Skocz do zawartości

Grudnióweczki 2012 | Forum dla mam


skwara_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dorotex ja bym na Twoim miejscu nie dawała tego a to z tego względu, że zarówno Infacol i Esputicon zawierają tą samą substancję czynną (simeticon/dimeticon) i jeśli jedno nie pomogło, to drugie też nie pomoże. Ja w aptece właśnie powiedziałam, że potrzebuję jakieś kropelki na wzdęcia i kolki dla niemowlaka ale powiedziałam babeczce, że Sab Simplex nie pomógł i ona zaraz powiedziała, że muszę podać coś z inną substancją czynną. I właśnie dała mi Dilecol.
😞 😞 😞 😞 😞 Ale wiadomo, zrobisz jak uważasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Dorotex - ja daję małej Infacol i jest poprawa. Co prawda zdarza się, że popłakuje i się napina, ale dużo mniej. W nocy płacze czasem, ale dlatego że ma akurat wtedy okres aktywności.
Chciałam Wam życzyć dziewczynki WESOŁYCH ŚWIĄT, RODZINNYCH i CIEPŁYCH!
Jedziemy na Święta do moich rodziców, więc nie będę miała dostępu do netu. Jedziemy niestety z teściową, więc to się może różnie skończyć, ale cóż.
Postanowiłam też przejść na dietę od Nowego Roku. Co prawda w ciąży nie przytyłam dużo, ale ogólnie mam sporą nadwagę. Wytyczyłam sobie na razie cel 15 kg w 8 miesięcy. 2 kg na miesiąc to idealnie, żeby nie było efektu jo-jo. 🙂 Chcę się przygotować dobrze do kolejnej ciąży. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
Nie czytam narazie co piszecie mam nadzieje ze kiedys znaajde czas i to nadrobie..
U mnie tragedia nie wiemy co mamy robic.. Michalek od wczoraj w nocy placze przeraźliwie wydaje sie jakby mial kolke ale położna mówi ze wszytsko jet ok, dostał żołtaczki ale juz mu schodzi wieczorem juz lepiej wyglądał.. piersi mam tak nabrzmiale ze szok sciagam pokarm ale to nic nie daje..boli jak jasna cholera! Malo tego moje dziecko nie jest chetne na wstawanie pomiedzy posilkami wiec musze sama go budzic co jest strasznie trudne bo doslownie sie nie da.. obracam na wszytkie strony kropie woda i nie chce sie obudzić.. nie spimy od 1 w nocy tak do 11 bo tego nie mozna nazwac placzem poprostu sie drze.. a potem zasypia jakby nic sie nie talo i spi przez reszte dnia 😞 jutro jade na badania do szpitala .. zobaczymy co powie lekarz.Mam nadzieje ze dziiejasza nocke przespi. jako tako.
Cały dzien dziś przepłakałam bo mam wrazenie ze nie daje z czyms sobie rady..
Położna mówi ze Michał rozwija ie ksiązkowo i ze placz to normalne u noworodków ale czy az taki? bo jak ona jest w domu to on jak Anioł a jak wychodzi to poprostu nie wiem co sie dzieje dzis az nakrecilismy na kamere w nocy ten placz a ona mowi ze wszytko w porzadku.. a przeciez widze ze sie pręży i nawet do cyca nie chce.. PADAM!

