Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 a my dzis wracamy na swoje po tygodniu nieobecnosci, tatusiek chyba sie bardzo za nami stesknil 😉 od poniedzialku powrot do rzeczywistosci czyli żlobek i praca...
Trochę Was ostatnio zaniedbałam, bo mialysmy troche atrakcji u dziadkow, jak nie spacerki to wyjazdy po rodzinie 🙂 dzis wazylam Ulcie to wyszlo, ze wazy ok. 8300 😁 klucha jedna... i pomyslec, ze jeszcze niedawno byla drobniutka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ewela- no wlasnie ja jestem pewna ze na biologii bylo ze wynik grupy nie jest miarodajny u tak malego dziecka ale nie pamietam z jakiego powodu, fakt jest taki ze w ksiazeczce Olgi jest miejsce na gr krwi i napisane ze grupe mozna wpisac dopiero po wykonaniu min 2 razy badanie, wiec cos z ta grupa jest jednak na rzeczy. Moze nie tak jak piszesz ze krwe sie wypompowuje, czy przy transfuzji bo przeciez innej gr nie wolno przetaczac z wyjatkiem 0, moze to tak jak z płcią u płodu? tzn najpierw kazdy płód jest "dziewczynka" tzn ma narzady dziewczynki a dopiero chyba w okolicy 9-10 tyg róznicuja sie narzady płciowe i powstaje u chlopcow moszna i prącie.
Karolka- Ula ma ponad 8 miesiecy, wiec to nie jest duza waga jak na ten wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DANUSIA no lekarka powiedziala ze oni robia 2 proby z jednej probki zeby miec pewnosc. chyba sie zna,wiec wie co mowi. w kazdym razie maly ma teraz grupe krwi taty,zobaczymy za ponad rok czy bedzie miec inna 🙂
wczoraj na obiadek zrobilam Alisiowi krolika z marchewka,kalafiorem i brokulem. i oczywiscie obiad dla niego nie papu..musialam mu niemal sila wciskac zeby co kolwiek zjadl,no i zjadl caly duzy sloik a pozniej to mu juz co 2h podsylalam cos do jedzenia i tez oczywiscie wszystko wcinal,bo byly to owoce 😉
w nocy budzil sie czesto,o ktorejs(niewiem o ktorej bo tel mi sie rozladowal i nie moglam sprawdzic) urzadzil sobie lezakowanie na brzuszku,z podnoszeniem pupy do raczkowania,wiec troche nie spal,i pobudka juz o 7 😮
pogoda okropna,od wczoraj leje nawet nie ma jak z malym wyjsc na pole 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela- powiem Ci szczerze ze teraz juz zgłupłam 😮 bo bylam pewna ze jest tak jak pisalam wczesniej, Olga miala badana krew po porodzie i w wypisie pisze ze nie udalo sie ustalic grupy krwi 🤢 w takim razie czemu skoro niby od poczatku jest ta sama. No i jeszcze apropos krwi z pepka- lekarka mowi ze tam niby jest wymieszana krew matki z krwia dziecka 😲 przeciez raz ze krew krazy a nie stoi w miejscu, a jak krazy to jest wszedzie, a dwa ze krew matki w ciazy nie miesza sie z krwia dziecka bo przeciez matka zakazona hiv ma zdrowe dziecko pod warunkiem ze ono nie zostanie zarazone przy porodzie.

Jutro pierwszy dzien w pracy po16m iesiacach nieobecnosci tzn l4 i macierzynskim, ciekawe jak szybko sie znowu tam odnajde bo sporo sie u nas pozmienialo. Ciesze sie ze wkoncu wracam 🙂 mam nadzieje tylko ze nie przywitaja mnie z wypowiedzeniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nom zdaje sobie sprawe z tego ze tak moze byc 🤔 chociaz chyba raczej nie bo za mnie na moje stanowisko zatrudnili dziewczyne na umowe na zastepstwo za mnie i niby jej umowa konczy sie wtedy kiedy ja wracam, no a moje stanowisko jest konieczne w ośrodku bo ustawa tego wymaga, no ale wiadomo ze przepisy przepisami a jak bedzie to sie okaze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu chyba nie ma az tak duzo do nadrabiania.. 🙂 Przez dlugi weekend dziewczyny nie naskrobaly za duzo..

