Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja używam butelek antykolkowych dr browns'a ze względu, że mała miała na początku ataki kolki. Jestem z nich zadowolona. Można je kupić w normalnym sklepie z dziecięcymi artykułami albo w necie. Nie wiem czym się różnią butelki czy smoczki dla wcześniaków. Ja używam po prostu smoczka poziom 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jest taki upał, że mała trzeci dzień siedzi w domku. W sobotę to dostała biegunki. Tyle kupek zrobiła, że zaczęłam się martwić. Chyba przez ten upał. Na szczęście wszystko wróciło do normy. U małej w pokoiku jest prawie 30 stopni. Więc siedzę na dole w salonie bo tu o 5 stopni mniej. Załamka. Pranie poszłam wywieszać to tchu brakowało. Mała dostaje odparzeń za uszkami i na szyjce. Staram się ja przemywać wodą co jakiś czas. Podobno mają być dzisiaj w naszym rejonie gwałtowne burze. Pierwszy rok kiedy nie jestem zadowolona, że są takie upały. Dla małej to udręka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja moją uwielbiam całować w policzki a ona wtedy się tak słodko uśmiecha 🙂 Haniu, Armiatko mam pytanie.. używałyście może butelek dla wcześniaków? moja mała ma problem ze ssaniem ze zwykłego smoczka za mocno leci i się dławi, płacze, słyszę jak duża ilość mleka zlatuje do żołądka. No i przez to nie chce pić mleka. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/smoczek-standard-wczesniak-dr-browns-brown-s-i3401571104.html myślicie, że może mieć mniejszą dziurkę? czy tylko mniejsza jest końcówka a otwór ten sam?


Ja używałam tego wlasnie smoczka dla wcześniaków. Ma on wolny przepływ, mleczko baaaardzoo wolno kapało po jednej małej kropelce. Karmienie nim trwało długo, ale mały się przynajmniej nie krztusił i nie łapał powietrza, bo smoczki te mają specjalne systemy odprowadzające powietrze. Ja byłam z niego zadowolona. teraz przeszłam na smoczek dynamiczny lovi i małemu on pasuje. I karmienie zajmuje około 10minut 🙂
Jak długo karmiłaś np. 60-100ml ? pół godz? czyli jak dziecko pociągnie to nie leci tak mocno jak z 0+ zgadza się ? to chyba kupię taką butelkę ze smoczkiem, a gdzie można to dostać ? w aptece czy zwykłym sklepie dziecięcym? 🙂 cieszę się, że chrzciny się Wam udały 🙂 mnie to będzie czekać we wrześniu. Oby też były spokojne 🙂


Ja kupiłam na Allegro taki dla wcześniaków. 60ml czasami pił nawet godzinę, ale często odpoczywał i się męczył, bo malutko leciało. Jak pociągał to leciało mniej , z mniejszą częstotliwością niż z 0+. Im wyższa wartość np. 0+, 3+ tym większy przepływ i mleko szybciej leci. Tak mi się wydaje. Miałam kilka rodzajów smoczków i gdy porównywałam 0 z np.2 to z dwójki kapało szybciej.

A chrzciny na pewno się udadzą 🙂nie taki diabeł straszny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamuśki.
Ale skwar na dworzu.. W cieniu mój termometr wskazuje 35 stopni, to jakieś żarty. Absolutnie nie ma mowy o wyjściu z domu jak narazie. Może wieczorem..
Wiecie co? Chyba wiem dlaczego on mi się tak darł na spacerach. Przedwczoraj wsadziłam głowę w gondolę a tam parówa! Normalnie sauna 😮 😮
Więc wypieprzyłam gondolę i założyłam spacerówkę - rozłożyłam ją zupełnie do poziomu, teraz nie bedzie się gotował w wózku :/ No i buda jest oczywiście więc słońce też go nie dopadnie. Mam nadzieję że da mu to jakąś ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hullu, ja też kiedyś zaglądałam i u Małej w budce było ok. Głowę tam wkładałam. Dobrze, gdyby to właśnie był powód płaczu Kubusia to miałabyś temat z głowy.
Agapit, u Marty znalazłam dziś odparzenie w zgięciu łokcia. Muszę dokładniej jej tam wycierać i zasypać mąką na noc. A jak ssała pierś to znalazłam jeszcze taką brzydką skórkę po otwarciu dłoni. Trzeba to dziś zserwisować przy kąpaniu. Położna doradziła mi, że np. jak jest gdzieś sucha skórka, np. na czółku, za uszami jakieś pozostałości po ulewaniu, to można to posmarować oliwką, odczekać a potem wytrzeć gazikiem.
Haniu, fajnie że macie już chrzciny za sobą. My czekamy na odwiedziny osobiste chrzestnego to go poprosimy o trzymanie do chrztu 😎

