Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hehehe moja Julka jak produkuje kupę to robi się purpurowa,zaciska piąstki i prostuje nóżki,a jak już kupa jest to się drze w niebogłosy,bo gdzie tam dama z kupa w majtach będzie chodzić.Nie da się nie wiedzieć,że coś ma w pieluszce.zazwyczaj są to dwie kupy na dzień
Dzisiaj pierwszy raz poszlam z dzieciakami do lewiatana na zakupy.Nie da siętam wjechać wozkiem dlatego Julka na rękach,Filip z koszykiem.On wybiera żelki,a Jula hust i kleks z ulanego mleka na podłodze.Filipka pogoniłam,aby przyniósł mi z wózka szybko tetrową pieluszką a sama przeprosiłam i poinformowałam panią w wpadce.Jakby tego było mało to Jula właśnie zaczęła produkować żółtą niespodziankę i nagle wrzask.W pośpiechu zakupy i ucieczka ze sklepu.Kasjerka zagaduje Filipka co ta jego siostra tak płacze-on odpowiedział,że pewnie chce jeść,bo tak zazwyczaj mówi jak mała płacze.I dobrze przecież nie wszyscy muszą wiedzieć,że ma kupsko w majtach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja robi kupe raz dziennie albo raz na dwa dni. Jak robi z ust dzióbek to wie , że coś idzie. Dziś zasnęła o 22 sama w łóżeczku i o 5 obudziła się na lunch, teraz dalej śpi. szkoda, że w dzień nie chce tak sama zasnąć albo zdarza jej się to bardzo żadko. Też muszę zmierzyc swoją Li ile juz ma. Miłego dnia Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlerka napisał(a):
Mam do was nietypowe pytanie. Czy mocz w pieluszce u waszych dzieci ma specyficzny zapach? Nie umiem opisać dokładnie o jaki zapach mi chodzi. Tak jakby woń kwasu. Pati ma tak od dwóch dni i martwię się czy to nie jakieś zakażenie czy bakterie w moczu. Nie chcę po raz kolejny zgłaszać się do pediatry bo cały czas coś nowego u Pati się dzieje.

Zrób badanie ogólnie moczu, w aptece możesz kupić specjalne woreczki dla niemowląt inne są dla dziewczynki inne dla chłopca. Ja taki właśnie ostatnio kupiłam jak musiałam zrobić małej badanie. U mnie kosztował 2zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TITINKA napisał(a):
Moja Julka rączki i nóżki ma wciąż zimne,ale ja tak mam od zawsze i to nawet w te upały 🙂Sprawdzam kark i odpowiednio ją ubieram.Nie lubi być zbytnio ogrzewana i kocyki wiecznie rozkopuje.
Sufit faktycznie ją interesował,ale teraz woli z pozycji pionowej podziwiać świat i wszystko wokół 🙂
Kurcze coś mam wrażenie,że za szybko wyrasta mi z ciuszków 😮Rozmiar 56 nosiła 2 tygodnie,62 ciut dłużej,ale też już mam pozostałości i nagle wskoczyliśmy w 68.Mam wrażenie,że Filipek aż tak szybko nie zmieniał garderoby 🤔Fakt był mniejszy no a Jula to kobieta 😁A tej to zawsze ciuchów nigdy za dużo 😁A wasze dzieciaki??