U nas walka z zebami dalej trwa .. Juz mi tak szkoda mojego dziecka.. druga gorna jedynka chyba sie przebija w koncu bo dziaslo juz takie jakby przekrwione .. Na wieczor tak plakal i pchal paluszki do buzi ze dalismu mu czopka przeciwbolowego no i juz spi od 19.50 .. A tak poza tym to korzystalismy z pogody, weekendu no i zlecialo..

Danusia - powodzenia jutro w powrocie do pracy , a co robicie z Olga,bo chyba gdzies pominelam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry 😉
noc w miare,poza incydentem o 1 w nocy,kiedy plakal nie wiadomo o co,tak to ok 😉
wczoraj pichcilam malemu obiad z krolikiem brokulem,ziemniakiem,pietruszka i kasza manna,spedzilam nad tym ponad 2 h a mlody jak zwykle strajkowal..zjadl to co mu przygotowalam,ale nie z jakims wielkim apetytem,deserki ida mu lepiej 😉
od rana jakas marudka z niego wiec chyba pojdzie zaraz spac 😜

Danusiu to ja tez sie juz pogubilam i niewiem o co chodzi z ta krwia,tak mi powiedziala,wiec bylam pewna ze lekarka to raczej sie zna..musze pogrzebac po necie na ten temat.. daj znac jak poszlo w pracy,trzymamy kciuki 🙂

Anetko,jeju jakie ten twoj maly potrafi rzeczy 😉 mojemu to jeszcze duzo brakuje,do takich sztuczek. niby 2 tyg roznicy a taka roznica w rozwoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela , moze i u Alanka jakies zabki sie szykuja.. ja to juz chyba wszystko na to zwaalam..

Noc u nas w miare spokojna.. Po czopku spal do 24 potem jedzonko , obudzil sie kolo 2 no i potem juz o 8 takze nie najgorzej.. teraz zajada deserek maliny z kleikiem , plus w rece trzyma biszkopta .. 🙂 Ja w szklance mam Cole wiec moje dziecko z nadzieja szerzej otwiera buzie ..:P nie wiem co on ma do tej coli ale jak widzi puszke to az sie trzesie !

Co do umiejetnosci to kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie , kazde potrafi cos innego.. 😁 mi sie serducho raduje jak widze jak w koncu zaczal raczkowac do przodu nie tylko do tylu 😁bo bylo tak jak u Danusi, pozycje i wszystko zaczal bardzo dawno temu i dlugi czas wychodzilo mu raczkowanie ale do tylu ... no i wspina sie po nas zeby stac chociaz czasem mu to slabiej wychodzi i sie denerwuje ..

