Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂 A my dziś po trochę zabieganym dniu. Byliśmy pierwszy raz na rehabilitacji prywatnej, bo do tej pory mały chodził do ośrodka na NFZ. Ta prywatna o stokroć lepsza - wizyta trwała prawie godzinę z ćwiczeniami 🤪 Mały ćwiczył ładnie na piłeczkach, wałeczkach itp. 🙂 Będziemy ćwiczyli tak 4razy w tygodniu 🙂 No i jeszcze jeden plus maluch śpi pięknie po tym wysiłku.

Dziś chyba go zważę, bo po odstawieniu tych wszystkich mieszanek z fosforem itp. boję się czy wszystko jest OK i czy przybiera na wadze i rośnie ehh

Mam pytanie czy Wasze maluchy mają potylicę płaską czy wypukłą? Pytam , bo nie wiem czy mój ma prawidłową a lekarka kazała na to zwracać uwagę a ja się na tym nie znam 🤢

A odnośnie dopajania to ja daję mojemu herbatki różnorakie i z koperkiem i z rumiankiem, melisą itp. Wszystko pije bez marudzenia 🙂 A ile Wasze pociechy wypijają mleczka na dobe? Ja to zliczyłam i wychodzi grubo ponad litr...nie wiem jakie są normy dla takich szkrabów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Dziewczyny pomocy, mojej małej na płatku uszka łuszczy się skóra, jest taka żółtawa 🤨. Co to może być, jak z tym walczyć ? 🤔


Moja mała na uszach i za uszkami ma łuszczącą się skórę. U mnie jest żółta bo podchodzą te złuszczenia wodą. Oprócz tego wyskoczyło mi uczulenie nad noskiem. Pojechałam wczoraj do poradni i pediatra stwierdziła, że sączące się złuszczenia, wysypka (nieduża ale nieładna), przytykający się nosek czyli sapka to objaw nietolerancji na mleko krowie. No i mała je od wczoraj Bebilon HA Hipoalergiczne. To na razie nie jest alergia lecz nietolerancja na mleko krowie. Jestem załamana. Mała puszka 400g kosztuje ponad 30 zł. Mała na razie dostaje butle jedynie 3 razy dziennie a tak daję cyca i od dzisiaj piję herbatkę koperkową. Na szczęście jej smakuje.

Poza tym muszę zrobić małej usg przezciemiączkowe w poradni neurologicznej bo mała ma bardzo jajowatą głowę. Trzeba sprawdzić czy struktury mózgu dobrze się rozwijają. Boję się teraz czy będzie wszystko ok. Doktorowa twierdzi, że małej rozwija się bardzo dobrze i nie widzi aby działo się coś nie tak. Wysyła mnie na to badanie profilaktycznie ale oczywiście ja już pełna strachu.

Jutro szczepienia. Ciekawe jak mała to zniesie. Na szczęście jedna szczepionka jest w syropie więc będą tylko 2 ukłucia a nie 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hullu napisał(a):
cześć Wam przepraszam ze sie nie odzywam ale mam wyjca na glowie plus nabawilam sie zapalenia oskrzeli i mecze sie w domu 😞 nie mam sily wstac z lozka, wczoraj moj m cala noc karmil malego, bo odciagnelam mleko, wiec mialam min 6 godz na sen, przespalam 4 bo potem napadł mnie atak kaszlu i nie moglam juz dobrze usnac ;(
czytam was z telefonu na biezaco ale nie mam kiedy usiasc do komputera zeby odpisac 😞

Takie upały, może się zgrzałaś potem owiało cię i choroba gotowa. Wracaj szybko do zdrowia. Mi jest ciężko małą się zajmować bo upały nas dobijają a co dopiero ty jak jesteś chora. Współczuję! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
hullu napisał(a):
cześć Wam przepraszam ze sie nie odzywam ale mam wyjca na glowie plus nabawilam sie zapalenia oskrzeli i mecze sie w domu 😞 nie mam sily wstac z lozka, wczoraj moj m cala noc karmil malego, bo odciagnelam mleko, wiec mialam min 6 godz na sen, przespalam 4 bo potem napadł mnie atak kaszlu i nie moglam juz dobrze usnac ;(
czytam was z telefonu na biezaco ale nie mam kiedy usiasc do komputera zeby odpisac 😞


Biedulko wracaj szybko do zdrowia. Mam nadzieję, że to prawda co mówiła koleżanka i wszystko jest fazowe po 3 miesiące i jak minie ten okres twój Kubuś przestanie tak dużo krzyczeć.


