Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jejku ja nie wiem za bardzo czemu maja słuzyc Wam te szelki bo jeszcze sie nie zorientowalam ale wyglada to strasznie!! I tak cały dzien?? Wspołczuje bardzo i zycze duzo wytrwałości!!
Asiu dasz rade, poczatki zawsze sa trudne! Mi bylo ciut lepiej bo to mala zrobiła afront do cysiu mamusinych, ale dlugo nie moglam sie z tym pogodzic (w sumie to dalej nie moge)
Dzisiaj pocwiczylam z Kornelka nowe ćwiczenia i od razu sie lepiej cwiczylo! Smiala sie caly czas i nic a nic sie nie wyrywala!! Ulga niesamowita! Za to mialam wrazenie ze mam w domu noworodka co 2-3 godz chciala jesc! Juz dawno tak niebylo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sweety napisał(a):
az mi lzy naplynely do oczu
do jasnej cholery za co nasze dzieci musza tak cierpiec skad sie biora te wszystkie chorubska kiedys nie bylo czegos takiego a teraz z kazdym pokoleniem wykrywaja jakas inwazje nowych schorzen 🤢 😞 🤨 🤨 😞 😞


To prada co raz wiecej dzieci rodzi sie z jakims badziewiem! Pracuje na oddziale patologii noworodka i codziennie widze nieszczęciadzieci i rodzicow! Balam sie zeby nam sie nic nie przydarzylo i niestety sie przypaletalo! No ale najwazniejsze ze zostala szybko zdjagnozoana bo w 80%-90% udary noworodkowe rozpoznaje sie dopiero ja dziecko ma 2-3 latka!! Wiec u Nas było bardzo szybko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj ale się nas tu uzbierało 🙂 🙂 Witamyyyyy 😉
powiem wam że te nasze szkraby to chyba bedą bardzo silne jak dorosną bo to co musza przejsc teraz to nie jedne nigdy tego nie doświadczy, oczywiście nikomu tego nie zycze ale taki mi szkoda mojej Śliweczki ze nie moze spokojnie sobie czasami poleżeć tylko od razu zaczynami ćwiczenia plus jeszcze teraz ta nadwrażliwość dotykowa
Po rehabilitacji mieszane uczucia, bo Liwia trochę mocniejsza jest, lepiej pracuje, ale bardzo martwi nas asymetria, która nie chce ustąpić i utrzymuje się podobno za długo, w poniedziałek jednak dostajemy plastry 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój szkrab wciągnął butlę dopiero, bo 10min. "szarpaninie" 😞 z tego wszystkiego zasnął i na półśpiąco mu wcisnęłam, ale wypi całe 180ml. Przespał się, a ja w tym czasie ściągnęłam 160ml mleczka na później 😁 a teraz podpełzał koło ławy i wszystko próbuje z dolnej półki ściągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć twarde mamusie 😉
My po wizycie u neurologa, napięcia mięśniowego nie ma ale jest asymetria:/ Od wtorku rehabilitacja:/ No i zła jestem bo neurolog powiedziała że spokojnie można było zacząć ćwiczyć po pierwszej wizycie miałaby wtedy dwa miesiące i na pewno szybciej by poszło. Ale ogólnie bardzo miła babka no i zachwycona była naszym szkrabem że taki kontaktowy i pogodny choć pewnie na ćwiczeniach już nie będzie taka wesoła.
Powiedzcie mi czy ćwiczenia na asymetrie są bardzo nie przyjemne dla malucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Nequitia pisze...jeśli Vojta to jest mało komfortowa dla dzieciaczków..niby nie robi się dziecku krzywdy,ale z boku tak to wygląda. Natomiast jeśli metodą Bobath to raczej jest rehabilitacja bardziej na podstawie zabawy..z tym, że rehab. tą metodą trwa nieco dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tego co wiem to rehabilitantka do której idziemy specjalizuje sie w Bobath ale neurolog powiedziała że jedno ćwiczenie z Vojty też by się przydało.
A my walczymy z usypianiem ten mały terrorysta nie chce spać w ciągu dnia a potem jest mega maruda, jakoś nie potrafie jej wyciszyć, najgorsze że na spacerach nie śpi:/