Ostatnio nam w centrum taka histerie zapodal ze uciekalam ze sklepu szybko na lawke usiasc bo mysle ze slyszeli go wszyscy.. Byl juz bardzo zmeczony chcuial spac a nie mogl jakos sie wyciszyc i zasnac co go zirytowalo chyba na amxa wiec sie zaczal drzec jak ...Moj L uwaza ze ja przesadzam za kazdym razem chuchajac i dmuchajac zeby nie plakal wiec chcial zeby sie sam uspokoiil i zasnal , byl najedzony przewiniety wiec nic raczej nie potrzebowal ,, wiec szlam za nim wsciekla i malo samasie nie poplakalam jak slyszalam jak Oliver sie darl.. W koncu siadlam na lawce , nie wyjelam go tylko przytulilam sie reka do buzi jego potrzymalam chwilke i dziecko uspokoilo sie w sekunde ! zasnal i spal 2 godziny mimo halasu.. na co moj L stwierdzil ze Oliver znowu ze mna wygral ..Faceci i ich metody wychowywania.. Czasem mam ochote go potrzasnac i wykrzyczec ze to ja z Olisie,m siedze 24h na dobe i ja lepiej wiem co go uspokoi a pozwolenie na darcie sie i nato ze rozhisteryzowane, szlochajace, zanoszace sie dziecko raczej od tak, samo sie nie uspokioi- to raczej nie metoda...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- Olga jest pod opieka dziadkow 🙂 tzn narazie bo jak skonczy roczek to pojdzie na pare godzin do klubu maluszka, beda ja zawozic i przywozic, no i do naszego powrotu sie nia opiekowac.
Przez dzien mialam tyle roboty ze nie zdarzylam do Was zajrzec, ogolnie jestem w szoku ze w pracy tak szybko czas leci, ledwo przyszlam, patrze na zegarek a tu juz po 13, w domu to jakos mi sie wleklo. Ogolnie dzisiejszy dzien na plus ,Olga podobno bardzo grzeczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 🙂
My już po wakacjach 😉 Niby było fajnie, ale jakiś niedosyt pozostał. Pogoda nie dopisała szczególnie, znajomi chyba też. Już więcej nie pojadę z takimi bezdzietnymi 😉 Na dodatek jakoś nie mogłam się odnaleźć na wyjeździe z dzieckiem. Może dlatego, że to pierwszy... Za miesiąc kolejny i wierzę, że będzie lepiej.
W czasie podróży dowiedziałam się, że Igor najprawdopodobniej ma chorobę lokomocyjną, bo zrobił nam niespodziankę. Do tej pory nie jeździliśmy z nim w trasę, tylko po Łodzi na dość krótkich dystansach więc było ok. Teraz już tak dobrze nie było, no chyba że spał.

Z nowości u nas to wreszcie (!!!!) moje dziecko zaczęło samo przekręcać się na brzuszek 😁 Wiem, wiem, że Wasze dzieci to już stoją, raczkują, pełzają (nadrobiłam trochę i oczywiście gratuluję wszystkim Maluchom wyczynów 😉) a my jak zwykle daleko w tyle, no ale tym bardziej cieszą postępy 🙂 Na dodatek pomimo tego, że tam spał ze mną nie zapomniał jak się samodzielnie zasypia w łóżeczku 🙂 Ciągle nie muszę go bujać 😁

Poza tym powiedzcie mi co ja mam zrobić, bo jemu nic nie smakuje. A już zwłaszcza obiady, deserki są fajne tylko pojedyncze smaki mu nie leżą. słoiczkowe obiadki są ble, a moje jeszcze gorsze. Moje to chyba przez konsystencję, bo blender nie jest w stanie uzyskać tak gładkiej masy jak w słoiczku. Podejrzewam, że między innymi przez to, że nie najada się w dzień robi mi tyle pobudek w nocy. Tak, tak - nic się w tym zakresie nie zmieniło, nadal nie śpię 😞

Danusia super, że pierwszy dzień w pracy upłynął bez problemów i Tobie i Oldze. Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- szkoda ze wyjazd do konca sie nie udal 🥴 no ale nastepny bedzie duzo lepszy. Jesli Cie to pociesze to my od tygodnia znowu nie spimy, Olga tak sie wierci i jeczy przez sen ze non stop trzeba do niej wstawac i ja glaskac. Pomyslalam ze moze dlatego ze na wieczor strasznie duzo je, moze ja brzuszek boli z przejedzenia, dzis dostala mniej i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja gratuluję postępów u Igorka!!!
Ja już nie blenduję na całkowitą papkę tyko zostawiam małe kawałeczki, żeby uczyła się żuć 🙂 Ja też zauważyłam, że jak dam więcej marchewki to Zuzka nie je chętnie obiadu. Może po prostu jakiś jeden składnik nie smakuje i dlatego nie chce jeść.
Zuza bardzo lubi ziemniak+kalafior+mięsko i do tego daję tylko troszkę masełka i wcina jak szalona. Może wypróbuj też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka on właśnie woli jak ma wszystko gładką konsystencję, a jak są grudki to jest ble. Dusić, krztusić się zaczyna i na wymioty mu się zbiera 😞