Hullu wracaj szybciutko do zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
qlerka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Dziewczyny pomocy, mojej małej na płatku uszka łuszczy się skóra, jest taka żółtawa 🤨. Co to może być, jak z tym walczyć ? 🤔


Moja mała na uszach i za uszkami ma łuszczącą się skórę. U mnie jest żółta bo podchodzą te złuszczenia wodą. Oprócz tego wyskoczyło mi uczulenie nad noskiem. Pojechałam wczoraj do poradni i pediatra stwierdziła, że sączące się złuszczenia, wysypka (nieduża ale nieładna), przytykający się nosek czyli sapka to objaw nietolerancji na mleko krowie. No i mała je od wczoraj Bebilon HA Hipoalergiczne. To na razie nie jest alergia lecz nietolerancja na mleko krowie. Jestem załamana. Mała puszka 400g kosztuje ponad 30 zł. Mała na razie dostaje butle jedynie 3 razy dziennie a tak daję cyca i od dzisiaj piję herbatkę koperkową. Na szczęście jej smakuje.

Poza tym muszę zrobić małej usg przezciemiączkowe w poradni neurologicznej bo mała ma bardzo jajowatą głowę. Trzeba sprawdzić czy struktury mózgu dobrze się rozwijają. Boję się teraz czy będzie wszystko ok. Doktorowa twierdzi, że małej rozwija się bardzo dobrze i nie widzi aby działo się coś nie tak. Wysyła mnie na to badanie profilaktycznie ale oczywiście ja już pełna strachu.

Jutro szczepienia. Ciekawe jak mała to zniesie. Na szczęście jedna szczepionka jest w syropie więc będą tylko 2 ukłucia a nie 3.


qlerka a skąd wiesz, że to uczulenie? Jak wygląda ta wysypka? Ja na razie nie umiem rozpoznać czy mój mały jest na coś uczulony czy nie 🥴

A czy zaopatrzyłaś się zapobiegawczo w coś przeciwgorączkowego np. czopki w razie jakby po tych szczepionkach wyskoczyła gorączka? Bo ja mam 22 szczepienia i się zastanawiam czy coś kupić wcześniej w aptece, żeby w razie czego od razu dziecku podać. Co byście poleciły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
qlerka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Dziewczyny pomocy, mojej małej na płatku uszka łuszczy się skóra, jest taka żółtawa 🤨. Co to może być, jak z tym walczyć ? 🤔


Moja mała na uszach i za uszkami ma łuszczącą się skórę. U mnie jest żółta bo podchodzą te złuszczenia wodą. Oprócz tego wyskoczyło mi uczulenie nad noskiem. Pojechałam wczoraj do poradni i pediatra stwierdziła, że sączące się złuszczenia, wysypka (nieduża ale nieładna), przytykający się nosek czyli sapka to objaw nietolerancji na mleko krowie. No i mała je od wczoraj Bebilon HA Hipoalergiczne. To na razie nie jest alergia lecz nietolerancja na mleko krowie. Jestem załamana. Mała puszka 400g kosztuje ponad 30 zł. Mała na razie dostaje butle jedynie 3 razy dziennie a tak daję cyca i od dzisiaj piję herbatkę koperkową. Na szczęście jej smakuje.

Poza tym muszę zrobić małej usg przezciemiączkowe w poradni neurologicznej bo mała ma bardzo jajowatą głowę. Trzeba sprawdzić czy struktury mózgu dobrze się rozwijają. Boję się teraz czy będzie wszystko ok. Doktorowa twierdzi, że małej rozwija się bardzo dobrze i nie widzi aby działo się coś nie tak. Wysyła mnie na to badanie profilaktycznie ale oczywiście ja już pełna strachu.

Jutro szczepienia. Ciekawe jak mała to zniesie. Na szczęście jedna szczepionka jest w syropie więc będą tylko 2 ukłucia a nie 3.


qlerka a skąd wiesz, że to uczulenie? Jak wygląda ta wysypka? Ja na razie nie umiem rozpoznać czy mój mały jest na coś uczulony czy nie 🥴

A czy zaopatrzyłaś się zapobiegawczo w coś przeciwgorączkowego np. czopki w razie jakby po tych szczepionkach wyskoczyła gorączka? Bo ja mam 22 szczepienia i się zastanawiam czy coś kupić wcześniej w aptece, żeby w razie czego od razu dziecku podać. Co byście poleciły?