Chciałam wam życzyć Weołych Świąt w gronie Rodzinnym, by te swieta były szczególne dla Was! Buziaczki 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka moim zdaniem to niestety kolki 😞 😞 😞 😞 😞 Jakaś niepoważna położna!!! Jak może mówić, że wszystko w porządku jak dzieciątko się drze 😞 😞 😞 Jeśli płacze długo i robi się czerwone i pręży to jest to kolka 😞 Jeśli będziesz miała taką sytuację to zrób Maluszkowi ciepłą kąpiel. Pomoże przynajmniej na chwilkę 🙂 A jak pojedziesz do szpitala to Mu na pewno na to coś przepiszą.
Głowa do góry nie załamuj się i pamiętaj, że kolki to przejściowe dolegliwości!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do piersi to niestety jest tak, że czym więcej ściągasz tym więcej się produkuje 🙂
Ja jak miałam nawał pokarmu w drugiej dobie (jeszcze w szpitalu) a Zuzka nie potrafiła ssać z cyca i odciągałam pokarm to mi położna powiedziała, żebym nie odciągała za każdym razem do końca, bo będzie mi się jeszcze więcej produkować. Bolało jak cholera a cyce jak donice i twarde jak kamień 😮 Położna mi kazała odciągać mi do tego momentu, aż pierś zrobiła się miękka (chociaż jeszcze pokarm był w cycu) i tak gdy tylko znów zrobiły się twarde to znów do momentu, aż były miękkie.
I kochana przypilnuj sobie tego bo u nas dziewczyny miały zapalenie piersi i podobno masakrycznie boli 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem wiem 🙂 zapalenie już przechodziłam w szpitalu bo miałam właśnie nawał mleczny a mały nie potrafił cycka złapać bo mam za małe brodawki...
Dzięki wam za pomoc ...dzięki bogu za infacol....jakoś dajemy radę mały prawie całą noc przespał trochę postękuje jeszcze i widać że go boli ale to nie to co wcześniej....może dzięki temu jakoś przeżyjemy te święta....
WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WAS KOCHANE...WASZYCH DZIECIACZKÓW...NO I MĘŻÓW NIECH BĘDZIE 🙂
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotex to się bardzo cieszę, że kropelki jednak pomogły 😁 😁 😁 !!!! A ja miałam ten sam problem co Ty, za małe brodawki 😞 Piekło przez to przeszłam i między innymi dlatego już nie karmię 🤔

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, PEŁNYCH RADOŚCI I MIŁOŚCI ŚWIĄT WAM ŻYCZĘ !!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania1301 no pediatra nam powiedziała, że ma mieć 4 kg do tych szczepień między 6 a 8 tygodniem, to chyba do WZW o ile pamiętam. Nie wiem czemu, nie wnikałam. A co do tych 3 wkłuć to wiem, moja siostra ma synka też z tego roku, więc jestem na bieżąco 🙂 . A Tobie małą nieźle wymęczyła 😮 grają na uczuciach rodziców tymi szczepionkami skojarzonymi a jak ich nie wykupisz to specjalnie przedłużają cierpienie dziecku 🤢 Ale powiem tak jak napisałaś, żeby szybko ją zaszczepiła.

Życzę wszystkim mamusiom i ich rodzinkom wesołych, spokojnych świąt 🙂 dużo zdrówka dla dzieciaczków, żeby jak najmniej dawały się we znaki 🙂 (moja właśnie nie śpi od 11 😁 a jak pojedziemy na Wigilię do teściowej to będzie grała grzeczną i ciągle będzie spać hahah 😁 tylko przy rodzicach diabeł w nią wstępuje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotex, dobrze że małemu już lepiej! Nam w sklepie jakaś babka esputicon poleciła i też jest lepiej! Oby nigdy więcej takiego cholerstwa! Ale mówisz że twój mały nocki przesypia?;> zazdraszczam 🙂 mój co półtory godziny o jedzenie woła..ale nie jest źle 😉
Ifyou, a twoja mała jaka już duża! Pewnie taka jak mój malutki 🤪
Emilka, to tez macie jazdy...u nas przez pierwsze dni tez nie bylo wesoło ale jest coraz lepiej, wiec głowa do góry!

My pierwsza szczepionke mamy 21 stycznia i na razie nie orientuje sie w temacie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chyba stał sie cud Boży 😁 Mały spi juz 2 nocke ! Budzi sie tylko na karmienie a czasem to i ja musze go wybudzić..wiec mysle ze jednak cos bylo w pokarmie, jadlam jajka wiec polozna powiedziala ze powoduja gazy a malo tego przypijałam sokiem owocowym a tam przciez cytrusy są..wiec niechcący narobiłam małemu bólu brzuszka.
Wczoraj bylismy na badaniach w 5 dobie od urodzenia .. Michałek stracił tylko 300 gram, dalej jest troszkę zółty po twarzy ale juz mu to zanika bo raczki juz normalne 🙂
Mam nadzieje ze świeta mijaja wam spokojnie tzn na tyle by móc chociaz troszke odpocząc 🙂
Ja kożystam z kazdej wolnej chwili i klade sie spac.. bo inaczej pewnie bym padła jak mucha!!
powiedzcie mi .. macie od karmienia ranki na sutkach ? jak karmie to mnie to tak szczypi ..
Chcialam karmic pare mies ale chyba jednak wytrzymam do konca plogu i odstawie na butelke. No nic ja zmykam bo nie mam za wiele czasu.. a zaraz polozna do mnie przychodzi 🙂
Jeszcze raz zycze wam spokojnych swiąt 3majcie sie mamusie 😘 😘 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie i Dzidziusie 😁
Jak tam po świętach?? U mnie bardzo wesoło było. I z rodzinką troszkę czasu spędziłam i w gronie znajomych. Wczoraj byli u nas znajomi z Niemiec i troszkę poimprezowaliśmy 😁 A Zuzka przespała całą imprezkę. Jak zasnęła po 20 to się nawet w nocy na jedzonko nie obudziła i wstała po 7 rano 🤪 Mam nadzieję, że Wam też fajnie minęły święta!!!
Ja dziś rano miała 1kg na plusie 😮 😲 😞 🤢 A po dzisiejszym dniu to chyba będzie drugi kg... nie wchodzę na wagę przez tydzień, żeby doła nie chwycić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!

