Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziękuję dziewczyny 🙂
widać nie zawsze słonce nam świeci czasem i deszcz poleci albo burza
i to nie tylko u naszych milusińskich ale i u nas
zmęczenie rutyna czasem brak zrozumienia albo samotność dają nam się we znaki . A jak się ma jeszcze ssaka ( który może mieć swoje humorki i próbuje zwrócić swoją uwagę ) no to jest ciężko. Ale co my nie damy rady? kto jak kto ale baby gorą 😁
Odradzamy się niczym sfinks z popiołu z nową energią 😁 gotowe do boju
jutro będzie lepiej i tego się trzeba trzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze ja już 11 tygodni po porodzie a jeszcze się nie zmobilizowałam do wizyty u gina 🤢 Chyba jest ok no ale by pasowało 😮Ile z was jest już po pierwszym okresie??Ja właśnie skończyłam pierwszy po porodzie-kurcze lało sie jak z kranu choć tylko 4 dni 😮
zonanagazie dzięki za propozycję-chętnie się spotkam.Może być Olkusz-zwiedzimy nowo wyremontowany rynek i posiedzimy przy szumie fontanny,w której to umieszczono tabliczki z napisem "zakaz wchodzenia do fontanny" dzień po otwarciu rynku w samym środku upałów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hugolinka napisał(a):
Moja ostatnimy czasy jak zaśnie przy cycu to sie uśmiechnie i aż w głos sie zaśmieje jak by jej sie coś śniło. Czy takie małe dzieci mają sny?

Pewnie ze tak snia im sie aniolki.

A co do snu moja pobila swoj rekord przespala ciagiem 7 h. Potem juz 3 h kolejno 2 h i gotowa do zabawy po 6 rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
Co to za problem założyc nowy profil na facebooku? Tam będziemy miały prywatność!

Dla mnie jest, bo założyłam konto na brzuszku, mamusiach, nie chce zakładać kolejnego konta na kolejnej stronie (na chwilę aż się komuś znudzi) tym bardziej, że fb nie jest mi potrzebny do życia. No trudno. I tak Was miło zapamiętam 😜 maluszki niech zdrowo rosną, a Wam życzę dużo cierpliwości, bo się przyda jak trochę podrosną 😁 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlerka napisał(a):
Mam kolejny kryzys. Wszystko mnie denerwuje. Mała nie spała w nocy. W dzień drzemki robiła. Cały tydzień próbowałam dodzwonić się do poradni neurologicznej w sprawie usg przezciemiączkowego. Bez skutku załamka. Mąż ma wyprawę więc do CZMP w Łodzi. Co za świat, że sprawy przez telefon nie można załatwić. A chodzi tu o zdrowie mojego dziecka.
zucchini nie wiem jeszcze czy będę robiła te badania moczu. Zastanowię się do poniedziałku.
Do tego wszystkiego ze mną jest coś nie tak. Muszę się umówić na wizytę do ginekologa. Połóg mi się zakończył na dobre jakieś tydzień temu. Aż tu nagle wczoraj zaczęłam krwawić i to dość obficie, że muszę podpaski zakładać, a najśmieszniejsze jest to, że przez cały połóg nosiłam jedynie wkładki. Krwawienie wciąż trwa. Jak mnie lekarz wyśle na łyżeczkowanie to nie wiem co z dzieckiem i karmieniem. Maaaaam dość. Płakać mi się chce. 😞


