Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂
no u nas kiepsko 😞 Chyba to faktycznie jakiś wirus...
Zuzia dostała przed snem czopek bo miała gorączkę i przespała całą noc. Obudziła się przed 8, zjadła pół butli kaszki i pospała jeszcze niespełna godzinkę. Gorączki nie ma dzisiaj bo tylko 37,3 ale nic nie chce jeść. Za to zrobiła dzisiaj 2 wielkie, rzadkie, cuchnące kupy i 2 razy zwymiotowała herbatą bo nic innego dzisiaj nie chce poza piciem 😞 Teraz śpi ale ciekawa jestem czy jak wstanie to czy nie będzie miała gorączki, jeśli tak to chyba pojedziemy na pogotowie 😞 Niech już będzie wiosna i niech się skończy ten sezon na choróbska!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My bylismy dzis wlasnie na pogotowiu bo noc byla koszmarna, caly czas krztusila sie i kaszlala, w dzien wogole nie chciala isc spac tak jak by sie bala, wkoncu zasnela na kolanach ale po paru minutach sie zaczelo, katar kaszel, zwymiotowala jakims sluzem no i okazalo sie ze ma zapalenie krtani, zrobic inhalacje nebulizatorem to istny horror, lekow tez nie chce trzeba na sile podawac brr 🤢 i w poniedzialek znowu do pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej biedny Zuzik i Olga 😮
No u Uli az takiego kaszlu nie ma, u niej to raczej jednorazowy zryw kaszlowy kazdej nocy... w ciagu tygodnia wyszlo jej 5 zębów 😮 moze to jest powodem jej nocnego kaszlu... poobserwuje ja jeszcze w nocy i jutro i jesli cos mnie bedzie niepokoilo to w poniedzialek darujemy sobie zlobek i pojdziemy do lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania, Danusia życzę dużo zdrówka dla dziewczynek. Ale im się choróbska na święta przyplątały 😞
Karolka jestem w szoku z tymi zębami. U nas idą i idą i męczą wszystkich, a tu szast prast i jest aż tyle. Super 🙂
Ubrałam dzisiaj choinkę. Chyba pierwszy raz w życiu mam żywą i to tylko dlatego, że nasza jest za duża do postawienia na stole, a bałam się, żeby Igor nie ściągał z dołu bombek. Także pachnie u mnie lasem 😉
W tym roku mieliśmy jechać na wigilię do teściów, ale zadzwonili dziś, że u nich przeziębienie panuje i że wigilii nie ma 😲 Nawet nie wiem jak to skomentować. Już dziś wiedzą, że się nie wykurują? A pomyślała, że to jest wyjątkowy wieczór i że teraz pewnie będziemy siedzieli sami 😞 Nawet jeśli wigilia u nich nie jest szczytem moich marzeń, to zawsze lepiej z rodziną niż sami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
no i wylądowaliśmy wczoraj wieczorek na pogotowiu... Zuzka ma znowu grypę jelitową a dopiero co miesiąc temu miała 😞 Dzisiaj było już dużo lepiej ale obawiam się dzisiejszej nocy jak to będzie, czy nie będzie wymiotowała 😞 Całą noc nie spałam bo co 20 minut musiałam dawać po kilka łyków picia. Ciekawe czy dzisiaj zasnę 🤨 I oby do świąt minęło. Oj paskudne choróbska!!!

U nas też zęby wychodziły hurtem tylko nie aż tak szybko jak u Uli 😁

A choinkę wczoraj ubraliśmy i też nam pchnie w domu bo jak co roku żywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejjku Aniu, duzo zdrowka sle Zuzikowi !! Buziaki dla malutkiej niech sie kuruje.. grypa jelitowa brr..okropne u doroslego a co dopiero takiego malenstwa..

