Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc kobitki
oj długooooo mnie nie było, ale praca+dziecko+rehabilitacja = brak czasu na cokolwiek 🥴
my dziś po wizycie u lekarza, nadal ćwiczymy 🤨moglibyśmy raz na dwa tygodnie, ale ze względu ze Liwia ma mocną nadwrażliwość dotykową i 30 min ćwiczeń robi się 15min, uznałam ze będę jeździć co tydzień 🥴
Liwia nie pełza, nie raczkuje, nie siedzi 🥴 🥴 to tak w skrócie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisak napisał(a):
czesc kobitki
oj długooooo mnie nie było, ale praca+dziecko+rehabilitacja = brak czasu na cokolwiek 🥴
my dziś po wizycie u lekarza, nadal ćwiczymy 🤨moglibyśmy raz na dwa tygodnie, ale ze względu ze Liwia ma mocną nadwrażliwość dotykową i 30 min ćwiczeń robi się 15min, uznałam ze będę jeździć co tydzień 🥴
Liwia nie pełza, nie raczkuje, nie siedzi 🥴 🥴 to tak w skrócie


aisak to zadne pocieszenie ale moj syn zaczal siadac mial 9,5 miesiaca sam siadl w urodziny
12 mc jak pelzal i prawie 13 jak raczkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti82 napisał(a):
witaj IZa, a co cwiczycie i na co dokładnie?
Tuska Alanek fajny, ale ma zabawę z kąpieli 🙂


jak juz wspominalam tu w nl jest troche inaczej stwierdzili asymetrie i napiecie miesniowe lewo stronne ale nie wiem jakiego stopnia tu mowia na to przykurczone miesnie
rowniez inne cwiczenia ona pokazuje mi jak mam go rozciagac wiec naciagamy raczki boki robimy przewroty. teraz jak juz raczkuje to uczymy go wstawac i chodzic ale maly nie chce nauki
ale wczoraj probowal sam wstac niestety musialam go zabrac bo chcial kolo komputera a szafka jest mala i niestabilna balam sie ze poleci z tym kompem i nie wiem jakby sie to skonczylo 😞 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny

czy ja moge przerwac urlop macierzynski i byc jakby na opiece ze wzgl rehabilitacje dziecka? a potem wziac dalszcza czesc macierzynskiego?
probuje doczytac cos mądrego
ale nie udalo mi sie nic ciekawego znalezc
nigdy nie interesowalam sie takim tematem wczesniej..... tylko samym macierzynskim i dodatkowym..
jak to jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie nie wiem czy mozna macierzynski przerwac i wrócic..nie masz wizyty u lekarza napewno by wiedział?ps. pamietaj jak cos ze masz jeszcze dodatkowy macierzynski musisz napisac podanie najpozniej 7 dni przed jego rozpoczeciem, bo opieka jest 80 procent platna.no i potem jeszcze wchodza chyba dwa dni opieki normalnej w ciagu roku.tak mi sie wydaje ze sa one juz 100 procent płatne..no i zawsze mozna pozniej wziazc l4 na siebie, jak ktos nie brał l4 na ciaze to czemu nie wziazc by zostac z dzieckiem, ja brałam wczesniej to nie skorzystam chyba choc kto wie...a i jest tez ojcowski urlop chyba 2 tygodnie nalezy sie tacie dziecka do ukonczenia roku przez dziecko sto procent płatne płaci zus, nie pracodawca, i pracodawca nie moze go odmówic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
no własnie nie wiem czy mozna macierzynski przerwac i wrócic..nie masz wizyty u lekarza napewno by wiedział?ps. pamietaj jak cos ze masz jeszcze dodatkowy macierzynski musisz napisac podanie najpozniej 7 dni przed jego rozpoczeciem, bo opieka jest 80 procent platna.no i potem jeszcze wchodza chyba dwa dni opieki normalnej w ciagu roku.tak mi sie wydaje ze sa one juz 100 procent płatne..no i zawsze mozna pozniej wziazc l4 na siebie, jak ktos nie brał l4 na ciaze to czemu nie wziazc by zostac z dzieckiem, ja brałam wczesniej to nie skorzystam chyba choc kto wie...a i jest tez ojcowski urlop chyba 2 tygodnie nalezy sie tacie dziecka do ukonczenia roku przez dziecko sto procent płatne płaci zus, nie pracodawca, i pracodawca nie moze go odmówic.

hej dzieki 😘
o macierzynskim i tacierzynskim to wiem i o dodatkowym tez
na l4 akurat bylam, ciaza zagrozona, poprzednia poroniona


poki co szukam info na temat czy moge przerwac macierzynski wziąc opieke tą na rehabilitacje dziecka 80% a potem wrocic na macierzynski i nadal bedzie 100 % i wykorzystac pozostale dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iza1313 napisał(a):
my wlasnie wrocilismy od neurologa

maly ma lekka asymetrie wzmozone napiecie w barkach i obnizone w brzuszku

glowe podnosi ale ramion juz nie i raczki ma zgiete w lpkciach czesto i trudno go ubrac zaczelismy rechabilitacje i cwiczymy