Dziewczyny jak często spotykacie się z rehabilitantami?
Z tego co zrozumiałam to ćwiczenia wykonuje się samemu w domu a co jakiś czas rehabilitantka pokazuje ćwiczenia.
Zastanawiam się bo przecież każda taka wizyta jest odpłatna:/

Miłego dnia Wam życzę. Nie wiem jak u Was ale u nas mamy piękne słońce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my raz w tygodniu a w domu mamy cwiczyc jak najwiecej najlepiej poprzez szalone zabawy wtedy nick jest wyluzowany jak cwiczymy normalnie to on sie wyglupia i blokuje raczki i nozki nic z nim nie mozna zrobic nam tez pokrywa koszty ubezpieczalnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiak imię po prababci, niesamowitą kobietą była i chcieliśmy ją uczcić.
Kurcze myślałam że rzadziej są spotkania, jak mam co tydzień płacić 100 to jakaś masakra a na neurologa z NFZtu musiałybyśmy czekać do grudnia to ciekawe ile na rehabilitacje. Dowiem się po wtorku jakie są inne opcje, może ta pani też przyjmuje państwowo ale jak neurolog był prywatnie to za rehabilitacje też będziemy musiały pewnie płacić:/
Pyza zasnęła 🙂 lubię ten moment dnia 😉 Kawka i porządki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak w holandii nic nie mozna im zarzucic w blachych sprawach trzeba czekac ale w naglych od razureaguja
jak stracilam wzrok to dostalam opiernicz ze nie przyszlam dzien wczesniej jak sie zle czulam tylko dopiero jak nie widzialam nawet w aptece jak nie maja lekow sciagaja je w 15 minut a nie w kilka dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstawianie od piersi jak na razie ok, ale wiecie jak to się mówi: "nie chwal dnia przed zachodem słońca".
Butelką już ładnie je, no i jak bym wiedziała, że nadal tak będzie jadł to bym z piersi nie rezygnowała, ale zawsze jak nauczył się butli i dałam pierś to później był krok w tył z butelką, więc nie ryzykuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
My chodzimy na rehabilitacje raz w miesiacu, pokazuje nam cwiczenia i cwiczymy w domku 3 razy dziennie lub wiecej jak sie uda! Co 3 miesiace pediatra, psycholog i neurologopeda!
Chodzimy na nfz! Nie wyobrazam sobie placenia przez tak dlugi okres nawet jesli to jest raz w miesiacu, no ale trzeba dojechac!
Uciekam spac bo padam po dniówce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rehabilitantka odeszla od pomyslu uczenia go wszystkiego pokoleji powiedziala ze bardzo szybko sa postepy i nie wyglada jej to na napiecie miesniowe ale rowniez ona niewierzy w leniwe dzieci mowila ze u dzieci z napieciem miesniowym wszystko postepuje powoli i dlugo trwaja rehabilitacje a nicki z tygodnia na tydzien coraz wiecej potrafi mimo ze teraz niczego nowego nie zrobil to z poprzednimi doszedl do duzej wprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć. U mnie jakoś psychicznie gorzej. Ćwiczymy od miesiąca i efektów brak. Choć wczoraj na rehabilitacji pani powiedziała, ze widzi różnice. Że Julka zacęła używać mięśni brzucha i z szyją coś kombinuje. To już cieszy.
Ja ćwiczę z nią 3 razy dziennie w domu obiema metodami Bobath i Vojtą, prócz tego 2 razy w tyg jeździmy do rehabilitanta. Niestety ja płacę za każdą wizytę 😞 😞 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...