Dzięki za życzenia. My też już po Świętach spędzonych z moimi rodzicami i teściową. Oczywiście były kwasy, tylko ze względu na teściową. Jest bardzo trudną osobą i kieruje mnóstwo złośliwości w kierunku mojej mamy, która się jakoś powstrzymuje ze względu na mnie i mojego męża, ale nie jest lekko... cóż, życie...
Ania1301 - ja na wagę w ogóle nie wchodzę do 1 stycznia. Wtedy zaczynam odchudzanie. Postanowiłam 15 kg i mam nadzieję dobić celu.
Anitek - czytałam, że nie możesz się zalogować na mamusie. Ja też nie mogłam. Spróbuj różnych przeglądarek i odświeżania strony. Mi dopiero po odświeżaniu udało się zalogować.
Moja mama zajmowała się Jaśminą w nocy podczas Świąt, więc trochę z mężem odpoczęliśmy. Dziś mamy ROCZNICĘ ŚLUBU. Siedzimy w domku z małą, ale jest bardzo fajnie - bawimy się z nią, jest wykąpana, śpiewamy jej piosenki, a gdy zasnie, to będziemy mieli chwilę dla siebie 😉
Pozdrawiam Was serdecznie!
PS Ifyou - nie wiem kto ma rację, ale mi lekarka rodzinna (dobra lekarka) powiedziała, że do tych szczepień między 6, a 8 tygodniem Jaśmina musi mieć 2,5kg. Dlatego nie wiem skąd ten pomysł 4 kg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wikarynka wszystkiego najjjjjjjjjjj z okazji rocznicy 😆 😆 😆 😆 😆

Ja też właśnie się dziwię, że do tych szczepień musi być waga 4kg bo przecież sporo dzieciaczków nie osiąga takiej wagi w 6-8tygodniu a jeszcze nie słyszałam, żeby któreś dzieciątko nie zostało zaszczepione z powodu niskiej wagi (no chyba, że wcześniaczki, bo one mają czasami indywidualnie ustalane daty szczepień).
Jeśli chodzi zaś o stronkę mamuśki to ona szwankuje czasami. Mi zniknęło zdjęcie i nic się z tym nie da zrobić 😞 Więc nie dziwi mnie problem logowania....

A co do teściowych to one są po to, żeby nam nie było w życiu za kolorowo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!
Jak sie czujecie? 🙂 jak po swietach?
Moja magia świąt skumulowała sie na małej istotce która obecnie zajmuje moje 90% czasu każdego dnia od tygodnia , jestem zakochana moze to kwestia hormonów i matczynej milosci ale nie moge oderwac wzroku od Michałka 🙂
Powiem wam ze padam ze zmeczenia dziś dostalam rano drgawek a moja temp spadla do 35 bylo mi cholernie zimno nie mogłam sie dźwignąć z łożka, przespalam caly dzien, budzilam sie tylko na karmienie. Wczoraj w nocy dopadla mnie "depresja" lezalam i plakalam tak z godzine .. wygadalam sie mojemu do ucha troche mi pomoglo i zasnełam a potem to juz nocka poleciala.. wiadomo siku,kupka,cycek,ponosic i spac.
Waga mi leci w doł niesamowicie 🤪 juz mam 11 kilo mniej jeszcze 9 mi zostalo nadprogramowych do wagi z przed ciazy no ale chce zrzucić ekstra 4 wiec czekam cierpliwie kiedy bede mogla zacząć jakąś dietke.
Powiem wam ze co do tesciowej to tak wlasnie jest one maja to chyba zaprogramowane od dnia slubu 😁 ja mam codziennie kontrole na necie jak maluch sie ma a czy nie powinnam przewrócić głowki mu na prosto bo na zdjeciach ma ja w prawo obrócona itd. no cóż chwala Bogu ze jej nie ma przy mnie :P
Uciekam spać 🙂 póki maly spi .. 3majcie sie ! Dobranoc 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej piękne!!! 😘
I po swiętach!!! Ogólnie powiem tyle że nigdy więcej nie chcę wigili bez zadnych rodziców. To nie to samo. W sumie z jednej strony ok, bo mam nową swoją rodzinkę ale zawsze taka magia była gdy bylo więcej osob bliskich!
Święta spoczko. pierwsze u teściów a drugie u mojej mamy. No i najlepszy prezent to to ze moja najstarsza siostra jest w ciąży!!! Już 4 miesiąc ale nie mowila bo im wczesniej się nie udalo i ni chciala zapeszyc.... takze troszkę w swieta sie dzialo.
Teraz myslimy o sylwku. I chyba spedzimy go u nas w domku. rzyjddzie pewni brat mojego mężulka z dziewczyną i moze byc sympatycznie... Ale na spokojnie...
A jak u was? B uziaki dla dzieciaczkow!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello Mamusie 🙂

