Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzięki kochane za słowa wsparcia.

Nacudja, bawcie się dobrze i odpocznijcie sobie porządnie.

A ja jutro do Poznania 🙂 Karolka, nic nie pisałam wcześniej bo mam bardzo napięty plan festiwalowy 🙂 Ostatni spektakl kończy się o 24 a potem jeszcze spotkanie z twórcami. Nie wiem o której dotrę do hostelu a rano 8.30 juz pociąg powrotny.
Moje chłopaki zostają pierwszy raz w życiu sami, bez mnie 🤪 Męska sobota się im szykuje 🙂 Mam nadzieję, że Igor nie zamęczy ani nie zagłodzi Piotrusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
uf melduje sie 🙂 wlasnie wrocilismy z chrzcin syna szwagra w Chorzowie 🙂 Olga byla bardzo grzeczna i zadowolona bo duzo sie dzialo, jedzenie w restauracji przepyszne.Kuzyn Olgi 1,5 miesiaca starszy a mniejszy o 2 kg, Olga przy nim wygladala na strasznie wielka, tylko ze on sie urodzil malutki 2,300 wiec chyba z Olga nie jest tak zle 😉
Olga dzis rano podciagnela sie za szczebelki w lozeczku i stanela ale doslowine na moment bo zaraz sie przewrocila i byl ryk bo sie uderzyla 😮
Kurcze, musze Wam powiedziec ze u mnie w pracy spore zmiany 😮 weszla nowa ustawa i okazuje sie ze.... moje stanowisko jest zbedne bo to co robilam przejmuja inne podmioty 😲 tak wiec moje stanowisko musi byc zlikwidowane. W piatek dyrektorka mnie wezwala i zaproponowala inne rownorzedne co prawda stanowisko ale bede robic zupelnie cos innego niz do tej pory przez te 6 lat i troche jestem tym przerazona- no i opcje sa dwie- albo sie zgodzic, albo nie ale wtedy trace prace.Jedyny plus to to ze dostane podwyzke- tylko 200 zl brutto ale zawsze cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny, nie odzywałam się, bo jakoś nie mam o czym pisać, u nas po staremu 🙂
z nowości tyle, ze mam już miejsce nad morzem zarezerwowane od 1.08, i to 100 m od morza tylko 🙂 oby pogoda dopisała 🙂

aa no i dziś dzwoniła do mnie Pani ze żłobka, ze Ulcia została od września przyjęta!!! 🙂 i to do tego co chcieliśmy 🙂 31.07 idę na zebranie i podpisać umowę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a widzisz, bo u nas w formularzu zgloszeniowym bylo pytanie o wiek dziecka i jak dziecko ma powyzej 12 miesiecy to dostaje wiecej punktow a punkty przesadzaja o przyjeciu. Puki co sie nie martwie bo babcia zadowolona i mowi ze Olga grzeczna, jest opcja tego klubu malucha prywatnego bo juz miejsce zaklepane ale tam mielibysmy najblizej wiec bym wolala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w naszym klubie malucha teraz pustki, bo dzieci maja wakacje, poza tym siedmioro dzieciaczkow odchodzi do przedszkola, a naplywu nowych nie widac, bo teraz mamy maja roczny macierzyski...na wrzesien zapowiedziala sie tylko jedna mama, ze coreczke w wieku Uli bedzie przyprowadzac, ale Uli juz wtedy nie bedzie, bo bedzie w panstwowym w grupie "tuptusie" 😉 na razie nic paniom z kubu nie mowie, chce najpierw tam podpisac umowe, bo jak cos nie pojdzie to zaostaniemy na lodzie...troche mi szkoda tego prywatnego zlobka, bo jest naprawde super, no aletak od poczatku zadecydowalismy i tego sie trzymamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Melduję się że jestem, żyję 🙂 U nas dużo się dzieje a na kompa zaglądam może 1-2 razy w tygodniu dlatego nie czytam i nie piszę 😞
Ja w końcu wzięłam się za siebie i chodze na zumbę 😁 😁 Asia rośnie, nie raczkuje leniuch ale jest cudowna, wyłazi jej 4 ząb i co dziwne ma jedynki na dole i wychodzą dwójki na górze 🤪 😮 po ostatniej chorobie skonczylo sie na antybiotyku... ale teraz Asia znów zasmarkana... ta pogoda jest tak zdradliwa ze w niedziele sie pewnie przeziebila 😞
poza tym z nowosci to to ze nie karmie Asi piersią od ok miesiąca 🙂 przyjela leczko bardzo dobrze i mam spokuj.
Całuję Was mamusie i Wasze dzieciątka !!!! 😘 😘 😘 😘 😘 w wolnych chwilach będe zagladać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Ja też melduję, że żyję, ale padam na twarz. To szkolenie i codziennie dojeżdżanie do Jastrzębiej Góry wykańcza mnie fizycznie i psychicznie 🤢 I finansowo, bo jeżdżę samochodem 🤢 W piątek chyba sobie odpuszczę i zostanę w domu.

