Skocz do zawartości

Sudocrem | Forum dla mam


Kasiula_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u mojej pierwszej córeczki używałam sudocremu przez chwilę ale jej nie pasował...tzn.nie pomagał na odparzenia...i zmieniłam na linomag( był o niebo lepszy)
teraz nie używamy kremiku bo na szczęście Majcia na razie nie ma nawet śladu zaczerwienienia na pupci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no właśnie my od narodzin zawsze używaliśmy bepantenu,ale za 100g płaciłam około 33 zł ,przy córci cały czas sprawdzał się sudocrem wiec pomyślałam,że dla małego tez będzie dobry,no i cena przystępna bo za 250 g zapłaciłam-29 zł.. a tu się dupcia czerwona zrobiła..ups... 😞nie chce któraś się zamienić?? duży sudocrem za bepanten?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Używaliśmy Sudocremu na początku, jednak za bardzo wysuszał skórę. Potem przeszliśmy na Bepanthen. Ale ta cena... Ale jednak najlepszy okazał się Alantan Plus - maść szybko pomaga! A jeśli się pupa nagle zaogni (u nas od uczulenia na niektóre pokarmy naprzykład) to Alantan Plus krem pomaga jeszcze szybciej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze jak tak czytam ile to wszystko w Polsce kosztuje to normalnie stwierdzam,ze dziecko to luksus.U mnie bepanthen kosztuje 5f,czyli to tak jak dla was w Polsce 5 zl.Z reszta wszystko jest tansze.Np za karton pampersow baby dry180 szt na promocji wczoraj zaplacilismy 15 funtow..Kasia u nas na watku dziewczyny pisaly o maski robionej na recepte,jest niedroga i podobno bardzo dobra.Wiem,ze MandraSala jej uzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O znalazlam cos o tej masci.Pozwole sobie MandraSale zacytowac.A jak cos wiecej bedziesz chciala wiedziec,to zapytaj na marcowkach,bo wiem,ze wiecej dziewczyn tego uzywa
MandraSala napisał(a):
AA i miałam wrzucić skład maści do pupy, jest troszkę ulepszona o obniżonej zawartości kwasu borowego (mam nadzieję ze nie przekręciłam nazwy)

SKŁAD MAŚCI NA ODPARZENIA: Parafini lig., Lanolini, Vaselini aa 25,0, 3% sol.Ac. Borici 10,0, M.f.ung.

najlepiej poprosić podwujną ilość zeby starczylo na dłuzej bo idzie jak woda u nas smaruje nią równiez miejsca zaczerowieninone w zgięciach bo w te upały tro łatwo sie poodparzac jak sie jest takim małym serdelkiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do potówek najlepszy jest sudocrem jak tylko pojawi się jakaś krostka z reguły pojedyncza i posmaruję go 1-2 razy to już nic nie ma 🙂 a linomag używam na co dzień, ale z reguły raz dziennie tak dla zabezpieczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od początku stosuję maść Bepanthem. I jak dla mnie jest rewelacyjna. Stosowałam ją również na pękające sutki w pierwszych tygodniach. Z odparzeniami nie mieliśmy ani razu problemu. Jest dość droga bo taka zwykła tubka ok.20z,l kosztuje, ale nam wystarczyła na bardzo długo. Sudocrem jak dla mnie do du....Zmyć go się nie dało i średnio się rozsmarowuje. A na odparzenia i tak najlepszym lekiem jest wietrzenie dupki. Jak najdłużej bez pieluchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania8888 napisał(a):
Na odparzona pupcie dobry jest tez specjalny do tego krem z NIVEA 🙂
A u ans sudokrem sprawdza sie zawsze 🙂

miałam ten krem nic nie pomógł sudokrem też nie
skończyło się na wietrzeniu pupy i smarowaniu linomagiem i w jeden dzień się zagoiło
a teraz żeby temu zapobiec gdy jest gorąco kładę ją po porannej kupie w tetrę i tak sobie fika pól dnia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buuterfly napisał(a):
Ja od początku stosuję maść Bepanthem. I jak dla mnie jest rewelacyjna. Stosowałam ją również na pękające sutki w pierwszych tygodniach. Z odparzeniami nie mieliśmy ani razu problemu. Jest dość droga bo taka zwykła tubka ok.20z,l kosztuje, ale nam wystarczyła na bardzo długo. Sudocrem jak dla mnie do du....Zmyć go się nie dało i średnio się rozsmarowuje. A na odparzenia i tak najlepszym lekiem jest wietrzenie dupki. Jak najdłużej bez pieluchy.

dokładnie ja też na początku smarowałam zapobiegaczo sudokremem ale strasznie ciężko było go zmyć no i jak już się córcia rzeczywiście przy upałach odparzyła to nie pomógł ani trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bepanthem - to jak dla mnie krem nr 1 i to nie tylko na dupcie. gdziekolwiek pojawiala sie miedzy faldkami czerwona skora - tak go stosowalam i nadal stosuje 🙂 sudocrem na poczatku kupilismy spore opakowanie (bo to ekonomicznie 😉) i prawie nietkniety zawala miejsce, chyba juz czas go wyrzucic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Sudocrem ok, ale malo go uzywamy, bo na szczescie maly nie mial i nie ma problemow z odparzeniami i temu podobnymi 🙂 Nie smarowalam zapobiegawczo, tylko smarowalam jak mial podrazniona skore, np w czasie jednego takiego zabkowania kiedy robil kupki jak szalony 🤪 A raz (tez wlasnie jak wtedy zabkowal) poradzono nam zasypke z...maki ziemniaczanej i ta tez swietnie sie spisala 🙂 Kazda dzidzia jest inna i to naprawde indywidualna sprawa. Dla jednych zadziala, dla innych w ogole. Co komu sprawdzone 🙂
A na sutki mialam Lansinoh i jego magia zdecydowanie dzialala 🙃 Ale to co innego hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sama używałam Tormentiolu na zmiany skórne, jednak nie odważyłabym się go zastosować u małego dziecka. 🤨


Przeciwwskazania - Tormentiolu nie należy używać w następujących przypadkach:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników
- przy złej tolerancji kwasu borowego i pochodnych
- u noworodków i niemowląt
- w miejscowych odczynach poszczepiennych
- w zmianach skórnych przy ospie wietrznej
- na rany lub znacznie uszkodzoną skórę
Preparatu nie należy stosować z innymi lekami podawanymi bezpośrednio na skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...