Dlaczego musisz robić to usg? były jakieś nieprawidłowości?
Ja miałam podobnie. Niby połóg się zakończył, a potem znowu dużo czerwonej krwi leciało i to właśnie było w okolicy 7tyg. jak byłam u ginki to była już brązowa krew. Zapisała mi jakieś tabletki chyba Gynoflor czy coś o podobnej nazwie miałam brać przez 6 dni no i rzeczywiście plamienie ustąpiło. Jak przestałam karmić regularnie piersią, bo mała była chora pojawił się okres, ale na szczęście już znikł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Mgdad fajnie że znów jesteś z nami hehe 🙂 ja swoją mam zamiar zważyć na 2 miesiące mam nadzieję że będzie miała to 4800 jak u Ciebie.
Razem fajnie, że jesteś z nami im więcej tym weselej. Gratuluję Adasia. Super że nam tak wszystko ładnie napisałaś o was.
Haniu ja również nie mam konta na fb i nie będę zakładać.A co do twojego maluszka śliczne zdjęcie. Teraz widzę jak się zmienił.
Qlerka jestem z tobą 3mam kciuki żeby minęły te złe dni.
Kerry fajne zdjęcie maluszka.
Blue super że twoja już tyle potrafi

My od dwóch dni na wsi, całe dnie na polu, Mati lubi takie rzeczy. Mój szwagier zakochany normalnie rozmawiają sobie i śmieją się do siebie, teściowa o dziwo jestem w szoku, rozmawia z mała i nosi na rękach, zmieniło się jej podejście, zobaczymy na jak długo.
Dziś dopiero dziewczyny akceptuje wasze zaproszenia za które dziękuję, przez pobyt u teściowej zaglądam rzadziej na forum, a wy produkujecie post za postem.
Uciekam spać, bo po 23 pobudka na jedzonko. Miłych snów kochane dziewczynki.

P.s Armiatko mam nadzieję że uda nam się spotkać w tym Krakowie, Titinko tobie też proponuje spot-kanko, może być Olkusz, ewentualnie dojadę do twojej miejscowości, ale wszystko swoim czasie.


Zazdroszczę takich klimatów. Od razu przypominały mi się czasy dzieciństwa jak jeździłam do dziadków na wieś 🤪 aż łezka w oku się kręci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TITINKA napisał(a):
Kurcze ja już 11 tygodni po porodzie a jeszcze się nie zmobilizowałam do wizyty u gina 🤢 Chyba jest ok no ale by pasowało 😮Ile z was jest już po pierwszym okresie??Ja właśnie skończyłam pierwszy po porodzie-kurcze lało sie jak z kranu choć tylko 4 dni 😮
zonanagazie dzięki za propozycję-chętnie się spotkam.Może być Olkusz-zwiedzimy nowo wyremontowany rynek i posiedzimy przy szumie fontanny,w której to naumieszczono tabliczki z napisem "zakaz wchodzenia do fontanny" dzień po otwarciu rynku w samym środku upałów 😉


Ja już też jestem po okresie, na początku też się lało, ale później było ok i też trwał krótko. Ja po pierwszym porodzie wcale nie poszłam na kontrolę 😁 a teraz byłam w 8tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Moja ostatnimy czasy jak zaśnie przy cycu to sie uśmiechnie i aż w głos sie zaśmieje jak by jej sie coś śniło. Czy takie małe dzieci mają sny?

Pewnie ze tak snia im sie aniolki.

A co do snu moja pobila swoj rekord przespala ciagiem 7 h. Potem juz 3 h kolejno 2 h i gotowa do zabawy po 6 rano.


Moja to nawet po mm nie chce spać tyle godzin 🙃 ciekawe kiedy prześpi te 7-8godz bez jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki zapraszam Was (kto jeszcze nie dołączył) do grupy tajnej na facebooku Czerwcówki Lipcówki 2013. Aby dołaczyć do grupy musicie dostać zaproszenie od osoby która już w tej grupie jest. Tak więc kto chce, niech wyśle mi zaproszenie do grona znajomych, a ja dodam tą osobe do grupy. Grupa tajna polega na tym, że tylko członkowie grupy widzą pisane przez nas teksty, dołączane zdjęcia czy filmy.
Mój profil na FB: https://www.facebook.com/katarzyna.wiesak

Troszkę nas już jest. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Moja ostatnimy czasy jak zaśnie przy cycu to sie uśmiechnie i aż w głos sie zaśmieje jak by jej sie coś śniło. Czy takie małe dzieci mają sny?

Pewnie ze tak snia im sie aniolki.

