Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Iza wspaniałe wieści!!!!!!
Mam nadzieje to samo usłyszeć 13 kwietnia!!!!!!!!!!!!!!!!


Ania czekam na info?????? 😮

😘
Na usg wszystko ok 🙂 😎

Dziwi mnie fakt,że neurolog napisała Nam,że Emilka jest wiotka i głowki nie dźwiga przy próbie trakcji..a nawet rehabilitanka sprawdzała(chociaż zakazała Nam tego robić)i Emilka robi to tak jak powinna!!!!i nie wiem o co tu chodzi..na szczęście napięcie już znikome jest 😎 w kwietniu palnuje iść do innego neurologa i nie mówić mu nic i zobaczymy czy zauważy niby wiotkość mojej Emilci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Iza wspaniałe wieści!!!!!!
Mam nadzieje to samo usłyszeć 13 kwietnia!!!!!!!!!!!!!!!!


Ania czekam na info?????? 😮

😘
Na usg wszystko ok 🙂 😎

Dziwi mnie fakt,że neurolog napisała Nam,że Emilka jest wiotka i głowki nie dźwiga przy próbie trakcji..a nawet rehabilitanka sprawdzała(chociaż zakazała Nam tego robić)i Emilka robi to tak jak powinna!!!!i nie wiem o co tu chodzi..na szczęście napięcie już znikome jest 😎 w kwietniu palnuje iść do innego neurologa i nie mówić mu nic i zobaczymy czy zauważy niby wiotkość mojej Emilci...

no to super , ze wszystko ok!
ciekawe co ppowie inny....

ja juz bym chciala isc do mojego i uslyszec zebysmy juz zaprzestali rech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam witam

To i ja nabazgram co tam u Nas...
Wiec nadal jezdzimy na rahabilitację
Patryk srednio lubi siedziec ale za to pcha sie do stanie czego na razie nie moze robic,
chociaz tesciowa jak to osobka "starej daty" juz go za rece chce chwytac i pokazywac jak to go cwiczy i wielce trzymac zeby stal, jeszcze raz tak zrobi i jej powiem 😜
Nie raczkuje jak na razie, tylko czołga się jak żólnierzyk 🙃
Asymetrię jeszcze widac, cwiczymy
Co do oczka to mial do jakiegos czasu mniejsze - ale mysle ze to o powiekę bardziej chodziło, ze mu bardziej "opadala" - ale on to ma po ojcu a ojciec po swojej matce
teraz sie mu wyrownało to i oczka robia sie mu po mnie - wielkie 😁

pozdrawiamy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Witam Drogie Mamy czytam to forum i mam pytanie.
A mianowice Moja Mała również ma napięcie i asymetrie lewostronna chodzimy z nia na rehabilitacje 2 miesiace . Narazie Mała przewraca sie z boczku na boczek chwyta stópki wkłada prawa nozke do buzi wiec jesli chodzi o rozwoj mam nadzieje ze nadal pojdzie do przodu. Jednak bardzo mnie nie pokoi fakt iz Mala strasznie sie prezy jest strasznie marudna poprostu nie moge juz na to patrzec jak sie meczy. Zajmie sie na chwile czym i po chwilu juz napinanie i ciagle jak to nazwe jeczenie! Czy któras z mam miała podobne problemy? Jak sobie z nimi radziła? Bo juz sama nie wiem czy jest to własnie sprawka tego napiecia czy cos jest nie wporzadku. a lekarze jak to lekarze nic mi na ten temat nie mowia 😞 dodoam jeszcze ze Mała bardzo ładnie spi przesypia w nocy 10 h a w ciagu dnia jakies 3 wiec z tym nie ma problemu. Moze ktos cos podopowie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusie
ewela wygląda to na sprawkę napięcia... i niestety trudno znaleźć sposób... faktem jest, że przy dziecku z napięciem powinno się ciągle być, żeby w takich sytuacjach odwracać uwagę... włączać np. poztywkę, która uspokaja... pokazać zabawkę, żeby dziecko się rozluźniło 🙂 ja przynajmniej tak robiłam...

