Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tak więc wreszcie jestem 😁
U nas raczej dobrze 🙂Julka rośnie jak na drożdżach-waży jakieś ponad 6kg choć od dwóch tygodni zjada już tylko mleko modyfikowane,bo niestety to co miałam to się skończyło 🤢Początkowo mieszanie,a stopniowo zaczęło ubywać.No ale cóż nie ja jedna i nie ostatnia 🤔Moje starsze dziecko też jest wychowane na modyfikowanym i ma się dobrze 🙃Noce ślicznie nam przesypia od 20 do 5 lub 21 do 6.W dzień różnie,bo są takie gdzie ucina sobie tylko drzemki 10min,ale i takie gdzie ciągle śpi(tak jak dzisiaj)Jest bardzo pogodnym dzieckiem i wciąż ma uśmiech Hollywoodzki choć bez zębów 😁 Ostatnio smakuje swoje piąstki 🙂Mocno jest tez zainteresowana światem i nie koniecznie chce leżeć,woli obserwacje z pozycji pionowej 😆Jest bardzo silna jeśli chodzi o główkę,bo z jakieś 3 tygodnie trzyma ją bez chwiania.Lubi leżeć na brzuszku a jeszcze bardziej być tak noszona lub ułożona na kolanach 😆Spacery też uwielbia i jazdę samochodem 🙂Właściwie to nie wiem co jeszcze 😮
Pewnie nie uda mi się nadrobić wszystkiego ale postaram się teraz bardziej systematycznie coś pisać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hullu żeby mi to było ostatni raz 😠takie choróbska przechodzić.
Od dziś chodzisz w pantalonkach i golfie 😁.
Super że juz doszłas do siebie. 😉
TITINKO cieszę się że juz jesteś z nami. Ja mam do tej pory problemy z logowaniem ale jak widać coraz częściej się udaje 🙃.
Wiktoria standardowo już śpi od 22.00 wiec do 5.00-6.00 mam spokój. Dzisiaj byliśmy na grillu u teściów - jak ja nie cierpię jak moja tesciowa mówi do mojej córki Wiktorka 🤪 poprostu nóż w kieszeni mi się otwiera. Prosiłam wszystkich zanim się urodziła żeby mówili Wiktoria bez zmiękczania ale oczwiscie ja sobie mogę. Jeszcze jestem w stanie przełknąć Wikusia ale Wiktorka 😠albo Wiki odpada.
Dobra koniec użalania się.
Jutro jedziemy na odpust do moich rodziców, przynajmniej taki mam zamiar. Teraz to jest odpust ale kiedyś to były rozpusty 😜.
Wczoraj byłyśmy na zakupach po rzeczy na chrzest i chyba już mam wszystko 😮.
Nie kupiłam bucików i chyba już nie kupię wydają mi się zbędne - jak sadzicie?.
Dziewczyny które mają leżaki , jak możecie to wstawcie zdjęcia i krótki opis funkcji i jak długo sadzicie że wasze pociechy będą mogły z nich korzystać. Siostra chce mi kupić na chrzes ale te które widziałyśmy to nic szczególnego .
Uciekam do kąpieli 😎.
Życzę spokojnej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TITINKA napisał(a):
Chciałabym wrzucić zdjęcie,które wyświetla się wam z lewej strony gdzie są dane użytkownika ale albo nie potrafię albo znowu coś u mnie nie działa 🤢 Pomóżcie proszę 🙂


Profil, o mnie tam pod okienkiem masz wstaw zdjęcie. Dajesz wybierz plik, wybierasz z komputera wcześniej skompresowane zdjęcie i dajesz zapisz profil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Titinko, fajnie że wreszcie dotarłaś. Twoja Julka to wzorowy dzieć.
Aniu, na moją Martę już różnie mówili. Mnie zdrobnienia nie drażnią a Ty raczej ich nie wyeliminujesz. Moja często jest Marticzką a ostatnio po prostu Tyczką albo Tyczuszką 😁 I gdzie tu powiązanie z imieniem Marta?

W czym mrozicie pokarm? Mam jedno pudełko z Aventu ale może da się nie kupować następnych i je czymś zastąpić?

