Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A mam do Was pytanie czy Wasze pociechy w te upały także mają mniejsze apetyty w ciągu dnia? Pytam ponieważ mój mały np. dzisiaj prawie w ogóle nie chce jeść 🤢 ciągle by tylko spał. W nocy ładnie wypijał po 120ml,a w dzień ledwo 50ml i to co 5h 🤢 Boje się czy coś z nim nie jest 🤢

Wyciągacie w te upalne dni dzidzie na zewnątrz na spacer? Ja zrezygnowałam i od kilku dni maluch jest ciagle w domu 🥴 mam już dość tej pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
A mam do Was pytanie czy Wasze pociechy w te upały także mają mniejsze apetyty w ciągu dnia? Pytam ponieważ mój mały np. dzisiaj prawie w ogóle nie chce jeść 🤢 ciągle by tylko spał. W nocy ładnie wypijał po 120ml,a w dzień ledwo 50ml i to co 5h 🤢 Boje się czy coś z nim nie jest 🤢

Wyciągacie w te upalne dni dzidzie na zewnątrz na spacer? Ja zrezygnowałam i od kilku dni maluch jest ciagle w domu 🥴 mam już dość tej pogody.


Właśnie też jestem zmartwiona bo moja mała mało co dzisiaj jadła w porównaniu z tym co zjada każdego dnia. No i prawie cały dzień przespała co u niej prawie niemożliwe bo praktycznie cale dnie to ona nie śpi. Zaczęłam się martwić czy na pewno wszystko ok. Po kąpaniu i nakarmieniu po prostu padła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wychodze tak po 14stej codziennie. Dzis od 13nad jeziorem do 18stej w cieniu pod drzewkami. Cały ten czas leżała bez pampersa i czerwona pupa zniknela tylko spać nie chciała, ogólnie od kilku dni ma takie problemy. Starsza córa cały czas w wodzie. A co do jedzenia to je normalnie ale jak jest tak gorąco to daje jej też herbatke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój mały je normalnie tak jak zawsze ale tylko na piersi jest wiec nie wiem ile zjada. Ale przystawiam go nie rzadziej niż co 2h w dzień chyba ze spi na spacerze to wtedy i 3h wytrzymuje bez mleczka. Wody ani herbatek nie daje bo boje sie, ze jak pociągnie smoka to już piersi nie będzie chciał.

Moj maly dziś bardzo mało spał, może ze dwa razy po godzince i ze dwa po 20 min. Za to w nocy już mi przesypia np 5,5 do 6h a potem 3,5 do 4 tylko te 6h to jest pierwszy sen po kąpieli czyli od 19:30 wiec i tak dwa razy wstaje w nocy na karmienie.Jak na razie to jak go położe do łóżeczka po wieczornym karmieniu to sam potrafi zasnąć tak po ok 20-40min leżenia 🙂

Byłam w czwartek u gina bo min 6tyg a tu w tym tyg pojawiło się plamienie czerwone ale stwierdził, ze to nic groźnego, ani z macicy ani to nie miesiączkowe, moze być np z nadżerki. No cóż nie jest wielkie, nic mnie nie boli więc przeżyje. 🙂

Spokojnej nocki kochane 😆

Ps. Ja uwielbiałam taką pogode jak byłam sama z mężem tylko aale jak jest maleństwo to już mam dość tych upałów, bo chyba dzidzia się męczy a ja najbardziej przy karmieniu i jak małego noszę. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
qlerka napisał(a):
hania83 napisał(a):
A mam do Was pytanie czy Wasze pociechy w te upały także mają mniejsze apetyty w ciągu dnia? Pytam ponieważ mój mały np. dzisiaj prawie w ogóle nie chce jeść 🤢 ciągle by tylko spał. W nocy ładnie wypijał po 120ml,a w dzień ledwo 50ml i to co 5h 🤢 Boje się czy coś z nim nie jest 🤢

Wyciągacie w te upalne dni dzidzie na zewnątrz na spacer? Ja zrezygnowałam i od kilku dni maluch jest ciagle w domu 🥴 mam już dość tej pogody.


Właśnie też jestem zmartwiona bo moja mała mało co dzisiaj jadła w porównaniu z tym co zjada każdego dnia. No i prawie cały dzień przespała co u niej prawie niemożliwe bo praktycznie cale dnie to ona nie śpi. Zaczęłam się martwić czy na pewno wszystko ok. Po kąpaniu i nakarmieniu po prostu padła.