Zanim jednak pójdę spać, muszę pochwalić moje dziecię: Nati zaczęła sama wstawać i trzymając się np. tapczanu robić kilka nieśmiałych kroczków w jedną albo w drugą stronę 🤪
I mam już kilka lepszych zdjęć z chrztu i ślubu. W weekend wrzucę jakieś na forum 🙂

Karolka, super, że Ulcia dostała się do żłobka państwowego 😁 Taka miła niespodzianka 🙂 My wciąż czekamy... Ale liczę na to, że najpóźniej w październiku się uda 🙂

Idę spać 🙂
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny..

Deira - gratki dla Natusi 🙂 zobaczysz pojdzie jak burza niedlugo.. my sie powaznie zastanawiamy nad bramka do kuchni bo maly wlazi tam i demoluje wszystkoo lacznie z miskami psa, szufladami, szafkami .. a ja juz mam czarne wizje, ze otwiera piekarnik i tam wchodzi:P mama sie ze mnie smieje, ale ja naprawde sie boje..

Ajablonka - jak udalo Ci sie zejsc z piersi calkowicie? Po prostu ograniczalas czy calkiem odstawilas..? Moje cycki mnie tak bola jak przy pierwszych dniach karmienia, w nocy mam wrazenie ze maly co chwile otwiera buzie zeby je memlac.. Powaznie zastanawiam sie zeby juz skonczyc , ale nie wiem jak na to zareaguje , bo kompletnie odstawil smoczka ,wiec czasem nic procz cycka go nie uspokoi..



Karolka - super ze Ulcia dostala sie do zlobka panstwowego , pewnie i dla was finansowo ulga ?

Nacudja- ratuj, kochana jak u was sprawy z usypianiem Igorka? Moj jak od urodzenia byl odkladany i pieknie zasypial tak teraz przezywamy horror.. Od jakiegos czasu moje dziecko traktuje lozeczko jak zlo konieczne, placze, wije sie , przekreca, wstaje ,wpada w taka histerie ,ze ja nie moge go uspokoic.. Dwa dni ostatnie to moj L probowal go uspic, co maly wstal to go odkladal mowil dobranoc i wychodzil a mnie serce pekalo.. Najgorsze ze po takim godzinnym wyciu zasypia wykonczony ale tylko jesli to moj L tam wchodzi, nie daj boze ja bo jest jeszcze glosniej ..a ja sama juz nie wiem czy to dobrze czy zle.. Dzis juz nawet w ciagu dnia nie chcial do lozeczka , gdzie zawsze go wsadzalam zeby sie pobawil , zebym mogla posprzatac itp , wpadl w histerie i koniec.. Trzyma sie mnie kurczowo , nie moge mu zniknac z pola widzenia .. JAk bylo u Was? Czy znalazlas juz na to jakas rade? Ja juz nie wiem co robic, nie wiem czemu mu sie nagle tak pozmienialo...