Danusia na następnym będę już miała wyobrażenie jak wygląda wyjazd z dzieckiem. Teraz miałam marne, bo w domu to w ogóle co innego 🙂
No Adam zawsze mi mówi, że jak zje na noc to się męczy i wstaje niewyspany. Może faktycznie coś w tym jest. Igor ma w drugą stronę - moim zdaniem je za mało. Jego jadłospis wyglądał dziś tak: cyc po przebudzeniu, 50 ml kaszki, parę łyżeczek śliwki, pół małego słoiczka obiadku (a i to w bólach), jogurciku nie tknął (choć wczoraj był pyszny), a ciastko oddał psu. Żal mi się go zrobiło to dałam mu cyca w ciągu dnia. No i cyc na kolację, bo z kaszką nie zdążyłam tak się darł. Może i on nie ma dużego zapotrzebowania, ale te ilości sa zdecydowanie za małe... 😞

Ania ale ja już próbowałam różnych kombinacji. Większość jest zła, a już jak się doda mięsko to masakra. Najlepiej mu wchodzi burak z ziemniakiem, ale przecież innych składników też potrzebuje. Nawet dynia już mu tak nie smakuje jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie koperku jeszcze nie dawałam. To wypróbuję, ale pewnie skończy się jak zwykle - sama zjem to co ugotowałam 😞
A i jeszcze przestałam się zachwycać krzesełkiem do karmienia. Drugi raz bym nie chciała takiego z ceraty. Igor po jedzeniu schodzi z niego jakby był po kąpieli, bo tak się poci. Podkładanie pieluszek też nie pomaga. Tak samo zresztą mamy z fotelikiem samochodowym. Może też przez to wymiotował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane,
ja tak na szybko, bo pora spać

Danusia, super, że w pracy wszystko OK 🙂 A jak Ty sobie radzisz psychicznie? Nie tęsknisz bardzo za małą? Pytam, bo moja koleżanka bardzo kiedyś chciała wracać do pracy a jak wróciła to non stop myślała o dziecku i miała ciągle wyrzuty sumienia, że siedzi w pracy a nie z synkiem.

Nacudja, gratulacje dla Igorka z okazji nowych umiejętności! 🙂
Piotruś co prawda potrafi od dawna przewracać się na brzuszek ale o siedzeniu nie ma mowy a pamiętam, że Igorek w jego wieku już siedział.

My też na wakacjach więc dobrze rozumiem co Nacudja miała na myśli mówiąc, że w domu to co innego...
Po pierwsze, wyjeżdżaliśmy na 3,5 tyg więc samochód wyładowany po dach
Po drugie, Piotrek chyba - wbrew pozorom - bardzo ten wyjazd przeżył. Niby wszystko OK ale w ogóle nam tu nie chce jeść 😞
Jest już tylko na tym sztucznym mleku, powinien jeść 4 x 240 ml a zjada mniej więcej połowę 😞 Martwię się nawet nie tyle samym przyrostem wagi ile tym, żeby nam jakiejś anemii nie złapał, bo poza tym je jeszcze tylko brokuły (na królika chyba jednak ma alergię) i od 3 dni wprowadzamy kleik kukurydziany...
Po trzecie, nie mamy tyle miejsca na podłodze żeby mógł się swobodnie bawić, na plażę zanim dojdziemy to zasypia, w ogóle mało się rusza bo nie bardzo jest jak i gdzie.
Po czwarte, trochę każde wyjście na wycieczkę/ plażę jest nieco upierdliwe bo trzeba zabrać tysiąc rzeczy ze sobą. Raz jak zapomniałam smoczka to zrobił mega awanturę...
I tak dalej, i tak dalej...

