Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
agapit napisał(a):

O której kładziecie dzieciaczki spać już na noc? I o której je kąpiecie? My o 19 kąpiemy i albo mały po cycu zasypia albo do ok 21 wojuje.


Ja kąpię małego także o 19 i od razu idzie spać i przesypia do 24 lub 1 w nocy, zależy 🙂

a przewijak mam na komodzie wbudowany, twardy. Mam na nim miękki materacyk. Świetnie mi się on sprawdza. Mam go od razu przy łóżku. Nad komodą delikatne światełko. Wszystko mam pod ręką w jednym miejscu.

A odnośnie rychliwości to mój mały jest baaardzoo ruchliwy. Ciągle przebiera nóżkami i macha rączkami. Potrafi ładnie podnosić główkę leżąc na brzuszku. Potrafi z boczku przewrócić się na plecki. Kilka razy przewrócił się też z brzuszka na plecki, ale to chyba był przypadek lub zadziałała grawitacja 🙂 Powolutku gaworzy , wydaje różne dźwięki np. eee, aaa i ostatnio grr i piski 🙂 W ogóle repertuar dźwięków i min ma dosyć obszerny 🙂
Dziś jest po spacerku i już od dawna słodko śpi. Aod jutra Sajgon znów, rehabilitacje, morfologia no i chrzciny 🙂 apropos czy do chrztu mały musi być w beciku w kościele?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mam 2 rodzaje przewijaków ale używam najczęściej twardego bo taki mam w pokoiku dziecka. Miękki mam w salonie przy łóżeczku turystycznym ale sporadycznie jest używany. Moja mała od początku była bardzo silna. Ręce i nóżki to cały czas jej chodzą no chyba, że śpi. Jak leży na brzuszku to zaczyna mi przekładać główkę z jednego boku na drugi ale musi się bardzo napracować. Leżenie na brzuszku zaczęliśmy gdzieś tydzień temu bo wcześniej nie kładłam jej bo paprał nam się strasznie pępek, intensywnie krwawił ale na szczęście sprawa pępka zamknięta. Pozostałe umiejętności ma jeszcze do opanowania. Z boku na bok się nie przełoży. To chyba za wcześniej bo dzisiaj kończy miesiąc. Chociaż jak jest wściekła to potrafi na przewijaku przełożyć się z pleców na bok. Martwię się czy nie ma jakiegoś napięcia mięśniowego bo strasznie jak ją się trzyma to odchyla głowę. Miała tak od razu po urodzeniu.

No i robi się coraz cięższa. Kręgosłup mi nie wyrabia. Ja jestem drobna i już odczuwam skutki do tego stopnia, że nie mogłam dojść dzisiaj do domu ze spaceru. Nawet od dziś zaczęłam naukę karmienia na leżąco bo do tej pory karmiłam w pozycji siedzącej. Przez pierwsze dwa tygodnie o pozycji leżącej do karmienia nie było mowy bo miałam skutek uboczny znieczulenia do cc. Strasznie bolały mnie barki a w szczególności prawy. Bałam się, że to nie minie ale w szpitalu mnie uspakajali, że to normalne. Nie było mowy o leżeniu na boku. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hania cieszę się, że synek wychodzi już na prostą. Wiele nerwów to wszystko kosztowało ale teraz możesz cieszyć się już z roli bycia mamą.

Ja też kąpię ok. 19, potem karmienie i zazwyczaj zasypia do pół godz. Czasami do godz. I wtedy kładę się spać bo to jedyny czas kiedy Patrycja śpi najdłużej w ciągu całej doby. Minimum 3, 4 godz. Najdłużej mi spała ponad siedem.

Nie wiem jak to jest ale dzieci tak szybko uczą się rytmu dnia. Jak jest gdzieś ok. 18 to mała zaczyna robić się niespokojna. Nie można jej wyciszyć, co chwilę zaczyna płakać. Wystarczy, że ja zaniosę do łazienki, położę na przewijak to jak by ręką odjął. Odpręża się i czeka na kąpanie. Uwielbia tę czynność. Szybko nauczyła się rytmu dnia. Rano jak odsłonię żaluzję w oknie dachowym i widzi światło dzienne to oczy robi jak złotówki. No i koniec ze spaniem. Jak nie odsłonię to jeszcze czasami pośpi troszkę dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agapit moja też nie chce podnieść głowy jak leży na brzuszku a jak leży na nas to podnosi, jutro idziemy do lekarza i na pewno wyśle nas na rehabilitację, może i się przyda jej, bo leży tylko na bokach, a na plecach też nie chce leżeć...
Moja prawie cały dzień śpi i je, może po 15 minut mamy pogawędki i je i śpi, ale od 20 do 24 marudzenie i przytulanie... a jak uśnie,to śpi do rana do 6-7.
A kapiemy ją różnie, zależy jak wrócimy do domu ale ok 19-22.