Ja ostatnio przetestowałam Pedicetamol - nowość którą poleciła mi pediatra.Mały miał po szczepieniu ponad 39 i ładnie mu zbił gorączkę w bardzo krótkim czasie i po podaniu tylko jednej dawki. Jest w syropku który dodaje się do mleczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Qlerka kurcze to łuszczenie to nie tolerancja ? hmmm .... karmię piersią nie pijam mleka, może to po śmietanie, którą daję do mizerii lub do pierogów z jabłkami .
Agapit w jakiej pozycji karmisz, bo ja z pod pachy lub normalnie na siedząco i teraz mnie tak kręgosłup boli, jak jest u ciebie 🥴?

Jest godzina 4 moja kruszynka o 3 jadla i tradycyjnie bez wiekszych problemow lulu. Po nie calej godzinie nagle z pokoju dzidzi straszny krzyk postawilo mnie odrazu na rowne nogi. Biegne do niej a tam spiaca Mati krzyczy. Szybciutko na raczki i tulimy, mala zaciska oczka i wije sie i od czasu do czasu. Patrze na nia i z jednego oczka po policzku splywa jej pierwsza lza. Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie, to żołte ma na obu uszkach? moja miała na jednym ale okazało się, że to pozostałość po ulanym mleczku. Spanikowaliśmy bo wyglądało jak uczulenie.
Ja karmię na leżąco lub na siedząco. Zaczyna mnie trochę pobolewać szyja bo albo nachylona, albo wykrzywiona. Narzekam też na lewą rękę. Chyba częściej noszę Małą na lewej, odpijam na lewym ramieniu, wózek bujam lewą i już są skutki.
hullu, dużo zdrówka życzę 🙂

Wczoraj Marta leżała na moich nogach a ja zabawiałam ją grzechotką. Nagle ta grzechotka wypadła mi z ręki i wylądowała centralnie na buzi Małej. Ona w płacz, raczej wrzask. Bardziej ze strachu niż z bólu. Ja ją złapałam i zaczęłam przytulać. Jak się uspokoiła to wymacałam jej czółko i nosek, nie reagowała płaczem więc raczej jest ok. Ale się wystraszyłam!
Udało mi się wypracować sposób usypiania. Po wieczornym cycu (na siedząco) odkładam ją taką półśpiącą do łóżeczka ze smoczkiem, puszczam szum z pozytywki, pogłaszcze po główce i wychodzę. Mamy elektronianię więc jak zaczyna kwękać bo wypadł smoczek to wracam i go wkładam do buzi. Czasem jak jest niespokojna to biorę lapka i siedzę przy niej i czuwam, wkładam smoczek jak wypada. Jeśli jednak się wybudza to Emek przychodzi ze swoim lapkiem i puszcza głośny szum z youtube, przy którym zawsze zasypia. Cieszę się, że udaje mi się uniknąć bujania i noszenia bo na dłuższą metę bardzo mnie to irytowało i męczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Qlerka kurcze to łuszczenie to nie tolerancja ? hmmm .... karmię piersią nie pijam mleka, może to po śmietanie, którą daję do mizerii lub do pierogów z jabłkami .
Agapit w jakiej pozycji karmisz, bo ja z pod pachy lub normalnie na siedząco i teraz mnie tak kręgosłup boli, jak jest u ciebie 🥴?

Jest godzina 4 moja kruszynka o 3 jadla i tradycyjnie bez wiekszych problemow lulu. Po nie calej godzinie nagle z pokoju dzidzi straszny krzyk postawilo mnie odrazu na rowne nogi. Biegne do niej a tam spiaca Mati krzyczy. Szybciutko na raczki i tulimy, mala zaciska oczka i wije sie i od czasu do czasu. Patrze na nia i z jednego oczka po policzku splywa jej pierwsza lza. Masakra


Ja karmię głównie w pozycji klasycznej 🙂 ewentualnie z pochyleniem dzidzi na mnie, żeby się nie zachłystywał. Sporadycznie karmię na leżąco. Z pod pachy mi nie wychodzi 😉

Masakra taki krzyk w nocy usłyszeć. Mój to tylko się pręży i się budze a krzyczy tylko jezeli jest glodny a ja chce go najpierw przebrac i czasem wygrywa ja odpuszczam i przebieram po karmieniu. Ale łzy u mojego to juz pare razym widzialam.
Dzis rano go przebrałam po kupce a potem wzięłam go do swojego łóżka i spał ze mna z godzinke jeszcze leżac na podkładzie. Po godz lub półtorej jak sie zbombał to cały pajac mokry i brudny 😁 😁 😁 nie zmieściło się w pampersie 😁 😁 😁 dobrze, ze właśnie męzuś wrócił z pracy to mnie wyręczył w przebieraniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
zonanagazie, to żółte ma na obu uszkach? moja miała na jednym ale okazało się, że to pozostałość po ulanym mleczku. Spanikowaliśmy bo wyglądało jak uczulenie.
Ja karmię na leżąco lub na siedząco. Zaczyna mnie trochę pobolewać szyja bo albo nachylona, albo wykrzywiona. Narzekam też na lewą rękę. Chyba częściej noszę Małą na lewej, odpijam na lewym ramieniu, wózek bujam lewą i już są skutki.

