Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
no przegięcie...poza tym będzie miał zęby krzywe...Ula znów smoka bardzo lubi, ale za to z butli nie pije - dziwne 😉 teraz jest mala to niech sobie tego smoczka cmoka, no ale na pewno za jakiś czas będę jej ta przyjemność dozować 😉a moze byc i tak, ze ona sie nim nagle znudzi i sama odstawi, oby tak bylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wiadomo dla takiego malucha to jeszcze nie jest az takie straszne , przeciez nie cmoka go 24h na dobe , ale juz takie duze , rozumne dziecko , ktore wie co do niego mowisz ,idzie ze smoczkiem w buzi to dla mnie to juz jest przegiecie.. Ale wychodze z zalozenia ze to nie wina dziecka tylko rodzicow .. Mojego L cora cmokala smoka chyba do 3,5 roku, wtedy juz tylko na wieczor do spania ale ja i tak mysle ze to za dlugo.. Moj L nie mial za bardzo wplywu na to , ograniczal jak mogl, ale co z tego jak matka dawala .. Ja w kazdym razie tez licze ze Oliver sam odstawi , a jak nie to jak podrosnie troszke ze bedzie juz rozumial , zabiore go na plaze gdzie jest smoczkowe drzewo 🙂 tam przyjezdzaja rodzice z dziecmi i dzieciaki zegnaja sie ze smoczkami, wieszaja na drzewie , w zamian dostaja jakis maly prezent .. To takie symboliczne pozegnania, w domu pewnie sie odbywa horror haha 🙂

Moja mama opowiadala ze mojego brata smoka wypackala w popiele od papierosow :P jak go zobaczyl i powoachal to juz wiecej go nie chcial 🙂
A co do krzywych zebow to moja siora jest najlepszym przykladem , niestety ssala cycka i smoka do 3,5 roku i miala tak krzywy zgryz pozniej ze ortodontka byla przerazona.. Jedyne zeby ktore nachodzily na siebie to te na samym koncu , a pomiedzy reszta jak zamykala buzie to byla przerwa jak jeden palec.. Moi rodzice dostali opierdziel za to a siora aparat korygujacy cala szczeke..Teraz ma zeby proste , szczeka sie cala przesunela , baba cud zrobila z jej zebami..No ale i kasy wydali na to to tylko oni wiedza..

Moj L sie obawia ze maly bedzie mial przerrwe miedzy jedynkami po nim.. Wiec zapowieidzial ze maly od razu dostanie aparat jesli przy stalych zebach bedzie mial..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez mam przerwe miedzy dwoma górnymi jedynkami, ale juz sie z tym pogodzilam...na studiach myslalam, zeby sobie aparat zalozyc, ale to by byla o wiele drozsza impreza, bo musialabym z tylu jeszcze koronke wstawiac, bo inaczej zeby i tak by mi sie rozchodzily, samo to to koszt 1500-2000, a co dipiero jeszcze aparat i comiesieczne wizyty u stomatologa...no wiec sobie odpuściłam...z reszta mojemu się podoba, wiec luuuuz :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😁
Ostatnio mało się udzielam bo gonitwa przed wyjazdem /pranie, prasowanie, pakowanie itp. itd.../ Całe szczęście, już ubrania popakowane i tylko jeszcze w czwartek rano kosmetyczka i Zuzikowe rzeczy typu butelki, smoczki, łyżeczki itp...
Nadrobiłam Was ale nie pamiętam, która co pisała więc nie jestem w stanie odpisać...
Iwcia ucałuj Malutką, żeby szybko wyzdrowiała!!! 😘 😘 😘
Anetko Zuzia też miała pleśniawki ale jak miała ok 2 miesiące. Ale nie będę Ci na ten temat pisała, bo już Karolka Ci wszystko napisała więc nie będę się po niej powtarzała 😉 U nas też pomógł Apthin. Ja go nakładałam na patyczek do uszu i pocierałam podniebienie bo u nas była jedna kropeczka na podniebieniu tylko i później jedna na dziąśle. Mi pediatra nie kazała wyrzucać smoków tylko wyparzać kilka razy dziennie a smoczki od butelek po każdym użyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia no to super, że to jednak nie różyczka 🙂 A co do mojej pani pediatry, to pisałam już kiedyś, że odkąd się dowiedziała, że nie chcemy szczepić dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień to jesteśmy dla niej patologia i zrobiła się mocno nieprzyjemna dla nas.
Aneciia kuruj Małego, żeby szybko pozbył się świństwa z buzi. Może dlatego był ostatnio marudny...
Danusia fajne zdjęcia 🙂 A te wszystkie sukieneczki przecudne 🙂 tylko stroić te małe księżniczki 🙂