Ruchliwa jest rączkami i nóżkami bardzo rusza, a na nogach to by najchętniej stała. Gada mało... czarami jakies ciche eee...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na brzuszku nawet zasypia, ale kładę ją wtedy kiedy wszystkie sposoby zawodzą, a ona nadal jest nerwowa no i tylko za dnia kiedy mam możliwość kontrolowania jak śpi. Główkę podnosi momentami wysoko i potrafi na dłuższą chwilę utrzymać, ale czytałam, że jeśli dziecko od samego początku wysoko podnosi głowę to może mieć to związek z napięciem mięśniowym, ale nie wiem ogólnie jak to odróżnić kiedy coś jest prawidłowe a kiedy nie 🥴 rehabilitacji boję się jak ognia 😮 bo bym musiała z 2 chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Moja na brzuszku nawet zasypia, ale kładę ją wtedy kiedy wszystkie sposoby zawodzą, a ona nadal jest nerwowa no i tylko za dnia kiedy mam możliwość kontrolowania jak śpi. Główkę podnosi momentami wysoko i potrafi na dłuższą chwilę utrzymać, ale czytałam, że jeśli dziecko od samego początku wysoko podnosi głowę to może mieć to związek z napięciem mięśniowym, ale nie wiem ogólnie jak to odróżnić kiedy coś jest prawidłowe a kiedy nie 🥴 rehabilitacji boję się jak ognia 😮 bo bym musiała z 2 chodzić.


Mój także odginał od początku mocno główkę do tyłu a do tego mocno zaciskał piąstki ciągle . W szpitalu pokazali mi kilka ćwiczeń które mogę robić w domu i wykonuję je a do tego ma właśnie rehabilitację. Ma wzmożone napięcie. Ale powiem Ci że główki wcale nie miał rehabilitowanej i po jakimś czasie zaczął ją prawidłowo trzymać bez wyginania do tyłu. Tak samo całe ciało wykrzywial w rogalik a teraz mu to ustapiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam czerwcowe mamusie i ich dzidziusie
Moja leży na brzuszku, to podnosi głowę, ale nie zawsze jej to wychodzi bo czasem najpierw idzie w górę pupa, głowa za ciężka. Łatwiej jaj podnieś głowę jak leży na nas, bo wtedy ktoś jej pupę trzyma. Leżąc na brzuchu potrafi przekręcać główkę prawo lewo, z boczków na plecki też się przekręci. A w łóżeczku to obraca się dookoła, kręci jak wskazówki zegarka.
Jak jest bardzo niespokojna to kładę ją na sobie skóra do skóry i zasypia.
Rozpoznaje mnie i tatę, szuka oczami
My kąpiemy pomiędzy 19, a 22 zależy jak się obudzi. Wydaje mi się że nasza jeszcze nie ma ustalonych pór dnia.

Dziewczyny co używacie do noska, gdyby coś się pojawiło: gruszkę, patyczka dla dzieci do uszu, czy sol morska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 😉
Dziś się nawet wyspałam, jeśli można się wyspać wstając co dwie godziny do dziecka.. 😉
Spędziliśmy weekend na działce (sobota) i nad stawem (niedziela) w lesie - kocham to powietrze! 🙂 mimo czasu spędzonego na słońcu za dużo się nie opaliłam ... 🥴
Wczorajszy pobyt na plaży zmotywował mnie do ćwiczeń - to 5 tydzien pologu, ale już nie dam rady nic ze sobą nie robić! ☺️ Więc dziś zaczynam ćwiczyć z Chodakowską 🙂 Ćwiczyła któraś? Bo w sumie nie wiem od czego zacząć, jakie ćwiczenia są najlepsze itp.. Ale jestem zmotywowana, więc mam nadzieję, że nie pęknę ☺️ Co do diety, to i tak zdrowo się odżywiam, nie jem słodyczy i piję dużo płynów, więc tego nie zmieniam 🙂 Ale ćwiczenia się przydadzą 😉

