Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No więc byliśmy u lekarza. Okazało się, że może się rozwinąć zapalenie płuc i dostaliśmy antybiotyk i leki osłonowe..
W ogóle co się okazało! Tego syrop co lekarz z POGOTOWIA WOJEWÓDZKIEGO mi kazał podawać Małemu nie WOLNO podawać tak małym dzieciom bo zawiera spirytus!!!!! JESTEM WSCIEKLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wypogodziło się i pojechałam z Mati na spacer do przychodni, mała waży 4900 😉 od ostatniego ważenia około 3 tygodni temu przybrała 700 co daje ponad 200 na tydzień 😜, jesteśmy zadowolone i nie przejmujemy się tym że teraz krócej siedzi na cycku.

Hullu mam nadzieję że antybiotyk załatwi sprawę. Lekarze którzy mają dyżury na pogotowiu, to nie zawsze pediatrzy, może być to lekarz o innej specjalizacji i przepisuje coś rutynowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hullu, dużo zdrówka dla Kubusia. Na pogotowi niestety często trafiają się „tacy” lekarze. Możemy się tylko powkurzać.
Co do fb… ja chciałabym pozostać anonimowa a tam jakoś jest tak bardziej otwarcie. Z drugiej strony szkoda mi kontaktu z pozostałymi dziewczynami. Lipcówki też mi tam pasują bo moja z końca czerwca więc wiekowo już lipiec prawie… Blue, jak przemyślisz sprawę jeszcze to ja dołączę.
Przed szczepieniem ważyli Martę – 4300. W miesiąc na cycu przybrała 1100 g. Jestem zadowolona. Żarłok domaga się więcej mleka przed snem. Dostaje oba cyce i butlę z 60 ml. Miałam opory walcząc o pokarm z cyca ale widzę, że jest głodna to dokarmiamy.
Dziewczyny, czy któraś z Was ma jeszcze problemy z kroczem? Możecie pisać na prive, jeśli któraś ma…
Pytałam przed szczepieniem lekarkę, czy powinno mnie niepokoić że Mała nie ma jeszcze nawet śladu po gruźlicy. Powiedziała, że nie ma to znaczenia bo i tak już nie doszczepiają. Waszym Maluszkom się już ślimaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zonanagazie - akurat to był pediatra, bo tam mają różne oddziały itp, mam ochotę tam iść i zrobić wielkie bum.
zucchini - możesz być całkowicie anonimowa, zonanagazie nie ma podanych żadnych danych, tylko jakieś wymyślone zamiast imienia i nazwiska itp 😉
Już są 24 osoby tam, co chwila ktoś dołącza, bo jest poprostu wygodniej.
Blue, nie żebym Cię znów namawiała no nie :-P
Hugolinka, taka żyłka Ci jakby "wyskakuje". Nie umiem tego opisać, ale mi wyskoczył hemoroid przy porodzie. Wchłonął się po 4 dniach, nic z nim nie robiłam, a moja mama kazała smarować miodem. 🤨 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hull 😮u napisał(a):
Swoją drogą jak można smarować sobie tyłek miodem. 😮

lizusy smaruja komus tylki, to moze robia to miodem 🤪

hmmm hemoroidy to inaczej zylaki odbytu, to taka zylka lub zylki wystajace mozna wyczuc palcem, moga bolec przy oddawaniu kalu, czasem z nich na papierze widac krew przy podcieraniu, moga tez swedziec. Polecaja na nie masci i czopki lub nasiadowke z kory debu. Jesli chodzi o te dwa pierwsze to przy karmieniu piersia skontakttowac sie trzeba z lekarzem bo nie kazda masc mozna uzyc. zdazaja sie czesto po porodzie sn z powodu parcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka kup jakieś czopki, maści w aptece jeśli podejrzewasz, że to to.. ja też coś mam, ale nie wiem czy to hemoroid, na razie nic na to nie stosuje, bo nie boli.
Hullu na wszystko trzeba patrzeć, wieki temu wysłałam męża do apteki po maść linomag wraca mi z czerwonym linomagiem zamiast zielonym, pytam się go co to ma być, a on, że aptekarka powiedziała, że to też może być. Wkurzyłam się, bo jakiś czas temu porównywałam obie maści i skład jest inny, dodany jest kwas borowy 🙃 który nie może być stosowany u dzieci do 11 roku życia !!! a moja mała miała może z 1 rok +/- bo już nie pamiętam dokładnie. Kazałam mu to zwrócić i jeszcze durna aptekarka się z nim wykłócała, że to dobre jest 😮 🤢 aż potem sprawdziła w ulotce albo na necie już nie pamiętam i odpuściła. Głupi babsztyl! Gdybym jej zaufała to wolę nie myśleć co by mogło się stać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Wypogodziło się i pojechałam z Mati na spacer do przychodni, mała waży 4900 😉 od ostatniego ważenia około 3 tygodni temu przybrała 700 co daje ponad 200 na tydzień 😜, jesteśmy zadowolone i nie przejmujemy się tym że teraz krócej siedzi na cycku.