U nas z 56 zostały tylko kaftaniki i półśpiochy ale te choć na długość są jeszcze dobre to stópki już mają za małe 🙂 62 kilka mniejszych ciuszków odłożyłam a w reszcie chodzi 🙂 a 68 zaczęłam zakładać ale jeszcze trochę jest przy duże, może z 5 rzeczy z tego rozmiaru jest dobre bo wszystko zależy od firmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka przemywaj oczko solą fizjologiczną no i poczekaj kilka dni, jeśli nic się nie zmieni to idź do pediatry zapisze jakiś lek. Nie uwierzycie, ale moja panna nie ma już oczka zatkanego 😮 nie masowałam często, bo ona tego nie lubi i prawdopodobnie kilkudniowa gorączka 38 + ciągły płacz go odetkały. Oko z dnia na dzień przestało ropieć i łzawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kerry napisał(a):
Hej Dziewczyny!!! Postanowiłam do Was dołączyć 🙂
Termin porodu miałam na 30.06 a urodziłam 11.07.
Porodu miło nie wspominam, ogólnie trwał 20 godzin, skończył się cc, bo już nie mieli czasu, bo wody mi odeszły dzień wcześniej. Na szczęscie nie było postępu porodu i zrobili cc. Piszę na szczęście, bo na koniec to miałam już tylko bóle krzyżowe i to baaardzo konkretne. Cesarkę wspominam dobrze, dochodzenie po niej również.
Więc 11.07 o 18:08 urodził się Wojtuś. Duży chłopak 4000 g i 59 cm długi 🙂 Zdrowy, silny i piękny 🙂
Na początku nie miałam mleka. Strasznie o nie walczyłam, bo bardzo mi zalezało, żeby karmić piersią. w 5-6 dobie wreszcie się coś pojawiło 🤪 Co 2 godziny stymulowałam lakatatorem, dodatkowo tak często jak się tylko dało przystawiałam Małego i tak o to udało się 🙃 🤪 😎 Byliśmy w szpitalu tydzień ze względu na zółaczkę.
Wojtuś jest karmiony tylko piersią, o mm podawanym w szpitalu już dawno zapomnieliśmy 🙂 Przybiera ładnie. Miesiąc skończył z wagą 4800g. ( ze szpitala wyszliśmy z wagą 3720g).
Każdy dzień u nas wygląda już tak samo.
o 19:30 kąpiel, kapiemy w wiaderku Tummy tub, potem pielęgnacja i karmienie.
Potem zasypianie, Wojtuś zasypia sam w swoim łożeczku, ja lub M jest przy nim i podaje smoczek jak wypadnie
śpi do 1-1:30 potem jemy i idziemy dalej spać
o 5:00 budzimy się znowu na jedzonko i już sie nie chce Małemu spać, Tatuś wstaje do pracy, a Wojtuś przytula się do mamusi i sobie leżymy, drzemiemy do 8:00. Potem wstajemy na śniadanie i ogarniamy się. Idziemy na spacer.
o 12:30-16:00 Wojtuś śpi i to jest jedyna drzemka w ciągu dnia, potem idziemy na spacer/ czas spędza z tatusiem po powrocie z pracy.
no i 19:30 kąpiel i tak dalej.
Fajnie, że już jest w miarę regularnie, dzięki temu można coś zaplanowac czy zrobić w domu.
Mleka mam dużo, mogłabym bliźniaki wykarmić. Piję dużo wody (3,5 litra dziennie) plus 2-3 herbatki bocianek. 🙂
Wojtuś miał małe problemy z jelitkami, problem ze zrobieniem kupki, byliśmy u pani gastrolog, która jest pediatrą i przepisała nam debridat, dodtakowo podajemy biogaie. już jest lepiej. Ale jak było cięzko pomagały nam czopki glicerynowe, jednak nie można ich za czesto stosować.

Nie wiem co jeszcze napisać...
Jeszcze raz się Witam ponownie 🙂


Witaj Kerry fajnie ze do nas dołączyłaś 🙂 i dużo opisałaś o Wojtusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
qlerka napisał(a):
Kerry napisał(a):
qlerka napisał(a):
hullu napisał(a):
qlerka napisał(a):
Mam do was nietypowe pytanie. Czy mocz w pieluszce u waszych dzieci ma specyficzny zapach? Nie umiem opisać dokładnie o jaki zapach mi chodzi. Tak jakby woń kwasu. Pati ma tak od dwóch dni i martwię się czy to nie jakieś zakażenie czy bakterie w moczu. Nie chcę po raz kolejny zgłaszać się do pediatry bo cały czas coś nowego u Pati się dzieje.


jeśli Cię to niepokoi to czemu masz się nie zgłaszać? Ja mam numer prywatny do położnej jeśli będę chciała to mam dzwonić kiedy chcę i mnie coś zaniepokoi.
Ja bym się zgłosiła z tym, bo może to jakaś infekcja? Nie chce siac paniki wiec mnie nie sluchaj, nie jestem lekarzem :P


Też miałam takowy numer i go nie wbiłam do telefonu. Załamka. Musze się zgłosić do poradni i poprosić o ten nr



A nie możesz po prostu zrobić jej na własną rekę badania moczu? Kosztuje grosze. z wynikiem wtedy do pediatry. Bo po co dwa razy latać z dzieckiem? 🙂


Też tak myślałam ale jak złapać ten mocz. To graniczy z cudem.


