Skocz do zawartości

Wrzesień 2013 | Forum dla mam


polemika_schola_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka dziewczyny 🙂
Wreszcie jestescie na mamusiach 🙂 Ja czekalam na ten moment 🙂 Mam nadzieje, ze wszystkie przejda 🙂
A ja co prawda urodzilam 28/08, ale przeciez to z Wami cala ciaze przezywalam, wiec nie chce mi sie isc do sierpniowek, wole wrzesniowki 😁
Pozdrawiam wszystkie i mam nadzieje, ze watek sie rozkreci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewuszki moje kochane mam zgryz 🤔 Tymek dostał od pradziadka kombinezonik zimowy, ale..... w rozm. 74! Mały jak się urodził miał 53cm, po 3 tyg miał 58cm. Jak myślicie - wymienić go na rozm. 68? Boję się że zima się skończy a on nie zdąży go założyć 🙃 Swoją drogą kombinezon ledwo mieści się do gondoli wózka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi położna kazała używać smoczka bo mały ma tak silny odruch ssania ze przy cycku siedziałby 24h na dobę.
Dochód za 2012r.
Ja dokarmiam małego bebilonem wieczorem bo pokarmu mi brakuje po całym dniu.
W nocy potrafi przespać 4h. Oczywiście przybiera na wadze ponad normę 🙃
Strasznie bolą mnie plecy i już nie mogę sie doczekać babskiego wypadu na zakup...bo jak na razie karmie..piore i prasuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też używam smoczka jak Mała ma trudności ze spaniem.
Co do wypadu na zakupy mam jeden za sobą, ale z dzieckiem w wózku imężem prowadzącym ten wózek 🤪 córcia miała jeszcze nie unormowany dzień i w każdej chwilimogła obudzić się na jedzenie. Teraz od tygodnia widzę regularność w jej spaniach i karmieniach, więc może w nastepnym odciągnę w razie czego pokarm i pojadę sama na zakupy 🙂
Moja jak skończy karmienie o 21:30, to wstaje o 2:30, później koło 6:30 i 9:00, więc idzie się wyspać. TTylko na wieczór robi sesję jedzenia od 20 do 21:30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój zaniósł PITy za 2011 i 2012 żeby się nie wracać, ale nie wiem które w końcu wzieły. faktycznie mieliśmy w dokumentach druczek-zaświadczenie o tym że byłam pod opieką lekarza/położnej od co najmniej 10 tyg ciąży

mój mały trochę się rozregulował chyba 😞 przez ostatnie 2 dni potrafi obudzić się w nocy na karmienie nawet co godzine 🤢 a potem nad ranem nie zasnąć wcale do 13 dając głośny koncert (z przerwami na karmienie co 3 godz.) mimo noszenia, bujania, tulenia, wkładania do łózeczka.... nawet smoczek który dałam mu wczoraj nie daje rady na długo. ogólnie mam problem z tym co robić gdy płacze ☺️
czytam tego pdfa od konefki ale przy nim idzie mi tak wolno że skończe chyba jak będzie miał pół roku 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
polemika_schola napisał(a):

mój mały trochę się rozregulował chyba 😞 przez ostatnie 2 dni potrafi obudzić się w nocy na karmienie nawet co godzine 🤢 a potem nad ranem nie zasnąć wcale do 13 dając głośny koncert (z przerwami na karmienie co 3 godz.) mimo noszenia, bujania, tulenia, wkładania do łózeczka.... nawet smoczek który dałam mu wczoraj nie daje rady na długo. ogólnie mam problem z tym co robić gdy płacze ☺️
czytam tego pdfa od konefki ale przy nim idzie mi tak wolno że skończe chyba jak będzie miał pół roku 🙃


Poczytaj moze o skokach rozwojowych.
Niby wedlug tej teori moja Mala powinna miec dopiero gdzies teraz pierwszy skok rozwojowy, ale my go przeszlysmy miedzy 4 a 5 tygodniem. Ja karmie piersia i szczerze mowiac myslalam po 3 dniach, ze mi cycki odpadna, tak Mala ciagle karmila sie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😉
Pochwalę się, że wczoraj pierwszy raz wieczorkiem ruszyłam z dziewczynami do knajpki na posiadówkę. Było mega wesoło 😆 wiadomo krótko bo po 2 godzinach wróciłam ale pomogło naładować baterie 😆 Polecam Wam dziewczyny jak macie możliwość wyskoczyć z domku i zrobić coś dla siebie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 🤪 odpukać nasz maluszek jest grzeczny co 2/3/4h budzi sie na jedzenie ale noce tylko je i spi, w dzien sobie baraszkuje opowiada fajnie jest 😁 tylko mamy duuuzy problem nie lubi czapki az sie zanosi jak ma ubrana oczywiscie na dwor na spiku i do auta tez. ale ogolnie jestem z niego zadowolona 🤪 z mężem układa nam sie fantastycznie było ciężko ale teraz jest wszystko ok oby tak sie utrzymało. w sobote mamy chrzciny

No z tym becikowym to masakra walczymy juz 4tyg non stop brakuje dokumentów ale chyba juz sie udalo bo nie dzwonia juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gusia80 napisał(a):
Ale skoki rozwojowe liczy się od planowanego terminu porodu a nie faktycznego 🙂
Ja tez mialam wrażenie ze miedzy 4 a 5 mielismy no ale wg teorii to niemożliwe 🙂 🙂 🙂

Wedlug teorii niemozliwe, ale moja Mala w tym czasie, co byla pobudzona, wiecej plakala, wiecej potrzebowala siedziec na cycku i sie karmic, zdobyla nowa umiejetnosc: do tego czasu patrzyla sie oblednie, a w tym czasie zaczela zauwazac rozne rzeczy i im sie przygladac, zaczela sie tez smiac tak inaczej, glowka jej sie zwiekszyla 🤪
Takze jestem przekonana, ze miala ten skok rozwojowy po 4 tygodniu od porodu.
Moja mama mowi, ze jak porownuje mnie z innymi dziecmi (a ma piecioro nas), to tez przechodzilam takie rozne stany rozwoju szybciej, a wszyscy z rodzenstwem urodzilismy sie blisko terminow porodow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A pochwale sie Wam, ze dzis moja Corcia obserwowala obraz na scianie i smiala sie do niego i zaczela 'agh' mowic 🙂 Jakie to pocieszne jest 🙂 i pozniej tez jeszcze w ciagu dnia kilka razy zdazylo jej sie 'agh' powiedziec. A ogolnie jak o 10:30 po jedzeniu zaczela swoja aktywnosc, tak pol godziny temu usnela, a w miedzy czasie miala tylko pol godzinna drzemke 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...