trzymamy kciuki za szybkie efekty 😘 😘 😘 😘buziam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u nas też dobre wieści. Byliśmy u neurologa na kontroli co prawda mamy ćwiczyć nadal, ale Julka zrobiła ogromne postepy. Teraz widzę, ze to nie był stracony czas. Zaczęła unosić głowę przy "podnoszeniu do siadu"-wcześniej leciała bezwładnie mimo że leżąc na brzuszku utrzymywała ją wysoko. Odgonilismy asymetrię, jeszcze musimy popracowac nad rączkami bo za mocno uciekają jej do tyłu. I Julka od kilku dni łapie się za stópki i gada do nich 🤪 🤪 🤪
Jestem przeszczęśliwa. Oby tak dalej.
Niestety mam mało czasu, Maja chora bidulka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Hej u nas też dobre wieści. Byliśmy u neurologa na kontroli co prawda mamy ćwiczyć nadal, ale Julka zrobiła ogromne postepy. Teraz widzę, ze to nie był stracony czas. Zaczęła unosić głowę przy "podnoszeniu do siadu"-wcześniej leciała bezwładnie mimo że leżąc na brzuszku utrzymywała ją wysoko. Odgonilismy asymetrię, jeszcze musimy popracowac nad rączkami bo za mocno uciekają jej do tyłu. I Julka od kilku dni łapie się za stópki i gada do nich 🤪 🤪 🤪
Jestem przeszczęśliwa. Oby tak dalej.
Niestety mam mało czasu, Maja chora bidulka.


moje gratulacje i mnostwo buziakow dla malej 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super! Cieszę się, że u wszystkich dzieciaczków jest poprawa 🙂 Marta-lion świetnie! a Twoja córcia ma tak samo na imię zarówno pierwsze jak i drugie jak moja siostra chce dać... rodzi na początku stycznia 🙂
A u nas bez zmian, ale poprawa lekka chyba jest skoro pomimo szelek łapie stópki i próbuje je zjeść, no i na boki się obraca jak jej szelki ściągam 🙂 5 grudnia rehabilitacja... nie mogę się przemóc żeby z Maryśką ćwiczyć znowu w domu... nie mogę tego zorganizować od nowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta świetnie, że córcia łapie się już za stópki 🙂
a ja nie pisałam dawno..my juz nie rehabilitujemy, bo ja nie daje sobie rady, żeby młodego utrzymać...dłużej go ustawiam niż tAK naprawdę z nim ćwiczę. Nie jest z młodym do końca ok, ale nie jest tak źle abym ja i on się męczyła.. nasza rehabilitantka powiedziała, żebyśmy przyszli 1,5m-ca po tym jak zacznie chodzić, żeby zobaczyć czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia miała 2 razy już usg ale z powodu krwiaka z którym się urodziła, no i ona jest jedno punktowym dzieciątkiem urodzonym w niesklasyfikowanej zamartwicy... Także była niedotleniona i to bardzo, na szczęście mózg nie jest uszkodzony. Ale Iza napięcie może mieć różne przyczyny nie tylko niedotlenienie na nie wpływa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
iza1313 napisał(a):
mam pytanie czy wy dziewczyny wiecie jaka jest przyczyna tego napiecia
czy dzieci byly wasze niedotlenione ?
czy mieliscie usg przez ciemiaczko robione

Moja córcia miala niedotlenienie
Do tego jeszcze zakazenie wewnątrzmaciczne
ZOstala zabrana na intensywną od na drugi dzien po porodzie gdy tlenoterapia nie pomagała, saturacja cały czas leciała
Usg przez ciemiączko robione bylo w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały był inaczej ustawiony w brzuszku niż ustawienie standardowe ..
Alan był główkowo, ale potylicznie czyli odwrotnie. Wiem, że to też może być przyczyną,bo mówiła mi rehabilitantka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas nie wystąpiło nic z tych rzeczy. Mała urodziła się błyskawicznie z 10 pkt.
Usg główki jak i innych narządów i serduszka miała w dniu porodu. W szpitalu, w którym rodziłam to standard.

A mamy dziś kolejny wielki sukces 🙂 🙂 🙂 Jula wsadziła stopy do buzi 🤪 🤪 🤪
Wiecie co to dla mnie znaczy 😁 😁 😁

[IMG]http://i796.photobucket.com/albums/yy246/animarpa/private/IMG_1725mmmm-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i796.photobucket.com/albums/yy246/animarpa/private/IMG_1724mmmm-1.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Swetty bardzo se cieszę że mały wstał Ci całkiem!!! 🙂
Marta-lion to szybko Oliwia złapał swoje stópki, bo to chyba umiejetnosc na duzo pozniej. u mnie tez złąpał dzis sam na lezaco bo wczesniej kombinował na moich kolanach.ale do buzi na leząco jeszcze nie wezmie. i tez sie ciesze bo tych mostków dzieki temu juz nie robi prawie wcale. a jak robi to takie bardziej normalne na stopach lub pietach a nie na palcach stóp.jeszcze tylko tą nieszczęsną pozycje na brzuchu trzeba poprawic...ah
Iza u nas było niedotlenienie ale nie wykryte przy porodzie.mały dostał 10 punktów.nie byłam cały czas podłaczona do ktg bo a to na piłce a to parcie juz, tylko na poczatku byłam podłączona. miałąm szybki porod bo wywoływany a to tez nie jest za dobre. dostałam skierowanie na usg przezciemiaczkowe jak miał 3 miechy i sa zmiany włąsnie na skutek niedotlenienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez robilismy usg i sa niewielkie zmiany, w sumie pani doktor nie jest pewna czy sa ale nie moze ich wykluczyc

ale wiem ze byl chwilke niedotleniony bo noc przed porodem mialam 2 razy spadki tetna, dlatego zreszta przyspieszyli mi cesarke zamiast w poniedzialek to w sobote rano mialam, bo w piatek w nocy bylam pod ktg caly czas

ja mialam planowana cesarle ze wzgledu na przodujace lozysko i cykrzyce ciazowa w 37 tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...