Hullu mam nadzieję że antybiotyk załatwi sprawę. Lekarze którzy mają dyżury na pogotowiu, to nie zawsze pediatrzy, może być to lekarz o innej specjalizacji i przepisuje coś rutynowo.


Mała kluseczka Ci rośnie 🤪 ale te nasze dzieciaki zasuwają z wagą aż miło to czytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucchini napisał(a):
Hullu, dużo zdrówka dla Kubusia. Na pogotowi niestety często trafiają się „tacy” lekarze. Możemy się tylko powkurzać.
Co do fb… ja chciałabym pozostać anonimowa a tam jakoś jest tak bardziej otwarcie. Z drugiej strony szkoda mi kontaktu z pozostałymi dziewczynami. Lipcówki też mi tam pasują bo moja z końca czerwca więc wiekowo już lipiec prawie… Blue, jak przemyślisz sprawę jeszcze to ja dołączę.
Przed szczepieniem ważyli Martę – 4300. W miesiąc na cycu przybrała 1100 g. Jestem zadowolona. Żarłok domaga się więcej mleka przed snem. Dostaje oba cyce i butlę z 60 ml. Miałam opory walcząc o pokarm z cyca ale widzę, że jest głodna to dokarmiamy.
Dziewczyny, czy któraś z Was ma jeszcze problemy z kroczem? Możecie pisać na prive, jeśli któraś ma…
Pytałam przed szczepieniem lekarkę, czy powinno mnie niepokoić że Mała nie ma jeszcze nawet śladu po gruźlicy. Powiedziała, że nie ma to znaczenia bo i tak już nie doszczepiają. Waszym Maluszkom się już ślimaczy?

Moja ma tylko siną plamkę, strupka nie ma. Moje krocze jest już wieki temu zagojone, bo nie nacinali mnie tylko pękłam lekko w miejscu starej blizny. To było cudowne uczucie jak tuż po porodzie mogłam normalnie usiąść i nic mnie nie bolało 🙂 A Ty odczuwasz jakieś bóle ? wg mnie lekka bolesność, ciągnięcie to normalna sprawa przy takiej dużej bliźnie. Ja wiele mieś. po porodzie odczuwałam lekki dyskomfort z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania13 napisał(a):
Hullu czekamy na info jak po wizycie.
Blue to macie ubaw. Propo jedzenia to twoja córeczka ma juz chyba 3 mc wiec według mojej tabelki przeskakuje ze 120 ml mm na 150 ml . Może stąd ten wzmożony apetyt.

No też tak mi się wydaje, ale z drugiej strony od tego przesadnego jedzenia zaczęła ulewać ciągle twarogiem. Niby to ok. bo już nadtrawione, ale nigdy to się jej nie zdarzało, a teraz jak odbije kilka razy kładę ją spać to po jakimś czasie odbija się jej twarogiem. Jak się obudzi odbiję ją i kładę na łóżko to znowu potrafi wylecieć. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hugolinka kup jakieś czopki, maści w aptece jeśli podejrzewasz, że to to.. ja też coś mam, ale nie wiem czy to hemoroid, na razie nic na to nie stosuje, bo nie boli.
Hullu na wszystko trzeba patrzeć, wieki temu wysłałam męża do apteki po maść linomag wraca mi z czerwonym linomagiem zamiast zielonym, pytam się go co to ma być, a on, że aptekarka powiedziała, że to też może być. Wkurzyłam się, bo jakiś czas temu porównywałam obie maści i skład jest inny, dodany jest kwas borowy 🙃 który nie może być stosowany u dzieci do 11 roku życia !!! a moja mała miała może z 1 rok +/- bo już nie pamiętam dokładnie. Kazałam mu to zwrócić i jeszcze durna aptekarka się z nim wykłócała, że to dobre jest 😮 🤢 aż potem sprawdziła w ulotce albo na necie już nie pamiętam i odpuściła. Głupi babsztyl! Gdybym jej zaufała to wolę nie myśleć co by mogło się stać 🤨


Może spróbuj na początku nasiadówki z kory dębu później poszukam karteczki na maść i czopki które można stosować podczas karmienia piersią.
Jeśli to jeden małe hemoroidy, to powinny same się wchłonąć. Podmywaj się często, zwłaszcza po zrobieniu kupki, bo resztki kału mogą go podrażnić i może się powiększyć, tak mówił mój ginekolog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka kup jakieś czopki, maści w aptece jeśli podejrzewasz, że to to.. ja też coś mam, ale nie wiem czy to hemoroid, na razie nic na to nie stosuje, bo nie boli.