My, mimo upałów jednak wychodzimy wcześnie rano i jedziemy do cienia pod domem rodziców. A u nas pod domem pobojowisko bo robią kostkę na placu. Pół dnia chodzi ubijarka, mam już drgawki na całym ciele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Racja dziewczyny jak nie przytulac i nie nosic takiego malenstwa. Ono potrzebuje kontaktu z rodzicami. Wszedzie pisza ze dzieciaczki poznaja wszystko organnolepytycznie. Ja tam nosze i lulam moja mala. Klade ja na lozko mowie do niej, cwicze z nia, tez caluje, robie miny, wyglupiam sie. Co do glaskania to czytalam artykul zeby glaskac dzieci po glowce to je uspakaja, bo sa wrazliwe na dotyk. Jedynie nad wrazliwe dzieciaczki tego nie lubia.
dobranoc mamusie i ich szkraby.

Mój mąż głaska Wiktorię po głowie jak ja usypia i mi też to wchodzi w nawyk,ona wtedy się uspakaja i zamyka oczka ale ostatnio moja znajoma wyleciała na mnie z pyskiem "czego głupia głaszczesz ja po głowie po d...sie pogłaszcz" tak mnie wk.... ze nawet nie spytałam o co jej chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Dziewczyny dostaniecie za urodzenie dziecka pieniądze z firmy ubezpieczeniowej? ma któraś z was może Allianz ? zastanawiam się ile się czeka od złożenia wniosku, oni podają miesiąc, ale w praktyce różnie to bywa. Mojego męża kolega dostał u nich po 11 dniach. Dzisiaj mija tydzień 😁 zaczynam się łudzić, że może do piątku będą 😁

My dostaliśmy po 3 dniach, a papiery zostawiłam w pracy i oni wysłali do centrali,ale jeszcze czekam na zwrot za pobyt w szpitalu, papiery mi odesłali bo nie podpisalam 🙃.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja moją uwielbiam całować w policzki a ona wtedy się tak słodko uśmiecha 🙂 Haniu, Armiatko mam pytanie.. używałyście może butelek dla wcześniaków? moja mała ma problem ze ssaniem ze zwykłego smoczka za mocno leci i się dławi, płacze, słyszę jak duża ilość mleka zlatuje do żołądka. No i przez to nie chce pić mleka. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/smoczek-standard-wczesniak-dr-browns-brown-s-i3401571104.html myślicie, że może mieć mniejszą dziurkę? czy tylko mniejsza jest końcówka a otwór ten sam?


Ja używałam tego wlasnie smoczka dla wcześniaków. Ma on wolny przepływ, mleczko baaaardzoo wolno kapało po jednej małej kropelce. Karmienie nim trwało długo, ale mały się przynajmniej nie krztusił i nie łapał powietrza, bo smoczki te mają specjalne systemy odprowadzające powietrze. Ja byłam z niego zadowolona. teraz przeszłam na smoczek dynamiczny lovi i małemu on pasuje. I karmienie zajmuje około 10minut 🙂
Jak długo karmiłaś np. 60-100ml ? pół godz? czyli jak dziecko pociągnie to nie leci tak mocno jak z 0+ zgadza się ? to chyba kupię taką butelkę ze smoczkiem, a gdzie można to dostać ? w aptece czy zwykłym sklepie dziecięcym? 🙂 cieszę się, że chrzciny się Wam udały 🙂 mnie to będzie czekać we wrześniu. Oby też były spokojne 🙂


Ja kupiłam na Allegro taki dla wcześniaków. 60ml czasami pił nawet godzinę, ale często odpoczywał i się męczył, bo malutko leciało. Jak pociągał to leciało mniej , z mniejszą częstotliwością niż z 0+. Im wyższa wartość np. 0+, 3+ tym większy przepływ i mleko szybciej leci. Tak mi się wydaje. Miałam kilka rodzajów smoczków i gdy porównywałam 0 z np.2 to z dwójki kapało szybciej.