Dziewczyny na mocz są specjalne woreczki dla niemowlat do kupienia w aptece. Są inne dla chłopców a inne dla dziewczynek. Wiem coś w tym temacie bo regularnie badam mojemu mocz. Chłopczykowi łatwiej go założyć i zebrać mocz, dziewczynce nieco trudniej. PO napełnieniu się go zdejmuje i w całości wkłada do jałowego pojemnika na mocz bez przelewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale jaja mojemu szkrabowi chyba idą zębole 🙂Ciągle wkłada do buzinki piąstki i paluszki i pociera dziąsełka. Jest troszkę marudny i podczas jedzenia też pociera butelką o te dziąsełka. Do tego więcej się ślini niż przedtem. Chyba coś tam się dzieje w kierunku kiełków 🙂 Smaruję już mu te dziąsła żelem, jest trochę lepiej.

Ostatnie dni przyniosły duzio zmian - mały dużo gaworzy, reaguje śmiechem na znane mu osoby lub na rzeczy , które mu się podobają. KIlka razy zaśmiał się na głos 😆 No i strasznie dużo gaworzy. Dzidzia nam dorasta 🙂 I już niektóre ciuszki na 62 mu pasują 😁

A co do kupki to mój na mm robi jedną lub dwie na dobę. Są dosyć duże. A mocz także ma kwaśny zapach,ale taki miał od "zawsze" także chyba wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kerry napisał(a):
Hej Dziewczyny!!! Postanowiłam do Was dołączyć 🙂
Termin porodu miałam na 30.06 a urodziłam 11.07.
Porodu miło nie wspominam, ogólnie trwał 20 godzin, skończył się cc, bo już nie mieli czasu, bo wody mi odeszły dzień wcześniej. Na szczęscie nie było postępu porodu i zrobili cc. Piszę na szczęście, bo na koniec to miałam już tylko bóle krzyżowe i to baaardzo konkretne. Cesarkę wspominam dobrze, dochodzenie po niej również.
Więc 11.07 o 18:08 urodził się Wojtuś. Duży chłopak 4000 g i 59 cm długi 🙂 Zdrowy, silny i piękny 🙂
Na początku nie miałam mleka. Strasznie o nie walczyłam, bo bardzo mi zalezało, żeby karmić piersią. w 5-6 dobie wreszcie się coś pojawiło 🤪 Co 2 godziny stymulowałam lakatatorem, dodatkowo tak często jak się tylko dało przystawiałam Małego i tak o to udało się 🙃 🤪 😎 Byliśmy w szpitalu tydzień ze względu na zółaczkę.
Wojtuś jest karmiony tylko piersią, o mm podawanym w szpitalu już dawno zapomnieliśmy 🙂 Przybiera ładnie. Miesiąc skończył z wagą 4800g. ( ze szpitala wyszliśmy z wagą 3720g).
Każdy dzień u nas wygląda już tak samo.
o 19:30 kąpiel, kapiemy w wiaderku Tummy tub, potem pielęgnacja i karmienie.
Potem zasypianie, Wojtuś zasypia sam w swoim łożeczku, ja lub M jest przy nim i podaje smoczek jak wypadnie
śpi do 1-1:30 potem jemy i idziemy dalej spać
o 5:00 budzimy się znowu na jedzonko i już sie nie chce Małemu spać, Tatuś wstaje do pracy, a Wojtuś przytula się do mamusi i sobie leżymy, drzemiemy do 8:00. Potem wstajemy na śniadanie i ogarniamy się. Idziemy na spacer.
o 12:30-16:00 Wojtuś śpi i to jest jedyna drzemka w ciągu dnia, potem idziemy na spacer/ czas spędza z tatusiem po powrocie z pracy.
no i 19:30 kąpiel i tak dalej.
Fajnie, że już jest w miarę regularnie, dzięki temu można coś zaplanowac czy zrobić w domu.
Mleka mam dużo, mogłabym bliźniaki wykarmić. Piję dużo wody (3,5 litra dziennie) plus 2-3 herbatki bocianek. 🙂
Wojtuś miał małe problemy z jelitkami, problem ze zrobieniem kupki, byliśmy u pani gastrolog, która jest pediatrą i przepisała nam debridat, dodtakowo podajemy biogaie. już jest lepiej. Ale jak było cięzko pomagały nam czopki glicerynowe, jednak nie można ich za czesto stosować.

