Skocz do zawartości

Testy na alergię u dwulatka | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
bleee...........
ale dzieki

u nas podobnie jest
jemu czasami ,az do kostek leci
teraz jak sie pytam czy ma kupe to patrzy na nogi 🤔

pojdziemy do alergologa niech robia badania

mozesz mnie uswiadomic jakie badania i na co mam sie domagac

ostatnio na testach skornych wyszlo tylko jablko
a z krwi nic

dzieki


my juz w domciu jestesmy
fajnie jest zobaczyc psiaki moje kochane i zarosniety ogrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izunia i tu wlasnie pojawia sie problem..bo w tym wieku dzieciom bardzo czesto testy wychodza nieprawdziwe.W UK dlatego nie chca robic testow do 4 roku zycia,chyba,ze alergia zagraza zdrowiu czy zyciu dziecka.Polceam badanie z wlosa.Wiem,ze w Polsce tez jest dostepne,ale z tego co wiem,jest dosc drogie.Ja placilam za nie tylko 30f,dalam kosmyk wlosow i w ciagu tyg mialam wyniki.Testy s bardzo dokladne,ma sie ok 100 alergentow i na podstawie tego moga nawet powiedziec,czy brakuje jakichs mineralow itp.Nam zawsze wychodzi,ze mala jest odwodniona..ale to mnie akurat nie dziwi.Kiedys bylam do tego sceptyczna,smialam sie,ze to takie czary mary,ale jak odstawilam wszystko co wyszlo na tescie,a bardzo duzo tego bylo tak sie uspokoilo..Po pol roku znowu wrocila biegunka,ponowne testy i pojawily sie kolejne alergenty.W tym wypadku biale winogrona i kapusta oraz brukselka.Znowu je odstawilam i byl spokoj..Bo dziecku sie srednio co pol roku moze w tej kwestii cos zmienic.Dodam,ze wolalam zainwestowac w te testy,niz mala ciagle faszerowac antyhistaminami..bo jeszcze pol roku temu byla na maksymalnej dawce plus jeszcze na noc hydroksyzyna-antyhistamina z lekiem uspokajajacym/usypiajacym,zeby sie w nocy nie drapala.A teraz mamy spokoj.Przeprowadzilismy sie w miejsce,gdzie jest duzo zieleni,cisza,spokoj i wszystkie alergie jak reka odjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ,a te badanie sie jakos nazywa?

U nas kasa jest wiec spoko mozna zainwestowac
podaj mi jak mam tego szukac i sobie zobacze

wczoraj byla mega zielona kupa
i co najgorsze poszedl spac i sie wiercil
obudzil sie z placzem i kupa
pozniej znowu kupa
rozrabial do 24 🙂

ja jak na dzien dzisiejszy nic nie podaje
jedynie natluszczam skore Mediderm wiec spoko jest

znowu kichamy tym razem ja i maly
hahha
rodzinnie
maz sie z nas smieje,bo zawsze wie gdzie kto jest

milego dzionka

moj szkolniak na pierwszych lekcjach
ciekawe jakie wrazenie bedzie
juz czekam na 13,15 i chce posluchac opowiadan
jezeli beda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja roczna Zuzka też jest alergiczką. dobrze, że konczy się lato, bo te wszystkie pyłki były dla niej nie do zniesienia. Ostatnio lekarz przesisał nam syrop delortan, który wreszcie mała chce przyjmować. poprzednie były niedobre i musiałam się sporo natrudzić zanim ją namówiłam ma wypicie choćby łyczka. najważniejsze, że po leku Zuzka nie traci energii i ma ochotę na rozmaite figle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
Hej, hej
dawno mnie tutaj nie było... brak czasu.

Izunia jak wyniki testów?

Jak się czują Szkraby?

U nas odpukać jak na razie jest ok. Po wypisaniu Lenki z przedszkola wszystko mniej więcej wróciło do normy. Życzę wszystkim zdrowia i piszcie co u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂

Potwierdzily sie moje obawy
maly jest uczulony na skladnik mleka
dokladnie BSA surowicza albumina wołowa
i tylko to wyszło 😞
co lepsze wprowadzilam jablko ,gruszke i nadal uczulaja

dostalismy inne tablna astme
bo gdy pojawily sie grzybki pojawil sie szczekajacy kaszel
meczyl sie biedak i sapal
z nosa sie lało 3 tyg.po syropie przeszło
tyle dobrze

22 .11 mamy znowu kontrole
i bede nalega na kolejne testy inne iech cos mysli
bo mi dziecko dalej wysypuje
kark do krwi byl podrapany
uszy tak samo

chłopaki mieli w pon,operacje na przepukline
w trybie jednodniowy
Alanek o wiele lepiej znosil wszystko
Niko dopiero dzisiaj normalnie wstaje,siada
jutro sciagniecie opatrunku
bedzie płacz,oj bedzie

cos na siusiaku si ezrobilo
mam nadzieje,ze to nie alergia
bo chyba oszaleje
jutro chirurga poprosze nich zobaczy

jeszcze u malego mamy problem z jadrami
bo jajca jedne uciekaja
ale czekamy pod kontrola lekarza jest
raz schodza raz nie
raz jedno raz dwa

