być o ile się nie mylę wykonane 3 próby w jakimś tam odstępie czasu. Uczyłam się na anatomii dlaczego tak się dzieje ale jakoś nie przyswoiłam tej wiedzy i już nie pamiętam. Trzeba byłoby po internecie poszperać i sprawdzić dlaczego tak jest... 😉
Deira my po remoncie jesteśmy 1,5roku więc zaczekam aż Zuzka zacznie malować kredkami ściany i wtedy zrobimy znowu remont 😉 Sporo dzieci nie raczkuje tylko właśnie od razu zaczyna chodzić więc to całkiem normalne 🙂 A Natalka jak widać już stoi to chwila moment i zacznie biegać 😁

Zuzka jeśli chodzi o wagę to jest na dole siatki centylowej ale jeśli chodzi o wzrost to w górnej. Chuda i długa... Dzieci jak się zbliżają do roczku to coraz mniej przybierają na wadze więc to całkiem normalne, że już nie będą aż tak duże skoki wagi jak na początku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela, mam nadzieje ze to kumuluja sie wszystkie zeby ktore mu rosna ,wczoraj widzialam juz biale przeswity gornej drugiej jedynki i dwojki. Mam nadzieje ze przez to jest taki nieznosny. Ogolnie ma oczywiscie chwile kiedy jest przekochany i grzeczny ,no nie wyje 24h na dobe;p ale moglyby te zebole wyjsc i wrocilby moj aniolek ktory pieknie je,spi i sam sie bawi;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak tak, ja rez pamietam ze szkoly we grupa moze sie zmieniac wlasnie cos w okolice 2 roku zycia, trzeba wykonac minimum 2 badania zeby wynik byl wpisany.

Niektore dzieci omijaja raczkowanie- to normalne- choc bardziej korzystne jest dla rozwoju lateralizacji etc. jest jesli raczkuja, no i ruchy naprzemienne przy raczkowaniu sa korzystne dla koordynacji wzrokowo- ruchowej, ja nie raczkowalam i mam megaproblemy z kierunkami! 😁 no ale jak nie bedzie raczkowac to nic nie poradze hehe 🙂

Za to ostatnio widze postepy w rozwoju umyslowym- wlasnie to wolanie na psa bebe i papa, a rozwoj fizyczny zero postepow 😁 sportowiec z niej nie bedzie, szkoda bo pluca ma dobre, potrafi tak glosno wrzeszczec ze szok 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj za to rozgadany w cholere jest , czasem to az glowa boli tak nawija ciagle:P a to dopiero poczatki.. I zauwazylam ze jesli chce cos odemnie , np jesc , zebym wziela go na rece, czy cokolwiek innego zwiazanego ze mna to wola amama smiesznie to brzmi bo prawie jak mama haha tak sobie wmawiam moze to nieswiadome ale fajnie juz tak myslec ze wie ze ja to mama :P no i jak mowie do niego CHODZ to oon tak powtarza ze brzmi tak samo oc oc , mamy ubaw z moim L z tego ..

Iwcia kochana pisalas ze pediatra zabronila malej stac , w sumie zna sie pewnie na rzeczy ale zastanawia mnie ze skoro np dziecko jest na tyle silne zeby stac samo to czemu mu tego zabraniac? przeciez same nie kazemy im stac ani nie ustawiamy do pionu tylko maluch sam probuje i testuje swoje mozliwosci.. Nie wiem lekarzem nie jestem , ale troche to glupie:P Nie zeby mi sie spieszylo az maly zacznie chodzic , wszystko po kolei no ale skoro dzieciaki sa tak silne zeby sie podciagac i stanac trzymajac sie czegos to chyba sa rozwiniete na tyle..? Myle sie?

