Skocz do zawartości

Wszawica | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka, nie mogę znaleźć opcji wyszukiwania na forum, ale po przejrzeniu kilku stron z tematu zdrowie nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie - dopadła nas wszawica 😞
Na razie wyskubałam wszy żyjące i wyczesałam gnidy, ale mam wrażenie, że to nie koniec walki. Potrzebuję skuteczny środek, który zabije gnidy, by jakaś jedna, przeoczona nie zamieniła się znowu w wesz...
Macie coś sprawdzonego?
Jutro biegnę do apteki, ale wolałabym już mieć jakiś środek upatrzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może komuś się przyda. Po wyskubaniu w drugi dzień świąt wszystkich wszy i wyczesaniu gnid, okazało się, że w piątek znowu kilka było... jednym słowem czesanie było tak sobie skuteczne.
W aptece jest kilka środków przeciw wszawicy. Te które nie zabijają gnid trzeba powtarzać po kilku dniach, te które zabijają gnidy wystarczy zastosować tylko raz.
Kupiłam Pipi (to jest ten co niszczy też gnidy), bo poleciła go babka z apteki, kosztuje ok. 17 zł (można kupić większą butelkę w zestawie z grzebyczkiem, saszetką do prania i preparatem, który oddziela gnidę od włosa, kosztuje ok 40 zł). Trzeba trzymać na głowie przez godzinę, potem zmyć i wyczesać. Dzisiaj, drugi dzień po zastosowaniu wszy nie zauważyłam.
Farmaceutka powiedziała, że stare metody typu ocet i nafta mogą zniszczyć tylko włosy lub uczulić. Przyznam, że miałam taki pomysł z tym octem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusie
Ja próbowałam pozbywać się tego paskudztwa naturalnymi metodami i masz racje, że nie myłaś włosów octem, naftą, czy denaturatem... Ja niestety na początku próbowałam właśnie tym wypędzić wszy. Oprócz zniszczonych włosów nie przyszło mi z tego nic dobrego (tzn. wszy zniknęły, ale niedługo potem powróciły).
W aptece pani farmaceutka poleciła mi szampon sora forte. I dopiero po tym (trzeba czynność mycia i wyczesywania powtórzyć z 4-5 razy) wszy zniknęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...
  • Mamusie
My w tym roku zastosowaliśmy na początku roku szkolnego Pipi Nitolic Prevent, żeby nie musieć już walczyć z wszami. On odstrasza wszy i one się po prostu nie "przyczepiają" do włosów dziecka. Można powiedzieć, że to profilaktyka. U nas wszy w przedszkolu były częśto - w sensie na początku roku szkolnego zawsze więc tym razem jestem szczęśliwa, że udało się ich uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesiące później...
  • 9 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...