Ja się podpisuję pod tymi wypowiedziami. Qlerka opisała dokładnie mój przypadek. Moja na tych upałach dużo sika, a na piersi tylko po to by się napić.
I tak jak pisała Agapit nie wiem ile dokładnie zjada jest tylko na piersi.
Czy wasze maluszki też dużo sikają ? (Praktycznie co godzinę góra dwie mokra pielucha).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas każdy dzień jest inny. My przez te pogody mało chodzimy na spacery poza tym ja poprostu nie niemal czasu, jak przewine , nakarmie to później czkawka, a to pranie a sprzątanie gotowanie. Ostatnio trawę kosiłam na podwórku i cały dzień w biegu. Całe dnie tylko z córką, maz jak wyjdzie o 6.00 to po 18.00 wraca.
Wiktoria od pewnego czasu jak je to strasznie się denerwuje naj częściej popołudniu 😞 wtedy wybucha płaczem, pręży się , jak ma pierdnąc to też zapłacze juz nie wiem co to jest.
Jeśli chodzi o jedzenie to narazie w dzień raczej je sporo ale w nocy to od urodzenia nie je . Jak zje około 20.00- 21.00 po kąpaniu to wstaje 5.00-6.00 . W dzień rzadko spi ale dzisiaj podpala, fakt ze musiałam ja usypiać ale spała. pampersa zmieniam przed jedzeniem i miedzy posiłkami raz a przedtem wystarczyło przed karmieniem.
Blue jak zmiana smoczka?
Wstyd się przyznać ale zjadłam dzisiaj 2 kawałki kiełbasy z grilla, karkówkę i szaszłyk.
Jak myślicie kiedy mogę małej dać moje mleko?
Wszytkim mamusią i dzidziusią życzę spokojnego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój may dziś mnie zaszokował, przespał 8h od 19:15 i musiałam go budzic na karmienie bo az sie przestraszyłam, nigdy tak długo nie spał ciągiem. Szkoda, ze to była 3 rano a nie np 8 bo by całą noc przespał ładnie ale wole go położyc o 19:30 i miec troche wieczoru dla siebie. Buziaki pozdrawiam was kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja kruszynka budzi się w nocy po kąpaniu maks 4,5 h przesypia potem co 3 lub 4 jest jedzenie. Czyli wychodzi mnie 2 do 3 razy na noc. Wczoraj na wieczór wypiłam sobie karmi i w nocy zmoczyłam poduszkę ☺️

Ja na upał nie wychodzę z małą, bo 33 do 36 stopni to o wiele za dużo.

Hullu jak tam Kubuś i jego jazda w wózku. Przeczytałam gdzieś w gazecie artykuł o kobiecie i jej synku. Mały nie lubił jeździć w gondoli krzyk niesamowity, więc ta zdjęła gondole założyła spacerówkę, dała maksymalnie na płasko i krzyku więcej nie było.

Blue dzięki za zważenie ciuszków, twoja waga na pewno dokładniejsza niż ta kuchenna. I napisz jak zmiana smoczka.

Armiatko ziółka pomagają ? Ja spisałam je na karteczkę i noszę w portfelu. Bo na razie odpukać karmienie nocne pobudziło laktacjię w lewej piersi i Karmi też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My wczoraj tez nie wyszłyśmy na spacer ale w poprzednie dni wcześnie rano był spacerek. Mam to szczęście, że na spacerki zabiera ją często babcia albo ciocia a ja mam wtedy dwie godzinki czasu na prace domowe. Podziwiam te mamy co są same z dziećmi całe dnie. Jak ją zabierają na spacer to ja biegiem wtedy odgruzowuje kuchnię, robię obiad, prasuje lub piorę.
Z usypianiem wieczornym jest lepiej. Odkryłam, że szybciej usypia przy piersi jak karmię na siedząco. Jak się potem przy przekładaniu wybudza to daję smoka i puszczam szum z pozytywki. Potem leży ok. pół godziny i usypia. Poszukajcie w necie szumów dla dzieci - na Naszą to działa. Pomaga też odkurzacz.
Co do wspomagaczy laktacji to ja nie bardzo w nie wierzę. Piłam Karmi, herbatki laktacyjne i jakiś szczególnych efektów nie widziałam. U mnie pomogło częstsze przystawianie.
Wczoraj zjadłam loda - zobaczymy czy Małej spasuje.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego chłodu w kolejny upalny dzień.