A chrzciny na pewno się udadzą 🙂nie taki diabeł straszny 🙂

No jeśli z 0+ ona połyka jak szalona i słyszę jak to mleko zlatuje i ją boli 😞 to chyba jak dla niej ta dziurka jest za duża. Z piersi musi ciągnąć, więc chyba nie widzi różnicy z butelką i ciągnie tak samo, a to już jednak za dużo. Haniu a masz może jeszcze ten smoczek? jeśli tak to poproszę Cię o eksperyment 😁 czasami mam ochotę wyjść na dłuższą chwilę to mąż musi ją czymś nakarmić, a jak ma to zrobić jak ona tak pije 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja moją uwielbiam całować w policzki a ona wtedy się tak słodko uśmiecha 🙂 Haniu, Armiatko mam pytanie.. używałyście może butelek dla wcześniaków? moja mała ma problem ze ssaniem ze zwykłego smoczka za mocno leci i się dławi, płacze, słyszę jak duża ilość mleka zlatuje do żołądka. No i przez to nie chce pić mleka. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/smoczek-standard-wczesniak-dr-browns-brown-s-i3401571104.html myślicie, że może mieć mniejszą dziurkę? czy tylko mniejsza jest końcówka a otwór ten sam?


Ja używałam tego wlasnie smoczka dla wcześniaków. Ma on wolny przepływ, mleczko baaaardzoo wolno kapało po jednej małej kropelce. Karmienie nim trwało długo, ale mały się przynajmniej nie krztusił i nie łapał powietrza, bo smoczki te mają specjalne systemy odprowadzające powietrze. Ja byłam z niego zadowolona. teraz przeszłam na smoczek dynamiczny lovi i małemu on pasuje. I karmienie zajmuje około 10minut 🙂
Jak długo karmiłaś np. 60-100ml ? pół godz? czyli jak dziecko pociągnie to nie leci tak mocno jak z 0+ zgadza się ? to chyba kupię taką butelkę ze smoczkiem, a gdzie można to dostać ? w aptece czy zwykłym sklepie dziecięcym? 🙂 cieszę się, że chrzciny się Wam udały 🙂 mnie to będzie czekać we wrześniu. Oby też były spokojne 🙂


Ja kupiłam na Allegro taki dla wcześniaków. 60ml czasami pił nawet godzinę, ale często odpoczywał i się męczył, bo malutko leciało. Jak pociągał to leciało mniej , z mniejszą częstotliwością niż z 0+. Im wyższa wartość np. 0+, 3+ tym większy przepływ i mleko szybciej leci. Tak mi się wydaje. Miałam kilka rodzajów smoczków i gdy porównywałam 0 z np.2 to z dwójki kapało szybciej.

A chrzciny na pewno się udadzą 🙂nie taki diabeł straszny 🙂

No jeśli z 0+ ona połyka jak szalona i słyszę jak to mleko zlatuje i ją boli 😞 to chyba jak dla niej ta dziurka jest za duża. Z piersi musi ciągnąć, więc chyba nie widzi różnicy z butelką i ciągnie tak samo, a to już jednak za dużo. Haniu a masz może jeszcze ten smoczek? jeśli tak to poproszę Cię o eksperyment 😁 czasami mam ochotę wyjść na dłuższą chwilę to mąż musi ją czymś nakarmić, a jak ma to zrobić jak ona tak pije 🤨


blue smoczek jeszcze mam, ale już nie spełnia swojej roli bo powiększyłam w nim tą dziurkę, bo myślałam że tak można 🤨 a okazuje się, że absolutnie dziurek się nie powiększa, bo smoczek traci swoje właściwości i tak też się stało 🤢teraz to uz mogę właściwie go wyrzucić, bo leci z niego ciurkiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie i ich dzidziusie.