A po za tym to wszystko oki.. dalej raczkuje jak szalony, wstaje , przesuwa sie przy meblach w bardzo wolnym tempie , pierwszego siniaka na czole zaliczyl , no jest mega kochany jak ucieka mi do sypialni , sprawdza czy ide , wspina sie o lozko nasze i czeka az przyjde go zlapac, tak sie chichra jak juz ide do niego , ze nie moge ze smmiechu za kazdym razem.. Pieknie wie juz co znaczy jak mowimy NIE WOLNO , czasem nas probuje jeszcze, czaruje usmiechem i robi swoje ale w 99% idzie dalej i nie robi tego czego mu nie pozwalamy ..ROzgadal sie na maxa, od rana tylko nawija po swojemu.. Mamy 5 zebow na wierzchu plus wlasnie wychodzi druga dwojka u gory .. 🙂 takze u gory bedziemy mieli 4 i na dole dwa 🙂
Odliczamy dni do wyjazdu, zostalo tylko 16 , maly obkupiony w letnie ciuszki, zostalo tylko czekac i liczyc ze trafimy na pogode..
Milego dnia.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez juz nie karmie od 2 dni, zobaczymy czy wytrwam bo Olga upomina sie o cycka glownie do zasniecia dlatego maz ja usypia. Mialam juz dosc tego wiecznego dojenia mnie, gryzienia 8 wielkimi zebami, czasem mi sie wydawalo ze robi to z premedytacja bo dobrze wie co to znaczy nie wolno, gryzla mnie z usmiechem na twarzy i wykrecala sutek 😮 moje brodawki co prawda sa dzielne bo ani razu nie krwawily ale juz mam dosyc. Odkad nie ma cycka spi ze smooczkiem ale jak jej wypadnie to jest ryk- czasem po 10 razy n a noc, jak sie jej wsadzi z powrotem spi. W dzien smoczka wogole nie uzywa, czasem jej tylko zatykam nim buzie jak zgrzyta zebami bo szkoda zebow niszczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia a myslalam ze tylko moj zgrzyta zebami, nie robi tego jakos nagminnie, jak mu sie przypomni to czasem porobi tak a mnie az boli glowa od tego.. straszny dzwiek to jest .. Tez mu nie pozwalam.. Czemu dzieci tak robia??

