Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):

Staram się po karmieniu, bo robi w trakcie kupę, więc nie ma sensu zmieniać 2 razy. Moja też ulewa jak ją ruszam po jedzeniu. Najgorsze jest to, że ona tak ładnie zasypia jak się naje, a ja muszę ją przebrać 😞 i wtedy się budzi trudniej mi ją uspać.


Znam ten ból kiedy po karmieniu ładnie dzidzia śpi, a tu przebieranie i pobudka. Raz udało mi się ją przebrać na śpiocha. A pozostałe 99 raz niestety trzeba jeszcze z 30 min usypiać.

Jedno prasowanie za mną, jeszcze drugie. A potem robię pierogi z jabłkami, mniam, a roboty przy tym mniam w ciul.

ŻÓŁW PROJEKTOR ,LAMPKA, GWIAZDY, ,ZASILACZ !!!!! co myślicie o tym ? Tylko musicie sobie wpisać to w wyszukiwarce allegro bo traktują mnie jako nowego użytkownika i nie mogę podać linków.


Taki projektorek to super sprawa. Mój Michaś chodzi na rehabilitacje i tam mają taką ciemną salę pełną światełek i projektorów z muzyką. Uwielbia tam leżeć i wpatrywać się w te światła, gwiazdki itp. 🙂 Uspokaja go to i wnet zasypia 🙂 Myślę żeby kupić sobie takie cuś do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My właśnie od 2 dni używamy projektorka, ale tylko pozytywki, baterii nie włożyłam. Puki co niech Hania ogarnie bodźce z muzyki. Muzyka gra, jak się nakręci pozytywkę w projektorze.

Hullu nie przejmuj się za bardzo i mamą i płaczem syneczka. Przejdzie mu lada dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
Byliśmy wczoraj na wizycie w poradni dziecięcej. Takiej poszpitalnej. Mała przytyła 470 g w dwa tygodnie. Pani doktor z polecenia a taka jakaś naćpana była. Nic sama nam nie mówiła tylko jak o coś zapytaliśmy. Na brzuszek kazała brać Espumisan mimo, że Marta nie ma jeszcze miesiąca skończonego. Dajemy od wczoraj i noc rzeczywiście była spokojniejsza. Szczepienia umówione.
W temacie pieluch używamy zielonych pampersów jedynek. Przejście na Dadę nie wypaliło bo pojawiło się podrażnienie. W sumie jak się w promocji złapie Pampersa to różnica cenowa między Dadą a Pampersem nie jest aż tak duża.
Ubranka nadal 56. Na dodatek okazało się, że mam ich niewiele i dokupiłam kilka sztuk bo mi od prania do prania nie starcza.
Dziewczyny, napiszcie mi jak przewijacie w nocy Maluszki? Ja początkowo przewijałam jak tylko Mała się budziła żeby nie leżała w kupie. Ona się wtedy niecierpliwiła i darła. Teraz przewijam po nakarmieniu ale pojawiło się ulewanie. Tak źle, tak niedobrze. Jak Wy to robicie?


ja staram sie przewijac przed karmieniem i jak słysze ze robi to tez po karmieniu ale czesto jestem nadgorliwa bo nie moge doczekac az skonczy bo mi zal dziecka ze w kupie siedzi i potem mam za swoje i dziecko robi podczas przewijania na mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):

ja staram sie przewijac przed karmieniem i jak słysze ze robi to tez po karmieniu ale czesto jestem nadgorliwa bo nie moge doczekac az skonczy bo mi zal dziecka ze w kupie siedzi i potem mam za swoje i dziecko robi podczas przewijania na mamusie 😁


Mnie się to raz zdarzyło, bo tatuś stwierdził, że już przewijamy. A teraz nauczony tym błędem zawsze mówi poczekajmy. Po za tym położna mówiła, że jak dziecko nie ma nadwrażliwej pupy to można nie przewinąć po karmieniu jak coś tam usłyszymy, bo czasem lepiej nie budzić malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci też się prężą wieczorami jak chcą zrobić kupkę lub puścić bączka?

Moja nie tylko wieczorami 😞 Czasem to nawet z płaczem robi kupki. Położna stwierdziła, że to klasyczne wzdęcia. Masujemy brzuszek, podkurczamy nóżki a Malutka czasem z łezkami cieknącymi po policzkach się męczy. Do tego Delicol i Espumisan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci też się prężą wieczorami jak chcą zrobić kupkę lub puścić bączka?

Moja nie tylko wieczorami 😞 Czasem to nawet z płaczem robi kupki. Położna stwierdziła, że to klasyczne wzdęcia. Masujemy brzuszek, podkurczamy nóżki a Malutka czasem z łezkami cieknącymi po policzkach się męczy. Do tego Delicol i Espumisan.


a te leki pomagaja skoro mała i tak sie meczy?
Ja na razie nie daje mojemu nic i nie wiem czy powinnam mu cos dac czy to naturalne ze przy kupce sie spina 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny Delicol i Espumisan to dwa różne leki na dwie różne przyczyny 😞
u nas pomógł dopiero Sab Simplex sprowadzonyz Niemiec (Są też Czeskie) ale niestety są drogie..

