Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
Jak macie z wieczornym zasypianiem? Czy po kąpieli i nakarmieniu dzieci usypiają bez problemu czy trzeba je lulać? Moja ładnie usypiała a ostatnio jej się odmieniło i lulamy nawet do godziny. A wtedy znów jest głodna i znów lulamy... Jak jest u Was?

My czasem dokarmiany Nan pro1.


U nas jest różnie. Raz zasypia zaraz po kąpaniu, daję cyca i śpi. A np. dzisiaj leży już godzinę w łóżeczku, dostała czkawki, dałam jej cyca i myślę, że już zaśnie. Raz się zdarzyło, że dwie godz po kąpaniu nie spała. Ogólnie zawsze po kąpaniu jest wyciszona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamuska2706 napisał(a):
ja dzis jestem wykonczona 🤨 nie dosc ze maly chalasuje ciagle nam dokucza to jeszcze mala dzis nie spi caly dzien 😞 doslownie po 5 min i pobudka z krzykiem a to wina napewno brzuszka, nawet teraz pisze do was a ona mi na brzuszku lezy wymiekam dzis ciekawe jaka bedzie noc 🤢[/quote

Współczuje Ci. Jak 3 dni temu mała nie spała przez 10 godzin to myślałam, że oszaleję. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska2706 napisał(a):
ja dzis jestem wykonczona 🤨 nie dosc ze maly chalasuje ciagle nam dokucza to jeszcze mala dzis nie spi caly dzien 😞 doslownie po 5 min i pobudka z krzykiem a to wina napewno brzuszka, nawet teraz pisze do was a ona mi na brzuszku lezy wymiekam dzis ciekawe jaka bedzie noc 🤢



Współczuje Ci. Jak 3 dni temu mała nie spała przez 10 godzin to myślałam, że oszaleję. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Qlerka nie wyobrażam sobie 10h szaleństw 🙂
No, ale nasze maluchy robią się coraz starsze i będą coraz mniej spać...

A co do wieczorów to moja czy wykąpana czy nie to najedzona nie śpi do ok 23 :/
I żeby jeszcze spokojnie poleżała, to byłoby super...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie i ich dzidziusie w dzisiejszym dniu.
U nas wczoraj mój szkrab miał w dzień tylko jedną długie 3 h spanie, reszta to drzemki po 10 min, za to jak padł koło 20 to spała już do 1:30 i pół godziny jedzenia i drugie pół lulania i pobudka o 5:30 na kolejne karmienie, spanko i wstajemy koło 8 teraz już nie śpimy, leżymy w łóżeczku i sobie stroimy miny.

Powiem że jak spała tak spałą to prawie 6 godzin to latałam do niej do pokoju i sprawdzałam czy oddycha. Nawet tatuś raz poszedł sprawdzić.

Mamuśka współczuje i oby to się nie powtarzało zbyt często.
Magdad tak jak Anita0707 też gdzieś czytałam, że czerwona herbata nie jest wskazana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy na piersi można przekarmić dziecko?
Bo się zastanawiam czy jak mały mi będzie płakał i od razu będzie dostawał cyca ( a nigdy nie odmawia) to czy po prostu będzie więcej ulewał lub więcej kupki robił lub czy go spase 🥴 Co o tym myslicie kochane? Jak wasze dzieci okazują, że już nie chcą cyca? Bo mój albo zasypia albo ja mu wyjmuje i nie płacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapit napisał(a):
Czy na piersi można przekarmić dziecko?
Bo się zastanawiam czy jak mały mi będzie płakał i od razu będzie dostawał cyca ( a nigdy nie odmawia) to czy po prostu będzie więcej ulewał lub więcej kupki robił lub czy go spase 🥴 Co o tym myslicie kochane? Jak wasze dzieci okazują, że już nie chcą cyca? Bo mój albo zasypia albo ja mu wyjmuje i nie płacze.
No mi osobiście nie podobają się dzieci 10kg na pół roku, a widuję takie 😮 na pewno nie zawsze chodzi o jedzenie 🙂 ja nie daję piersi jak mała zaczyna płakać tylko staram się zobaczyć o co chodzi, a jak już nic nie pomaga to karmię. Często jest tak, że dziecko ma za mokro, zrobiło kupę, chce towarzystwa, albo po prostu marudzi ot tak 😁 jak jest przejedzony to normalne, że będzie więcej ulewał. Moja jak nie chce to wykrzywia buzię zniesmaczona 😁 lub zasypia i sama wyjmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapit napisał(a):
Byliśmy dziś u jednych dziadków i u drugich w odwiedzinach, moja mama troche sie malym zajeła to mogłam troche miec czasu dla siebie 🙂 A potem mi mały usnal u niej na ok 2h 🙂