Ps. Czy któraś z Was ma jeszcze problemy z kroczem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim 🙂
Butelkę kupiłam na allegro, więc trochę sobie na nią poczekam, ale jak dojdzie dam znać 😉 moja też dużo sika, 95% czasu ma mokrego pampersa, ostatnio nawet zaczęła go przesikiwać sama nie wiem jakim cudem, bo zapinam dobrze. Wczoraj zjadłam arbuza sporą ilość i miała zielone kupy 🥴 ja też grilluję i na razie jest ok.
Agapit jestem w szoku 😲 fajnie nawet 🤪 mojej najdłużej zdarzyło się spać pod rząd w nocy 5godz.

Mam pytanko też macie małych nerwusów jeśli chodzi o jedzenie? moja jak się nakręci to nie ma zmiłuj nie umie się uspokoić 🤨 przykład.. budzi się.. zaczyna stękać, popłakiwać wystarczy, że coś jeszcze w tym czasie zrobię zajmie to naprawdę chwilę to ona już nie może wytrzymać, biorę na ręcę kładę na łóżko a ona ma szał 😮 taki prawdziwy!! zaczyna mocno płakać i piersi nie chce za nic w świecie, mój mąż myślał, że może nie chce piersi zrobił mm, ale gdzie tam nie tknęła nawet, na siłę próbowałam jej dawać to aż się zanosiła od płaczu 😮 próbowałam zmienić pozycję też nic nie daje, ona ryczy aż cała chodzi z nerwów 😮 dopiero jak się wymęczy nieco to zaczyna pić. Co jest grane? nie miałam takich przebojów z córą pierwszą jak robiłam mm a ona była bardzo głodna to owszem popłakiwała marudziła, ale jak tylko dawałam butlę to od razu piła, a tu księżna obrażona czemu tak późno 😮 wczoraj byłam w sklepie musiałam wyjść bo zaczęła płakać z głodu szukam ławki nigdzie nie ma to poszłam trochę dalej na ławki przed kościołem dla niej oczywiście to było za długo i znowu musiałam z nią walczyć piersi nie chciała a wyła jak nie wiem co 🥴 jakimś cudem w końcu się nade mną zlitowała napiła i poszła spać. Jeśli z piersią nie wyrabiam na czas to z mm już w ogóle nie wyrobię. Zauważyłam, że jak sama ją wybudzam przed czasem to jest zaspana i bardzo spokojna 🙂 ale przecież w nocy to ja też śpię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hej wszystkim 🙂
Butelkę kupiłam na allegro, więc trochę sobie na nią poczekam, ale jak dojdzie dam znać 😉 moja też dużo sika, 95% czasu ma mokrego pampersa, ostatnio nawet zaczęła go przesikiwać sama nie wiem jakim cudem, bo zapinam dobrze. Wczoraj zjadłam arbuza sporą ilość i miała zielone kupy 🥴 ja też grilluję i na razie jest ok.
Agapit jestem w szoku 😲 fajnie nawet 🤪 mojej najdłużej zdarzyło się spać pod rząd w nocy 5godz.

Mam pytanko też macie małych nerwusów jeśli chodzi o jedzenie? moja jak się nakręci to nie ma zmiłuj nie umie się uspokoić 🤨 przykład.. budzi się.. zaczyna stękać, popłakiwać wystarczy, że coś jeszcze w tym czasie zrobię zajmie to naprawdę chwilę to ona już nie może wytrzymać, biorę na ręcę kładę na łóżko a ona ma szał 😮 taki prawdziwy!! zaczyna mocno płakać i piersi nie chce za nic w świecie, mój mąż myślał, że może nie chce piersi zrobił mm, ale gdzie tam nie tknęła nawet, na siłę próbowałam jej dawać to aż się zanosiła od płaczu 😮 próbowałam zmienić pozycję też nic nie daje, ona ryczy aż cała chodzi z nerwów 😮 dopiero jak się wymęczy nieco to zaczyna pić. Co jest grane? nie miałam takich przebojów z córą pierwszą jak robiłam mm a ona była bardzo głodna to owszem popłakiwała marudziła, ale jak tylko dawałam butlę to od razu piła, a tu księżna obrażona czemu tak późno 😮 wczoraj byłam w sklepie musiałam wyjść bo zaczęła płakać z głodu szukam ławki nigdzie nie ma to poszłam trochę dalej na ławki przed kościołem dla niej oczywiście to było za długo i znowu musiałam z nią walczyć piersi nie chciała a wyła jak nie wiem co 🥴 jakimś cudem w końcu się nade mną zlitowała napiła i poszła spać. Jeśli z piersią nie wyrabiam na czas to z mm już w ogóle nie wyrobię. Zauważyłam, że jak sama ją wybudzam przed czasem to jest zaspana i bardzo spokojna 🙂 ale przecież w nocy to ja też śpię 😁



