Skocz do zawartości

Karmienie piersią | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Odchodzi sie od tych super restrykcji zwiazanych z karmieniem piersia.
UWAZAC, a nie nie spozywac : cytrusy, truskawki, orzechy, bo silnie alergizuja.
UNIKAC smazonych na glebokim oleju, wzdymajacych, napojow gazowanych.
Ale przede wszystkim obserwowac malucha i wprowadzac powoli.
Jak jednego dnia zjesz truskawki, cytrusy, czekolade i jaja, nie becdziesz wiedziala ewnetualnie od czego malca boli brzuch badz co powoduje problemu z kupka.
Obserwowaac moze byc tak, ze Twoje dziecko, bedzie w super humorze i bez problemow brzuszkowycj, jak najesz sie bigosu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusie
nigdy jakoś restrykcyjnie nie przestrzegałam tych zaleceń odnośnie żywienia podczas karmienia piersią. Jadłam wszystko na co miałam ochotę i mała nigdy nie miała problemów z brzuszkiem. Później gdy już wprowadzałam stałe pokarmy też nie było rewelacji żołądkowych. Oczywiście trzeba zachować rozsądek. Moja córka nie jest alergikiem i pediatra powiedział mi, że to dlatego, że ja jadłam wszystko podczas ciąży i karmienia piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
Na temat diety matki karmiącej niestety powstało wiele mitów, które "się przyjęły" i zostały uznane za "prawdę", którą niestety nie są. Polecam artykuł tatento.pl/a/442/rodzice/wychowanie/niemowlak/dieta-matki-karmiacej-piersia-obalamy-mity gdzie obalają wiele mitów na temat diety mam. Wcześniej nie wiedziałam, np. iż bez obaw możemy napić się kawy i to nie tylko jedną filiżankę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusie
Ja kierowałam się poradnikiem, który dostałam o d mojej przyjaciółki, o karmieniu piersią. Zawsze to pomaga, jak masz pod ręką jakąś pomoc i znajdujesz odpowiedzi na swoje pytania 🙂 Karmienie piersią, autorki May Gaskin.
"W książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z karmieniem piersią, w tym na temat:
-korzyści płynących z karmienia piersią
- trudności związanych z naturalnym karmieniem
- laktatorów i innych tego typu urządzeń
- snu w okresie karmienia piersią
- przyjmowania leków w okresie karmienia
- karmienia wieloraczków
- odstawienia od piersi
- karmienia w kontekście choroby niemowlęcia
- sutkofobii i wielu innych."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • 7 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...