Skocz do zawartości

Wrzesień 2013 | Forum dla mam


polemika_schola_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

polemika_schola napisał(a):
hejka 🙂 dziś Tymuś skończył miesiąc - ależ to leci 😁 fajnie bo z dnia na dzień robi sie taki bardziej "kumaty" 😁
pojawiło mu sie dużo krostek na buzi, może zjadłam coś nieodpowiedniego ☺️

Mój tez ma krostki na buzi...to nie jest uczulenie tylko coś w rodzaju trądziku niemowlecego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie co do tych kropek. moga to byc zmiany hormonalne, skaza białkowa albo uczulenie. moj mały ma uczulenie na perfumy i kosmetyki. ja niczego nie uzywam ale jak goscie przyjda zawsze cos tam jest i wtedy go wysypuje. no i mamy ciemieniuche 😞 takie brzydactwo. dzis mysza ma dziwny głos zastanawiam sie czy nie ma cos z gardłem bo tak smiesznie piszczy ze szok chyba ze głos mu sie zmienia jeszcze i bedzie miał taki piskliwy jak panienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gigus napisał(a):
no i mamy ciemieniuche 😞 takie brzydactwo.

Moja siostra walczyla z ciemieniucha u swojej cory. Podobno najlepiej jest olejowac badz oliwka nacierac i wyczesywac.
Za to u mojej kolezanki poskutkowal szampon Dentinox z Anglii, ktory jej przeslalam, ale u mojej siostry nie zdal egzaminu. Jak bys chciala, to moge i Tobie przeslac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😉
Coś smutno tu u nas mało dziewczyn się udziela. Ja właśnie wypiłam kawkę (dzieciaki śpią :cheer 🙂 i zaraz biorę się za ogarnięcie chatki. Dziś przyjeżdża do nas moja mama i posiedzi z nami tydzień a może nawet 2 😆 Jestem mega szczęśliwa i już się jej doczekać nie mogę 😆 Powiem Wam że ciężko jest z takimi 2 maluszkami ale jak patrzę jak Hania przychodzi się przytula do jego nóżek lub brzuszka i mówi Staś, Stasiu, braciszku i całuje go to się wtedy rozpływam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemika_schola napisał(a):
chce kupić termometr do ucha i czoła - jakie macie? warto wydać więcej?[/quote
Ja ma termometr na podczerwień używany w szpitalach Tech-Med.
Gorąco polecam, można mierzyć nim temperaturę ciała i np. Wody w wanience.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Aniu ja mam z baby ono, płaciłam 89 zł w rtv euro agd. Jest mega szybki i miarodajny. Polecam.
U nas od 3 dni sajgon 😁 Całymi dniami Bartol nie spi, ale za to noce zalicza całe 🙂
Ja po takim dniu padam jak mucha. Wymęczona.

Jak juz wcześniej pisałam bardzo spanikowana jestem szczepieniami, więc zanim się zdecydujemy badamy małego u specjalistów. No i kardiolog wychwyciła, że ma zwężone gałęzie tętnicy płucnej. Za dwa miechy kontrola. Badanie koszmar - Darł się jak opętany, ale ona cierpliwie próbowała go zbadać przez 40 min. Niewiele się udało, i trochę mam stracha czy to jedyna rzecz jaka jej się udało wychwycić. (mam nadzieję, że tak)
Dzisiaj jedziemy do neurologa niech go przebada i na tym miejmy nadzieję skończą się nasze wojaże.
a Wy już po szczepieniach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gusia my z poczatku podalismy srodowiskowej, ze nie chcemy naszego dziecka w ogole szczepic. Dala nam jeszcze troche czasu na podjecie decyzji i dzis jednak zdecydowalam sie zglosic jej, ze bede Mala szczepic. Ja sie przestraszylam tez tym, ze moga byc takie rozne komplikacje poszczepienne. Juz Mala mi zaczela swoje zycie od pobierania antybiotyku, ktory mogl wywolac u niej problemy z nerkami i czyms tam jeszcze (mam to gdzies zapisane) i jak wychodzilismy ze szpitala, to nam powiedziano, ze jakby sie pojawilo jakies przeziebienie, goraczka, badz dziecko zaczeloby nagle wiecej jesc, badz nagle duzo mniej, to zeby bez czekania na nic jechac od razu do szpitala, bo to moga byc oznaki komplikacji po antybiotyku. Wiec zylam przez 6 tygodni modlac sie, zeby nic sie nie pojawilo.

Co do snu Mojej - wczoraj mi tez nie chciala spac. Spala tylko tyle co na spacer poszlysmy i przed kapiela pol godziny. Na wieczor poszla spac o 22 i na szczescie budzila sie co 4h na karmienie 🙂 Ale ona zawsze mi sie budzi co 3.5-4.5h na karmienie w nocy, za to w dzien potrafi zawolac co 2h 🙂

Ja kupilam termometr w Lidlu jak byly u nas (placilam chyba £10) i nie narzekam (ale ja sie tam nie znam na tych termometrach).

