Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue, bardzo się cieszę , że wiesz co i jak z nogą. Teraz już będzie tylko lepiej.
Ja tez się powoli ogarniam i robię porządki ze sobą. ósemka chyba do odratowania bo boleć przestała, na konsultacje dołu umówiłam się do innego Gina i mam nadzieje usłyszeć, że nie jest tak źle. Byle do przodu.
Hullu, ja mam inne zdanie niż Blue. Moja mama mieszka w domu obok i jest u nas średnio dwa razy dziennie. Raz zabiera Martę na spacer a drugi raz przychodzi się z nią pobawić. Jest to dla mnie ogromna pomoc, bo ja w tym czasie jadę do miasta lub sprzątam lub klikam na kompie. Nie wyobrażam sobie, nie mieć przy sobie nikogo bliskiego. Ja z tych rodzinnych jestem. Poważnie bym przemyślała za i przeciw przeprowadzce. Powiedzieć goodbye jest łatwo ale potem zostaje się samemu z obowiązkami, emocjami, problemami. W moim obecnym stanie rozchwiania poporodowego nie dałabym rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest 30 min po plonocy. Jestesmy po karmieniu. Moja kruszynka mnie wystraszyla je je przestala po jakis 7 min i nagle hlus pelna para. Uzbieralo by sie tego wiecej niz pol butelki. Przebralysmy sie i jeszcze 5 min jedzenia bylo. Teraz wiem ze Mati zjada odpowiednio duzo. Mam nadzieje ze to hlus bylo jedno razowe.
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko zależy od podejścia, ale i rodziny. Inaczej się żyje z rodzicami, którzy się nie wtrącają i dużo pomagają a inaczej gdy są kłótnie, niepotrzebne nerwy, płacz itp. Jak dla mnie to lepiej wtedy się pożegnać. Dla mnie zawsze najważniejszy był "święty spokój", że tak powiem 😜 i z dala od mamy odżyłam. Nie mam codziennych kłótni o wszystko po 100 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona, ale Ci urosła dziewczyna 😉 ja jestem za szczepieniami i zawsze będę, ale tylko za tymi, które do mnie przemawiają 😜 pneumokoki, meningokoki ok. ale szczepionki na wirusy na które obecnie często się choruje np. grypa, ospa czy rotawirus to jakaś fikcja.
Moja waży 6kg to przy waszych maluchach kruszyna 😁 Ostatnio kupiłam jej rampersa na 9mieś. jakiejś tam firmy już nie pamiętam i jest idealny 😁 ale oni mają rozrzut rozmiarowy nie mogę 😜 Nexta pajacyki 6-9mieś. jeszcze jakiś czas ponosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja mam problem z chrzcinami bo tesciowie chcazebysmy zrobili NA SALI, bo przeciez wujek srujek ciotka babka musza byc na chrzcinach. myslalam ze skoro chcę chrzciny zrobic w swieta to kameralnie. a tu sie okazuje ze ma tyle osob byc i musimy zrobic chrzciny wczesniej bo w swieta 'moze wszystkich nie byc'. Czyli bede miala raz ze zapie**ol bo tyle ludzi, dwa ze masa pieniedzy na to pojdzie, etc... Kurde, chcialam spokojne grono najblizszych a tu sie szykuje wielka impreza.. Bo rodzina M jest z Łowicza , w zasadzie z okolic i wiecie jakie tam sa chrzciny i komunie - male wesela..... a ja nie chcialam np wodki na chrzvinach a cos czuje ze bede miala malo do gadania jak sie mamusie za to zabiorą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
a ja mam problem z chrzcinami bo tesciowie chcazebysmy zrobili NA SALI, bo przeciez wujek srujek ciotka babka musza byc na chrzcinach. myslalam ze skoro chcę chrzciny zrobic w swieta to kameralnie. a tu sie okazuje ze ma tyle osob byc i musimy zrobic chrzciny wczesniej bo w swieta 'moze wszystkich nie byc'. Czyli bede miala raz ze zapie**ol bo tyle ludzi, dwa ze masa pieniedzy na to pojdzie, etc... Kurde, chcialam spokojne grono najblizszych a tu sie szykuje wielka impreza.. Bo rodzina M jest z Łowicza , w zasadzie z okolic i wiecie jakie tam sa chrzciny i komunie - male wesela..... a ja nie chcialam np wodki na chrzvinach a cos czuje ze bede miala malo do gadania jak sie mamusie za to zabiorą...


Ja na chrzcinach pierwszej córy nie miałam, teraz też nie będzie 🙂 Twoje dziecko.. więc Ty powinnaś decydować co i gdzie chcesz robić, no chyba, że rodzina się dołoży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka napisał(a):
I jeszcze Blue chce Ci sie pochwalic, ze zdalam egz zawodowy na fryzjerke. Bylam pewna ze niezdam


Super!! Gratuluję!! Teraz będziesz mogła coś swojego otworzyć ? tak to działa? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy remont teraz kuchni, kupujemy nowe meble itd. więc będziemy spłukani 😁 nie wiem za co w tym mieś. zrobię chrzciny, chyba będziemy musieli je przełożyć na drugi miesiąc. O becikowe jeszcze się nie upomnieliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Zona ale cudownie wyglądała!!!!!!!!!!!! Wszystkiego Najlepszego dla Was 😘

Dziękujemy 🙂

Ostatnio rzadziej piszę na mamusiach jak i na fb. Mam tak słaby transfer, że zanim coś mi się załaduje to dostaje szału. Wiec wole się nie stresować.
Pozdrawiam 🙂 Czytająca, ale mniej pisząca mamusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Blue daj znać co tam u Ciebie i Twoich dziewczynek. Jakie najmłodsza robi postępy, co potrafi i jakie starsza ma do niej podejście ?


U mnie kryzys na całego ze wszystkim dosłownie. Mała znowu nie chce piersi, a wychodziłyśmy na prostą miałam dużo mleka, więc stwierdziłam, że jeszcze w nocy będę dawać jak będzie miała chęci, jeśli nie to przechodzę 100% na mm. Przeżywa aktualnie skok rozwojowy, bo nic innego tak drastycznej zmiany nie może tłumaczyć. Raz je dużo innym razem mało do tego często. Dużo płacze ma problemy ze spaniem (zastanawiam się kiedy w końcu zacznie przesypiać noce), a tego nigdy nie było., takie prawdziwe zmiany jakie zauważyłam to to, że umie przewracać się na boki, łączy ręce bawi się nimi, a tak to zawsze w ruchu była tylko jedna ręka, próbuje się przewrócić na brzuszek, ale na razie nie wychodzi, jak na mnie siedzi to odrywa pół pleców i chce się podnieść do pozycji siedzącej, za ręce jej nie trzymam sama to robi. Aha i zmieniła upodobanie praktycznie od urodzenia preferowała prawą stronę a teraz śpi tylko na lewo 😁 jak kładę ją na prawo to się wygina i układa na plecy. Na brzuszku jak leży potrafi podgiąć nóżkę tak jakby chciała pełzać raczkować, ale z miejsca się nie rusza 😁 to są takie główne zmiany. A u Ciebie jak jest? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...