Moja Młoda przesypia ostatnio też po kilka godzin w nocy. Szczególnie jak wieczorem dostanie z obu cyców. Boję się tak rozpychać jej żołądek ale jak marudzi i dalej jest głodna to dostaje oba. W ciągu dnia się to nie zdarza. Może czuje, że to na dobranoc i trzeba bardziej dojeść.

Czym przykrywacie dzieci w nocy? Moja śpi w rożku (jest mi tak wygodniej bo w nocy łatwiej ją nakarmić bez wybudzenia) ale po pierwsze już z niego wyrasta a po drugie strasznie się rozkopuje i ostatecznie znajduje jej głowę np. w połowie rożka jak w tunelu a nogi nie przykryte. Mam w planach śpiworek ale może coś innego od Was zgapię 😉

Od kilku dni boli mnie znów cała jedna strona szczęki. Jak nauczę się odciągać pokarm to lecę biegiem na RTG. Może wreszcie dojdę, który to ząb.

Marta jest najmłodsza z wszystkich forumowych dzieciaków, i potrafi najmniej ale pochwalić się mogę - dziś nauczyła się cmokać 🙂 Do tego robi bąbelki ze śliny a uśmiechy lecą już seriami. Tydzień temu ważyła 3800 (tyje po 200 g na tydzień), ubranka 62. Kiepsko jest z podnoszeniem głowy na brzuchu i z przekręcaniem się. Poza tym jest słodziak niesamowity.
Miłej niedzieli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
.

Armiatka może by nam się udało spotkać w Krakowie wtedy ? Chyba że te reklamy są strasznie męczące to może lepiej nie.


Super pomysł. Dam Ci znać jak już będę znała szczegóły co do terminu i w jakim Hotelu będziemy kimać.

Armiatko, a Oni wiedzą, że Ty masz też Hanię? Może reklama będzie też z Hanią. Słodko wyglądają jak się tak do siebie przytulają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania13 napisał(a):


Dziewczyny które mają leżaki , jak możecie to wstawcie zdjęcia i krótki opis funkcji i jak długo sadzicie że wasze pociechy będą mogły z nich korzystać. Siostra chce mi kupić na chrzes ale te które widziałyśmy to nic szczególnego .
Uciekam do kąpieli 😎.
Życzę spokojnej niedzieli.


Ja mam taki leżaczek bujaczek http://www.bebesklep.pl/Fisher_Price_Lezaczek_bujaczek_Cudowna_planeta_T4145-889.html
pożyczony od szwagrów, jest super, mały lubi w nim leżeć i czasem zasypia, sadzam go do bujaczka na 1h lub 1,5 jak zasnie ze dwa razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):


Czym przykrywacie dzieci w nocy? Moja śpi w rożku (jest mi tak wygodniej bo w nocy łatwiej ją nakarmić bez wybudzenia) ale po pierwsze już z niego wyrasta a po drugie strasznie się rozkopuje i ostatecznie znajduje jej głowę np. w połowie rożka jak w tunelu a nogi nie przykryte. Mam w planach śpiworek ale może coś innego od Was zgapię 😉
Miłej niedzieli 😁


Ja na razie przykrywam Kacperka cieniutkim kocykiem bo u nas w domu jest bardzo ciepło, a w rożku mi sie pocił, jak śpi to się nie wykopuje 🙂 Jak już będzie chłodniej to przechodzimy na śpiworki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
zucchini napisał(a):


Czym przykrywacie dzieci w nocy? Moja śpi w rożku (jest mi tak wygodniej bo w nocy łatwiej ją nakarmić bez wybudzenia) ale po pierwsze już z niego wyrasta a po drugie strasznie się rozkopuje i ostatecznie znajduje jej głowę np. w połowie rożka jak w tunelu a nogi nie przykryte. Mam w planach śpiworek ale może coś innego od Was zgapię 😉
Miłej niedzieli 😁


Ja na razie przykrywam Kacperka cieniutkim kocykiem bo u nas w domu jest bardzo ciepło, a w rożku mi sie pocił, jak śpi to się nie wykopuje 🙂 Jak już będzie chłodniej to przechodzimy na śpiworki 🙂