Co do wagi to wydaje mi sie ze mam duzego chlopaka , bedzie wazony dopiero 12 czerwca wiec dokladnie nie wiem, ale moje rece czuja juz ze mam malego kluska.. Ciuszki nosi 74 ale kazdy kto go widzi to mowi ze duzy jest . On bardzo szybko na piersi samej przybral ,pozniej juz szlo wolniej , ciekawe ile wazy teraz ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia to fakt skoro stanela sama to juz jest gotowa i dosc silna, ale jak jej sie spodoba to satanie to ominie kilka bardzo waznych dla niej etapow jak np: siadanie z pozycji raczkowania i siadanie z pozycji lezacej, tak jak raczkowanie mozna bez problemu ominac tak miedzy innymi tych etapow nie mozna, a do tego nie kge dopuscic, po za tym nie wiem czy kojarzysz ale moja Julii miala szelki pavlika i dlatego musze szczegolnie uwazac na jej bioderka i kregoslup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- no u nas bylo to samo-Olga jak byla na samym cycu to przyrost byl nawet kg na miesiac, odkad zaczelo sie rozszerzanie diety przyrost coraz mniejszy, ale to fakt ze im dziecko starsze tym mniej miesiecznie przybiera.No i Olga startowala z wysokiej wagi bo przu urodzeniu miala 3.950.
Smieszne to ich "gadanie", u nas tez tylko nawija i nawija, a jak jest glodna to jest cicho tylko tak smiesznie rusza buzia i mlaska 😁 a juak chce cyca to obraaca sie na bok i tak smiesznie wykreca glowe, jak nie chce jesc to placz i takie zawodzenie nieee 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia a co sie dzieje? nie spi czy ogolnie jest nie do wytrzymania? u nas druga noc z rzedu masakra, pobudka co godzine, wiercenie sie przez sen i jeki przez sen. Albo zab wychodzi albo nie wiem, do tego zrobila sie straszna przylepa, tzn tylko do mnie 😮 moze to ten lek separacyjny? ciekawe co bedzie w pon jak znikne na 8h do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Od 5 nie spi co jest nienormalne u niego i drze sie co chwile juz nie mam pojecia co chce i czemu tak wyje...zmeczony ledwo mruga a i tak walczy i ni zasnie tylko bardziej sie nakreca,,...


Ponarzekalam na malego, poplakalam sie no i troszke mu minelo..Przespalismy sie razem , teraz ma troszke lepszy humor , zjadl i bawi sie klockami.. Mam nadzieje ze bedzie w lepszym nastroju na dluzej.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas noc masakra,budzil sie chyba co 30 min z placzem,cyca dawalam mu chyba ze 25 razy 😮
tak sie zastanawiam o tej grupie i troche mi sie to wydaje nie mozliwe,no przeciez ta grupa sie nie wypompuje z niego i nie wleje sie inna,wiec jak moze sie zmienic. wczesniej robili grupe po urodzeniu i ja do tej pory mam ta sama. bedziemy dzis u lekarki na kontroli to sie zapytam,bo nie daje mi to spokoju 😉
mojemu sie zaczyna chyba etap raczkowania,bo czolga sie do tylu i podnosi sie wlasnie do pozycji raczkowania,tylko jeszcze nie zalapal ze trzeba ruszac nogami i rekami zeby sie przemieszczac,przy tym wykonuje takie ruchy,ze lepiej o nich nie pisac 😜
siedziec,juz nawet troche siedzi sam ale jeszcze nie dlugo i troche sie kiwa,ale mysle ze juz niedlugo i sam bedzie siedzial. sam jeszcze nie potrafi z pozycji lezacej usiasc ani sie podniesc,troche glowe tylko podnosi..
ANETKO moze faktycznie zabki malemu ida i dlatego wszystko go drazni..moj na szczescie odpukac jak nie jest glodny i spiac,to potrafi sie sam soba zajac,gdziekolwiek bym go nie dala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela- no mi tez sie to wydaje dziwne, ale w szkole tak nas uczyli 😉
u nas tez znowu ciezkie noce, mam nadzieje ze to wina kolejnego zeba, dzis nie spimy od 3 w nocy, a do tej 3 non stop sie budzila, o 3 pobudka na dobre, co dziwne w dzien wcale nie odsypia- 2 drzemki po pol godz, no i w dzien zawsze jest jak aniolek, skad ona ma sile jak wogole prawie nie spi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dzis juz lepiej.. Wczoraj jak tak ponarzekalam to sie poprawilo.. Marudzil troche, ciagle gryzl paluchy w buzi no ale juz takich napadow histerii nie bylo..Nocka tez lepsza, spal juz standardowo do 8.. ale ma podwyzszona temp.. 37.7 , zadncyh objawow przeziebienia ani nic.. wiec moze to i te zeby.Poza tym leje mu sie slina z buzi ze jakbym podstawila wiaderko to pewnie by sie wypelnilo... mam nadzieje ze nic sie tam nie rozwija z choroby.. .. U nas dzis taki upal. wszystkie okna w domu pootwierane a i tak sie topimy .. a jeszcze nie ma 11 ..

A z krwia to nie slyszalam takich rewelacji.. w takim razie poczekam ze zrobieniem badania az maly skonczy dwa latka..Zawsze to lepiej wiedziec jaka ma sie grupe krwi ..

Dziewczyny ja mysle ze te nasze dzieciaki sie jakos zmowily ze tak dokuczaja:P to az dziwne ze prawie kazde ma jakis problem ostatnio.. Moze taki okres..