Zazdroszczę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
agapit napisał(a):
Czy na piersi można przekarmić dziecko?
Bo się zastanawiam czy jak mały mi będzie płakał i od razu będzie dostawał cyca ( a nigdy nie odmawia) to czy po prostu będzie więcej ulewał lub więcej kupki robił lub czy go spase 🥴 Co o tym myslicie kochane? Jak wasze dzieci okazują, że już nie chcą cyca? Bo mój albo zasypia albo ja mu wyjmuje i nie płacze.
No mi osobiście nie podobają się dzieci 10kg na pół roku, a widuję takie 😮 na pewno nie zawsze chodzi o jedzenie 🙂 ja nie daję piersi jak mała zaczyna płakać tylko staram się zobaczyć o co chodzi, a jak już nic nie pomaga to karmię. Często jest tak, że dziecko ma za mokro, zrobiło kupę, chce towarzystwa, albo po prostu marudzi ot tak 😁 jak jest przejedzony to normalne, że będzie więcej ulewał. Moja jak nie chce to wykrzywia buzię zniesmaczona 😁 lub zasypia i sama wyjmuje.

Agapit, ale w piersiach cały czas masz mleko czy to tylko tak do pomemłania? Moja ssie max 15 minut a jak tylko nie słyszę żeby przełykała to wyjmuję jej pierś. Natomiast jak dostaje butlę to mogłaby chyba wypić tyle, że uszami by się wylewało. Pilnujemy, żeby za wiele nie wypiła.
Jutro mam wizytę kontrolną w przychodni. Zobaczymy ile Młoda utyła 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmm też się nad tym zastanawiałam czy na piersi można przekarmić malucha.
Ja wyjmuję pierś małej jeśli widzę, że od jakiegoś czasu nie połyka, bo to znaczy że się bawi i już nie je. Jak zasypia to sama po jakimś czasie puszcza pierś.
Siedzi na pierś co chwilę, jak to pisze Armiatka adoruje hehe 😁
Myślicie, że jak na miesięczne dziecko to 4 kg to dużo będzie? Bo wydaje mi się że za do piątku dobije do tej wagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też się zastanawiałam nad tym czy można przekarmić dziecko na piersi, ale chyba nie, je tyle ile trzeba... moja też by mogła cały czas ciągnąć, ale też jej nie daje na każdy płacz, chociaż jak jest mój w domu,to daję,bo on każdy jej płacz, to głodna jest. Moja znajoma podobno uczyła na siłę smoczka trzymać,żeby nie było cały czas na piersi...

4kg na miesiąc to chyba tak w sam raz mi się wydaje, wszystko zależy od wagi początkowej.
Ja moją małą karmiłam w tamtym tygodniu na żądanie i w dzień co 2h a w nocy co 3(oczywiście jak się obudziłam) i przybrała 210g,w tym tygodniu karnie ją na żądanie, daje jej czasem dłużej pospać, zobaczymy jak jej waga będzie wyglądać... 🙂
Jutro idziemy do lekarza to się dowiemy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane, my wczoraj pojechalismy do tesciow na wies. Bardzo ladnie mi w dzien spala w wozku na dworzu. Przyjechalo rowniez rodzenstwo meza i tak chlopaki sobie wieczorem pili a kobietki siedzialy ze mna w domu i malutka. Po 23ciej przyszli zmajomji z pytaniem czy idziemy na zabawe bo jeptqt na wsi. Ja powiedzialam ze my nie bo dziecko a tesciowa ze jak chcemy to mozemy isc a ona popi5nuje dzieci. Akurat Lila sie obudzila to dokarmilam ja i poszlismy. Zostawilam mleko i wytyczne. Obiecala dzwonic. Ok 1.30 poszlam zobaczyc co sie dzieje a tu tesciowa karmila Lile. To ja dalam cyca i uspilam i poszla.m znow na godzinke. Ale sobie potanczylismy. Mialam swoje ulubione szpile ale i tak mam odcisk na maly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hugolinka twoja dzidzia przespała wizytę wszystkich czy czuwała jak byli. Bo tak się zastanawiam jaka była jej reakcja? Moja Matysia jak przyszli do niej goście było więcej niż jedna obca osoba i zaglądali do niej gadali itp to długo nie mogła się uspokoić krzyczała i była roztrzęsiona. Mąż ją ponad godzinę lulał, a ona się rączkami zasłaniała.
A jak jest z odwiedzinami u was dziewczyny ? Jak reagują wasze szkraby ? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie wiem jak to będzie u nas z wizytami. Wczoraj byliśmy u teściów na obiedzie. Mała troszkę pospała w wózku, później już tylko u mnie na kolanach. Potem poszliśmy na spacer cały przepłakała. No i tak do wieczora nie chciała spać. Zauważyłam, że jak ją się wybije z jej rytmu dnia to koniec. Jak przychodzą do niej goście to oczy jak złotówki zawsze ma. Nie przepada za zmianami. Najlepiej się czuje w swoim pokoiku przy mamie i tacie. Może po prostu musi dojrzeć bo jest jeszcze za malutka. Za dużo bodźców naraz dla niej. Za to kolejną nockę pięknie przespała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jest pobudzona jak widzi i słyszy dużo osób. Ma problemy ze spaniem wtedy. Zobaczycie jak niektóre wasze maluchy zaczną płakać na widok obcych osób to dopiero będzie się działo 😁 moja pierwsza córa na szczepieniu na początku była spokojna a jak zaczęła odróżniać znajome twarze od obcych to darła się od początku i ja byłam zdziwiona (zapomniałam o tym) i mówię do pielęgniarki, no, ale przecież ostatnio nie płakała była spokojna, a pielęgniarka mi powiedziała, że nie mam się dziwić, że płacze, bo poznaje obce osoby 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ostatnio powiedziałam mojemu, żejak mała wychodzi ze mną to ja nie mam problemów z tym, że ona mocno płacze, że skoro jego rodzina ma takie problemy i każdy jej płacz kwalifikuje jako kolka, to może poprostu już jest tak przywiązana do mamusi 🙂 Niech się cieszy, że nie powiedziałam, że może jej nie pasuje jego rodzinka 🙂
A co do odwiedzin-to moja jak ktoś'do nas przyjdzie i ona śpi to śpi, ale jak się obudzi i chciałabym ją położyć spać, to kiepsko... marudzi...