Najpierw pisze posta a później nadrobie stronki... sorki że nie zaglądałam tyle czasu ale mała pochłoneła mnie całkowicie przed świętami poźniej przygotowania i same świeta nie miałam kiedy usiąść...

Opowiem troszke o mojej rybce 😁 wiec jest baaardzo grzeczna tylko spi i je miedzy tym porozgląda sie oczkami pogadam do niej i jest ok, nocki przesypia praktycznie całe już d kilku dni jak nakarmie ja np o 12 w nocy to do 7 rana mam spokoj, z mala przerwa na smoka o 4 rano 😁 pępek jej jeszcze nie odpadł ale jest juz czarny suchy wiec myśle ze za niedlugo odpadnie a psikam octeniseptem 2 razy dziennie, skórka zaczęła jej sie łuszczyć na zgieciach u stópek to przy kazdym przewijaniu smaruje oliwka albo kremem nawilzajacym 🙂 cały czas karmie cycem ale wczora mialam ciezki dzien bo mala nie mogla dojesc a mi sie wydawalo ze mam puste cycki :/ no tragedia takie worki :/ ale jakos sie udalo i noka tez z glowy 😁

Co do mojego porodu to jak pisałam były komplikacje, mocniejsze skurcze zaczeły sie od 18 ale myslalam ze przejda wiec posmazylam krokiety zrobilam kolacje a tu dalej sciskalo w krzyzu bo wlasnie mialam krzyzowe no tragedia jaki bolll :/ pozniej sie polozylam bo moj mnie pilowal zeby sie polozyc to moze przejdzie ale nie przeszlo i po 21 pojechalam do szpitala zostawili mnie od razu polozna zbadala a tam 4 cm rozwarcia od razu dostalam ten antybiotyk dozylnie dla niuni i juz bylam spokojniejsza... 😁 mojemu kazala jechac do domu bo mowila ze nie wiadomo ile to potrwa a za godzine dzwonilam juz do niego ze ma przyjechac bo sie robilo 8 cm...z tym ze wejsc nie mogl bo obok za parawanami rodzila jescze jedna dziewczyna i dupa 😞 baaardzo mi bylo zle z tego powodu ale pepowiny i tak by nie przecial... bo, mialam parte jeden za drugim a mała nie chciala wyjsc naciela mnie i dalej nic ale w koncu jakos poszlo mala wyskoczla jak z procy i ledwo wpadla w rece poloznej... co sie okazało ? ze mialam za krotka pepowine na tyle krotka ze mala ja wyskoczyla zemnie to epowina sie sama urwala i mala miala niedokrwistosc :/ dzieki bokgu wszystko skonczylo sie dobrze morfologia malej sie polepszyla i tradycyjnie na 3 dobe wyszlysmy ze szpitala 🙂 aha dodam jeszcze ze poza nacieciem zewnetrzym z tego wszystkiego pękłam sama w środku :/ w srdoku szwy rozpuszcalne na zewnatrz tez ale takie niteczki podtrzymujace maja wyjsc, no zobaczymy jak to bedzie... a oli czasami przy podcieraniu albo jak dotkne niesamowicie ale pytalam znajomej i poloznej i to tak ma byc ma bolec heh mowi ze wszystko ładnie wyglada wiec nie ma sie czym martwic i czekac teraz tylko 🙂