Moja Julcia śpi w bodziaku i śpiworku w wersji letniej czyli z cieniutkiej bawełenki.Początkowo spała w rożku,ale już się tam nie mieści a oprócz tego jest gorąco.W te mega upały spała tylko w śpiworku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj wybraliśmy się całą rodzinką na wycieczkę do Krakowa-było super.Mała taka zainteresowana,że prawie wcale nie spała tylko wciąż się rozglądała.W wózku też nie za bardzo chciała leżeć tylko na rączkach w pozycji pionowej.Za to Filipek przez cały czas tuptał na nóżkach a zrobiliśmy blisko 20km-bidulek wykończony padł w samochodzie.Ale dumna jestem z niego 😆Tak więc Julka ma już swoje pierwsze zdjęcie z gołąbkami i smokiem Wawelskim 😁Mój mąż twierdzi,że nawet z dwoma smokami 😠Hmmmm...tak pieszczotliwie mnie nazywa...to chyba na naszą jutrzejszą 7 rocznicę ślubu 😠Kiedyś to ładniejszych porównań używał 😮Nie wiem czy to zależy od stażu małżeńskiego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy

Wczoraj byliśmy na 3 godzinnym spacerku w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dziś w nocy Matylda zmoczyła dwa prześcieradła, muszę kupić więcej. Te Dady to jakieś mało pojemne ja ją o zaraz przed 4 przebrałam, a mąż o 5:30 musiał pościel zmienić. Teraz wszystko się pierze. Moja Mati śpi pod cieniutkim kocykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to mój leżaczek
[IMG]http://i41.tinypic.com/syb5fc.jpg[/IMG]

Leżaczek posłuży dla dziecka o wadze aż do 18kg, posiada delikatne wibracje, a dzięki specjalnemu stelażowi dodatkowo może kołysać się do przodu oraz do tyłu. Delikatnie zgięta konstrukcja nóżek pozwala na kołysanie leżaczkiem przez osobę dorosłą lub aktywne dziecko, pełniąc w ten sposób rolę kołyski. Możliwe jest również zablokowanie tej funkcji.
Posiada możliwość uruchomienia 7 uspokajających melodii. Głośność muzyki można ustawić w dwóch pozycjach: "ciszej" lub "głośniej" lub wyłączyć.
Posiada 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa.
Dziecko leżąc w nim na pewno zajmie się zabawą pluszowymi zawieszkami umocowanymi na pałąku. Łuk z zabawkami można łatwo zdemontować.
Przybliżone wymiary:
Siedzisko długość - 79 cm w tym:
- oparcie 38 cm
- siedzenie 41 cm
- szerokość od 20 do 30 cm.
Pokrowiec można prać w pralce.
Leżaczek wymaga 3 baterii C LR14.
Leżaczek przeznaczony dla dzieci od 3kg do 18kg .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Melduję wykonanie zadania - wyzdrowiałam. 😁
Dziś wizyta u położnej, młody waży 5.850g 🤪 🤪
Jutro kończy 8 tygodni 🙂 Ależ ten czas leci...

U nas bujaczek się sprawdza jak Kubuś ma dobry humor.Wtedy siedzi sobie i sie buja i rozgląda 🙂
Właśnie leży sam w łóżeczku i gada z grającą karuzelą. mam dosłownie 5 minut, bo dostał czkawki i pewnie zaraz się wkurzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow ładna waga 😜

Hmmm moja córeczka od pewnego czasu upodobała sobie nasze łóżko i za dnia śpi w nim, a w swoim łóżeczku po 10 min się budzi. Ciężko mi się zdrzemnąć tak porządnie, bo bardziej czuwam żeby jej nie przygnieść.

P.s dziewczyny które karmią tylko piersią, co ile wasze maluchy jedzą w ciągu dnia i co ile w nocy? Bo mi się wydaje, że moja je za często.