U nas rehabilitacji ciąg dalszy... to już 9 miesięcy... ale neurolog powiedziała na ostatniej wizycie, że jesteśmy na wylocie 🤪
Marysia zaczęła chodzić trzymana za dłonie, jednak jej tego nie utrwalam, bo ma raczkować, raczkować i jeszcze raz raczkować i chodzić bokiem w obie strony nie do przodu 🙃
Byłyśmy ostatnio w szpitalu tydzień czasu (rotawirus) i tydzień przed szpitalem też nie ćwiczyłyśmy... teraz Maria znowu chora była, więc przerwa... ale niebawem się zacznie znowu na maksa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Witam,
widze że na tym watku glównie mamy starszych dzieciaczków...Poczytalam trochę pierwsze strony i większość z Was chyba wcześnie zaczęła rehabilitację. Moja Weronisia dopiero wczoraj została obejrzana przez rehabilitantke od metody Bobath i będziemy chodzić 2-3 razy w tygodniu. Neurolog dopiero pod koniec maja, jakaś tragedia z tymi terminami, nawet prywatnie nie udało mi się znaleźć nic wcześniej 😞 Ale asymetria jest ewidentna, lewa strona wiecznie skrócona i co za tym idzie Weronika nie obraca się, nie chce leżeć na brzuszku, nawet zabawaki chwyta słabo (przyciągnięty do dłoni kciuk jej przeszkadza). Jak dlugo trwa rehabilitacja metodą NDT Bobath? Czy Wasze dzieci dobrze ją znosiły? Troche mnie to wszystko przeraża a najgorsze jest to że zaczynamy dopiero za tydzien albo za dwa, jak się zwolni miejsce a ja bym juz chciała zacząć coś robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napiszę tak... my zaczeliśmy rehabilitację jak Mary miała 2 tygodnie i od razu z grubiej rury bo Vojtą... Bobathy mieliśmy w ramach relaksacji po Vojcie, są to ćwiczonka w formie zabawy, nic strasznego 🙂 ale jest to też bardzo łagodna metoda, co za tym idzie trzeba więcej czasu żeby dzieciaczka wyprowadzić na prostą...
Z terminami to jakaś masakra... ja do neurologa jezdzę priv do Warszawy, a rehabilitację po znajomości załatwiłam... ale u wszystkich specjalistów jest ciężko się dostać na jakiś sensowny termin...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • Mamusie
Witam wszystkie mamy!
Poczytałam trochę forum ale nie sposób przeczytać wszystko 🙂 Mój 4 miesięczny synek też ma asymetrię i wzmożone napięcie, od miesiąca chodzimy na rehabilitację 2 razy w tygodniu ale efektów na razie nie widzę. Martwię się trochę czy te dwa razy w tygodniu mu wystarczy czy może powinnam chodzić częściej? Napiszcie jak to u Was było ile razy w tygodniu chodziłyście na ćwiczenia, po jakim czasie widać było efekty i ile ogólnie to może potrwać ?
Przeraża mnie to wszystko bo niby ćwiczymy, w domu też noszę go wg. zaleceń pielęgnacja itp. a Michał wciąż głowę odwraca w prawą stronę podkładanie wałeczków nie pomaga a głowa się zniekształciła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wydaje mi sie ze wszystkie dzieci z tego forum juz uleczone
kazda z nas w inny sposob dowiadywala sie o asymetrii i napieciu u dzieci
moj syn mial asymetrie i obnizone napiecie miesniowe lewo stronne
rehabilitacje mielismy raz w tygodniu cwiczylismy minimum trzy razy dziennie po dwadziescia minut (syn na dluzej nam nie pozwalal) ale na szczescie szybko zauwazylismy poprawe
rehabilitacje mielismy trzy miesiace tylko
Nick ma juz dwa lata i nic nie widac po nim wszystko jest dobrze
trzymam kciuki za was i duzo zdrowka ,sily i cierpliwosci poprawa nastapi napewno buziaki dla was 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam na stare śmieci .. poczytałam troszkę i u nas było tak,że rehabilitację mieliśmy pierwszą chyba 2czerwca,więc Alan miał nieskończone 3m-ce, bo wizytę neurologa mieliśmy 19maja, później konsultację z lekarzem w ośrodku rehabilitacyjnym 29maja i dopiero na 2czy3 czerwca pierwszą rehabilitację.
My mieliśmy rehabilitację metodą Vojty..ile się nacierpieliśmy oboje..Alan strasznie płakał i na pierwszej rehab.ja razem z nim,później musiałam się opanować...rehab.mieliśmy raz w tygodniu,a ja ćwiczyłam z nim 3xdziennie. Skończyliśmy rehabilitację w grudniu,ale z tego względu,że ja sobie nie dawałam rady, bo Alan to typ buntownika...no a nasza rehabilitantka stwierdziła,że jak ona z nim raz w tyg.będzie ćwiczyć to za mało. po napięciu i asymetrii ani śladu..z tym,że tak jak rehabilitantka mi powiedziała koślawi nóżki,jutro idę z nim na kontrolę do ortopedy..na pewno mniej stawia nóżki do środka,tzn.jedną .. prawą,ale jednak...więc pewnie dostanie wkładki ortopedyczne..kazał mi ortopeda ćwiczyć poprzez chodzenie na palcach i piętach,ale on nie chciał.. no i jak najwięcej na boso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elunia_87 napisał(a):
Witam wszystkie mamy!
Poczytałam trochę forum ale nie sposób przeczytać wszystko 🙂 Mój 4 miesięczny synek też ma asymetrię i wzmożone napięcie, od miesiąca chodzimy na rehabilitację 2 razy w tygodniu ale efektów na razie nie widzę. Martwię się trochę czy te dwa razy w tygodniu mu wystarczy czy może powinnam chodzić częściej? Napiszcie jak to u Was było ile razy w tygodniu chodziłyście na ćwiczenia, po jakim czasie widać było efekty i ile ogólnie to może potrwać ?
Przeraża mnie to wszystko bo niby ćwiczymy, w domu też noszę go wg. zaleceń pielęgnacja itp. a Michał wciąż głowę odwraca w prawą stronę podkładanie wałeczków nie pomaga a głowa się zniekształciła 😞