Chciałam zacząć ćwiczyć z Chodakowską, ale nie ma szans na razie tam trzeba mieć jakąś formę a ja większą formę miałam w 9 miesiącu ciąży niż teraz 🤨. Nie jestem w stanie z nią ćwiczyć, niektórych pozycji w ogóle nie mogę wykonać ☺️, a niektóre tylko po jednej serii ☺️, są też takie że zrobię je w całości, żeby nie było.
Ale masakra 😞 załamka 😞
Przed ciążą wszystkie te ćwiczenia były by wykonane bez większych problemów, pociłabym się tylko jak świnia, ale by poszło a teraz 😞
Któraś z was zaczęła z nią ćwiczyć jak wam idzie ?
Ja muszę poszukać na początek czegoś łatwiejszego dla siebie.

P.s wyczytałam że kobiety karmiące piersią powinny odciągnąć pokarm przed ćwiczeniami ze względu na zakwasy, przez co mleko robi się gorzkie i dzidzi może nie smakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam coś takiego w sieci, odnośnie tego co pisała blue.
Zdrowe niemowlęta karmione piersią mogą wykazywać niewielki, lecz stały przyrost masy ciała, który jest prawidłowy, jeżeli:

- dziecko jest aktywne, żywe, wygląda zdrowo

- oddaje 3-4 stolce dziennie i przynajmniej 6 razy na dobę moczy pieluszkę

- je przynajmniej 8 razy na dobę lub więcej, karmienia trwają przynajmniej 15 minut, dziecko najada się, jest zadowolone po karmieniu

- matka czuje po karmieniu, że piersi są opróżnione

Ponieważ w naszym kraju dziecko jest ważone w pierwszych dniach po porodzie, a potem dopiero po 6 tygodniach, gdy przychodzi termin szczepienia, zachęcamy matki, aby same obserwowały jak rosną ich niemowlęta.

Warto ważyć dziecko w pierwszych dobach po urodzeniu – codziennie, w pierwszych tygodniach – co 1-2 tygodnie, w kolejnych miesiącach – 1 raz na miesiąc.

Do interpretacji tych wyników potrzeba nieco wiedzy:

1. Każde dziecko, chyba że wystąpiły wyjątkowe okoliczności np. choroba, operacja, kłopoty ze ssaniem, powinno wyrównać masę urodzeniową do ukończenia 3 tygodni.

2. Dziecko nie powinno przybierać mniej niż 120 gram/tydzień.

3. Zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:

120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc .
Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!).

4. Do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową.

5. Po 3 miesiącu tempo wzrostu maleje..
Niemowlęta przybierają w okresie 3-6 m-cy 110 - 120 gram/tydzień, czyli ok. 500 - 540 g/miesiąc.
W drugim półroczu przyrosty będą jeszcze niższe, początkowo średnio 375 g/mc, później nawet 270 g/mc będzie prawidłowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja moją uwielbiam całować w policzki a ona wtedy się tak słodko uśmiecha 🙂 Haniu, Armiatko mam pytanie.. używałyście może butelek dla wcześniaków? moja mała ma problem ze ssaniem ze zwykłego smoczka za mocno leci i się dławi, płacze, słyszę jak duża ilość mleka zlatuje do żołądka. No i przez to nie chce pić mleka. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/smoczek-standard-wczesniak-dr-browns-brown-s-i3401571104.html myślicie, że może mieć mniejszą dziurkę? czy tylko mniejsza jest końcówka a otwór ten sam?


Ja używałam tego wlasnie smoczka dla wcześniaków. Ma on wolny przepływ, mleczko baaaardzoo wolno kapało po jednej małej kropelce. Karmienie nim trwało długo, ale mały się przynajmniej nie krztusił i nie łapał powietrza, bo smoczki te mają specjalne systemy odprowadzające powietrze. Ja byłam z niego zadowolona. teraz przeszłam na smoczek dynamiczny lovi i małemu on pasuje. I karmienie zajmuje około 10minut 🙂
Jak długo karmiłaś np. 60-100ml ? pół godz? czyli jak dziecko pociągnie to nie leci tak mocno jak z 0+ zgadza się ? to chyba kupię taką butelkę ze smoczkiem, a gdzie można to dostać ? w aptece czy zwykłym sklepie dziecięcym? 🙂 cieszę się, że chrzciny się Wam udały 🙂 mnie to będzie czekać we wrześniu. Oby też były spokojne 🙂


Ja kupiłam na Allegro taki dla wcześniaków. 60ml czasami pił nawet godzinę, ale często odpoczywał i się męczył, bo malutko leciało. Jak pociągał to leciało mniej , z mniejszą częstotliwością niż z 0+. Im wyższa wartość np. 0+, 3+ tym większy przepływ i mleko szybciej leci. Tak mi się wydaje. Miałam kilka rodzajów smoczków i gdy porównywałam 0 z np.2 to z dwójki kapało szybciej.

