Skocz do zawartości

Sudocrem | Forum dla mam


Kasiula_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mnie jakoś Sudocrem nie przekonał. Ani nie pomógl, ani nie zaszkodził.....
Najlepszy okazał się Tormentiol, i wcale nie boje się go używać. Moja mama wychowała mnie i brata na Tormentiolu, i ja swoje dziecię też nim traktuję w kryzysowych sytuacjach.
Poza tym jak bylismy w szpitalu i mały dostawał antybiotyk, to na odparzoną pupe dostaliśmy właśnie Tormentiol.
Super alternatywą wg. mnie jest również zasypka, którą stosuję regularnie, przy każdej zmianie pieluszki, i nigdy nie miałam z nią problemów. A żeby pupa "odpoczęła" od niej, smaruję Alantanem plus, albo Bambino, ale tym w metalowym pudełku.
Poza tym na pachwinki, pod paszkami zawsze Alantan plus.

Raz miałam Bepanthen, ale to jest to samo co Alantan plus, więc bez sensu jest przepłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula napisał(a):
Czy dziecko może być uczulone na ten krem???
co innego polecacie?


zwykla masc posladkowa - na recepte. Ostatnio za 50 ml placilam 2 zl 🤪 jest super zarowno na pupcie jak i zgiecia typu kark czy pachwinki 🙂 nawet moj T uzywa jej teraz na rany na rekach ( ma warsztat sam wiec zwykle przychodzi z jakimis ranami 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula napisał(a):
widze,że wiele z was poleca ten Alantan plus.....kupię i ja...tylko dlaczego jak pytałam w aptece o tańszy odpowiednik Bepantenu nie polecili mi własnie tego??

Skład jest może inny, ale działanie i konsystencja wg. mnie identyczne. Także wskazania jak się poczyta te same. 🙂
Ja smaruję małego maścią raz dziennie, przed snem. (Lubi wcześnie rano, przez sen robić kupkę 🤨 i zanim zwykle się obudzę i go przebiorę to mija trochę czasu, ale dzięki tej maści nic się nie dzieje. 🙂) No i jak mu się zrobią odparzenia - zależnie jak silne to maść, a mocniejszy - krem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas coś nam się odparzyło porządnie. Mąka ziemniaczana, linomag, bepanthen, pieluchy tetrowe... Wszystko tylko pogaraszało i zaogniało. Wczoraj wieczorem w ruch poszedł właśnie sudocrem. Dziś miałam iśc pokazać to lekarzowi ale rano patrzę pięknie przyschło i z każdą godziną lepiej to wygląda. Tym razem nam pomógł właśnie sudocrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
A u nas coś nam się odparzyło porządnie. Mąka ziemniaczana, linomag, bepanthen, pieluchy tetrowe... Wszystko tylko pogaraszało i zaogniało. Wczoraj wieczorem w ruch poszedł właśnie sudocrem. Dziś miałam iśc pokazać to lekarzowi ale rano patrzę pięknie przyschło i z każdą godziną lepiej to wygląda. Tym razem nam pomógł właśnie sudocrem


u mnie sudocrem tylko pogarszał sprawę, podobnie jak bepanthen, dermopathen, mustella. Mojemu synkowi przytrafiło sie okropne odparzenie, skóra sie łuszczyła i schodziła, głownie w pachwinkach i w fałdkach na nóżkach.
Pomógł TORMENTIOL - 3 dni i wyleczone. Zawiera kwas borny, który działa rewelacyjnie na ostre odparzenia. No tego zrezygnowałam na jakiś czas z chusteczek nawilżających, a tyłek przemywam dziecku wodą z szarym mydłem, a nastepnie zasypuję pupę mąką ziemniaczaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
irka83 napisał(a):
bephanten jest najlepszy 🙂


potwierdzam, cale wielkie opakowanie sudocremu poszlo do smieci, moim zdaniem jest beznadziejny


u nas bephanten wogóle się nie sprawdził, przy oparzeniach nic nie pomagał lecz pogarszał stan.. sudocrem złagodził od razu i przy nim nie mamy problemów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też jak najbardziej Sudocrem do dupki używam go czasem do tej pory jak pojawi się jakieś czerwone obtarcie- jedno posmarowanie i po kłopocie 😉 Oprócz tego używałam Linomag, ale to na buzię jak Ali zrobił się liszaj od zmiany wody chociaż w apteczce jest skochwany do tej pory na wszelki wypadek. Bepanthem też jest wspaniałą maścią nie używałam na Ali, ale na sobie do leczenia tatułażu i na sobie sprawdziłam, że działa na 100% 😉 Także wszystkie trzy moge polecić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...