Cześć,

my też walczymy z asymetrią. Jaś preferuje prawą stronę, główkę też ma troszkę znieksztłconą i zaczeliśmy rehabilitację. Ale byłam z nim dopiero jeden raz, bo zachorował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesiące później...
  • Mamusie
Witam.
Moja córcia ma mieszane napięcie mięśni oraz asymetrie. Rehabilitujemy metodą Vojty, ale ja jakoś nie widzę efektów. Najbardziej martwią mnie zaciśnięte piąstki małej. Czy Wasze dzieciaczki miały ten problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
zagląda tu ktoś? Chyba tylko na tym forum jest coś o ZNM, ale aktualnie nie ma mam odwiedzających. My cały czas ćwiczymy, nie powiem bo mała zaczęła dźwigać głowę przy próbie trakcji, ale coraz gorzej reaguje na ćwiczenia a raczej przestaje reagować no i ma je modyfikowane. Już tracę nadzieje, że będzie ok. Prześledziłam chyba cały wątek na forum i nie znalazłam aby któraś z mam pisała coś o gaworzeniu czy guganiu, bo u nas i z tym jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusie
Jaga nie wiem czy nadal macie te problemy, ale jeśli tak to mogę Ci polecić świetną rehabilitantkę z okolic Wrocławia. Nazywa się Milena Lindmajer i ma swój gabinet w Lubinie ale wiem też, że dojeżdża do pacjentów na wizyty domowe. Ma świetne podejście do dzieci i widać, że zna się na tym co robi. Nam opracowała plan ćwiczeń, które wykonuje z naszą córeczkę w gabinecie, ale też takich do wykonywania przez nas w domu. Jak wpiszesz w google "Milena Lindmajer Fizjobaby" to pierwszy link będzie jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...