Na jednym uszku, przemyłam parę razy rumiankiem i prawie zeszło (pod tym było zaczerwienione) teraz zaczęło coś pojawiać się na drugim.

agapit napisał(a):

Ja karmię głównie w pozycji klasycznej 🙂 ewentualnie z pochyleniem dzidzi na mnie, żeby się nie zachłystywał. Sporadycznie karmię na leżąco. Z pod pachy mi nie wychodzi 😉

Masakra taki krzyk w nocy usłyszeć. Mój to tylko się pręży i się budze a krzyczy tylko jezeli jest glodny a ja chce go najpierw przebrac i czasem wygrywa ja odpuszczam i przebieram po karmieniu. Ale łzy u mojego to juz pare razym widzialam.
Dzis rano go przebrałam po kupce a potem wzięłam go do swojego łóżka i spał ze mna z godzinke jeszcze leżac na podkładzie. Po godz lub półtorej jak sie zbombał to cały pajac mokry i brudny 😁 😁 😁 nie zmieściło się w pampersie 😁 😁 😁 dobrze, ze właśnie męzuś wrócił z pracy to mnie wyręczył w przebieraniu 😁

Moja wczoraj zrobiła taką kupę że całe plecy brudne, przemokło wszystko, dobrze że na materacu w łóżeczku mam taką jakby ceratkę więc materac ocalał. Mój niestety w pracy wiec nie przebierze maluszka, choć pewnie jak by był to i tak by wymiękł. On przebiera jak jest siku lub mała kupa.
A co to krzyku w nocy mam nadzieję, że to był tylko ten jeden raz nikomu nie życzę takiej pobudki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Żółte złuszczenia za uszkami też brałam za ulane mleczko. Byłam pewna, że to mleko ale podczas któregoś karmienia zauważyłam, że mimo iż przetarłam uszka to za jakiś czas pojawiała się ta żółć ponownie. Więc zaczęłam obserwować uszka i okazało się, że sączy się ze skórki woda która później zasycha i wygląda jak ulane mleko.

No więc jak pojechałam z tym uczuleniem nad noskiem do pediatry to okazało się, że to od tej nietolerancji na krowie mleko. Mała ma pić je przez miesiąc potem wracam do Bebilona 1 na jakiś czas aby sprawdzić czy nadal trwa ta nietolerancja. Jeśli tak to powrót do Bebilona 1 HA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agapit to uczulenie nad noskiem wyglądem przypomina ciemieniuchę. Muszę to natłuszczać i powinno po jakimś czasie zniknąć no chyba, że okaże się, że mała ma alergię zamiast nietolerancji na mleko. Pozostanie wtedy kupować Bebilona Pepti i wizyta w poradni alergologicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak w ogóle to mała jest po szczepieniu. Sama się rozpłakałam, tak mi jej szkoda było. Jest strasznie osłabiona. W razie coś mam jej podać gdyby gorączkowała Paracetamol Farmina a na niepokój Viburcol. Jedno i drugie to czopki. Szczepionki taniocha, bagatela ponad 800 zł. 🤢

Mała przybrała na wadze 1620 g. Waży 5100g. 🙂

Za 6 tyg ponowne szczepienia. Pierwszy raz widziałam jak mała tak płacze. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o wylewające się kupy to mała robi takie za każdym razem. Wczoraj jak ją karmiłam to poczułam mały smrodek. Patrzę a obok nie wypływa sobie kupka. Dobrze, że miałam na kanapie narzutę bo nie wiem jak bym to sprała. Oczywiście ona obklejona w tej kupie prawie po pachy. Za każdym razem jak zrobi to jest cała do przebrania i umycia. Kupki robi duże bo robi je rzadko. Raz na dzień lub na 2 dni a czasami nawet na 3 dni.

Poza tym mam małej podawać wyłącznie witaminę D a nie D+K bo małą dokarmiam butlą.

Ja nie umiem karmić spod pachy. Karmię na siedząco na poduszce do karmienia i od niedawna czasami na leżąco. Mała niestety tej pozycji nie lubi. Przy pozycji leżącej strasznie się wierci.

