Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny mam do was pytanie czytalam kiedys ze u ktores z was dziecko wyginalo sie do pozycji mostka, moja nadii lezac na plecach podnosi sie nogami zapartymi tak wysoko ze wyglada to wlasnie w taki sposob jaky zaraz miala zrobic ten mostek . Siedzac w bujaczku robi tak samo zapiera sie nogami i gdyby nie przypiecie to pewnie wstalaby z niego. Powiedzcie mi czy tak wlasnie wyglada ta pozycja u dzieci czy mam sie martwic ? Juz chcialam isc do lekarza z nia ale jak to sie okaze normalne to nie pojde.pomocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tuska ja porobiłam zdjecia i filmiki bo tez ostatnio dwa tygodnie temu stwierdzili ze pewnie obrót na brzuch robi z mostka a włąsnie robił dobrze jesli o nogi chodzi bo do gory nogi szły i sie obracał. im sie nie da przetłumaczyc...
Landusia włąsnie w wieku Twojej małej Filipek zaczął robic dokłądnie to samo, na lezaczku tez.wtedy nastepuje jakis wyprost kregosłupa plus skok rozwojowy i to wszystko chyba tak podziałało.u nas dopiero wtedy rozpoznano napiecie bo juz było widoczne po prostu gołym okiem. moj te mostki robił az na palcach stóp. w trakcie rehabilitacji one prawie ustały. póxniej wróciły ale inne-normalne, bo w wieku w którym jest teraz Filip moze robic mostki, no i robił na stopach i na pietach a nie na palcach stóp.a jak juz nogi poszły do góry złąpał swoje stópki to juz jest po mostkach.nie martw sie na zapas ale poszłąbym do lekarza, by neurlog zbadał małą. bo pediatrzy to tak nie bardzo sie na tym znają... niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia będzie dobrze 🙂 dasz radę jak my wszystkie 😘

Ja się zmobilizowałam i od dziś ćwiczymy znowu w domu... i powiem Wam nie było źle 🙂
3 pozycje łączone z Vojty i oczywiście bobathy na uspokojenie 🙂
Marysia zaczęła wkładać stópki do buzi (jak szelek nie ma), a nawet jak ma szelki to zaczęła łapać stopy w nich 🙂 i oprócz tego przewraca się na prawy boczek 🤪 małe sukcesy a bardzo cieszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chwila mam to się witam 😁
oj ale się nas tu uzbierało 🤪 🤪 nie umiem się połapać 🤪 ☺️ ☺️
u mnie właśnie koniec weekendy i odpoczynku a od jutra od nowa Polska Ludowa
praca dom Liwulka rehabilitacja 🥴
gratulacje postępów dla dzieciaczków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
opiekuncze jedno i drugie moze wziac ojciec dziecka.
https://ewnioski.pl/formularze/wniosek-o-urlop-ojcowski/informacje
o urlopie ojcowskim bo o tacierzynskim wszyscy wiedza a o ojcowskim nie kazdy wiec podaje bo sama nie wiedziałąm ale u mnie akurat lipa bo moj ma umowe zlecenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kocham Panią od rehabilitacji

Dziś powiedziała, że moja malutka robi wielkie postępy juz jest róznica od zeszłego tyg
chcialam sie zapisac na terminy na styczen a Pani mowi ze jeszcze poobserwuje ze 2 razy ale jej zdaniem nie bedzie juz koniecznosci !!!!
Wiecie co to dla mnie znaczy !!!!?

Mała wogóle jest tam bardzo grzeczna dzielnie ćwiczy nie płacze,kobietka, która nią cwiczy te wygibasy jest bardzo miła i ma super podejscie do dziecka
Pani jeszcze druga przychodzi do nas prywatnie, w tygodniu, musze pogadac jeszcze co ona sądzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
Lui ciesze sie bardzo my mamy w czwartek pierwsza wizyte i zobaczymy co powie. 🤨

😘 😘
Może sie okaże też jakieś delikatne napięcie czy też delikatna asymetria
Madzia 3mam kciuki za Nadinke !!!!
Wy macie wiyzte na rehabilitacje od razu taK?

Ja staram sie nie radować przedwcześnie ale nie moge sie powstrzymać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po rehabilitacji... jest dobrze, ale jeszcze sporo pracy przed nami a że Marysia "to mądra kobitka", więc pójdzie gładko... Mała zaczęła się obracać na boki i kombinuje z obrotem na brzuch ale jeszcze daleko jej do sukcesu... jutro badanie słuchu kolejne, 12 kontrola u ortopedy i ściąganie szelek a 13 podróż do Wawy do kardiologa na echo (zobaczymy jak tam dziura w serduszku się miewa) i do neurologa na kontrolę... no i po tym wszystkim upragniony wyjazd na dolny śląsk do mojej kochanej rodzinki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...