Nie wiem co jeszcze napisać...
Jeszcze raz się Witam ponownie 🙂


Witamy serdecznie Kerry i Wojtusia 🙂 Ja także nie czerwcówka bo marcówka bardziej, ale kij z tym 🙂 Od początku na tym forum byłam i pozostanę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hugolinka ja mojej małej przemywam rumiankiem, ale z tym trzeba ostrożnie bo może uczulić. Możesz zakropić solą fizjologiczną. Można też rozmasować, tak robiła Blue i Magdad.
Agapit moja córeczka ma 1 miesiąc 3 tygodnie i 4 dni, karmiona wyłącznie piersią pewnie waży około 4500 ma około 61 cm.
TITINKA moja Mati w 56 pochodziła bardzo krótko, teraz ma większość 68 pomimo że są luźne, choć niektóre ciuszki 62 są dobre inne w tym rozmiarze ciasnawe. Ta 68 pewnie dlatego że ona długa jest urodziła się 58 teraz ma 61 czy jakoś tak.
Hullu moja córa ma ponad 60 cm i dlatego ma 58 ubranka, więc jest to możliwe. Moja mama też jest wszechwiedząca i dała by małej herbatkę, mam słaby pokarm bo czasem mała je co półtorej godziny. Co do kupy to moja robi raz do dwóch razy co drugi dzień. U dziecka karmionego piersią kupy może nie być do 10 dni, jeśli się nie spina, nic go przy robieniu kupki nie boli to nie masz co się martwic. Tak mówiła moja położna.
Dziewczyny u mnie identycznie: ściany, lampy, obrazy na ścianach są dla Mati wielką frajdą śmieje się do nich, ale i tak najdłużej i najgłośniej się chichra jak rodzice z nią rozmawiają, robią miny itp. Jeszcze nie interesują ją maskotki. Co do piąstek to mój skarb wpycha je do buzi ile tylko może, nie zabraniam jej pod warunkiem, że nie pcha kciuka. Niemowlęta w ten sposób poznają siebie, najpierw wpychają swoje rączki, potem stópki, rodziców ręce i części ciała, np. ramie mamy przy odbijaniu.
Kerry super że jesteś z nami. Gratuluje Wojtusia dużego zdrowego chłopca. Fajnie że tak wszystko odpisałaś.
Hugolinka z tym Dziubkiem z ust to jest tak i u nas. po za tym moja jak ma robić kupę to kopie nóżkami nagle prostuje i słychać jak prrrrrr prrrrr, a potem jest taka cicha nawet nie piśnie, a kupa po same pach, czasem aż trzeba do wanienki bo inaczej się nie da.
Blue cieszę się, że u was wszystko dobrze i choróbsko uciekło i oczko lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Przez kilka dni nie wchodziłam,bo a to jezioro a to długi spacer i tak jakoś wychodziło na to że ja wiecznie na spacerze... no a od kilku dni nadrabiam zaległości i czytam Was od 47 strony... ale dzisiaj na szczęście skończyłam.