Ja mam dokładnie to samo. Krzyk, prężenie, wrzask 😞 Także gdy go wybudzę przed czasem to pije spokojnie ale w większości są przeboje podczas karmienia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wyciągnęłam dziś mojego M na spacer po parku, wstaliśmy po 6 dzięki Kacperkowi 😆 o przed 9 już jechaliśmy do parku, było przyjemnie, ciepło ale nie gorąco, słońce za chmurkami, mało ludzi cisza, spokój, nasza trójka idąca wśród zieleni, nad rzeczką, obok kaczki i łabędzie 🙂 po prostu idylla 😁 będziemy mieli co wspominać w długie zimowe wieczory 😆 😁 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój się denerwuje tylko jak chce na ręce bo mu się znudziło leżeć i czasem jak ma mokro lub kupkę ale to nie zawsze. Jak tak p,łacze a ja nie wiem czemu to go noszę tak jak na samolot, podtrzymuje brzuszek i klatkę piersiową i mały ogląda podłogę. 🙂 Przy karmieniu nie mam problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Hej wszystkim 🙂
Butelkę kupiłam na allegro, więc trochę sobie na nią poczekam, ale jak dojdzie dam znać 😉 moja też dużo sika, 95% czasu ma mokrego pampersa, ostatnio nawet zaczęła go przesikiwać sama nie wiem jakim cudem, bo zapinam dobrze. Wczoraj zjadłam arbuza sporą ilość i miała zielone kupy 🥴 ja też grilluję i na razie jest ok.
Agapit jestem w szoku 😲 fajnie nawet 🤪 mojej najdłużej zdarzyło się spać pod rząd w nocy 5godz.

Mam pytanko też macie małych nerwusów jeśli chodzi o jedzenie? moja jak się nakręci to nie ma zmiłuj nie umie się uspokoić 🤨 przykład.. budzi się.. zaczyna stękać, popłakiwać wystarczy, że coś jeszcze w tym czasie zrobię zajmie to naprawdę chwilę to ona już nie może wytrzymać, biorę na ręcę kładę na łóżko a ona ma szał 😮 taki prawdziwy!! zaczyna mocno płakać i piersi nie chce za nic w świecie, mój mąż myślał, że może nie chce piersi zrobił mm, ale gdzie tam nie tknęła nawet, na siłę próbowałam jej dawać to aż się zanosiła od płaczu 😮 próbowałam zmienić pozycję też nic nie daje, ona ryczy aż cała chodzi z nerwów 😮 dopiero jak się wymęczy nieco to zaczyna pić. Co jest grane? nie miałam takich przebojów z córą pierwszą jak robiłam mm a ona była bardzo głodna to owszem popłakiwała marudziła, ale jak tylko dawałam butlę to od razu piła, a tu księżna obrażona czemu tak późno 😮 wczoraj byłam w sklepie musiałam wyjść bo zaczęła płakać z głodu szukam ławki nigdzie nie ma to poszłam trochę dalej na ławki przed kościołem dla niej oczywiście to było za długo i znowu musiałam z nią walczyć piersi nie chciała a wyła jak nie wiem co 🥴 jakimś cudem w końcu się nade mną zlitowała napiła i poszła spać. Jeśli z piersią nie wyrabiam na czas to z mm już w ogóle nie wyrobię. Zauważyłam, że jak sama ją wybudzam przed czasem to jest zaspana i bardzo spokojna 🙂 ale przecież w nocy to ja też śpię 😁



Ja mam dokładnie to samo. Krzyk, prężenie, wrzask 😞 Także gdy go wybudzę przed czasem to pije spokojnie ale w większości są przeboje podczas karmienia 😞


Identyko u mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Czy tylko mojej córeczce coś się poprzestawiało, czy u was też ? Nagle mi w dzień śpi 3 do 4 h je i śpi 🤨 a w nocy 3 lub 2, a było odwrotnie 🤔

Agapit karmisz tylko piersią? A podajesz jakąś wodę na te upały?