P.s Hullu dobrze, że jesteś zdrowa. Czekam na nowości o Kubusiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane. dziś sie nie wyspałam. Li niby zasnęła o 21 a starsza po 18stej ale ja po 22. obudziła sie o 2 potem o 4 i po 5 starsza. Włączyłam jej bajkę i poszłam dalej spać ale dlugo nie pospalam bo ta mała koza sie obudziła po 5 z wielkimi oczami i nie bylo juź mowy o spamjiu. Teraz leży i gada do mnie i mnie zaczepia.miłego choc deszczowego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, długo mnie tutaj nie było, ale nie miałam czasu by pisać 😞 co u mnie? tragedia x 2 !! mała jest chora od piątku, dostała gorączki 38 i tak to trwało do wczoraj rana. Bardzo mało je, zachowuje się jeszcze gorzej, zrobiłam jej wyniki na krew i mocz, dzisiaj ma wizytę u lekarza. Wcześniej byłam na pogotowiu, ale w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałam. Oczywiście przestała tyć, jak tak na to wszystko patrzę to jeszcze mogę stwierdzić, że schudła waży teraz pewnie z 5,4kg z hakiem. Piersi często odmawia i płacze z głodu, butelkę kupiłam dla wcześniaka Browna z tej pije, ale też niewiele z 30-40ml, raz chce pierś jak się lepiej czuje innym razem butlę. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Teraz wiem co to znaczy jak choruje malutkie dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hej, długo mnie tutaj nie było, ale nie miałam czasu by pisać 😞 co u mnie? tragedia x 2 !! mała jest chora od piątku, dostała gorączki 38 i tak to trwało do wczoraj rana. Bardzo mało je, zachowuje się jeszcze gorzej, zrobiłam jej wyniki na krew i mocz, dzisiaj ma wizytę u lekarza. Wcześniej byłam na pogotowiu, ale w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałam. Oczywiście przestała tyć, jak tak na to wszystko patrzę to jeszcze mogę stwierdzić, że schudła waży teraz pewnie z 5,4kg z hakiem. Piersi często odmawia i płacze z głodu, butelkę kupiłam dla wcześniaka Browna z tej pije, ale też niewiele z 30-40ml, raz chce pierś jak się lepiej czuje innym razem butlę. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Teraz wiem co to znaczy jak choruje malutkie dziecko.


Wiem co przechodzisz, bo to samo miała moja kuzynka ze swoją córeczką. Nie chciała jeść, nie tyła. Ile ona przepłakała i nerwów zjadła. Poiła dziecko wodą, lub herbatką.
U mnie nie wiem czy tyje mój mężuś mówi, że mam jakąś obsesje, bo chce ją zważyć na dwa miesiące. A to dlatego, że nie je po 15 min tylko po 10 lub czasem mniej, ale za to za dnia siedzi na cycku co godzinę. Nie chce w dzień spać, a jak zaśnie to max 1 h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Hej, długo mnie tutaj nie było, ale nie miałam czasu by pisać 😞 co u mnie? tragedia x 2 !! mała jest chora od piątku, dostała gorączki 38 i tak to trwało do wczoraj rana. Bardzo mało je, zachowuje się jeszcze gorzej, zrobiłam jej wyniki na krew i mocz, dzisiaj ma wizytę u lekarza. Wcześniej byłam na pogotowiu, ale w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałam. Oczywiście przestała tyć, jak tak na to wszystko patrzę to jeszcze mogę stwierdzić, że schudła waży teraz pewnie z 5,4kg z hakiem. Piersi często odmawia i płacze z głodu, butelkę kupiłam dla wcześniaka Browna z tej pije, ale też niewiele z 30-40ml, raz chce pierś jak się lepiej czuje innym razem butlę. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Teraz wiem co to znaczy jak choruje malutkie dziecko.


Wiem co przechodzisz, bo to samo miała moja kuzynka ze swoją córeczką. Nie chciała jeść, nie tyła. Ile ona przepłakała i nerwów zjadła. Poiła dziecko wodą, lub herbatką.
U mnie nie wiem czy tyje mój mężuś mówi, że mam jakąś obsesje, bo chce ją zważyć na dwa miesiące. A to dlatego, że nie je po 15 min tylko po 10 lub czasem mniej, ale za to za dnia siedzi na cycku co godzinę. Nie chce w dzień spać, a jak zaśnie to max 1 h.