I tak czytam i jestem w szoku co do wag Waszych maluchów... moja jak wiecie na wadze spadała, a mając 2 miesiące ważyła 4800 i cały czas tylko cyc,nasz pediatra pozytywnie do wszystkiego podchodził, dlatego jesteśmy tylko i wyłącznie na piersi 🙂 W ogóle to mała długo długo przesypiała całe noce od 23 do 6,ale już się zaczyna budzić, tyle, że chodzi spać po 21.
Kupy czytam, że Wasze dzieci robią po 2-3 kupy a moja robi czasem po 5-6 no i najczęściej się więcej niż pampers zmieści 🙂 Czytam też, że się oszczędzacie z jedzeniem, ja jem już dosłownie wszystko.
Chodzimy na rehabilitacje,chwilowo prywatnie, a później na NFZ,bo mała główki nie podnosiła, no i biodra się nie podobały w poradni rehabilitacyjnej... Ale wczoraj byliśmy na USG bioder i są zdrowe. A w ogóle to sadza ją rehabilitant-byłam w szoku i nam też kazał po trochu...
Szczepienia i upały zniosła bezproblemowo. Coraz więcej się rozgląda i śmieje...
Nie wiem co Wam jeszcze napisać. Będę tu zaglądać już bardziej regularnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda jak oczka? fajnie, że w końcu tu zawitałaś 🙂 oj tam nie jesteś sama, moja też nie ma czym się chwalić 5,5kg a przecież niedługo skończy 3mieś. no, ale teraz tuczę ją swoim mlekiem i mm, mam nadzieję, że nadrobi. Przez chorobę zrobiła się strasznym głodomorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Skoro lipcówki się ociągają z decyzją czy tu się zalogować ja jako Lipcówka Czerwcowa dołączam do Was :P
Troszkę historii przytoczę ...
ciąża z przebojami i częstym leżeniem na oddziale patologii z różnymi podejrzeniami ...
ale to już za nami .
Synuś przyszedł na świat 17.06.2013 r o godz. 15:25 z masą ciała 2600 długość ciała 52 cm .Ocena noworodka w skali Apgar 10 punktów . Choć raz był obwinięty pępowiną .
Poród miałam naturalny choć z oxytocyną , i faza trwała 1:10 , druga faz już tylko 00:15 min dodam ze miałam cukrzyce ciążową . Adaś bo tak daliśmy synkowi na imię urodził się w 36 tyg. ciąży, i miał zasinioną twarzyczkę , i jak to określili neonatolodzy cechy wcześniactwa , przeszliśmy hipoglikemie , i żółtaczkę w szpitalu (mały leżał na plaży i się smażył 😁 )
W tej chwili mały ładnie przybiera na wadze ładnie je od czasu do czasu dokarmiam mlekiem modyfikowanym z racji tego ze czasem mam mało mleka . Jesteśmy po pierwszych szczepieniach (zdecydowaliśmy się na 5w1 i rotawirusa ) 11 września idziemy na kolejne szczepienie. A 19 sierpnia mamy termin na bioderka . Co do jedzenia jemy na żądanie tak około co 3 h ; mleka modyfikowanego zjadamy/ dojadamy w zależności od potrzeb głodomorka ale max 100 ml. Sen ma lekki jak zając pod miedzą (ostatnio ) i dopadły nas problemy z gazami pręży się i płacze jak bączki puszcza więc dostaje kropelki . Co do tematu kupek to Adaś robi 1 dziennie. w 6 tyg. Adaś osiągnął wagę 47660 (wpis z dnia szczepień w książeczce ) Mały w pozycji pionowej ( jak jest noszony ładnie przekręca główkę ogląda / rozgląda się .
To chyba na tyle ... w kwestii mojego bobofruta i mnie jego mamki . Docieramy się cały czas .
Jeszcze wspomnę ze już jedno dziecię w domu jest 9 latka - Kasia , która czasem jest zazdrosna o czas poświęcany młodemu . Ale i to opanowujemy 😉
Pozdrawiam mamusie i maleństwa.
Mam nadzieję ze znajdę tu kącik dla siebie i swoich radości i rozterek 😉
Postaram się częściej tu zaglądać i pisać co u nas słychać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Monika! Na pewno znajdziesz tu kącik dla siebie dla swoich rozterek i radosci,bo tu same fajne mamy są, zawsze chętne do pomocy!
Dziewczyny a z tym oczkiem to jest tak, że czasem jej łezka poleci to chyba kanalik niejest zatkany. Sama nie wiem. W nast tyg pojde chyba do lekarza jaj nie minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka napisał(a):
Witaj Monika! Na pewno znajdziesz tu kącik dla siebie dla swoich rozterek i radosci,bo tu same fajne mamy są, zawsze chętne do pomocy!
Dziewczyny a z tym oczkiem to jest tak, że czasem jej łezka poleci to chyba kanalik niejest zatkany. Sama nie wiem. W nast tyg pojde chyba do lekarza jaj nie minie.