Może spróbuj na początku nasiadówki z kory dębu później poszukam karteczki na maść i czopki które można stosować podczas karmienia piersią.
Jeśli to jeden małe hemoroidy, to powinny same się wchłonąć. Podmywaj się często, zwłaszcza po zrobieniu kupki, bo resztki kału mogą go podrażnić i może się powiększyć, tak mówił mój ginekolog.

ja jestem właśnie po porcji czopków homeopatycznych avenoc, jak na razie ok. Miesiąc po porodzie pojawiła się krew na papierze i ból przy korzystaniu z WC. Mam nadzieje, że to tylko hemoroid wewnętrzny a nie jakies inne paskudztwo... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Hullu czekamy na info jak po wizycie.
Blue to macie ubaw. Propo jedzenia to twoja córeczka ma juz chyba 3 mc wiec według mojej tabelki przeskakuje ze 120 ml mm na 150 ml . Może stąd ten wzmożony apetyt.

No też tak mi się wydaje, ale z drugiej strony od tego przesadnego jedzenia zaczęła ulewać ciągle twarogiem. Niby to ok. bo już nadtrawione, ale nigdy to się jej nie zdarzało, a teraz jak odbije kilka razy kładę ją spać to po jakimś czasie odbija się jej twarogiem. Jak się obudzi odbiję ją i kładę na łóżko to znowu potrafi wylecieć. 🥴


Moja też ulewa twarogiem, chyba to, to ? taka woda i z białymi kawałeczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Była wczoraj teściowa i nastraszyła mnie, ze Mała ma wodogłowie. Początkowo się wkurzyłam i w duchu sobie brzydko pomyślałam ale niepokój zasiała... Fakty są takie, że przy urodzeniu było 32 cm głowa i 31 klatka, teraz (po 7 tygodniach) jest 38 głowa i 37 klatka. Poszperałam w necie i przyrost głowy jest za szybki. Normy to max do 6 cm przez 3 pierwsze miesiące. Moja już ma 6. Pociesza mnie to, że główka rośnie proporcjonalnie z klatką. Ani położna, ani pediatra nie zwrócili na to uwagi. Co myślicie? Jak jest u Waszych maluszków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
Była wczoraj teściowa i nastraszyła mnie, ze Mała ma wodogłowie. Początkowo się wkurzyłam i w duchu sobie brzydko pomyślałam ale niepokój zasiała... Fakty są takie, że przy urodzeniu było 32 cm głowa i 31 klatka, teraz (po 7 tygodniach) jest 38 głowa i 37 klatka. Poszperałam w necie i przyrost głowy jest za szybki. Normy to max do 6 cm przez 3 pierwsze miesiące. Moja już ma 6. Pociesza mnie to, że główka rośnie proporcjonalnie z klatką. Ani położna, ani pediatra nie zwrócili na to uwagi. Co myślicie? Jak jest u Waszych maluszków?


u mnie było 34 głowa przy urodzeniu 36 po 3 tyg i 38,5 po 9tyg czyli teraz na skończone 2m-ce (przyrost 4,5cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do leku, to mam już nauczkę, żeby wszystko najpierw czytać itp.

A mojemu główki nie mierzyli. A ty nie słuchaj głupich rad, bo jeśli coś by było nie tak to napewno lekarz lub położna zwróciliby uwagę na to. Jezu jak ja mam dość cioć i babć dobrych rad, to aż mnie skreca :/ 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucchini napisał(a):
Była wczoraj teściowa i nastraszyła mnie, ze Mała ma wodogłowie. Początkowo się wkurzyłam i w duchu sobie brzydko pomyślałam ale niepokój zasiała... Fakty są takie, że przy urodzeniu było 32 cm głowa i 31 klatka, teraz (po 7 tygodniach) jest 38 głowa i 37 klatka. Poszperałam w necie i przyrost głowy jest za szybki. Normy to max do 6 cm przez 3 pierwsze miesiące. Moja już ma 6. Pociesza mnie to, że główka rośnie proporcjonalnie z klatką. Ani położna, ani pediatra nie zwrócili na to uwagi. Co myślicie? Jak jest u Waszych maluszków?

Moja po urodzeniu miała 36cm, dzisiaj zmierzyłam jej głowę i ma 42cm czyli rzeczywiście wpasowała się w rzekome 6cm na 3mieś. ale za to klatkę ma malutką, jakiś czas temu mierzyłam i miała 37 , a to oznacza, że wcale nie urosła od szczepienia 😮 na razie się nie przejmuję, bo moja pierwsza córa też wieki miała większą głowę niż klatkę, a niby w 3 czy 6mieś. klatka i główka powinny się zrównać lub klatka powinna być większa niż głowa 🙂 nie słuchaj głupiego gadania skoro lekarz nic na to nie powiedział to znaczy, że jest dobrze 🙂 myślę, że wodogłowie od razu by zauważyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
Co do leku, to mam już nauczkę, żeby wszystko najpierw czytać itp.