A chrzciny na pewno się udadzą 🙂nie taki diabeł straszny 🙂

No jeśli z 0+ ona połyka jak szalona i słyszę jak to mleko zlatuje i ją boli 😞 to chyba jak dla niej ta dziurka jest za duża. Z piersi musi ciągnąć, więc chyba nie widzi różnicy z butelką i ciągnie tak samo, a to już jednak za dużo. Haniu a masz może jeszcze ten smoczek? jeśli tak to poproszę Cię o eksperyment 😁 czasami mam ochotę wyjść na dłuższą chwilę to mąż musi ją czymś nakarmić, a jak ma to zrobić jak ona tak pije 🤨


blue smoczek jeszcze mam, ale już nie spełnia swojej roli bo powiększyłam w nim tą dziurkę, bo myślałam że tak można 🤨 a okazuje się, że absolutnie dziurek się nie powiększa, bo smoczek traci swoje właściwości i tak też się stało 🤢teraz to uz mogę właściwie go wyrzucić, bo leci z niego ciurkiem 😮

Spoko ja też tak robiłam przy pierwszej córze 😁 co powodowało, że silikon się rozwalał 😉 zastanawiam się czy zaryzykować z kupnem, strasznie mnie kusi ta butelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe niemowlęta karmione piersią mogą wykazywać niewielki, lecz stały przyrost masy ciała, który jest prawidłowy, jeżeli:

- dziecko jest aktywne, żywe, wygląda zdrowo (jest normalna taka jak zawsze)

- oddaje 3-4 stolce dziennie i przynajmniej 6 razy na dobę moczy pieluszkę (codziennie robi po kilka kup i zawsze ma zasikaną pieluchę)

- je przynajmniej 8 razy na dobę lub więcej, karmienia trwają przynajmniej 15 minut, dziecko najada się, jest zadowolone po karmieniu (i tu jest problem.. pije 5-10min. różnie, czasami co godz. a czasami co 3)

- matka czuje po karmieniu, że piersi są opróżnione (no to akurat czuję szczególnie jak jedna mocniej się napełni)

Ponieważ w naszym kraju dziecko jest ważone w pierwszych dniach po porodzie, a potem dopiero po 6 tygodniach, gdy przychodzi termin szczepienia, zachęcamy matki, aby same obserwowały jak rosną ich niemowlęta.

Warto ważyć dziecko w pierwszych dobach po urodzeniu – codziennie, w pierwszych tygodniach – co 1-2 tygodnie, w kolejnych miesiącach – 1 raz na miesiąc.

Do interpretacji tych wyników potrzeba nieco wiedzy:

1. Każde dziecko, chyba że wystąpiły wyjątkowe okoliczności np. choroba, operacja, kłopoty ze ssaniem, powinno wyrównać masę urodzeniową do ukończenia 3 tygodni. (zrobiła to b. szybko)

2. Dziecko nie powinno przybierać mniej niż 120 gram/tydzień. (no właśnie, a przybiera 100g! na szczepieniu 3tyg. w pampersie miała 5250g ale odjęli 50. a teraz w body bez pampera po jedzeniu miała 5550g 😞 poważnie już myślę o dokarmianiu, bo 400g na mieś. to dla mnie jakaś patologia

3. Zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:

120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc . 1 mieś. - 1,1kg, 2mieś. gdzie było szczepienie 600g na ok. 2,5-3tyg. 3 mieś. to już tragedia.
Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!).