A co do snu moja pobila swoj rekord przespala ciagiem 7 h. Potem juz 3 h kolejno 2 h i gotowa do zabawy po 6 rano.


Moja to nawet po mm nie chce spać tyle godzin 🙃 ciekawe kiedy prześpi te 7-8godz bez jedzenia.


Mój dzis spal az 4! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
qlerka napisał(a):
Mam kolejny kryzys. Wszystko mnie denerwuje. Mała nie spała w nocy. W dzień drzemki robiła. Cały tydzień próbowałam dodzwonić się do poradni neurologicznej w sprawie usg przezciemiączkowego. Bez skutku załamka. Mąż ma wyprawę więc do CZMP w Łodzi. Co za świat, że sprawy przez telefon nie można załatwić. A chodzi tu o zdrowie mojego dziecka.
zucchini nie wiem jeszcze czy będę robiła te badania moczu. Zastanowię się do poniedziałku.
Do tego wszystkiego ze mną jest coś nie tak. Muszę się umówić na wizytę do ginekologa. Połóg mi się zakończył na dobre jakieś tydzień temu. Aż tu nagle wczoraj zaczęłam krwawić i to dość obficie, że muszę podpaski zakładać, a najśmieszniejsze jest to, że przez cały połóg nosiłam jedynie wkładki. Krwawienie wciąż trwa. Jak mnie lekarz wyśle na łyżeczkowanie to nie wiem co z dzieckiem i karmieniem. Maaaaam dość. Płakać mi się chce. 😞


Dlaczego musisz robić to usg? były jakieś nieprawidłowości?
Ja miałam podobnie. Niby połóg się zakończył, a potem znowu dużo czerwonej krwi leciało i to właśnie było w okolicy 7tyg. jak byłam u ginki to była już brązowa krew. Zapisała mi jakieś tabletki chyba Gynoflor czy coś o podobnej nazwie miałam brać przez 6 dni no i rzeczywiście plamienie ustąpiło. Jak przestałam karmić regularnie piersią, bo mała była chora pojawił się okres, ale na szczęście już znikł 🙂


Na wizycie kontrolnej pediatra mnie skierowała do poradni ponieważ mała ma strasznie spłaszczoną główkę. Taką jajowatą. Tak jakby Patrycję ktoś przez prasę przeciągnął. Pediatra chce się upewnić czy mózg się dobrze rozwija bo zazwyczaj dzieciom główka się zaczyna kształtować a jej nic się nie zmienia. I przez takie usg można sprawdzić czy wszystkie struktury mózgu się dobrze rozwijają. Mózg dziecku się rozrasta i wszystko musi mieć swoje miejsce. Powiedziała mi, że na razie Patrycja rozwija się dobrze i żeby się nie martwić. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj w nocy z mężem mało nie dostaliśmy zawału serca. Alarm przy monitorze oddechu małej się załączył. Obydwoje w sekundę byliśmy u małej w pokoju. Potrząsnęłam małą i wszystko wróciło do normy. Nie chcę myśleć co by było gdyby tego monitora nie miała. Nie mogłam potem zasnąć, więc jestem nieprzytomna. Pierwszy raz nam się to zdarzyło i mam nadzieję, że ostatni. Ciarki mi przechodzą na samą myśl o tym. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Haniu ja również nie mam konta na fb i nie będę zakładać.A co do twojego maluszka śliczne zdjęcie. Teraz widzę jak się zmienił.


Szkoda, że z Blue nie macie ochoty przejść na fb. Tam naprawdę się lepiej pisze, i nikt niepowołany nie czyta naszych postów. Poza tym można założyć konto "fikcyjne" bez podawania swoich imion i nazwisk. Ja do tej pory nie miałam tam konta. założyłam specjalnie by pisać z dziewczynami z czerwcówek 🙂 Jest naprawdę miło. No ale oczywiście to Wasze decyzje i trzeba uszanować je. Ale mimo wszystko byłoby ogromnie miło gdybyście dołączyły, bo bez Was to nie to samo 😞I nie chcemy stracić kontaktu z Wami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
Co to za problem założyc nowy profil na facebooku? Tam będziemy miały prywatność!

