Skocz do zawartości

DIPHERGAN....PULNEO {eurespal} | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mam pytanie o te dwa syropy.Weszłam na forum medyczne i tam o nich się wypowiadały mamy,powiem że przeraziły mnie ich wypowiedzi bo WIĘKSZOSC z nich były to opinie negatywne,bardzo niekorzystne dla dziecka,a nawet szkodliwe dla jego zdrowia.Mamy opisywały jakieś drgawki ,zaburzenia rytmu serca,kołatania,uszkodzoną wątrobe i takie tym podobne.Wiem że u każdego może być inaczej ale jednak trochę się wystraszyłam.Moja pani doktor często zapisuje te leki ja niczego złego nie zauważyłam ale po tym wszystkim mam obawy....Macie jakieś opinie o tych syropach?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o DIPHERGAN chodzi to przyznam,że podawałam dziecku, dopóki nie wyczytałam gdzieś w gazecie ,że jak poda się za dużą dawkę to dziecko może się nie obudzić.... a moja pani doktor lubiła przepisywać spore dawki leków (większe niż w ulotkach), byłam w szoku i nigdy więcej tego leku nie kupiłam, nie potrzebowałam "uspokajać "dziecka bo i tak było spokojne, a przecież ten lek głównie na to działa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi lekarz zapisal malemu na wysypke diphergan dowiedzialam sie ze jest na uspokojenie dopiero jak go wykupilam,podalam kilka razy zeby sie maly nie drapal w nocy,akurat wtedy zabkowal i trzy noce przespal bez obudzenia 🤢 😮,wiecej juz nie podalam,znowu moje znajome chwala sobie go np jak im dzieciaki maja kaszel i strasznie sie dusza w nocy to jak im lekarz go zapisze to przespia cala noc....
A co do punleo to on chyba jest na rozszerzenie oskrzeli tez go dawalam,ale nie widzialam zadnych ubocznych skutkow....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A poza tym lek, który się stosuje, aż na tyle chorób i dolegliwości moim zdaniem nie jest dobry, bo oto co wyczytałam:
Zastosowanie: Lęk i napięcie psychiczne. Zaburzenia snu. Alkoholizm. Środek uspokajający przed operacjami chirurgicznymi. Choroba lokomocyjna. Alergie i świąd skóry. Mdłości i zawroty głowy. Zapalenie krtani. Nadmierne pobudzenie.

Ja bym go dziecku nie podała...

Zażycie leku na noc może powodować ospałość i zmęczenie następnego dnia - temu dzieci przesypiają całą noc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak
PULNEO nasza pediatra zapisuje przy zapaleniu oskrzeli,kaszlu i tym związanym...
Diphergan raz zapisał mi lekarz właśnie gdy wtedy nasza roczna córeczka miała kaszel by lepiej spała,ale trzeba koniecznie uważać bo ten lek ma podobno wiele skutków ubocznych,
nasza pediatra zaś kazała nam go nie dawać i ona nawet recept nie chce na to wypisywać!!!
szwagierka chodziła właśnie do tego pierwszego pediatry bo ma dziecko z adhd i jej wypisywał a ta druga kategorycznie nie (a to właśnie ta druga jest u nas lepszym pediatrą w mieście)
Nie stety nie wiem jak ten lek ma się do młodszych maluchów,i jaką dawke można dawać skoro nasza mała miała wtedy dostawać nie pełną łyżeczke od cherbaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
U nas za to "prawie" za każdym razem po wizycie (przy kaszlu, jakiś infekcjach gardła...) faszerujemy się pulneo. Wstrętny jest i mam ogromny problem by go małej podać (5 ml) bo pluje, wylewa i w ogóle koszmar. No i przy stosowaniu tego Majka nie chce jeść. Powiedziałam o tym lekarce to przepisała nam wtedy inny mający działanie przeciwzapalne Elofen (tyle, że te ważny jest ileś tam -nie pamiętam dokładnie ile, chyba 3 mies.- od otwarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu 😮
ze ja nie widzialam wczesniej tego watku... sieroctwo normalnie....

MOJ MALY OD TYG JEST NA PULNEO.... i kurna jesc nie, kupa 6 na dzien i to szal tak ze masakra...odrazu po jedzeniu 😮
no i oczywiscie jesc tego nie chce...
Ale wzielam go na patent ze podaje mu to w butelce nie wiem czy dobrze ale z ociupinke herbatki 🤨????

dzis ide na kontrol to oczywiscie zglosze to dr.. ale widze ze przypadlosc leku u wszytskich dzieci taka sama 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja podaję pićku, potem szybko zamieniam butelkę na sam smoczek a w nim ten nieszczęsny, gorzki syrop... Jak jest spragniona to wypije ale jak ma focha to nie ma mowy 😠 O strzykawce, łyżeczce mogę zapomnieć bo wszystko wypluwa, krztusi się i płacze

Mogliby te syropy chociaż dla dzieci lepsze w smaku robić. Albo takie dawki tych wszelkich specyfików żeby nie trzeba było az tyle w dzieciaka wpychać tak jak np nurofen forte. Jestem zachwycona bo zamiast 2,5 ml (tyle powinna dostawać moja Maja zwykłego nurofenu albo innego p/bólowego syropku) to połowę dawki czyli 1,25 ml... Zawsze łatwiej. O smaku nie wspomnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa antybiotyk. i to meszanka- czego nienawidze 😮
Ale ochronny wanilia wiec wypil jak soczek 🙂
No te syropy niby maja smaki itd ale ta gorycz i tak czuc niestety.
Ja nurofen daje w czopku...
A o dawkach syropow to masakra jakas..
nie dosc ze stoi caly arsenal ze 4... to kazdy tyle ze masakra to jest pol godziny dziennie jak nie wiecej wyjete na dawki.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...