My w tym roku wzielismy sztuczna choinke..co roku mamy swieza ,ale wczoraj utwierdzilam sie ze podjelsismy sluszna decyzje... Mlody u swojej babci tak terroryzowal zywa, ze pelno igiel bylo na ziemi, bombki pozrzucane .. Wizyta byla nie za dluga, wiec obawiam sie co byloby gdyby mial taka w domu:P 🙂 Mam nadzieje ze na przyszly rok , bedzie rozumial wiecej . nie bedzie na zlosc mamie robil i bedziemy mogli kupic zywa 🙂

Co do zebow to maly mial 10 , a nastepnie w jednym tygodniu przebilo mu sie 6 na raz ! w tym trzy czworki .. na dzien dzisiejszy ma 16 przebitych juz na wierzchu powolutku rosna..

Dziewczyny jutro i pojutrze pewnie kazda bedzie zalatana , wiec juz dzis chcialabym Wam zyczyc zdrowych, pogodnych i radosnych Swiat Bozego Narodzenia, spelnienia wszystkich marzen, tych malych i wiekszych.. Duzo pociechy z naszych kochanych malusinskich.. i wszystkiego czego tylko dusza zapragnie 🙂 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, ja mam wolną chwilę po raz pierwszy od kilku dni, bo w tym roku święta u nas
co prawda nie bardzo duże i większość rzeczy robi moja mama ale i tak mam kupę roboty

Dziś Piotruś wpadł rano w jakąś straszną histerię, nie mogłam go w ogóle uspokoić, nie chciał jeść (a to mu się do tej pory nie zdarzyło), usnął mi w końcu na rękach, ale po 20 min znowu obudził się z płaczem. W końcu udało się go namówić na wypicie mleka a po pół godzinie wyrzygał śluz. Dzwoniłam na pogotowie, powiedzieli, żeby się nie martwić. Zapisałam nas nawet do lekarza ale do dzieci chorych (a bardzo się boję, że tam coś złapie), ale w międzyczasie Piotrek odzyskał humor i apetyt więc zrezygnowaliśmy z wizyty. A teraz się martwię czy dobrze zrobiłam bo Piotrek w międzyczasie zaczął kichać, dostał kataru. No a potem poczytałam Wasze posty i w ogóle zrobiło mi się słabo 😞

Danusia, Ania, zdrowia dla maleństw!!!! Niech wszystkie zarazki pójdą precz!!!!!
Danusia, dowiedziałaś się od lekarza skąd to rzyganie śluzem?

Karolka, Nacudja, gratulacje dla Igorka i Uli! U Piotrusia pierwsze próby chodzenia były mocno niepewne ale teraz po 2 tygodniach już sobie całkiem dobrze radzi z chodzeniem 🙂

Karolka, konsultowałaś w końcu z lekarzem te nocne napady kaszlu? Czy minęły w końcu? Bo na pewno i przy alergii i przy - o dziwo - refluksie żołądkowym są takie napady. My jak byliśmy z Piotrusiem u gastrologa to jedno z pierwszych pytań było, czy ma nocne napady kaszlu. Choć biorąc pod uwagę to, co napisałaś o ząbkach Uli, to pewnie raczej ząbkowanie! 🙂