jesli bym mogla prosic na wiadomosc prywatna informacje o motylku tzn waga, dlugosc, plec potwierdzic :P punkty i date urodzenia i jeszcze emilki dane wszystkie w sensie dzidziusia, anitek dlugosc i punkty apgar 🙂 no i u dorotex dlugosc ... na wiadomosc prywatna bo pozniej nie doszukam sie na stronkach i bede pisala milin razy znowu hehe 😁 uzupelnie tabeltke i wstawie 🙂

no i tak sobie leci dzien za dniem wiecznie jakas zmeczona niewyspana chociaz mala taka grzeczna to i tak obowiazki itd daja w kosc 🙂

pozdrawiam was wszystkie i szczescia w nowym roku spelnienia marzen i zdrowych pociech 🙂 napewno jeszcze zajrze ale tak na zapas zyczonka niech sa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny! Przepraszam ze mnie tyle czasu nie bylo, ale po prostu przez te swieta nie mialam kiedy...
Dzisiaj bylam z Dominisiem na bilansie 2-latka i z Nikodemem na pierwszej kontrolnej wizycie w przychodni. Na szczescie wszystko dobrze, Mały przybral znowu bardzo ladnie, bo wazy juz 4450 gram 🙂 Poza tym wszystko ok, Nikos jest taki kochany, caly czas spi, tylko budzi sie na mleczko :0 zaraz sprobuje Was nadrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
e_miilka taka "depresja" i ryczenie do poduszki mnie dopadają często i to nie wiem z jakiego powodu.... chyba hormony. I inne dziewczyny pisały, że mają to samo 🥴 🥴 🥴
A waga to mi na początku też leciała jak głupia 😁 Jakoś w 2,5tygodnia spadło mi coś ok 12-13kg i się cieszyłam, że jak tak dalej pójdzie to do końca roku zrzucę prawie wszystko 🤪 A tu dupa 🤢 🤢 🤨 Jak stanęło w miejscu to dalej mam 12 na + 😠 😠 😠
Oby u Ciebie spadała dalej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Basiu - rzeczywiście miałaś przejścia porodowe. Ważne, że wszystko się dobrze skończyło. 🙂

Cieszę się, że Święta już się skończyły, bo kwas za kwasem. Połączenie teściowa, my i moi rodzice to jest dramat. Jeszcze dziś moja mama dzwoniła i podnosiła mi ciśnienie tym, co tata powiedział, tym co ona sama myśli, tym co itd. ...Nigdy więcej wspólnych Świąt.

Za to Święta były skokiem rozwojowym dla Jaśminy. Zauważyliśmy z mężem, że mała zupełnie inaczej patrzy na nas i zachowuje się przy nas, a inaczej przy osobach, których nie zna. Gdy babcie brały ją na ręce, to nie płakała, ale patrzyła tak nieufnie, że widać to nawet na zdjęciach. Poza tym zaczęła wydawać z siebie nowe dźwięki i są one bardzo zabawne. 🙂

Trzeba kończyć z jękami i brać się za siebie. Na poważnie dietuję od Nowego Roku, ale powoli zaczynam juz teraz, bo wyglądam jak kupa tłuszczu, ble.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
U nas święta na spokojnie minęły byliśmy sami bo wszyscy się pochorowali.
Przed świętami wpadła tylko teściowa z siostrami męza ale że z innego miasta są to po 3 godzinach pojechali.
Teściowa mnie zaskoczyła bo nigdy nie miałam z nią problemu a tu nagle tysiąc rad i porad rodem od zabobonnych babć z lat 80tych....np.
- żebym dziecku nos ściskała żeby mu duży nie urósł 😮
-żebym mu obgryzała paznokcie jak się obcinać boję ... 😮 😮 bo miał kilka nie obciętych ale to dlatego że zawsze kuli paluszki jak chce obciąć
- żebym dziecku zabawke czerwoną kupiła i kokardki przy wózku wiązała bo to złe uroki odpędza...i żeby nikt dziecku do wózka obcy nie zaglądał bo uro rzuci i dziecko bedzie płakac tydzień 😮 😮 😮
-no i że mężczyzna musi mieć literkę R w imieniu jak nie w pierwszym to w drugim,a drugoe imie koniecznie musi mieć bo jak się daje jedno imię to się dziecku od początku coś odbiera....tylko nie potrafiła sprecyzować co... 😮 😮 😮 😮 😮
Mówię wam załamka nawet nie wiedziałam jak mam reagować na te bzdury...wiedziałam że jest przesądna ale to jakiś ku...a obłęd...
No i do tego jeszce uwagi a to że mały za lekko ubrany a to że go żle trzymam a to to a to tamto ....myślałam że wybuchnę ........dzięki bogu dwa razy w roku się widzimy bo bym chyba oszalała.

