Skocz do zawartości
  • 0

Żywienie niemowląt - pytania do ekspertów | Forum dla mam


Admin

Pytanie

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters For This Question

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Karmie dziecko piersią a czasem dokarmiam butelką mlekiem Hipp Bio Combiotic (nie częśćiej niż 2x dziennie po 90ml i głównie przed snem, żeby dłużej pospał), ma 3 mies i waży 6,9kg (waga urodzeniowa 3,620 kg) jednak cały czas domaga się jedzenia, staram się nie dawać mu butelki żeby nie oduczył się piersi, ale jak je intensywnie piers po 15min, czasem 30 min ale mniej intensywnie, na 0,5h jest spokój a następnnie znów domaga się jedzenia. Dostanie butelke 90ml i po uniesieniu go do odbicia krzyczy, wydaje mi się że chce więcej. Nie wiem co mam robić czy dawać mu tyle ile chce czy ograniczać. Waga chyba wskazuje na to ze nie jest zagłodzony. Już zastanawiam się czy całkiem nie przejsć na butle, był ważony raz w tygodniu zeby sprawdzić czy przybiera na samej piersi, i przybierał czasem po 40dag więc położne sugerowały że mam pokarm (dodam że karmie tylko jedna piersią, duga była chora i mniej produkuje mleka, ale dziecko i tak już nie che jej złapać)
Wydaje mi się że jeśli przejde na butelke to będe mogła bardziej go unormować.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Wydaje mi się, że to kryzys laktacyjny, trzeba poczekać parę dni, przystawiać często dziecko do piersi i pokarm się unormuje a dziecko ponownie będzie się najadać. Decyzja o zaprzestaniu karmienia należy oczywiście do Pani, ale sugeruję jednak jak najdłuższe karmienie piersią, które jest nie tylko wygodne ale przede wszystkim najlepsze dla dziecka i nie powoduje problemu przekarmienia.
pozdrawiam,
ela Trojanowska - dietetyk

aniag070 napisał(a):
Witam,
Karmie dziecko piersią a czasem dokarmiam butelką mlekiem Hipp Bio Combiotic (nie częśćiej niż 2x dziennie po 90ml i głównie przed snem, żeby dłużej pospał), ma 3 mies i waży 6,9kg (waga urodzeniowa 3,620 kg) jednak cały czas domaga się jedzenia, staram się nie dawać mu butelki żeby nie oduczył się piersi, ale jak je intensywnie piers po 15min, czasem 30 min ale mniej intensywnie, na 0,5h jest spokój a następnnie znów domaga się jedzenia. Dostanie butelke 90ml i po uniesieniu go do odbicia krzyczy, wydaje mi się że chce więcej. Nie wiem co mam robić czy dawać mu tyle ile chce czy ograniczać. Waga chyba wskazuje na to ze nie jest zagłodzony. Już zastanawiam się czy całkiem nie przejsć na butle, był ważony raz w tygodniu zeby sprawdzić czy przybiera na samej piersi, i przybierał czasem po 40dag więc położne sugerowały że mam pokarm (dodam że karmie tylko jedna piersią, duga była chora i mniej produkuje mleka, ale dziecko i tak już nie che jej złapać)
Wydaje mi się że jeśli przejde na butelke to będe mogła bardziej go unormować.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
moja córeczka wymiotuje po każdym innym poza moim mlekiem ( Enfamil, Nan, Humana, Bebiko, mleko kozie). Mijają 3h po podaniu niewielkiej ilości mleka (ok. 10ml) i zaczynają się wymioty trwające 20-30min. Pediatra podejrzewa alergię ( chociaż brak innycj, jednoznacznych objawów nietolerancji poza lekko chropowatymi pliczkami, niekiedy zaczerwienionymi. W związku z problemem z podawaniem mleka pediatra poleciła rozszerzać dietę - niedlugo wracam do pracy i nie dam rady odciągać tyle mleka żeby starczylo na czas mojej nieobecności. Od 3 tyg podaję na obiadek zupkę jarzynową gerber a na podwieczorek jabłko z marchewką. Przed poludniem mała zjada trochę kaszki ryżowej na moim mleku - kaszka jest zagęszczona bardziej niż powinna bo Weronika nie chce jej pic więc bawimy się z łyżeczką. Podsumowując w ciągu dnia zjada kaszkę z 50ml mleka, słoiczek zupki i pół słoiczka deserku - reszta to moje mleko. Niestety pojawił sie problem z kupkami, na początku zmieniły konsystencje na "plastelinową" a od dwóch dni są bardzo gęste i grube i co tu duzo mówić - poprostu duże, wypróżnianie sprawia małej ogromny kłopot, płacze i męczy się strasznie 😞 Juz nie wiem jak karmić moje dziecko, za dwa tygodnie wracam do pracy a wyglada na to że stałe posiłki Weronice nie służą. Czy ma Pani jakies propozycje jak unormować stolce, ewentualnie co zmienić w diecie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
To normalne, że po zmianie diety układ pokarmowy dziecka zaczyna inaczej funkcjonować. Nie pisze Pani nic na temat dopajania dziecka, a przy karmieniu sztucznym jest to konieczne. Proszę córeczce podawać wodę, oczywiście przeznaczoną dla niemowląt, być może dziecko ma zbyt mało płynów i stąd problem z zaparciami. Proszę również obserwować dziecko, gdyż zarówno biegunki jak i zaparcia mogą wskazywać na występowanie alergii.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska - dietetyk