Anecia, jeśli chodzi o niekapki to ja też polecam lovi 360. Co prawda to nie jest do końca niekapek, bo jak poleci z krzeselka na podłogę to robi się mokra plama, ale Piotrek dzięki niemu nie ma w ogóle problemów z piciem z normalnej szklanki. A, kupiłam u też ten krzywy kubeczek doidy, też sobie radzi ale ponieważ nie ma przykrywki to Piotrek nie czuje jak bardzo może go przechylić i zwykle polowa ląduje na jego bluzce.
Mieliśmy ostatnio ze znajomymi śledzika, moja znajoma jest logopedą i powiedziała że:
1. powinniśmy od razu odstawić butelki ze smoczkiem i przerzucić się na kubeczki ze słomką, one są najlepsze bo trenują mięśnie twarzy, które potem są potrzebne do mówienia; kupiliśmy, Piotrek na początku nie kumał że trzeba ciągnąć przez słomkę ale w końcu załapał i mu się podoba; niestety szybko się przy tym męczy i po połowie porcji się poddaje
2. pozbyć się w ogóle smoczków (ciekawe jak? skoro jak tylko wyleci mu smoczek w nocy to budzi się z płaczem? i nie ma mowy o spaniu bez smoczka)
3. to dziwne, że do tej pory nie badał Piotrusia logopeda, bo powinien to zrobić w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia; hmm ktoś badał Wasze maluszki? no w każdym razie obiecała, że wpadnie niedlugo obejrzeć mu buzię
4. mamy go zmusić do gryzienia, najwyżej przegłodzić trochę i nie dać 1 posiłku (Piotrek cały czas nie gryzie, je papki, staram się mu gotować ryż i malutki makaron ale jak jest odrobinę niedogotowany a raczej nie rozgotowany to ma odruch wymiotny albo nawet rzyga; jak dajemy mu coś w kawalku to odwraca buzię i wyrzuca to coś, robi awanturę etc 😞 już sama nei wiem co z tym robić
Ta dziewczyna polecała taki gryzaczek z siateczką (pamiętam jak dawno temu któraś z Was o tym pisała, ja wtedy nie kupiłam i teraz żałuję. Muszę go nabyć od razu po świętach, może pomoże ...

Ania, a gdzie można kupić te buty o których pisałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, pewnie jutro tu nie będziecie zaglądać więc
Wszystkiego naj naj na te święta, przede wszystkim żeby minęły zdrowo
Spokoju, chwili wytchnienia, zapomnienia, bycia tylko z najbliższymi
i magii
😘 😘 😘 😘 😘 😘


PS. też Wam się wydaje że święta z dzieckiem są jednak zupełnie inne? takie bardziej świąteczne i magiczne właśnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja juz nie mam sily Olga od 3 dni nic nie je i robi dziwne kupy ale myslalam ze to od choroby bo ogolnie jest nie do wytrzymania ,a tu wlasnie co pojechalo od nas pogotowie bo moj m dostal megawymiotow w wigilie, caly byl fioletowy, no i to nie od jedzenia tylko jelitowka, wiec Olge nie tylko to zapalenie krtani meczy ale tez to, pewnie zlapala w przychodni od dzieci bo bnigdzie nie bylismy od 2 tygodni odkad jest chora. Normalnie mi slabo, rok temu mialam o tej porze zapalenie piersi i ropnia i umieralam a teraz to...

Dziewczyny ja rowniez zycze Wam wszyatkiego najlepszego z okazji Swiat no i przede wszystkim zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
u nas już poprawa 🙂 Zuzia już prawie zdrowa. Jeszcze tylko widać że troszkę osłabiona bo więcej śpi w ciągu dnia niż zwykle ale poza tym już jest ok 🙂 Dzisiaj odzyskała apetyt 😁 Ale z to schudła 😞 Dzisiaj rano już w ubraniu ważyła 8900 😞 😞 😞 Ale mam nadzieję, że za kilka dni nadrobi 😉
A ja wczoraj jadłam z umiarem i czułam się świetnie ale za to dzisiaj u moich rodziców przesadziłam i czuję się jak balon ☺️ A jeszcze jutrzejszy dzień u teściów nas czeka 😮
Gofer faktycznie święta z dzieckiem są inne, wg mnie lepsze bo (przynajmniej u nas) wszystko robimy dla dziecka: choinka, prezenty, wystrój... wszystko tak, żeby to Zuzia miała frajdę i przez to jest tak wesoło 😁 😁 😁
Co do histerii Piotrusia to Ci nie pomogę ale z tym śluzem to dobrze, że wyrzygał. Zuzka też tak miała i pediatra powiedziała, że jeśli śluz dziecko zwraca to bardzo dobrze bo to wszystko zalega i dziecku się gorzej oddycha a jak się górne drogi oddechowe oczyszczą przez zwymiotowanie tego co zalega to dziecku jest lepiej. Czasami ponoć dziecku nawet nie leci z nosa bo wszystko się kumuluje i blokuje w zatokach i nagle bleeee... i rodzice wpadają w panikę a lekarka powiedziała, że to dobrze. Więc ja wierzę w to, że jest tak jak pediatra powiedziała 😉
A co do tych bucików to z tek firmy są dostępne w sklepach z obuwiem dziecięcym gdzie sprzedają buciki firm typu Bartek, Befado i tam też są z formy Kornecki 🙂 Albo np. tutaj:
http://e-butydladzieci.pl/sklep.html,szukaj=kornecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane 🙂
Dawno mnie nie było. Znowu wiele spraw naraz się spiętrzyło - dużo pracy, zepsuty komputer, choroba M., kolejne zapalenie uszu Natalki a od tygodnia zapalenie spojówek u mnie. Na szczęście jest lepiej 🙂