A dzisiaj wróciła do nas kolka mały dopiero zasną ale płakał strasznie przez ponad godzinę w końcu walną mega kupsko jeszce popłakał no i dopiero jak mu termoforek przyłożyłam z pestek wiśni to zasnął...ale moja wina sałatki jarzynowej dzisiaj trochę zjadłam i to chyba od tego....głupia matka...zbyt pięknie było musiałam spierdzielić sprawę.

Skwara czas kiedy mały mi spał całą noc to minął bez powrotnie 🙂 teraz wstaję 2-3 razy zazwyczaj między 1 a 2 3-4 i potem 7-8.
Módlcie się żeby nie płakał jak się obudzi bo nie daję rady przy takich akcjach po prostu wysiadam psychicznie....
Ile wasze dzieciaczki teraz zjadają ?
Wikarynka pisała że ok 50-60ml ale Jaśminka to okruszek 🙂
Mikołaj potrafi wydoić z butli 120 ml i jeszcze cmoka ale się boję mu dawać więcej żeby go nie przekarmić...nie wiem czy dobrze...z resztą butle dawałam mu raptem 3-4 razy w nocy jak nie chciał cyca dobrze zlapać i się denerwował mocno...a ciekawa jestem ile on z cycucha zciąga.
Basia no to ładne przeboje z tym twoim porodem...emiilka też nie miała lekko.
Dla mnie np. cesarka to był koszmar i wolałabym najgorszy naturalny poród niż te męki które przechodziłam przez 5 dni po operacji...myślałam że tam zejdę w pierwszej dobie i nic mi nie pomagało ...te wszystkie przeciwbólowe na nic ...uśmierzały ból ale to tak jakby zamiast 10 zębów zaczęło boleć 7 😞 😞 😞 nie każdy tak to przechodzi bo były dziewczyny które szybko się składaly do kupy ale dla mnie to byl dramat ...narazie nawet nie chcę myśleć o drugim takim porodzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Ufff oddycham! Mała pijawka spi a moje cyce to az pulsują jak sie przyssał to godzine mi wisiał przy cycu 🤪 😁 😁 😁 a mi w brzuchu tak burczalo ze ho ho .
Basia wspolczuje, ale powiem ci ze mój poród tez nie należal do najwspanialszych i nie chce go wspominac chociaz bólu nie pamietam jedyne co mi utkwilo to szczelające kości w miednicy i wbijane znieczulenia w kregosłup bo pajace nie mogli znaleźć jakiegos punktu. koszmar a na dodatek polozna ktora 15 min przed koncem swojej zmiany obcinala sobie paznokcie.. myslalam ze ja wypier..le z tej sali.
Dorotex 😁 😁 mówisz zabobony 😁 ja mam czerwona wstążke do łożeczka przyczepiona ale nic poza tym 😁 ale powiem ci z nosem to mnie polozyło na lopatki 😁 😁 😁
Skwara 😁 moj mały tez przesypia prawie cala nocke wstaje tak srednio 2 razy o 2 i o 5 a potem to juz srednio co 2 -3 godziny budzi sie na karmienie czasem troche popłacze.. dzis to pobija rekordy dwa razy juz po godzine był przy cycku a nie wiem co on tam pije jak czuje ze mam puste..
Dziewczyny butelkowe to wy nie karmicie piersią czy tylko wspomagacie sie butelkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 "depresja" ja nie wiem czy to dobrze powiedziane nie wiem czy to nie czasem ten babyboom.. ale uczucie okropne bo w tym momecie jak mnie to napada i placze mi mały to mam wrazenie ze jestem najgorsza matka na swiecie i sobie nie radze..wtedy moj bierze Michałka na rece i mowi zebym poprostu poszla do pokoju odpocząć. Przynajmiej mam oparcie w moim bo inaczej chyba bym sie zadręczyła. poczym wracam jak sie uspokoi i daje mu jeść..a jak widze kiedy ssie cudem przechodzi wszytsko..nie rozumie nic z tego ale mam jazdy pod kopułką..mam nadzieje ze mi to przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...