Potworny upał jest. Duchota straszna i oczywiście boli mnie głowa. Podobno taka pogoda ma być u nas do końca tygodnia. Dobrze, że kupiłam Igorowi ciuchy z lnu, to może na tych chrzcinach się nie rozpuści 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia zdjecia przesliczne 😁 a Olga jak mala ksiezniczka 🙂 wymeczyly ja chyba te zdjecia.
U nas tez strasznie goraca, ale ja lubie taka pogode ;p tylko glowa peka, ale to raczej od zmeczenia a nie od upalu. Podobno w piatek ma byc u nas az 34 stopnie, ale burzowo 😞
Aniu udanego wyjazdu 🙂
Nacudja z tymi lekarzami to naprawde, niby maja nam pomagac, leczyc ,a malo ktoremu sie chce, ciezko teraz trafic na dobrego pediatre. Tak jak u nas jeden lekarz powiedzial ze rozyczka, wiec ja w panice skad to mamy i wogole, a tu sie okazalo ze rozyczka ale niemowleca czyli niegrozna trzydniowka i jak tu nie zwariowac ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia - moj Olis tez przechodzil trzydniowke.. Tez strachu sie najadlam bo goraczkowal wysoko , potem ta wysypka i jak reka odjal.. Takze bedzie dobrze 🙂

Danusia - slodko Olga wyglada w tych sukienkeczkach 🙂 faktycznie jak mala ksiezniczka.. 🙂

Aniu - no to milego wyjazdu Wam zycze .. 🙂

Dzieki dziewczyny , mam nadziejee ze to swinstwo przejdzie mu jak najszybciej.. Chociaz nie wiem jak to bedzie, bylismy wykupic recepte i to jest jakas zawiesina w plynie, ktora mamy dawac mu do buzi strzykawka , on ma to UTRZYMAC w buzce chociaz troche .. Dzis juz dalam mu dwa razy no i dwa razy polknal .. troche smaruje sobie sutka i probuje mu jakos rozsmarowac na ustach , ale cholernie ciezko bo on siup i polyka wszystko..probowalam na spiocha, probowalam jak nie spal.. Juz nie mam pomyslu jak mu ten lek aplikowac. zeby chociaz na chwile w buzi zatrzymal .. musze mu to dawac po posilku, zeby w buzi troche popracowalo i nie bylo niczym wyplukane.. Kupilismy nowe smoczki i wzielismy sie za wyparzanie, pranie wszystkiego innego..

Dobranoc Wam..spokojnej nocy.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Ja się tylko witam i uciekam dopakować do końca walizki i do spania. Przez 2tyg. raczej nie będę pisała ale będę Was czytała w telefonie 🙂
Życzę wszystkim wszystkiego dobrego 🙂
Ajablonka jeśli czytasz to ucałuj Asieńkę 😘 😘 😘
No i buziaczki dla wszystkich dzieciaczków, które w ciągu tych dwóch tygodni będą obchodziły swoje miesięcznice 😘 😘 😘

No i trzymajcie kciuki, żeby samolot doleciał w jedną i drugą stronę bo jak zwykle przed lotem mam lekkiego stresa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pogoda faktycznie męcząca, ale z dwojga złego wolę ciepło niż deszcz. Przynajmniej z domu można wyjść 🙂 Bóle głowy od słońca pomijam milczeniem.

Igorek znowu luźniejsze kupki robi, ale zwalam na zęby nie gluten, bo innych objawów brak. A aktualny stan uzębienia to 2 stale rosnące jedynki 🙂
No i znalazłam kolejne danie, które pasuje mojemu wybrednemu dziecku - zupka pomidorowa 🙂

Ania udanych wakacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, wesołych wakacji 🙂
A gdzie jedziecie?

Danusia, zdjęcia są prześliczne!!! Żeby było śmieszniej oglądałam je z Piotrkiem na kolanach. Piotrek był już mocno znudzony i postękiwał jak czytałam forum, a jak włączyłam stronkę ze zdjęciami, na których jest Olga to od razu się ożywił i zaczął gaworzyć do zdjęć 🙂 Hmmm... 😉

Anecia, kurujcie się! Zdrówka dużo.
Jeśli chodzi o wózek - wspominałaś o teutonii cosmo. Na pewno znajdziesz niezbyt drogą na allegro ale ja bym odradzała! My mamy 3 w 1 i o ile gondola była jeszcze ok (choć amortyzacji w tym wózku praktycznie nie ma więc małego wytrzęsło na amen), to spacerówka jest zupełnie do kitu! Pasy Piotrek ma na wysokości uszu, budka (choś jest przecież jeszcze mały) składa mu się na głowie i do tego w pozycji pół-leżącej zjeżdża strasznie i wisi praktycznie pupą na cienkim pasku. Jedyne zalety to waga, zwrotność, to, że łatwo się ją składa i zajmuje mało miejsca po złożeniu. Ale to są zalety tylko dla rodzica. Dla dziecka - same wady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer.. to mnie zalamalas.. Juz nie wiem sama jaki mam ten wozek kupic .. powaznie co cos mi sie spodoba to negatywy czytam..

U nas walka z plesniawkami trwa, choc dzis juz zagladnelam malemu do buzi to o wiele mniej, a tylko 5 razy uzylismy leku.. DObrze ze tak szybko dziala , musimy jednak wykorzystac cala butelke . Zabawki poprane, powyparzane , smoczki zmienione ..

Danusia - super pamiatke bedziecie mieli z tymi zdjeciami Olgi 🙂

Aniu - milego wypoczynku i spokojnej podrozy ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...