Mój kręgosłup niestety padł na dobre. Małej nie mogę wynosić przez pięć minut bo wszystko w kręgach zaczyna mnie boleć i zaczyna mi się w głowie kręcić. Załamka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
qlerka napisał(a):
Tak w ogóle to mała jest po szczepieniu. Sama się rozpłakałam, tak mi jej szkoda było. Jest strasznie osłabiona. W razie coś mam jej podać gdyby gorączkowała Paracetamol Farmina a na niepokój Viburcol. Jedno i drugie to czopki. Szczepionki taniocha, bagatela ponad 800 zł. 🤢

Mała przybrała na wadze 1620 g. Waży 5100g. 🙂

Za 6 tyg ponowne szczepienia. Pierwszy raz widziałam jak mała tak płacze. 😞


A jakie szczepionki tyle cię wyniosły?
Ja będę szczepić na rotawirusa (pierwsza dawka 280zł) i skojarzone 5 w 1 (pierwsza dawka 120zł), a ty płaciłaś już za wszystkie dawki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
qlerka napisał(a):
Tak w ogóle to mała jest po szczepieniu. Sama się rozpłakałam, tak mi jej szkoda było. Jest strasznie osłabiona. W razie coś mam jej podać gdyby gorączkowała Paracetamol Farmina a na niepokój Viburcol. Jedno i drugie to czopki. Szczepionki taniocha, bagatela ponad 800 zł. 🤢

Mała przybrała na wadze 1620 g. Waży 5100g. 🙂

Za 6 tyg ponowne szczepienia. Pierwszy raz widziałam jak mała tak płacze. 😞


A jakie szczepionki tyle cię wyniosły?
Ja będę szczepić na rotawirusa (pierwsza dawka 280zł) i skojarzone 5 w 1 (pierwsza dawka 120zł), a ty płaciłaś już za wszystkie dawki?


5 w 1 albo 6 w 1 juz sama się pogubiłam bo ok 260 zł, rotawirusy 309 zł, pneumokoki ok.230 zł. Nie pamiętam dokładnie cen. Mała miała dwa ukłucia i jedną szczepionke doustnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Mała też po szczepieniu. Pielęgniarka powiedziała zeby na noc dac czopka, to dałam, który po chwili wykupkała. Więc po chwili dałam drugiego. Rano też dałam i sytuacja sie powtorzyla i juz niedawalam. Dzis w wieczorem zasnela o 21.40 i o 4.20 obudzila sie na przekąszenie. Teraz dalej juz spi. Zobaczymy do ktorej teraz bedzie spac. Spała do 6.40 . Teraz zów zasnęła. Chciałam zrobić pranie a tu pralka przestała działać! Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doopa, że tak powiem dziewczyny 😉 mam butlę Browna a mała nadal nie chce pić mm, dalej potrafi się dławić i płakać przy tym, raz na śpiocha wypiła ładnie 90ml, innego dnia 120ml, jeszcze innego 80. Ogólnie maksymalnie jest w stanie wypić 1-2butelki, wczoraj wypiła aż 20ml 😞 mojego mleka z butelki też nie chce. Jest tak ciepło, a jej się nie chce pić. Jak próbuję ją przystawić to wpada w histerię pije tylko wtedy kiedy sama chce. Jak się rzekomo naje to jest zadowolona i idzie spać. Dzisiaj w nocy była jakaś wygłodzona to jak się przyssała to opróżniła całą pierś 😮 i trochę piła z drugiej. Wagowo obliczyłam, że po mieś. przytyła 500g 😮 je po maks. 5min i odchyla głowę, że już nie chce, drugiej piersi nigdy nie chce, po jedzeniu jest normalna zadowolona, kupę robi po prawie każdym jedzeniu, pieluchy też są zmoczone. Zrobiła się dodatkowo okropnie marudna 😉 chyba ma skok rozwojowy. Zazdroszczę Wam, że wasze dzieci dobrze jedzą i normalnie tyją. Gdybym wiedziała, że będą takie cyrki to do butli bym ją przyzwyczaja już w szpitalu 😞 a teraz mam za swoje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue,szkoda że dr Browns się tym razem nie popisał. Moja gwiazda też należy od pewnego czasu do dzieci nerwowych podczas jedzenia.
Ja sobie radze tak:
-kropelki espumisanu easy przed każdym karmieniem po 6 kropli
-jak zaczyna się preżyć przy jadzeniu to najpierw biorę na ramie do odbicia, jak odbije to próbujemy dalej pić
-jak sie dalej pręży a widzę ze jest spocona to wkładam ja do gondoli (oczywiście odkąd są upały w gadoli nie mam żadnego koca podspodem żebyjej nie grzał) i podnoszę oparcie i daje dalej butle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...