No właśnie przy zatkanym kanaliku łezki wylatują, bo nie mogą zlecieć do środka. Ona płacze już łzami czy jeszcze nie? bo moja cały czas na sucho. Tylko dziwne dla mnie jest to, że niby dopiero po 2mieś. wyszedł u niej kanalik?! myślałam, że to wychodzi maks po 2-4tyg. a nie po takim długim czasie. Całkiem możliwe, że to tylko jakieś zapalenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Witaj Monika! Na pewno znajdziesz tu kącik dla siebie dla swoich rozterek i radosci,bo tu same fajne mamy są, zawsze chętne do pomocy!
Dziewczyny a z tym oczkiem to jest tak, że czasem jej łezka poleci to chyba kanalik niejest zatkany. Sama nie wiem. W nast tyg pojde chyba do lekarza jaj nie minie.

No właśnie przy zatkanym kanaliku łezki wylatują, bo nie mogą zlecieć do środka. Ona płacze już łzami czy jeszcze nie? bo moja cały czas na sucho. Tylko dziwne dla mnie jest to, że niby dopiero po 2mieś. wyszedł u niej kanalik?! myślałam, że to wychodzi maks po 2-4tyg. a nie po takim długim czasie. Całkiem możliwe, że to tylko jakieś zapalenie 🙂


Ciągle na sucho. Dziś będę w Olsztynie to kupie sól fizj. A to zakraplałyście czy na wacik i dopiero na oko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubranek to moja nosi aktualnie 68 i niedługo będziemy zmieniać na 74, bo ma duże stopy (9cm a jej siostra w wieku 5mieś. miała 7, więc jest różnica) i chyba długie nóżki, bo 68cm nie ma, a pajace są na styk. Reszta ubranek na 68 jest ok 🙂
Moja malutka musiała mieć chyba skok, bo robi tyle rzeczy nowych, że jestem w szoku., podciąga sobie bluzki do góry i odsłania brzuszek 😁 potem wkłada sobie materiał do buzi, na brzuszku podnosi głowę wysoko i się rozgląda, próbuje też się podpierać na wyprostowanych rękach, ale to już trudniejsze zadanie, jak coś ją zaciekawi to nie ma mowy, żeby odwrócić jej uwagę aż ślina jej się ciągnie od buzi do kocyka w tej pozycji 😁 też lubi rozmawiać ze sufitem 😁 takich szczegółów jest więcej, ale nie pamiętam wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Witaj Monika! Na pewno znajdziesz tu kącik dla siebie dla swoich rozterek i radosci,bo tu same fajne mamy są, zawsze chętne do pomocy!
Dziewczyny a z tym oczkiem to jest tak, że czasem jej łezka poleci to chyba kanalik niejest zatkany. Sama nie wiem. W nast tyg pojde chyba do lekarza jaj nie minie.

No właśnie przy zatkanym kanaliku łezki wylatują, bo nie mogą zlecieć do środka. Ona płacze już łzami czy jeszcze nie? bo moja cały czas na sucho. Tylko dziwne dla mnie jest to, że niby dopiero po 2mieś. wyszedł u niej kanalik?! myślałam, że to wychodzi maks po 2-4tyg. a nie po takim długim czasie. Całkiem możliwe, że to tylko jakieś zapalenie 🙂


Ciągle na sucho. Dziś będę w Olsztynie to kupie sól fizj. A to zakraplałyście czy na wacik i dopiero na oko?


Ja jedną kropelkę do oka wlewałam, a jak miała suchą ropę czy coś w kąciku oka to na wacik i wycierałam, ale zawsze musisz od zew. strony do wew., przecierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po śniadanku 🙂 dziś w memu lewy cyc i prawy serwowały na zmianę
a no i już kupka była hmmmm kupka to mało powiedziane 😁 😁 😁
Teraz Adaś leży w łóżeczku a mamusia szybko się wita na forum i zmyka na szybką kąpiel do wanny 😉
miłego dnia mamusie oby maluszki łaskawe były dla nas i w humorku
... ładna pogoda więc spacer przed obiadkiem trzeba wpisać w kalendarz na dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Monika i witajcie inne mamuśki 🙂 Ciesze się Moniko, że do nas dołączyłaś. My również już po śniadanku i wypróżnianku choć dzisiaj to drugie trochę Kacperkowi zajęło czasu 🙂. My też w planach mamy dziś spacerek. Może na działeczkę pójdziemy 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Piąchy u nas całe do buzi idą a jak się mały cieszy to cały podskakuje w bujaczku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...