Tak, karmie tylko piersią ale na razie nie dopajam tylko ewentualnie częściej daje cyca bo wtedy leci picie a mały też jak chce tylko pić to krócej ssie 🙂 Ale moja mama i babcie naciskają na mnie żeby dopajać bo one dopajały 😠 i dziecko przeciez musi pić w upał ale nie rozumieją, ze mlekiem też się napije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W weekend byliśmy nad jeziorem, mała nic nie spała. Za to dziś cały dzień śpi. w nocy jak zasnie po 21 to śpi do 3-4 rano, a potem o 6 i o 8. Mąż wrócił do pracy i od pon do pt jestem sama z corkami. Jutro szczepienie i wizyta u gina. Czy któraś z Was ma założoną spirale ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):

Tak, karmie tylko piersią ale na razie nie dopajam tylko ewentualnie częściej daje cyca bo wtedy leci picie a mały też jak chce tylko pić to krócej ssie 🙂 Ale moja mama i babcie naciskają na mnie żeby dopajać bo one dopajały 😠 i dziecko przeciez musi pić w upał ale nie rozumieją, ze mlekiem też się napije.


Właśnie dlatego pytam, bo u mnie identyczna sytuacja, ja przeżyje ze biust trochę boli od częstego ssania 🙂, robię dokładnie tak jak ty. A naciskają żeby dać coś do picia. Dzięki za odpowiedz bo już myślałam, że źle robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hugolinka napisał(a):
W weekend byliśmy nad jeziorem, mała nic nie spała. Za to dziś cały dzień śpi. w nocy jak zasnie po 21 to śpi do 3-4 rano, a potem o 6 i o 8. Mąż wrócił do pracy i od pon do pt jestem sama z corkami. Jutro szczepienie i wizyta u gina. Czy któraś z Was ma założoną spirale ?


Ha ha ha! Identylko u mnie. Choć dziś dziewczyny łaskawie spały już o 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Wam przepraszam ze sie nie odzywam ale mam wyjca na glowie plus nabawilam sie zapalenia oskrzeli i mecze sie w domu 😞 nie mam sily wstac z lozka, wczoraj moj m cala noc karmil malego, bo odciagnelam mleko, wiec mialam min 6 godz na sen, przespalam 4 bo potem napadł mnie atak kaszlu i nie moglam juz dobrze usnac ;(
czytam was z telefonu na biezaco ale nie mam kiedy usiasc do komputera zeby odpisac 😞

zonanagazie, ja juz tak z ta spacerowka zrobilam i pisalam tu o tym, ale nie bardzo pomoglo. Jemu poprostu chce sie jesc i tak krzyczy. Teraz bede na spacery zabierala odciagniete mleko i bedzie spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Wam przepraszam ze sie nie odzywam ale mam wyjca na glowie plus nabawilam sie zapalenia oskrzeli i mecze sie w domu 😞 nie mam sily wstac z lozka, wczoraj moj m cala noc karmil malego, bo odciagnelam mleko, wiec mialam min 6 godz na sen, przespalam 4 bo potem napadł mnie atak kaszlu i nie moglam juz dobrze usnac ;(
czytam was z telefonu na biezaco ale nie mam kiedy usiasc do komputera zeby odpisac 😞

zonanagazie, ja juz tak z ta spacerowka zrobilam i pisalam tu o tym, ale nie bardzo pomoglo. Jemu poprostu chce sie jesc i tak krzyczy. Teraz bede na spacery zabierala odciagniete mleko i bedzie spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hullu napisał(a):
cześć Wam przepraszam ze sie nie odzywam ale mam wyjca na glowie plus nabawilam sie zapalenia oskrzeli i mecze sie w domu 😞 nie mam sily wstac z lozka, wczoraj moj m cala noc karmil malego, bo odciagnelam mleko, wiec mialam min 6 godz na sen, przespalam 4 bo potem napadł mnie atak kaszlu i nie moglam juz dobrze usnac ;(
czytam was z telefonu na biezaco ale nie mam kiedy usiasc do komputera zeby odpisac 😞


Biedulko wracaj szybko do zdrowia. Mam nadzieję, że to prawda co mówiła koleżanka i wszystko jest fazowe po 3 miesiące i jak minie ten okres twój Kubuś przestanie tak dużo krzyczeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...