Trochę spóźnione te moje życzenia, ale szczerze od serca życzę Wam wszystkim i Waszym rodzinom zdrówka, radości i pomyślności w ten radosny czas Bożego Narodzenia 🙂
U nas spokój, trochę obżarstwa, ale dużo radości, bo Natala zachwycona prezentami 🙂 Najbardziej to chyba przypadł jej do gustu szczeniaczek-uczniaczek ode mnie i M, kuchnia Smoby Minnie od siostry i szwagra i taka interaktywna zabawka: Mama Pinkusia i pingwinek Piku od teściów. Mała ciągle coś "gotuje, smaży i dusi" w swojej nowej kuchni a potem karmi szczeniaczka i pingwinka 😁
Obiecuję, że w wolnej chwili nadrobię zaległości i Was poczytam, ale dziś już chyba czas się położyć spać 🙂 Jutro mamy w planach relaks we własnym gronie na łonie natury, jeśli pogoda w miarę dopisze 🙂
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez juz lepiej 🙂 Olga odzyskała dobry nastroj, od wczoraj ładnie spi w lozeczku znowu nie z nami, no i apetyt lepszy, Olga tez schudla przez ten czas 600 g 😮 ale w sumie itak spora jest to jej nie zaszkodzi 😁 ale na wszelki wypedek mamy kwarantanne w domu- nie jedziemy do nikogo ani nie zapraszamy na wszelki wypadek zeby komus nie sprzedac chorobska, bo tescie jednak tez zlapali i od wczoraj u nich nieciekawie. Przynajmniej wiem ze to wirus a nie zupa grzybowa z grzybow co zbieralam bo w pierwszej chwili mialam wizje ze otrulam M grzybowa 😮 ale ja ja tez jadlam i mi nic nie bylo, a tescie zupy nie jedli wiec to napewno nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, dobrze, że już u Was lepiej i całe szczęście, że to nie grzyby 🙂

A ja czuję się już poświątecznie. Jutro niestety do pracy, więc dość bolesny powrót do rzeczywistości 😮

Co planujecie dziewczyny w Sylwestra? W domku, czy gdzieś wybywacie? U nas chyba skończy się na siedzeniu w domu, może jacyś znajomi tylko wpadną na szampana. Prawdę powiedziawszy, to nie mam siły ani ochoty nigdzie wychodzić.

A tu moja mała kuchareczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojejku, ale Natalka wydoroslala i wyjasnialy jej wloski, super wyglada ta kuchenka 🤪 moze tez taka kupimy bo Olga tez gotuje, tzn wyciaga z polki garnek pokrywke, dostaje lyge duza, wsadza tam klocki albo skarpety, miesza i podchodzi do nasc z lyzka i nas czestuje, potem lalke, strasznie sie z tego cieszy.
My mielismy na Sylwestra jechac do Raciborza do znajomych, ale to kawalek drogi i po ostatnich 2 tygodniach tak jestem wykonczona ze nie mam ochoty nigdzie jechac wiec oni do nas przyjada i jeszcze jedni znajomi, polozymy dzieciaki i posiedzimy troche. Najchetniej to chyba bym poszla spac o 21 jak zazwyczaj bo jestem tak spiaca i zmeczona, no a w dzien tez sie nie da odespac przy Oldze chyba ze sprzedamy ja dziadkom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...