Skocz do zawartości

Dziecko u dentysty/ dentysta. | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pytanie kiedy najlepiej iść z dzieckiem do dentysty.. to właśnie oglądam dd tvn i tam jest spotkanie z farmaceutą i właśnie zapytał o to prowadzący pogodę pani stomatolog.. no i ona powiedziała, że najlepiej jak dziecko skończy rok, bo stomatolog wtedy może zapoznać się z jamą ustną dziecka, tj. czy ząbki dobrze się wyżynają, czy jest dobra higiena jamy ustnej..
Tak więc my mamy jeszcze czas, tzn. ja z Alanem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dowiadywałam się u 2 stomatologów dziecięcych i pierwsza wizyta maluszka u dentysty jest jak ma 1,5 roku, chyba że wcześniej zobaczymy na ząbkach jakieś przebarwienia, ciemne plamki lub ukruszy się zabek, wtedy trzeba umówić się szybciej.
My wybierzemy się w grudniu i dopiero zobaczę jak Olcia na taką wizytę zareaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja dentystka kazała mi przyprowadzić do siebie Stasia na wizytę zapoznawczą kiedy będzie mieć koło roku, żeby zobaczyć co tam ma w paszczy i ocenić czy jest w porządku czy trzeba leczyć. Powiedziała że ewentualne leczenie to już nie ona tylko są specjalni stomatolodzy dla takich maluchów, ona tylko oceni czy trzeba takiego szukać, mam nadzieję że nie 🙂
Wybieramy się właśnie w przyszłym tygodniu, zobaczymy jak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zmobilizowałyście mnie tym wątkiem i zabrałam małego do dentysty. Pierwszy przegląd, oj, wstyd mi, że tak późno. ☺️ No ale wszystko w porządku, ząbków doliczyła się dentystka 18, z czego ten 18nasty w trakcie wychodzenia, czyli jeszcze dwa przed nami. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • Mamusie
Ja też późno poszłam z moim małym do dentysty ale żadnych problemów nie mieliśmy. ; ) Teraz ma
7 lat i ma już białe zdrowe ząbki. Dokładnie je szczotkuje a stomatolog ostatnio zalecił nam używanie płukanki DentoFresh Junior. Czy któraś z mam już podawała ten płyn swojemu dziecku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to ja ze starszym synem poszłam bardzo późno do dentysty. W sumie jak był w przedszkolu ☺️ ☺️ z tym, że wcześniej pytałam o lakowanie zębów i dostałam fluor w tabletkach.
Potem byliśmy na przeglądzie ząbków, ale wszystko było ok a jak był w pierwszej klasie to wyrywaliśmy dwie mleczne jedynki bo już dwójki wychodziły.
Do dziś nie ma żadnego ubytku, z tym że ma tylko dwa drugie ząbki a reszta do mleczaki. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • 4 miesiące później...
"Ci od dzieci" mają zazwyczaj większe doświadczenie, więcej cierpliwości i lepsze podejście wynikające z praktyki, dla niektórych maluchów gabinet to przerażające,dziwne i obce miejsce i niekiedy chodzi się po kilka razy żeby maluch najpierw się z miejscem oswoił ,potem z lekarzem, no i dopiero przechodzimy do rzeczy, u nas była mega próchnica w jedyneczce, co było przy naszych wcześniejszych operacjach nieuniknione , także musieliśmy zalapisować i teraz będzie czarno biały ząbek - aczkolwiek lepsze to niż próchnica i jego brak, lepiej iść i wiedzieć na pewno, że jest ok 🙂 (Maju , ale buszujesz po forum 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesiące później...
  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusie
Dziecko powinno być uczone od najmłodszych, że trzeba dbać o zęby i jamę ustną. I ta nauka tak naprawdę zaczyna się od urodzenia, kiedy jeszcze przed pojawieniem się pierwszych ząbków, rodzice przemywają dziąsła wilgotną pieluszką. Jest to nawet opisane przeze lekarza na Portalu Zdrowia Dziecka. Wrzucam cytat
Zdrowe zęby to nie tylko uroda i dobre samopoczucie małego człowieka, lecz także zdrowie całego organizmu. Aby uniknąć próchnicy, o zęby należy dbać zanim się jeszcze pojawią. Najpierw, delikatnie pielęgnować dziąsła i wnętrze jamy ustnej. U niemowląt, którym ząbki zaczynają się wyżynać i korony są niewielkie, warto stosować szczoteczki silikonowe lub gumowe, nakładane na palec. Służą one do czyszczenia zębów w początkowym stadium. Takimi szczoteczkami nie spowodujemy na pewno żadnego urazu zęba, ani dziąsła. Pierwszą „prawdziwą” szczoteczkę należy wprowadzić około 12 miesiąca życia, kiedy jest już więcej zębów i korony są lepiej wykształcone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...