4. Do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową. (moja pierwsza córka nie podwoiła ani nie potroiła na pół roku i roczek, lekarka nic na to nie mówiła) 😁

5. Po 3 miesiącu tempo wzrostu maleje..
Niemowlęta przybierają w okresie 3-6 m-cy 110 - 120 gram/tydzień, czyli ok. 500 - 540 g/miesiąc.
W drugim półroczu przyrosty będą jeszcze niższe, początkowo średnio 375 g/mc, później nawet 270 g/mc będzie prawidłowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Zdrowe niemowlęta karmione piersią mogą wykazywać niewielki, lecz stały przyrost masy ciała, który jest prawidłowy, jeżeli:

- dziecko jest aktywne, żywe, wygląda zdrowo (jest normalna taka jak zawsze) u mnie tak samo

- oddaje 3-4 stolce dziennie i przynajmniej 6 razy na dobę moczy pieluszkę (codziennie robi po kilka kup i zawsze ma zasikaną pieluchę) i znów sie pokrywa

- je przynajmniej 8 razy na dobę lub więcej, karmienia trwają przynajmniej 15 minut, dziecko najada się, jest zadowolone po karmieniu (i tu jest problem.. pije 5-10min. różnie, czasami co godz. a czasami co 3)blue nie martw się mój zazwyczaj je po 10 lub mniej minut, chyba że się bawi cycem to wtedy dłuzej siedzi przy cycku ale się najada i też raz je po godzinie, raz po dwóch a jak spi to po trzech

- matka czuje po karmieniu, że piersi są opróżnione (no to akurat czuję szczególnie jak jedna mocniej się napełni)
oj czuję, czuję
Ponieważ w naszym kraju dziecko jest ważone w pierwszych dniach po porodzie, a potem dopiero po 6 tygodniach, gdy przychodzi termin szczepienia, zachęcamy matki, aby same obserwowały jak rosną ich niemowlęta.

Warto ważyć dziecko w pierwszych dobach po urodzeniu – codziennie, w pierwszych tygodniach – co 1-2 tygodnie, w kolejnych miesiącach – 1 raz na miesiąc.

Do interpretacji tych wyników potrzeba nieco wiedzy:

1. Każde dziecko, chyba że wystąpiły wyjątkowe okoliczności np. choroba, operacja, kłopoty ze ssaniem, powinno wyrównać masę urodzeniową do ukończenia 3 tygodni. (zrobiła to b. szybko)mój już w szpitalu przekroczył wagę urodzeniową 😁

2. Dziecko nie powinno przybierać mniej niż 120 gram/tydzień. (no właśnie, a przybiera 100g! na szczepieniu 3tyg. w pampersie miała 5250g ale odjęli 50. a teraz w body bez pampera po jedzeniu miała 5550g 😞 poważnie już myślę o dokarmianiu, bo 400g na mieś. to dla mnie jakaś patologia no to mój Kacperek przez pierwsze 4 dni przybrał 300g przez kolejne 2 tygodnie prawie 800g a kolejne ważenie mam dopiero 22.08 jak skończy 2 miesiące więc już się boję co waga wykaże

3. Zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:

120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc . 1 mieś. - 1,1kg, 2mieś. gdzie było szczepienie 600g na ok. 2,5-3tyg. 3 mieś. to już tragedia.
Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!).moje dziecię pewnie tak z 1,5 na miesiąc

4. Do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową. (moja pierwsza córka nie podwoiła ani nie potroiła na pół roku i roczek, lekarka nic na to nie mówiła) 😁

5. Po 3 miesiącu tempo wzrostu maleje..
Niemowlęta przybierają w okresie 3-6 m-cy 110 - 120 gram/tydzień, czyli ok. 500 - 540 g/miesiąc.oby już tak nie tył 😁
W drugim półroczu przyrosty będą jeszcze niższe, początkowo średnio 375 g/mc, później nawet 270 g/mc będzie prawidłowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haniu czy trzymałaś Michałka na jakiejś podusi w kościele na chrzcie czy tak bez niczego. My mamy chrzest 17 sierpnia i tak sobie wymyslilam że kupię białą poszewke na podusie z łóżeczka i na tym ją będę trzymać żeby było mi wygodniej .
Może macie jakieś propozycje?
Wiktoria przez ostatnie dwa dni nic by nie robiła tylko jadła, w dzień śpi po 5 minut ale w nocy od21.00 do 5.00-6.00 . Jak je butle to czasami strasznie się wierci i ostatnio z tego powodu często się potrafi zadławić jak tak dalej będzie to ja umrę na zawał a jestem sama cały dzień. 🤢
BLUE ja mam butelki dr brown's i jestem zadowolona, mala pije cały czas nie gromadzi się powietrze i mala ssie cały czas i jak jest potrzeba to i cyca pociągnie. Kupiłam na Internecie 2 sztuki za 56 zloty z przesyłką. Jak się zdecydujesz to wygodniejsze są te z szeroką szyjką .
Mamusie spokojnej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania13 napisał(a):
Haniu czy trzymałaś Michałka na jakiejś podusi w kościele na chrzcie czy tak bez niczego. My mamy chrzest 17 sierpnia i tak sobie wymyslilam że kupię białą poszewke na podusie z łóżeczka i na tym ją będę trzymać żeby było mi wygodniej .
Może macie jakieś propozycje?
Wiktoria przez ostatnie dwa dni nic by nie robiła tylko jadła, w dzień śpi po 5 minut ale w nocy od21.00 do 5.00-6.00 . Jak je butle to czasami strasznie się wierci i ostatnio z tego powodu często się potrafi zadławić jak tak dalej będzie to ja umrę na zawał a jestem sama cały dzień. 🤢
BLUE ja mam butelki dr brown's i jestem zadowolona, mala pije cały czas nie gromadzi się powietrze i mala ssie cały czas i jak jest potrzeba to i cyca pociągnie. Kupiłam na Internecie 2 sztuki za 56 zloty z przesyłką. Jak się zdecydujesz to wygodniejsze są te z szeroką szyjką .
Mamusie spokojnej nocy.