Mi się już nawet nie chce o tym myśleć, że stoi w miejscu. Prawdopodobnie złapała rotawirusa. Moja starsza też przez kilka dni miała rozwolnienie, a ja się zastanawiałam od czego!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Wow ładna waga 😜

Hmmm moja córeczka od pewnego czasu upodobała sobie nasze łóżko i za dnia śpi w nim, a w swoim łóżeczku po 10 min się budzi. Ciężko mi się zdrzemnąć tak porządnie, bo bardziej czuwam żeby jej nie przygnieść.

P.s dziewczyny które karmią tylko piersią, co ile wasze maluchy jedzą w ciągu dnia i co ile w nocy? Bo mi się wydaje, że moja je za często.

P.s Hullu dobrze, że jesteś zdrowa. Czekam na nowości o Kubusiu.


Mój Kacper w dzień je co 2h lub co 2,5 a jak jest na spacerze to i 3h wytrzymuje a w nocy najpierw średnio po 6h potem po 3 i po 2h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agapit napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Wow ładna waga 😜

Hmmm moja córeczka od pewnego czasu upodobała sobie nasze łóżko i za dnia śpi w nim, a w swoim łóżeczku po 10 min się budzi. Ciężko mi się zdrzemnąć tak porządnie, bo bardziej czuwam żeby jej nie przygnieść.

P.s dziewczyny które karmią tylko piersią, co ile wasze maluchy jedzą w ciągu dnia i co ile w nocy? Bo mi się wydaje, że moja je za często.

P.s Hullu dobrze, że jesteś zdrowa. Czekam na nowości o Kubusiu.


Mój Kacper w dzień je co 2h lub co 2,5 a jak jest na spacerze to i 3h wytrzymuje a w nocy najpierw średnio po 6h potem po 3 i po 2h.

Marta je co godzinę lub półtorej w ciągu dnia. Czasem co 3 jeśli dłużej śpi. W nocy tak jak Kacper, po 6, 3 i 2. Przybywa po 200 na tydzień więc się nie martwię. Za tydzień szczepienie, zobaczymy ile przybrała.
Blue, bardzo Ci współczuję tych nerwów. Dużo zdrówka dla Małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hej, długo mnie tutaj nie było, ale nie miałam czasu by pisać 😞 co u mnie? tragedia x 2 !! mała jest chora od piątku, dostała gorączki 38 i tak to trwało do wczoraj rana. Bardzo mało je, zachowuje się jeszcze gorzej, zrobiłam jej wyniki na krew i mocz, dzisiaj ma wizytę u lekarza. Wcześniej byłam na pogotowiu, ale w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałam. Oczywiście przestała tyć, jak tak na to wszystko patrzę to jeszcze mogę stwierdzić, że schudła waży teraz pewnie z 5,4kg z hakiem. Piersi często odmawia i płacze z głodu, butelkę kupiłam dla wcześniaka Browna z tej pije, ale też niewiele z 30-40ml, raz chce pierś jak się lepiej czuje innym razem butlę. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Teraz wiem co to znaczy jak choruje malutkie dziecko.


Blue Wiem co czujesz i jak się denerwujesz, bo ja taką nerwówkę z małym miałam przez pierwsze dwa miesiące jego życia. Różne infekcje, brak, apetytu, brak przyrostu wagi. Ale malutka na pewno wyjdzie z tego a wagę to szybko odrobi, to co nie przybrała w te dni podczas choroby. Uszy do góry. Trzymam kciuki, by to choróbsko szybko minęło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja widzę w moim maluszku ostatnio dużo zmian na plus. Bardzo zrobił się towarzyski, interesują go ludzie zabawki otoczenie. Często się uśmiecha, rozmawia po swojemu agugu, buu, tfu itp. 🙂 W nocy przesypia po 8h co mnie ogromnie cieszy 😆 Wkrótce zaczynam naukę jedzenia łyżeczką, najpierw mleczko a od końca sierpnia mogę zacząc mu podawać gotowe deserki i obiadki ze słoiczków - jego pediatra neonatolog tak zaleciła 🙂 Ciekawe czy mu zasmakują nowe frykasy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...