zonanagazie - ja uzywam soli fizjologicznej do noska, wkraplam, a potem kładę Małego na brzuszek na tetrowej pieluszce, a że Mały lubi na brzuszku trzeć noskiem o podłoże jak podnosi główkę, to co ma wylecieć to wyleci samo 🙂 nie używam ani gruszek ani fridy, a patyczków nie wolno. A przewijak mam twardy 😉
Haniu, cieszę się że wszystko idzie ku lepszemu, trzymamy za Was kciuki przez cały czas 🙂
agapit - my kąpiemy o 20 i staram się tę porę utrzymywać 😉'
Blue - mój Maluch też zaczął się już uśmiechać, no nie mogę się napatrzeć na te wyszczerzone dziąsła, ale zazwyczaj po tych pięknych uroczych uśmiechach jest prucie się.. 🤨

dziś Kuba darł się przez godzinę non stop... Wkońcu odłożyłam go do łóżeczka, zaczęłam odkurzać, robiłam porządki, on się cały czas darł, ale wiadomo że go obserwowałam, bo on lubi się zanosić (rzadko kiedy płacze normalnie). Raczej nic go nie bolało, bo się nie prężył a kupkę robił rano chwilę przed tym pruciem się. Głodny też nie był.. No i jak go tak przetrzymałam, a on chyba się zorientował że nici z wymuszania, to uspokił się i tylko sobie popłakiwał, a potem znów płacz ale już ze łzami i cały czerwony no to nie wytrzymałam widoku łez i go wziełam "na zabke" przytulilam mocno i glaskalam po głowce i sie uspokoil.. Za chwile zaczal mlaskac reke ostro to dalam mu smoczek i powoli sobie zasypiał. Ehh co ja z nim mam 😞 Już sama nie wiem czy płacze bo jest maruda, czy coś mu dolega 😞 Kolek nie ma, bo położna mówiła, że pępek mu nie wychodzi poza tym nie drze sie tak jak opisują "na kolkę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas na głowce pojawiły się ślady ciemieniuchy, tzn lekko skórka schodzi więc codziennie po kąpieli smaruję mu główkę sporą ilością oliwki i dokładnie czeszę i narazie nic mu nie schodzi 😉 a u niego jest co czesać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zonannagazie, nasza nie gada jeszcze. Gorzej podnosi głowę na brzuchu choć na początku świetnie jej szło. Mniej zaciska piąstki. Obraca się z boku na plecy. I tyle potrafi. Coraz ładniej skupia wzrok na naszych twarzach i słuchem reaguje na hałasy, dźwięki. Często pcha ręce do ust i ssie paluszki.
Przewijak mam twardy, leży na łóżeczku, jest ok.
Agapit, kąpiemy o 19, je do 19:30 lub19:40. Bywało, że usypiała po jedzeniu ale ostatnio lulamy i do 22.. Muszę znaleźć jakiś sposób na to jej usypianie.
Haniu, myślę że do chrztu może być w tym czym Ty chcesz. Na kiedy planujesz? A pozostałe dziewczyny? Ja myślałam o wrześniu. Mała będzie mieć wtedy prawie 3 miechy. Matka chrzestna już poinformowana a ojciec jeszcze nie wybrany.

My dalej walczymy ze wzdęciami 😞 Jeden dzień jest spokojniejszy, drugi gorszy. Odstawiam kolejne rzeczy z diety i sprawdzamy czy jej to pomaga. Bidulka, strasznie się męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):

My dalej walczymy ze wzdęciami 😞 Jeden dzień jest spokojniejszy, drugi gorszy. Odstawiam kolejne rzeczy z diety i sprawdzamy czy jej to pomaga. Bidulka, strasznie się męczy.

Ja ostawiłam mleko, nie jem już płatków kukurydzianych na mleku i wzdęć nie ma.

hullu napisał(a):

a masz moze cos na te rozstepy ? 😞

Niestety nie, sama szukam dobrego sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i ich dzidziusie
Moja leży na brzuszku, to podnosi głowę, ale nie zawsze jej to wychodzi bo czasem najpierw idzie w górę pupa, głowa za ciężka. Łatwiej jaj podnieś głowę jak leży na nas, bo wtedy ktoś jej pupę trzyma. Leżąc na brzuchu potrafi przekręcać główkę prawo lewo, z boczków na plecki też się przekręci. A w łóżeczku to obraca się dookoła, kręci jak wskazówki zegarka.
Jak jest bardzo niespokojna to kładę ją na sobie skóra do skóry i zasypia.
Rozpoznaje mnie i tatę, szuka oczami
My kąpiemy pomiędzy 19, a 22 zależy jak się obudzi. Wydaje mi się że nasza jeszcze nie ma ustalonych pór dnia.