A mojemu główki nie mierzyli. A ty nie słuchaj głupich rad, bo jeśli coś by było nie tak to napewno lekarz lub położna zwróciliby uwagę na to. Jezu jak ja mam dość cioć i babć dobrych rad, to aż mnie skreca :/ 😠 😠

Ja jednego dnia usłyszałam od mamy, że mam chudy pokarm, a kilka godzin później "o jak Ty masz dużo mleka byś mogła kilka dzieci wykarmić" no i gdzie tu jest sens? 😠 ja niestety muszę przestać karmić całkowicie piersią i nie wiem czy za kilka dni będzie do czego wracać 🤨 mam silny ból nogi nie wiem od czego, trwa to już od poniedziałku, dzisiaj się poddałam i wzięłam lek na receptę jak się go zażywa to nie można karmić piersią. Poprawa jest zdecydowana mam nadzieję, że nie będzie krótkotrwała, bo ledwo co chodzę o kulach, a muszę opiekować się sama dziećmi jak mąż pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki, przede wszystkim przy wodogłowiu jest wybrzuszone ciemiączko, naczynia krwionośne wyciskają się spod skóry, skóra na czole się błyszczy (od rozciągania) Dziecko wymiotuje, jest niespokojne, zbolałe, ma problemy z zamykaniem oczu...
Pola moja ma wodogłowie, ustabilizowane zastawką. TZN miała wstawioną zastawkę do główki odprowadzająca nadmiar płynu.
Tak wygląda wodogłowie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Armiatko, wiele się ta Twoja Pola namęczyła już w życiu, dzielni jesteście - Wy i Ona.
Blue, współczuję Ci tematu nogi. Tu trzeba dzieci obrobić a Ty obolała. Myślę, że jak leki pomagają to trzeba je brać i temat załatwić. Jak będziesz nieszczęśliwa i obolała to pokarm może zaniknąć i na jedno wyjdzie.
Hullu, jak Kubuś?

Moja marudzi od wczoraj. Śpi po kilkanaście minut. Padam już po średnio przespanej nocy. Może ją brzuch boli. Leży i nie płacze tylko tak jęczy - Auuuu, auuu, Auuu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zucchini napisał(a):
Armiatko, wiele się ta Twoja Pola namęczyła już w życiu, dzielni jesteście - Wy i Ona.
Blue, współczuję Ci tematu nogi. Tu trzeba dzieci obrobić a Ty obolała. Myślę, że jak leki pomagają to trzeba je brać i temat załatwić. Jak będziesz nieszczęśliwa i obolała to pokarm może zaniknąć i na jedno wyjdzie.
Hullu, jak Kubuś?

Moja marudzi od wczoraj. Śpi po kilkanaście minut. Padam już po średnio przespanej nocy. Może ją brzuch boli. Leży i nie płacze tylko tak jęczy - Auuuu, auuu, Auuu.


Dzisiaj już nie wezmę więcej tabletek, zdecydowałam, że spróbuję ujechać na paracetamolu 😁 noga trochę boli, ale minimalnie, może uda się zażegnać kryzys. Wczoraj z jednej piersi udało mi się ściągnąć 130ml i dalej już nie szło, bo butelka ma tylko 125ml 😁 ale to wina tego, że mało ściągam, bo nie mam czasu. Dzisiaj też po 100ml ściągnęłam po nocy, wieczorem nakarmię małą, bo minie już działanie tabletek, mam nadzieję, że nie będzie mieć focha 🙂 ona nawet mm pije po 70ml i ciągle przez to głodna jest 🤢 wczoraj łącznie do 21 wypiła 700ml mleka, więc póki co wyrabia normę. Ciekawe kiedy ujrzę u niej 6 z przodu 🤪 wczoraj próbowałam małą zapisać na szczepienie dzwoniłam o 15, ale mieli zajęte i kolejny raz o 15:15 i co się okazało? że nie ma już miejsc!!! 😮 i mam dzwonić w następny piątek, ale po 14 😁 😁 😮 bo oni tel. rejestrację na szczepienie mają od godz. 14. Poszaleli to mam uczestniczyć w wyścigu szczurów by zdążyć zapisać dziecko? to nienormalne jest 😠 no nic poczekam 🙃 zresztą nie pierwszy raz już mi coś takiego zrobili. Mała wczoraj leżała mi na brzuchu i tak głośno słodko się śmiała coś niesamowitego 😉 tak szybko wydoroślała nawet nie wiem kiedy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...