Dla mnie jest, bo założyłam konto na brzuszku, mamusiach, nie chce zakładać kolejnego konta na kolejnej stronie (na chwilę aż się komuś znudzi) tym bardziej, że fb nie jest mi potrzebny do życia. No trudno. I tak Was miło zapamiętam 😜 maluszki niech zdrowo rosną, a Wam życzę dużo cierpliwości, bo się przyda jak trochę podrosną 😁 😘


Blue Fb się nikomu nie znudzi, bo korzysta się z niego na co dzień. A na maila dostaje się wszystkie nowe wiadomości które piszą dziewczyny także nie ma mowy o znudzeniu 🙂 Do tego można wstawiać tam duzio zdjęć dzidzi i filmiki nawet 🙂 Jedno konto więcej to chyba nie taki duży kłopot 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlerka napisał(a):
Blue napisał(a):
qlerka napisał(a):
Mam kolejny kryzys. Wszystko mnie denerwuje. Mała nie spała w nocy. W dzień drzemki robiła. Cały tydzień próbowałam dodzwonić się do poradni neurologicznej w sprawie usg przezciemiączkowego. Bez skutku załamka. Mąż ma wyprawę więc do CZMP w Łodzi. Co za świat, że sprawy przez telefon nie można załatwić. A chodzi tu o zdrowie mojego dziecka.
zucchini nie wiem jeszcze czy będę robiła te badania moczu. Zastanowię się do poniedziałku.
Do tego wszystkiego ze mną jest coś nie tak. Muszę się umówić na wizytę do ginekologa. Połóg mi się zakończył na dobre jakieś tydzień temu. Aż tu nagle wczoraj zaczęłam krwawić i to dość obficie, że muszę podpaski zakładać, a najśmieszniejsze jest to, że przez cały połóg nosiłam jedynie wkładki. Krwawienie wciąż trwa. Jak mnie lekarz wyśle na łyżeczkowanie to nie wiem co z dzieckiem i karmieniem. Maaaaam dość. Płakać mi się chce. 😞


Dlaczego musisz robić to usg? były jakieś nieprawidłowości?
Ja miałam podobnie. Niby połóg się zakończył, a potem znowu dużo czerwonej krwi leciało i to właśnie było w okolicy 7tyg. jak byłam u ginki to była już brązowa krew. Zapisała mi jakieś tabletki chyba Gynoflor czy coś o podobnej nazwie miałam brać przez 6 dni no i rzeczywiście plamienie ustąpiło. Jak przestałam karmić regularnie piersią, bo mała była chora pojawił się okres, ale na szczęście już znikł 🙂


Na wizycie kontrolnej pediatra mnie skierowała do poradni ponieważ mała ma strasznie spłaszczoną główkę. Taką jajowatą. Tak jakby Patrycję ktoś przez prasę przeciągnął. Pediatra chce się upewnić czy mózg się dobrze rozwija bo zazwyczaj dzieciom główka się zaczyna kształtować a jej nic się nie zmienia. I przez takie usg można sprawdzić czy wszystkie struktury mózgu się dobrze rozwijają. Mózg dziecku się rozrasta i wszystko musi mieć swoje miejsce. Powiedziała mi, że na razie Patrycja rozwija się dobrze i żeby się nie martwić. 🤢

Współczuję!! Wyobrażam sobie co przeżywasz, miałam problemy z pierwszą córą w ciąży miała powiększony zbiornik wielki pod koniec ciąży, byłam przerażona, miałam o tym powiedzieć pediatrze po urodzeniu itd. no, ale przy następnej wizycie na szczęście wymiary wróciły do normy. Prawdopodobnie to powiększenie nastąpiło od mojej choroby. To co przeżywałam przez kilka tygodni jest nie do opisania 😞 mam nadzieję, że będzie u Was wszystko dobrze. Musi być!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...