Ale ogólnie jest bardzo fajnie 🙂 Pogoda na razie w miarę dopisuje choć nie ma upałów. Kwatera spoko. Gotujemy sami więc jedzenie też OK. Na atrakcje się nie nastawialiśmy, bo z założenia to miał być czas dla nas i dziecka, żeby razem pobyć, pobyczyć się, poczytać. Więc plan póki co realizujemy w 10% 🙂

Martwi mnie tylko to, że Piotrek tak strasznie dużo śpi (ile Wasze dzieci śpią w ciągu doby? Bo Piotrek jak na mój gust jakieś 18 godzin...) I to, że tak tak mało je to znowu się może odwodnić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 🙂

Gofer moja Ula spi 11-12 godzin w w nocy i tylko 1-2 godz w ciagu dnia, no wiec max 14 godzin na dobe - troche mniej niz Piotruś, no ale niektore dzieci po prostu są spioszkami 😉 a pije tylko 100-150 ml soczku dziennie, reszta to kaszki na półgęsto, obiadek i deserek, wiec tez malo pije...no ale nic na sile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewcyny 😉
u nas noc standard,budzil sie dosc czesto a o 2 mega awantura,niewiadomo o co. ale zrobilam jak Anetka pisze ze zrobila w sklepie,dalam smoka i polozylam reke na jego buzi i zaraz zasnal,no i spalismy do 7.40 ale niewiem czy z malymi przerwami czy nie,poprostu nie pamietam 😜
Nacudja to Igorek faktycznie malo je,moj wcina wszystkie owoce,deserki i kaszki w odstepach co 2 h tylko z obiadkiem oczywiscie wojna bo nie chce jesc,ale ja mu daje pomimo protestow,bo lekarka powiedziala ze ma jesc duzy sloik dziennie,a on ledwo zjadal pol..teraz gotuje mu sama i zjada chyba ponad jeden sloik,ale tez nie obywa sie bez protestow. no i u nas tez musi byc wszystko zmiksowane na papke,zero grudek,bo sie dlawi i na wymioty go ciagnie. lekarka powiedziala zeby 2 tyg odczekac i znow sprobowac z grudkami,jesli nie zalapie to kolejne 2 tyg przerwy i znow sprobowac,powiedziala ze w koncu zalapie..
co do picia to wypilby tyle ile bym mu dala,w upaly pil po 5 butelek,teraz jest chlodniej wiec pije mniej,i ja tez mu juz tak duzo nie daje bo pozniej nie chcial nic jesc,jak opil sie wody z sokiem.
Gofer to moj wlasnie spi malo 😠 w nocy budzi sie co chwila wiec nie przespi ciagiem nawet 10h a w dzien spi ok 3h czasem mniej czasem wiecej,zalezy. zauwazylam ze im mniej spi w dzien,tym gorzej spi w nocy.
Anetko to moj ma takie samo podejscie jak Ty do malego,ja jestem chyba bardziej stanowcza..w nocy nie reaguje na jego placz,bo nie chce go uczyc ze jak tylko zaplacze to ja juz kolo niego latam,ale pewnie w markecie bym zareagowala i odrazu wziela go na rece..tez nie lubie jak maly placze,ale w nocy mnie to tak irytuje ze staram sie nie reagowac,choc jak sie nie uspokoja to wyciagam cyca 😮 i nie zawsze to dziala,czasem poprostu poplacze i zasypia..juz niewiem co mam z nim robic zeby sie tak w nocy nie zachowywal..najgorsze,ze zrobilo sie to u nas na porzadku dziennym i jest tak co noc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...