Dziewczyny co używacie do noska, gdyby coś się pojawiło: gruszkę, patyczka dla dzieci do uszu, czy sol morska?


Ja zakrapiam małemu nosek solą fizjologiczną , odczekują parę minut a potem w ruch idzie aspirator i mąż, który odsysa mu nim wydzielinę z noska 🙂 U nas jest to skuteczny sposób. Gruszka była mało skuteczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):

Haniu, myślę że do chrztu może być w tym czym Ty chcesz. Na kiedy planujesz? A pozostałe dziewczyny? Ja myślałam o wrześniu. Mała będzie mieć wtedy prawie 3 miechy. Matka chrzestna już poinformowana a ojciec jeszcze nie wybrany.



Ja mam chrzciny w tą niedzielę 🙂 A ubiorę go w koszulę sweterek i spodenki garniturowe 🙂 I muszka i czapeczka też będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
zucchini napisał(a):

My dalej walczymy ze wzdęciami 😞 Jeden dzień jest spokojniejszy, drugi gorszy. Odstawiam kolejne rzeczy z diety i sprawdzamy czy jej to pomaga. Bidulka, strasznie się męczy.

Ja ostawiłam mleko, nie jem już płatków kukurydzianych na mleku i wzdęć nie ma.

hullu napisał(a):

a masz moze cos na te rozstepy ? 😞

Niestety nie, sama szukam dobrego sposobu.

Na rozstępy ponoć jest dobry krem Cepan 🙂 poczytajcie opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja chciałam w Boże Narodzenie ale nie wiem czy nie zrobie wcześniej ze względów finansowych. Chrzestnych tez mam wybranych choc nie wiem czy chrzestna sie zgodzi. A robicie w lokalu czy w domu bo ja chciałam w lokalu ale zastanawiam sie teraz nad kateringiem i zrobieniem w domu bo wyszło mi 18 osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój maluszek dziś ładnie spał w dzień. Co prawda pobudka była o 6 ale potem dał mamusi przygotować rano obiadek, potem kolejna drzemka a mama z nim i tatuś po 11 sie troche dzieckiem zajął, potem pojechalismy do rodzinki i byłam z małym na spacerku wiec znów ładnie pospał, później zajęli się małym a ja mogłam wyskoczyć do sklepu bo dziecka nie chce zabierać do supermarketu. A teraz grzecznie śpi, zasnął ładnie po jedzeniu po kąpieli. 🙂 🙂 🙂 I dziś ciągle tak ładnie się uśmiechał 🙂 🙂 uwielbiam patrzeć na ten jego uśniech i już chyba jest taki prawdziwy skierowny do mnie a nie bezwiedny w przestrzeń hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziecko jak się uśmiecha na początku to dla tego że aniołki się do niego uśmiechają.

My myślimy o chrzcinach koniec sierpnia początek września. Chrzestnych wybrać musimy ojcowie to albo mój albo mojego męża brat. Z Chrzestną matką problem mamy.

Moja córeczka dziś nie chce spać, za dnia raz spała 3,5 h i raz 1,5 h a teraz dalej nie śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Piękne są te uśmiechy 🙂 Nawet jak całą noc nie śpię a on się tak śmieje, to cała złość i frustracja mija : ))

Agapit, ja chcę w Wigilię chrzciny zrobić. A co do chrzestnych to ja wybrałam ojca , a moj M matke. Ja brata swojego a on siostre 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka..długo do was nie zagladalam..postaram się nadrobić
Dzisiaj małej się ulalo i tym się zachlysnela i jak próbowała wziąć wdech to tak piszczala trwało to chwilę ale dla mnie to wieczność polozylamaja na ręku na brzuchu i uderzyłem między lopatkami i wrocila..ale do teraz się trzese..masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Teraz to rzadko która tu zagląda często, są oczywiście wyjątki. Nie dziwie się, niektóre mają dwójkę dzieciaczków teraz, a czasem licząc naszych mężów to trójkę, bo to takie duże dzieci czasem.

U nas norma dzień nie śpimy w nocy za to pobudka co 4 lub 3 h. Wczoraj mała przespała 4 i pół godzinki po kąpaniu, a w nocy obudził mnie krzyk w stylu eeeej 🤔 i to chyba znaczyło mama jeść ☺️

Z dobrych wieści dostałam becikowe udało się na dwóch polach.

Anitko ja bym chyba nie wiedziała co zrobić, roztrzęsłabym się na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...