Skocz do zawartości

Pneumokoki i rotawirusy. | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tylko ja się naczytałam, jak matki opisywały, jak ich dzieci zarażone rotawirusami się odwadniały i dosłownie gasły w oczach i mdlały, później pobyt w szpitalu... ja chyba zaszczepię... nawet moja znajoma, ktora ma tydzień starszą córkę od mojej leżała teraz z małą 2 tygodnie w szpitalu, bo mała miała biegunkę i się odwodniła... ja nie chcę tego przechodzić... a szczepionka jeśli nie zapobiegnie biegunce, to na pewno pomoże na to, żeby nie trwala ona 2 tygodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos nie szczepilam Marcela na inne szczepionki niz te podstawowe.
raz ze to tyle kasy ze zwyczalnie nas nie stac, a trez to przeciez wszczepianie wirusa... 🤢 a takie male "stworzonko" i szczepimy sie podstawowym zestawem 😉
teraz dopiero w 13 miesiacu nas czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania888 u mnie te szczepienie na pneumo za darmo a rota zwracają kasę więc dlatego się zastanawiałam... i chciałam wiedzieć co Wy o tym myślicie 🙂
PS. Ale bym chcała, żeby moja corcia była taka duża już jak Twój synuś 🙂 Marcelek jest słodki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie rozumiem tego..
skoro te szczepionki sa tak wazne, itd itp
to dlaczego u nas sa platne i to no nie za male kwoty a w neiktorych krajach bezplatne 😮 😮paranoja.

achh... dziekuje ☺️
Ale ciesz sie puki Niki jest malenka bo potem to nie da sie nadazyc 😜
ten tak wywija ze masakra kluci sie juz ze mna, chetnie bym wrocila do czasu gdzie byl taki malenki i spal jak aniolek 😁 A jest strasznie podobna do Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki, a wszyscy mówią, że do taty :P 🙂 Już nie taki aniołek z niej... coraz dłużej zdarza się jej faza czówania w dzień 🙂 Ale nie powiem nocki mi ładnie przesypia 🙂 🙂 A z takim większym dzieckiem fakt jest więcej zajęcia, ale ile pociechy 🙂 Jak już zaczyna siadać, raczkować, chodzić, pierwsze słowa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwością :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
Dzięki, a wszyscy mówią, że do taty :P 🙂 Już nie taki aniołek z niej... coraz dłużej zdarza się jej faza czówania w dzień 🙂 Ale nie powiem nocki mi ładnie przesypia 🙂 🙂 A z takim większym dzieckiem fakt jest więcej zajęcia, ale ile pociechy 🙂 Jak już zaczyna siadać, raczkować, chodzić, pierwsze słowa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwością :P 🙂

Ja tego nie powiedzialam...jak dla mnie jest taka sliczna...po prostu wykapana mama 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
samantka napisał(a):
Dzięki, a wszyscy mówią, że do taty :P 🙂 Już nie taki aniołek z niej... coraz dłużej zdarza się jej faza czówania w dzień 🙂 Ale nie powiem nocki mi ładnie przesypia 🙂 🙂 A z takim większym dzieckiem fakt jest więcej zajęcia, ale ile pociechy 🙂 Jak już zaczyna siadać, raczkować, chodzić, pierwsze słowa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwością :P 🙂

Ja tego nie powiedzialam...jak dla mnie jest taka sliczna...po prostu wykapana mama 😁 😁

No ale większość rodziny, znajomi mówią, że tata :P 🙂 Ale miło słyszeć jak ktoś mówi, że do mnie, bo już myślałam, że nic ze mnie niema :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mojej Lenki nie szczepiłam ani na rotawirusy ani na pneumokoki z powodu braku kasy ale myślę o tych pneumokokach czy uda mi się uzbierać jakąś kasę na nie. Raczej nie damy rady bo ja nie pracuje tzn na wychowawczym jestem a mój Sławek pracuje dorywczo i różnie to z kasiorką u nas jest a jeszcze raty mamy i to mnie wszystko przerasta już. Myślę o powrocie do pracy ale pod warunkiem że Lenka do żłobka się dostanie od września, zobaczymy jak to w rzeczywistości wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja uważam, że to głupota płacenie za szczepionki, bo mnie też na nie by nie było stać w Polsce (zacofany ten nasz kraj trochę, nie dość, że bieda, to jeszcze za wszystko trzeba płacić), ale na szczęście wszystkie mam darmowe 6w1 też, a rota wykupuję w aptece, ale mając ubezpieczenie prawie wszystko zwracają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj maly pierwsze szczepienie mial w Polsce 5 w 1. Nie bralam na pneumo bo innej firmy mieli a wiedzialam ze w Anglii maja inna i nie mozna bylo firm mieszac. Kolejne dwa szczepienia podstawowe wzial juz tutaj plus pneumo. Zostala nam jeszcze jedna pneumo. Mamy opoznienie bo troche chorowal. Zalapal rotawirusa i przez 8 dni sie biedny meczyl, az wyladowalismy w szpitalu. Na szczescie przeszlo. Pewnie zaszczepilabym na rota, gdybym wiedziala ze pomoze, ale podobno jest strasznie duzo szczepow a szczepionka na jeden czy tam kilka z nich, wiec nie wiadomo na co sie trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka mając roczek zachorowała na biegunke rotawirusową,była w szpitalu ze względu na ryzyko odwodnienia,nie była szczepiona...
Mimo choroby była pogodna i spokojna...
za to dziewczynka która była szczepiona na rotawirusa przechodziła tą chorobę strasznie,ciągle płakała,wymiotowała,i wogóle przechodziła gorzej niż maluchy nie szczepione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wydaje mi sie, ze to chyba nie jest zalezne jak dziecko zniesie rota ze wzgledu czy bylo szczepione czy tez nie.
Moj synek jak przechodzil rota, to bardzo zle. Nie dosc, ze przez 8 dni strasznie wymiotowal, nie chcial jesc, lezal doslownie plackiem. Nie reagowal nawet na to, na co zawsze sie cieszy. NByl obojetny, w pewnym momencie lecial mi juz z rak, byl tak wiotki. Nie chcial nic do ust wlozyc. W koncu trafilismy do szpitala.
A podkresle, ze nie byl szczepiony, wiec to chyba nie ma za bardzo zwiazku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez na pneumo sa darmowe i chyba nawet obowiazkowe. Na rota juz nie.
Ale dodatkowo nie bede szczepic. I tak mamy opoznienia ciagle w szczepieniach bo albo rota, albo zapalenie oskrzeli. Teraz w poniedzialek mielismy miec ostatnie pneumo ale dzis caly dzien goraczki, wiec zobaczymy, znow przekladanie pewnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...