A Co do okresu ,to wiecie co..czekam juz na kolejny i tydzien temu rowno zauwazylam plamienie wiec mowie ok przyszedl.. i przez ten tydzien NIC , co jakis czas jak sie podcieram to sa leciutkie plamki, ale nic wiecej sie nie rozwinelo..:/ Chyba troche przesada, poprzednie byly calkiemm normalne nie wiem co znowu sie poprzestawialo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- zazdroszcze pogody- u nas jak slonce wyjdzie zza chmury to ponad 20, za chwile chmura przyjdzie i zimno. Ja okresu nadal nie mam niestety, moze to zabrzmi dziwnie ale chcialabym juz miec a tu jak na zlosc, tydzien temu tez mialam lekkie plamienie i bolal mnie brzuch i na tym koniec
Ha a u nas na odwrot- jak tylko ja pochwale na drugi dzien diabel 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
U nas kiepsko bo sia chora 😞 Jutro Was nadrobię i napisze co u nas jak tylko mała pójdzie spać, teraz sama padam, bo w pracy koniec m-ca i siedze po 9 godzin a później muszę zajmować się strasznie marudną Asią...
Milej nocki życzę, buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja zazwyczaj jak pochwale to tez potem jest gorzej.. no ale dzis nie bylo tak zle.. w ciagu dnia mial tylko jedna drzemke ale 2 godzinna wiec oki.. zasnal kolo 21 na noc juz .. W buzi sajgon mowie wam dziasla popuchniete , mam wrazenie ze chyba wszystkie naraz wychodza.. gorna druga juz jedynka ,gorne dwojki i chyba dolne dwojki tez sie szykuja.. Maly gryzie wrecz smoka, slina mu cieknie litrami, paluchy zjada, a zel nie pomaga juz .. Z jedzenia odpowiada mu tylko kaszka na noc , a tak to cycek ktorego mietoli az mnie bola sutki..
Jutro dzien dziecka wiec bylismy kupic mu jakas zabawke 🙂 Wybralismy Kangura z Lamaze i dalismy mu od razu bo ciekawi bylismy rekacji..maly zachwycony, godzine siedzial jak zaczarowany cichutko i sie bawil nim i kuleczkami 🙂 o taki http://www.babysam.dk/kaenguru-joye

Ajablonka,..duzo zdrowka dla Asi sle i buziaki!!

Dziewczyny co tu taka cisza od kilku dni..W PL dlugi weekend chyba co 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- kangurek super 🙂 Olga uwielbia zabawki lamaze, w sumie to dobrze ze u Was tyle na raz, pomeczycie sie i bedzie spokoj na jakis czas 😉 u Was nie bylo dolnych dwojek? u nas najpierw wyszly dolne jedynki i zaraz potem dolne dwójki i myslalam ze u wszystkich wychodza tak samo. Mam taki kalendarzyk o rozwoju dziecka i tam wlasnie jest taka kolejnosc, dolne jedynki, dolne dwojki, gorne jedynki potem gorne dwojki. U nas dlugi weekend o ile ktos dostala wolne w pracy 😜 moj maz- pracocholik tak uwielbia swoja prace ze nawet nie pomyslal zeby wypisac karte urlopowa.
Olga przeszla dzis sama siebie- nie spala od 3 rano i do godziny 19 spala tylko 45 minut za ten czas 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia u nas wyszly dolne jedynki, pozniej gorna jedynka, i przebija sie gorna lewa dwojka i spuchniete jjuz na maxa gorna jedynka prawa ,gorna dwojka prawa, no i dolne dwojki..masakra z tymi zebami..

To Olga wytrzymala jak tyle nie spala:O moj by padl z wycienczenia..ale te dzieciaki to skas czerpia magiczna moc:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 😉
u nas noc dzisiaj lepsza niz wczoraj,usnal o 22 i spalismy do 8,z duzo mniejsza iloscia pobudek 😉
bylismy wczoraj u lekarza,pytalam lekarki o ta krew. Krew sie dziecku nie zmienia jesli nie zostala pobrana z pepowiny tylko na przyklad z reki. kiedys tak bylo,jak pobierali krew z pepowiny,to mogla byc ona wymieszana z krwia matki,ktorej bylo wiecej i dlatego wychodzila inna krew. jesli zostala pobrana z reki to jest to jego wlasciwa krew i sie nie zmieni,bo niby jak? ta sie wyleje,a natworzy sie nowa,inna?niemozliwe,chyba ze przy transfuzjii.
Wazymy 8080g,lekarka powiedziala ze troche malo przybiera na wadze i mam go czesciej karmic bo na tej skali spadl juz po nizej normy.
ANETKO ja jeszcze nie dostalam okresu,i bardzo sie z tego ciesze 😉 fajny ten kangurek,chodze po sklepach dzieciecych ale takiego jeszcze nie widzialam. my malemu kupujemy rower trzykolowy.
DANUSIU o jeju a skad Olga miala tyle sily zeby tyle wytrzymac,moj ma problemy ze spaniem ale tyle to on by nawet nie dal rady. moj malody im mniej spi w dzien tym gorzej przesypia noc..
AJABLONKA duzo zdrowka dla Asi i szybkiego powrotu do zdrowia zyczymy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...