Jestem mamą czerwcową 2011 i październikową 2012
Proszę o wsparcie Mój Synek Borysek walczy o nowy fotelik. Urodził się z wadą wrodzoną stóp i każdy grosz się liczy - leczenie niestety kosztuje.
Jeśli macie fb zagłosujcie na Mnie i Boryska 🙂

[*** link usunięty ***]
Przeczytaj regulamin forum - tym razem tylko ostrzeżenie, następnym razem będzie ban
Admin



Wszystkim dziękuję za ten gest. Ja i Borysek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zagłosowałam 🙂 powodzenia 🙂

Dziewczyny była dziś u mnie położna i powiedziała, ze do końca 3 miesiąca muszę wybudzać dziecko jak będzie spało dłużej niz 3h bez jedzenia. Co o tym myślicie?

A na brzuszek mam nic nie dawać bo on sobie oddaje powietrze z jelitek. Kupke w dzień robi normalną a w nocy tylko takie kleksiki są.

Kąpie małego w emolium i mam niczym po tym nie smarowac a wy w czym kąpiecie i czy smarujecie maluchy po kapieli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue u mnie tak samo jak musialam jechac do porodu to ryczalam bo martwilam sie jak maly to zniesie jak dzwonil do mnie to ja sie moglam z siebie slowa wydobyc i plakalam wiec musialam sie rozlaczyc a jak przyjechal po mnie do szpitala i po mala to tez wydal mi sie taki wielki dorosly taki inny tez sie poryczalam hehe nawet pisze to teraz i rycze 🤔 ja kupilam te pampersy w lidlu za 30 zl jest 63 sztuki wiec kupilam 2 paczki! a co do karmienia te tabletki mam po pierwszym dziecku bo lekarz mi wypisal, bo pierwsze dziecko karmilam prawie 2 lata!!! 😁 ale co prawda tylko usypial przy cycusiu lub sie bawil. teraz mam tak ze mala jadla mi tylko z jedej piersi co efektem jest jedna wieksza od drugiej ze 2 rozmiary 🤢 nie moglam sobie poradzic z tym karmieniem w nocy ok ale w dzien katastrofa szczegolnie poza domem mala wiecznie mokra ja tez, a przez ta kolke tez nic nie jadlam bo balam sie zeby jej nic nie zaszkodzilo caly czas chodzilam slaba i w glowie mi sie krecilo wiec po co ta meczarnia... od kad mala je tylko flasie spi po 3 lub 4 godz i 0 płaczu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
zucchini napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci też się prężą wieczorami jak chcą zrobić kupkę lub puścić bączka?

Moja nie tylko wieczorami 😞 Czasem to nawet z płaczem robi kupki. Położna stwierdziła, że to klasyczne wzdęcia. Masujemy brzuszek, podkurczamy nóżki a Malutka czasem z łezkami cieknącymi po policzkach się męczy. Do tego Delicol i Espumisan.


a te leki pomagaja skoro mała i tak sie meczy?
Ja na razie nie daje mojemu nic i nie wiem czy powinnam mu cos dac czy to naturalne ze przy kupce sie spina 🤨

Delicol pomaga chyba średnio ale mamy go brać tylko jeszcze tydzień więc dokończymy. Espumisan daję od wczoraj. Noc była spokojniejsza ale nie zniwelował całkiem tych spięć. Zobaczymy jeszcze przez kilka dni a jak nie pomoże to wizyta u pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
Zagłosowałam 🙂 powodzenia 🙂

Dziewczyny była dziś u mnie położna i powiedziała, ze do końca 3 miesiąca muszę wybudzać dziecko jak będzie spało dłużej niz 3h bez jedzenia. Co o tym myślicie?

A na brzuszek mam nic nie dawać bo on sobie oddaje powietrze z jelitek. Kupke w dzień robi normalną a w nocy tylko takie kleksiki są.

Kąpie małego w emolium i mam niczym po tym nie smarowac a wy w czym kąpiecie i czy smarujecie maluchy po kapieli?

Ja swojej nie wybudzam jak troszkę te trzy godziny przekroczy choć widzę, że jest wtedy baaardzo głodna.
Też kąpię w Emolium i nie smaruje niczym. Skóra jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
JA TEŻ W NOCY DAJE CYCA I TE WZDĘCIA ŁAGODNIEJĄ 🙂

A CZYM SMARUJECIE PUPKE? JA SUDOKREMEM TAM GDZIE JEST CZERWONA I ALANTANEM LUB BEPHANTENEM (ZALEŻY CO JEST POD RĘKA) W PACHWINKACH.

Bepantenem a jak się coś pojawia to Tormentiolem. Pod pachami, na obtarcia, mąką ziemniaczaną. Aaa.. i nadal pępek octeniseptem - kikut odpadł ale jeszcze się tam coś ślimaczy.