Byla u nas dzis pielegniarka srodowiskowa. Mala ma 7 tygodni dzis i wazy 4.250 (waga urodzeniowa 2.850). Przeskoczyla mi juz o jedna kreske wzwyz na siatce centylowej 🙂 Tak to wszystko ok z nia - pielegniarka sprawdzala czy wystawia jezyk jak jej sie pokaze jezyk i czy reaguje na glosy czy obserwuje twarz jak sie do niej mowi 🙂 Jeszcze za tydzien idziemy do lekarza na bilans 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe przy Agacie i Karolinie wychodzę na kompletnego ignoranta 🙃 mało czytałam o szczepionkach, wyszłam z założenie że nas za dzieciaka szczepili to i dziecko swoją porcje dostać musi. szczepionki będę robić tylko podstawowe, bezpłatne. właśnie pod kątem reakcji poszczepiennych chciałam ten termometr kupić. bałam się że te poniżej 100zł to jakieś lipne mogą być, ale w takim razie też kupie z babyono.

tematu siatek centylowych też jeszcze nie ogarnełam, ciężko z czasem przy małym dziecku 🤢 u mnie też w dzień mało śpi a w nocy jak aniołeczek
oho! koniec dobrego, właśnie woła mamusie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa dlaczego nie byłaś zadowolona ? Ja wszystko poustawiałam w nim, posprawadzałam, czy jest miarodajny i służy super.

W dużym skrócie do szczepionek : chodzi o to , że każda szczepionka aby istniała musi mieć swoją objętość czyli np. 0.5 ml , i oprócz wirusów w niej zawartych są jeszcze substancje konserwujące i inne badziewia. I teraz te badziewia właśnie są przyczynami odczynów poszczepiennych, których tak nie chcemy.
Decydując się na podstawowe szczepienia serwujemy dziecku 2 x więcej tego niepotrzebnego syfu który konserwuje wirusy. I już nawet mi nie o wkłucia chodzi. chociaż wyobraźcie sobie mocno bolący zastrzyk po którym boli was cały pośladek .. Te nasze małe istotki dostaje 3 takie wkłucia jednocześnie, wiec wyobraźcie sobie jak to musi boleć. 3 mięśnie w które dostały igłę bolą jeszcze mocno przez tydzień...
Dlatego wymyślili skojarzone szczepionki, żeby dzieci tak nie cierpiały oraz żeby mniej subst. konserw. wstrzykiwać w te małe ciałka.
Ale znowu jest "ALE" bo nie znamy skutków działania na przestrzeni lat tych nowych konserwantów ponieważ są za krótko stosowane.

Wczoraj neurolog powiedziała mi, że jedyne szczepienie jakie z czystym sumieniem można olać to rotawirusy, bo na to się u nas nie umiera, i rota tak szybko sie mutuje ze ta szczepionka nie pomaga.

Ja po mocnym zagłębieniu się w temat, decyduje się na Infanrix ipv+hib i chyba pneumokoki, ale nad nimi jeszcze się zastanawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ogolnie z tego co ja czytalam, to powinno sie robic tez odstepy miedzy szczepieniami minimum 6 tygodni, wlasnie ze wzgledu na te substancje pomocnicze, zeby nimi nie obciazac tak malego organizmu.
Niestety w Anglii jest kalendarz szczepien co 4 tygodnie. Ale jak pojde na pierwsze to zamierzam sie zapytac czy moge robic co 4 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gigus napisał(a):
a ja dostałam już okres 🙂 myślałam że później dostanę a tu juz 6 tyg po porodzie. u lekarza też wszystko ok namawia do 2 dziecka zeby lepiej sie chowało 😜 nie no tak szybko nie chcemy


Ty chyba nie karmisz piersia i to dlatego.
A widzisz, my chcielismy od razu miec dziecko po tej ciazy, a tu psikus. Mialam cesarke i dla bezpieczenstwa zarowno mojego jak i kolejnego dziecka minimum pol roku musimy czekac. Ale doczekamy sie 🙂 a moj maz chodzi kolo corusi i jej sie pyta: To co mamy Ci zrobic? Siostre czy braciszka? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzis ide na review z moja Corunia 😁 i mam wpisane w ksiazeczce tez sprawdzanie bioderek 🙂 Zobaczymy co lekarz bedzie mowil.

Dziewczyny karmiace piersia - zastanawialyscie sie juz do kiedy chcecie karmic? Bo ja z poczatku myslalam, ze do ukonczenia roku przez dziecko, ale pozniej jak rozmawialam z kolezanka, ktora mowi, ze jak pierwsze dziecko musiala odstawic w pol roku, to ono po prostu przestawilo sie na butelke bez problemow, tak drugie ma juz prawie rok i niestety ciagnie jej za bluzke publicznie, nie chce przyjmowac innych plynow, tylko zamiast wody/soku pije sobie z cycka. Po tym opisie zaczelam sie zastanawiac czy by nie karmic tylko do pol roku, zeby pozniej nie miec takich problemow. Poza tym za kilka miesiecy chcemy sie starac o kolejne dziecko i Mala moze zbyt dobrze jeszcze pamietac karmienie piersia i byc zazdrosna za bardzo, a tak to juz sobie zdazy zapomniec.
A jaki Wy macie poglad na dlugosc karmienia piersia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja karmiłam 11 miesięcy przestałam tylko dlatego, że zaszłam w ciąże. Uważam, że zachowanie dziecka to bardzo indywidualna sprawa. Są dzieciaki które mają z tym problem mając pół roku czy rok a inne przechodzą na butle bez bólu.
Moja córka nie chciał słyszeć o butelce a próbowaliśmy podawać jej mój pokarm gdy miała 4 miesiące i tak przez 4 miesiące próbowaliśmy. Jak się dowiedziałam o ciąży to strasznie przeżywałam jak Hania sobie z tym poradzi bo przecież butelki nie akceptuje. Jak się okazało 1 próba była udana córcia chwyciła butle i na raz wypiła 120 ml gdzie wcześniej ciężko było jej wciąć 20 ml. Nie powiem, ze mi w stanik nie zaglądała ale byłam stanowcza jak nie to nie 2 dni marudziła a potem już był spokój. Ja uważam, ze takie stawianie sobie granicy nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...