Co do cyccka to doskonale Cie rozumiem, moje tez powyciagane, pogryzione, chociaz z premedytacja to rzadko mnie ugryzie i tez przy tym sie cieszy , ale glownie jak ssie to mysle ze nie zdaje sobie sprawy jak mocno czasem to robi , i ma scisnieta ta buzie, i zeby rania mi sutka.. Krwi jeszcze nie bylo, ale dzis juz mam tak napuchniete ,ze musialam sobie posmarowac bepanthenem ... Nie wiem jak mu ograniczyc tego cyca.. W ciagu dnia, to musi dostac przed drzemka koniecznie .. bo inaczej nie zasnie .. Smoczka calkowicie nie akceptuje .. Wczesniej sadzilam ze bede karmic do roku ale mysle ze moje sutki nie wytrwaja az tyle:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak szczerze to ja nie wyobrazam sobie, zebym miala karmic ule cycem teraz jak ma dwa zeby a co dopiero z ich wieksza iloscia 😁 😁 😁 mi sie wydaje, ze zgrzyty sa spowodowane tym, ze dziecki sie dopiero do ząbków przyzwyczajaja, jakby nie patrzec maja teraz mniej przestrzeni w buźce 🙂 Ula nie zgrzyta bo nie ma czym - nadal ma tylko dwa ząbki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mysle ze jest tak jak pisze Karolka ze dzieci musza sie przyzwyczaic ze maja cos w buzi, albo odkryly ten dzwiek i zgrzytaja bo chca go uslyszec, Olga czesto jakby spiewa to znaczy tak piszczy jak jakas spiewaczka operowa i wyglada jakby sie wsluchiwala w ten dzwiek. Anecia ja mysle ze grunt to konsekwencja, mi tez sie wydawalo ze to niemozliwe zeby ja odstawic ale jakos leci 3 dzien, pare razy nie dostanie to wkoncu padnie i zasnie, najgorsze te pirwsze pare razy zeby przetrwac. Olge odstawilismy tez dlatego ze przez dzien nie chciala babci spac bo sie domagala cycka- ciagnela ja za rekawy, bluzke, dobierala sie jej do cycow 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂
witam Was wszystkie 😘 😘 😘
Jutro w wolnej chwili napiszę coś więcej o wakacjach bo mieliśmy drobne przygody już od pierwszego dnia bo nam lot odwołali... 😲
Tak w skrócie to było superowo ale fizycznie nie odpoczęłam wcale bo Zuzka już pierwszego dnia załapała co to znaczy wstawać... A pod koniec pobytu już zakumała jak robić kilka kroczków tzn. 2-3 i jednym słowem mówiąc mieliśmy przerąbane bo ani na moment nie mozna było spokojnie usiąść. Jutro wstawię zdjęcia jak Zuzik chodzi. Anetko czy Ty jesteś w stanie usiąść choć na chwilkę odkąd Oliś zaczął stawać na nóżki i chodzić?? Bo ja nie wiem czy to wszystkie dzieci są takie czy tylko Zuzka jest taka potrzepana że nawet sekundy w miejscu nie usiedzi... 😉
Dobrano, do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu kochana , zapomnialam co to znaczy spokojnie usiasc.. Co chwila jest w innym miejscu, o cos wstaje, z pokoju do pokoju przechodzi, obija sie o wszystko , na nogach ma kilka siniakow, na czole tez bo wstal podpierajac sie o framuge a potem zjechal po niej czolem, zanim dobieglam.. Takze im bardziej mobilny maly tym mniej chwili na odpoczynek dla nas.. 😞:P az zatesknilam za chwila kiedy lezal placuszkiem na kocyku:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
no takich pustek to tu dawno nie było 😞 😞 😞
Nie będę się w takim razie rozpisywała bo nie wiem czy jeszcze czytacie forum czy już nie 😞 😞 😞
Anetko no faktycznie teraz mamy najgorszy okres dla nas ale jak zaczną już normalnie chodzić to będzie troszkę lepiej 😉 Zuzka od wczoraj przynajmniej opanowała padanie na dupkę a nie do całkiem do tyłu waląc głową, więc jest dużo lepiej 😁 No i dzisiaj rano pierwszy raz próbowała wstać nie podtrzymując się czegoś tylko na środku salonu 🙂 Jak siedziała to zrobiła tzw. koci grzbiet i chciała oderwać rączki od podłogi ale troszkę jej to nie wyszło i dała sobie spokój 😉
Wczoraj byliśmy w Bielsku na basenie odkrytym, Zuzik w raju, matko jak ona się cieszyła na widok takiej ilości wody 😁 A ja zamiast na czekoladkę to zrobiłam się na raczka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, czytamy , czytamy , ja tam przynajmniej czekalam z niecierpliwoscia na zdjecia Zuzi nowe 😁 widze ze blond wlosik sie jej mocniej jakos rzucil 😁 przeslodko wyglada , ja zaraz wrzuce zdjecie mojego Gutka jak stoi tez .. 🙂 Olis jeszcze sam bez niczego nie probowal wstawac , wiec Zuzia to jednak zdolniacha! 🙂 Na poczatku tez lecial do tylu jak dlugi , ale zaplakal chyba tylko raz , w wiekszosci to padl i patrzyl jak kto zareaguje, jak ja z panika to i on zaczynal pochlipywac, ale jak spokojnie szlam z pytanie Co tam nabroiles? to sie usmiechal i wstawal dalej 🙂 Takze dzieci to male spryciuly .. 🙂 A powiedz mi na wyjezdzie , Zuzia spala w lozeczku turystycznym? MAcie takie zwykle? Jakis materac specjalny do tego? My mamy zwykle ROZOWE lozeczko po mojego L corce , ale ono ma taki najzwyklejszy cienki materacyk , bo Emma byla juz wieksza jak je kupilismy na jej odwiedziny do nas, wiec nie potrzebowala nic lepszego.. Nie wiem czy Oliver moze na takim spac przez 2 tyg pobytu w PL?
A i dziewczyny czy mozliwe jest zeby malemu juz wychodzila dolna trojka? Na dole ma tylko jedynki , i tak jakby przerwe na dwojke i dziurke w dziasle gdzie wg mnie powinna byc trojka.. Juz panikuje ze bedzie mial jakies mega wielkie przerwy miedzy zebami :o! Nie powinnny trojki jakos pozniej isc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia też jak upadła to zaczynała się drzeć i wyciągała rączki żeby ją wziąć ale jak podeszłam i zaczęłam się śmiać i zagadywać to od razu uśmiech 🙂 2 razy porządnie się rąbnęła to było larmo 😞
Anetko Zuzia spała na wyjeździe w tym łóżeczku co na zdjęciu widać 🙂 Ono też ma tylko taki cieniutki materacyk ale na niego daliśmy cienką kołdrę i na to prześcieradełko, które Zuzia namiętnie ściągała jak wstawała 😉
Kochana nie wiem jak to jest z dolnymi trójkami, musiałabyś poczytać na necie 😉 Wiem tylko, że górne trójki wychodzą dużo później, najpierw, jedynki i dwójki, później czwórki a trójki za czwórkami 🙂 Ale z dolnymi nie mam pojęcia jak jest. Może Danusia teściów się zapyta i napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...