Blue, byłaś u Gina z tymi plamieniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agapit a śpi Ci długo w nocy maleństwo?
Bo moja jak usnie o 23 to potrafi się obudzić nad ranem o 6 a że zaczęła lepiej przybierać na wadze to nie budzę jej w nocy... ale też gdzieś wyczytałam, że do 3 miesiąca powinno się wzbudzać malucha... Uważam to trochę za chore, ale chyba trzeba będzie'tak robić... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdad86 napisał(a):
Agapit a śpi Ci długo w nocy maleństwo?
Bo moja jak usnie o 23 to potrafi się obudzić nad ranem o 6 a że zaczęła lepiej przybierać na wadze to nie budzę jej w nocy... ale też gdzieś wyczytałam, że do 3 miesiąca powinno się wzbudzać malucha... Uważam to trochę za chore, ale chyba trzeba będzie'tak robić... :/

A ja z kolei czytałam, że tylko przez pierwszy miesiąc trzeba wybudzać 🙂 bo to noworodek nadal jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucchini napisał(a):
agapit napisał(a):
JA TEŻ W NOCY DAJE CYCA I TE WZDĘCIA ŁAGODNIEJĄ 🙂

A CZYM SMARUJECIE PUPKE? JA SUDOKREMEM TAM GDZIE JEST CZERWONA I ALANTANEM LUB BEPHANTENEM (ZALEŻY CO JEST POD RĘKA) W PACHWINKACH.

Bepantenem a jak się coś pojawia to Tormentiolem. Pod pachami, na obtarcia, mąką ziemniaczaną. Aaa.. i nadal pępek octeniseptem - kikut odpadł ale jeszcze się tam coś ślimaczy.

Blue, byłaś u Gina z tymi plamieniami?

Dzięki za pamięć 😘 dzisiaj się zapiszę na jutro, bo moja ginka przyjmuje 3 razy w tyg. poza tym mąż wziął wolne na jutrzejsze bioderka, więc przy okazji pójdę do lekarza. Od poniedziałku znowu mi czerwona krew powróciła na tyle mocno, że 2 razy zalałam sobie spodnie, a dzisiaj znowu cisza przy podcieraniu. Brzuch mnie nie boli, gorączki nie mam, ale i tak się boję, że to coś poważnego. No ile można krwawić to już 8 tygodni z odstępami!!!! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuska2706 napisał(a):
Blue u mnie tak samo jak musialam jechac do porodu to ryczalam bo martwilam sie jak maly to zniesie jak dzwonil do mnie to ja sie moglam z siebie slowa wydobyc i plakalam wiec musialam sie rozlaczyc a jak przyjechal po mnie do szpitala i po mala to tez wydal mi sie taki wielki dorosly taki inny tez sie poryczalam hehe nawet pisze to teraz i rycze 🤔 ja kupilam te pampersy w lidlu za 30 zl jest 63 sztuki wiec kupilam 2 paczki! a co do karmienia te tabletki mam po pierwszym dziecku bo lekarz mi wypisal, bo pierwsze dziecko karmilam prawie 2 lata!!! 😁 ale co prawda tylko usypial przy cycusiu lub sie bawil. teraz mam tak ze mala jadla mi tylko z jedej piersi co efektem jest jedna wieksza od drugiej ze 2 rozmiary 🤢 nie moglam sobie poradzic z tym karmieniem w nocy ok ale w dzien katastrofa szczegolnie poza domem mala wiecznie mokra ja tez, a przez ta kolke tez nic nie jadlam bo balam sie zeby jej nic nie zaszkodzilo caly czas chodzilam slaba i w glowie mi sie krecilo wiec po co ta meczarnia... od kad mala je tylko flasie spi po 3 lub 4 godz i 0 płaczu!

O matko jedyna 2l 😁 😁 😁 gratuluję wytrwałości !! Najważniejsze jest wasze zadowolenie. Mama zadowolona to i dziecko będzie bardziej spokojne w końcu wyczuwają nasze emocje. 😉 mi też chce się płakać jak o tym myślę. 3 dni a tak zmieniają dziecko. Moja pewnie nie wiedziała o co chodzi.. przychodzi mama i nagle płacze 😁 pamiętam, że dziwnie się na mnie patrzyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapit napisał(a):
Zagłosowałam 🙂 powodzenia 🙂

Dziewczyny była dziś u mnie położna i powiedziała, ze do końca 3 miesiąca muszę wybudzać dziecko jak będzie spało dłużej niz 3h bez jedzenia. Co o tym myślicie?

A na brzuszek mam nic nie dawać bo on sobie oddaje powietrze z jelitek. Kupke w dzień robi normalną a w nocy tylko takie kleksiki są.

Kąpie małego w emolium i mam niczym po tym nie smarowac a wy w czym kąpiecie i czy smarujecie maluchy po kapieli?

No nie wiem.. ale skoro bardzo dobrze przybiera to ja nie widzę sensu z budzeniem w nocy (no chyba, że śpi od 20 do 6 rano to wtedy tak), bo za dnia to chyba częściej je? ile Ci przesypia? ja bym się cieszyła gdyby moja zechciała spać 5godz. w nocy 🤪 ale ona budzi się jak w zegarku co 3godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...