co u Was babeczki?
jak dzieciaki

chyba zdrowe ,bo cisza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku Izunia strasznie mi was szkoda! 😞 Biedactwa sie tak meczycie.Koszmar normalnie.Jak ty sobie dajesz z tym wszystkim rade?Podziwiam cie.U nas na szczescie wszystko ok.Od marca zero choroby,alergia ustapila.Jedynie mleko krowie w wiekszych ilosciach ja jeszcze uczula,ale to najmniejszy problem,bo latwo to obejsc.Wychodzi na to,ze przeprowadzka do innego miasta,na obrzeza wyszla nam wszystkim na zdrowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O jejcia współczuje izunia. U nas w miare najważniejsze że bez objawów kaszlu i duszności od czerwca, mam wrażenie ze najwięcej młodego uczulało kakao jak odstawiliśmy jest dobrze. Jutro jednak idę po syrop alergiczny bo małemu zaczynają oczy łzawić ale i tak późno cały miesiąc później niż myślałam no i dobrze. Zdrówka życzę maluchom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niko chyba choroba łapie 😞Gardło go boli i głowa.POszedł po 19 spac tak jak Alan.
Tydzien temu bylismy odwiedzic bobaski z meza strony i jak juz sie ladnie rozsiedlismy to kuzynka powiedziala,ze maly ma zapalenie oskrzeli.
Rece opadly 😠
Wywalilam chlopakow do prababci na dol,ale zobaczymy czy cos pomoglo.
Dobrze wiedza jakie Alanek ma problemy.Mogli zadzwonic.
Zobaczymy.

Jutro jade z nim do lekarza ,bo od jakiegos tyg Niko ma zmiany na ciele.Takie czerwone play.Troszke wtpukle,swedza.Myslalam,ze go komar pogryzl na pupie.Pozniej mial pod lopatka,a dzisiaj na udzie.Ciekawe co to jest.MAsakra.
Niech to lekarz zobaczy,bo ja juz mam scenariusz na polpasca.

Chyba swiruje dziewczyny 😜
Ale maz kazal jechac z nim do lekarza wiec jutro jade.Bede spokojna.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku,biedni jestescie 😞Dobrze,ze antybiotyk pomogl. Ja dzis na 16-ta ide z mala do lekarza,bo odkad skonczyla pol roku,tak mi malo spi i wstaje w nocy...zazwyczaj jak zasnie o 21 to wstaje o 2-3 i potrafi nie spac do 9-10 i zasnac na pol godziny,czy godzine.W dzien w ogole nie spi...bylam juz kilka razy w tej sprawie jakis rok temu,ale mnie ignorowali.Zobaczymy tu,moze lekarze w tej przychodni bardziej sie tym zainteresuja,bo nie ukrywam,ze jestem wykonczona,zwlaszcza,ze od pol roku pracuje w godzinach 18-02 rano,wiec jak sie dobrze poloze,to Julia wstaje.Probowalam juz wszystkiego,ale nic nie pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Izka my też mamy zwykły odkurzacz zelmer syrius 1800 W. On niby posiada ten filtr hepa, ale kiedy go kupowałam nie miałam o tym zielonego pojęcia.
Izka liszajec? Matko ma nadzieje, że zła passa od nowego roku przerodzi się w dobrą 🙂

Monia u mnie Lenka też budzi się w nocy. Niekiedy jest tak, że 2 razy w nocy chce wypić mleko 🤪 z butli jeszcze ☺️ Nie jestem w stanie Jej tego oduczyć - przynajmniej na dzień dzisiejszy, bo tyczy w nocy do imentu a nawet drze się i co najmniej godzina jest wyłączona ze spania. A do pracy wstaje o 5.
Dzisiaj Lenka obudziła się przed 23 i bach do nas do łóżka z czego może przespała ze 3 godziny. Resztę czasu śpiewała, rozmawiała i próbowała mnie zachęcić do wymiany zdań 😮 😉
My chyba znowu mamy alergiczne problemy. Tym razem z pupą i miejscami intymnymi 😞 Czy u którego z Waszych Dzieci było podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joaska u nas tak juz jest odkad skonczyla pol roku i jest coraz gorzej....ona normalnie wstaje jakby to dzien byl....A co do pupy,to my raz mielismy taki problem.Do dzis nikt nie wie,co ta alergie wtedy spowodowalo.Ani polski ani angielski pediatra nie wiedzial co to,tak samo w szpitalach,rowniez,w obu krajach,bo akurat wtedy na urlopie w Polsce bylismy.Malej porobily sie takie liszaje i rany,jakby jedna wartstwa skory jej zeszla,strasznie ja to swedzialo,plakala a z czasem zaczelo sie przenosic jeszcze na brzuch i miejsca intymne i zaczelo robiec.Dopiero po konskiej dawce lekow antyhistaminowych plus hydroksyzynie(zeby sie w nocy nie drapala,to nam to zapisali) oraz praniu wszystkiego w szarym mydle,potrojnym plukaniu kazdego kazdego prania oraz ciaglym nawilzaniu w koncu po dluzszym czasie jej to zeszlo i jest spokoj.Aaaa i pamietam,ze zalecali nam kapiel w Oilatum,a ono tylko pogorszalo sprawe,powodowalo wiekszy bol i ogromne zaczerwienienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...