A CHCIAŁABYM SIĘ WAS ZAPYTAĆ JAK Z ANTYKONCEPCJĄ??? Bo w środę idę do ginekologa i się zastanawiam nad tabletkami, ale się boję, że przytyje itd. Boję się skutków ubocznych... 😞 Nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji, nie chcieliśmy to nie mieliśmy i robiliśmy tak żeby nie było dzidzi,a jak się nam zachciało to się udało za pierwszym razem... A teraz się boję bo podobno łatwo jest zajść... :/ A ja na razie już nie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdad86 napisał(a):
Ostatnio powiedziałam mojemu, żejak mała wychodzi ze mną to ja nie mam problemów z tym, że ona mocno płacze, że skoro jego rodzina ma takie problemy i każdy jej płacz kwalifikuje jako kolka, to może poprostu już jest tak przywiązana do mamusi 🙂 Niech się cieszy, że nie powiedziałam, że może jej nie pasuje jego rodzinka 🙂
A co do odwiedzin-to moja jak ktoś'do nas przyjdzie i ona śpi to śpi, ale jak się obudzi i chciałabym ją położyć spać, to kiepsko... marudzi...

A CHCIAŁABYM SIĘ WAS ZAPYTAĆ JAK Z ANTYKONCEPCJĄ??? Bo w środę idę do ginekologa i się zastanawiam nad tabletkami, ale się boję, że przytyje itd. Boję się skutków ubocznych... 😞 Nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji, nie chcieliśmy to nie mieliśmy i robiliśmy tak żeby nie było dzidzi,a jak się nam zachciało to się udało za pierwszym razem... A teraz się boję bo podobno łatwo jest zajść... :/ A ja na razie już nie chce...

Nam to 2 razy udało się za 1 razem 😁 więc ja się cholernie boję, bo więcej dzieci nie planujemy. Nie byliśmy ze sobą blisko od wielu mieś. i jakoś mnie nie ciągnie. Ja bym chciała spróbować z zastrzykami, bo dostaje się je raz na 3mieś. więc nie trzeba o nich myśleć tak jak to jest z tabletkami czy plastrami. Minus taki, że jak będę się po nich źle czuć to nie będę mogła odstawić tylko będę cierpieć 🤢 dobry lekarz powinien zlecić badania hormonalne i dopasować tabletki do danej osoby wtedy nie powinnaś tyć. Ponoć przy zastrzykach tak czy siak się tyje, ale na początku mało im dłużej się je stosuje tym więcej kg przybywa, ale to pewnie zależy od osoby. Ja w tym tyg. też idę, więc się wszystkiego dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuska2706 napisał(a):
a ja od wczoraj juz nie karmie dzidzi piersią. Po co mamy sie obie męczyć 🤨 caly dzien byla na flasie i wszystko w porzadku noc tez przespana... Wzielam rano tabletke na osuszenie pokarmu bo mnie cycuszki tak bolą żę nawet mi wlasne myśli przeszkadzaja... 🤢

A skąd masz tabletki lekarz Ci przepisał ? nie karmisz przez kolki czy były jakieś inne problemy? czytałam, że kolki są niezależne od tego jak się karmi czy piersią czy mm. Ja też się zastanawiam kiedy przejść na mleko modyfikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...