No właśnie o co chodzi z tymi szyjkami, bo nie jestem w temacie szukałam na allegro i nie rozumiem 😁 smoczek masz pewnie 0m+ ? może dla pewności kupię od razu 2 smoczki dla wcześniaków i zwykły, bo chyba pasują do tej samej butelki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BLUE poprostu to miejsce gdzie zakrecasz smoczek jest szersze niż w innych butelkach dzięki temu lepiej i wygodniej myje ci się butelkę a przede wszystkim bez problemu możesz wsypać mm jak juz na nie przejdziesz. Kup sobie 240 ml bo juz 120 ci się nie przyda. Na smoczku mam napisane 1 i takiego używam od początku. Od jakiś 2 tygodni ściągam mleko i daje małej z butli ale jak miała pociągnąć z piersi to nie było problemu . Prawdopodobnie dzięki temu systemowi odpowietrzania i smoczkowi dziecko ma zbliżone warunki jakby ssało pierś.
Pamiętaj żebyś smoczek też kupiła na szeroką szyjkę a 1 to jest pierwszy chyba mniejsza dziurke będzie miał ten dla wcześniaków ale wydaje mi się że ta 1 będzie spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania13 napisał(a):
BLUE poprostu to miejsce gdzie zakrecasz smoczek jest szersze niż w innych butelkach dzięki temu lepiej i wygodniej myje ci się butelkę a przede wszystkim bez problemu możesz wsypać mm jak juz na nie przejdziesz. Kup sobie 240 ml bo juz 120 ci się nie przyda. Na smoczku mam napisane 1 i takiego używam od początku. Od jakiś 2 tygodni ściągam mleko i daje małej z butli ale jak miała pociągnąć z piersi to nie było problemu . Prawdopodobnie dzięki temu systemowi odpowietrzania i smoczkowi dziecko ma zbliżone warunki jakby ssało pierś.
Pamiętaj żebyś smoczek też kupiła na szeroką szyjkę a 1 to jest pierwszy chyba mniejsza dziurke będzie miał ten dla wcześniaków ale wydaje mi się że ta 1 będzie spoko.

Dzięki za radę 😘 skoro Twoja normalnie pije z piersi i butelki bez dławienia, płaczu itd. to może rzeczywiście jest dobra, bo ja mam 2 butelki TT i Aventa, jedno i drugie jest ze smoczkiem 0+ no i z nich pić na pewno nie będzie. Kupowałaś butelkę na miejscu u siebie czy w internecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania13 napisał(a):
Kupiłam w Internecie za dwie 240 ml dałam 56 złoty z przesyłką a w sklepie jedna kosztuje 40 złoty 😮

O matko jedyna 😁 😮 Ja na początku chcę kupić tylko 1, bo szlag mnie trafi jak znowu wydam pieniądze w błoto 😉 na allegro kosztuje ok. 20 kilka zł ze szczoteczką. W aptekach jest strasznie drogo, ale kurcze jest ta możliwość, że można zobaczyć dziurki 😁 byłam w sklepie dziecięcym, ale takim mniejszym to nie mają tych butelek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...