wanilia napisał(a):
Witam,
moja córeczka wymiotuje po każdym innym poza moim mlekiem ( Enfamil, Nan, Humana, Bebiko, mleko kozie). Mijają 3h po podaniu niewielkiej ilości mleka (ok. 10ml) i zaczynają się wymioty trwające 20-30min. Pediatra podejrzewa alergię ( chociaż brak innycj, jednoznacznych objawów nietolerancji poza lekko chropowatymi pliczkami, niekiedy zaczerwienionymi. W związku z problemem z podawaniem mleka pediatra poleciła rozszerzać dietę - niedlugo wracam do pracy i nie dam rady odciągać tyle mleka żeby starczylo na czas mojej nieobecności. Od 3 tyg podaję na obiadek zupkę jarzynową gerber a na podwieczorek jabłko z marchewką. Przed poludniem mała zjada trochę kaszki ryżowej na moim mleku - kaszka jest zagęszczona bardziej niż powinna bo Weronika nie chce jej pic więc bawimy się z łyżeczką. Podsumowując w ciągu dnia zjada kaszkę z 50ml mleka, słoiczek zupki i pół słoiczka deserku - reszta to moje mleko. Niestety pojawił sie problem z kupkami, na początku zmieniły konsystencje na "plastelinową" a od dwóch dni są bardzo gęste i grube i co tu duzo mówić - poprostu duże, wypróżnianie sprawia małej ogromny kłopot, płacze i męczy się strasznie 😞 Juz nie wiem jak karmić moje dziecko, za dwa tygodnie wracam do pracy a wyglada na to że stałe posiłki Weronice nie służą. Czy ma Pani jakies propozycje jak unormować stolce, ewentualnie co zmienić w diecie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Wtam,
karmie tylko jedną piersią, druga nie produkuje już mleka, syn ponad 1kg/mies przybierał na tej piersi, od 2tyg ssie piers po 5min i nie chce więcej, nie płacze poprostu odwraca głowe na znak zakonczenia jedzenia. Kolejne jedzenie jest po ok 2-3h. Czy to możliwe że syn się najada? Ma skończone 4miesiące. Być może idą mu ząbki bo cały czas włada paluszki do buzi i dotyka dolnego dziąsła.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie GLUTENU. Czy można go podawać w formie mlecznej kaszki mannej? Mam w zapasie taka kaszkę firmy nestle (piszę ponieważ może w różnych firmach są różne produkty). Czy wystaczy płaska łyzka tego produktu (ok 5 gram) plus woda do 125 gramowego sloiczka z jablkiem , żeby spełniać wymogi 2-3 gramy glutenu na 100 gram jedzenia?

A może podając jw glutenu będzie za dużo (nie wiem jak to przeliczać?).

Czy jablka może być wiecej np 125 gram, a nie 100 gram?

dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Być może faktycznie synek ząbkuje, to czy się najada nalepiej ocenić po przyrostach wagi, jeżeli są prawidłowe nie należy się martwić. Polecam również wizytę w poradni laktacyjnej, by unormować karmienie z obu piersi.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska

aniag070 napisał(a):
Wtam,
karmie tylko jedną piersią, druga nie produkuje już mleka, syn ponad 1kg/mies przybierał na tej piersi, od 2tyg ssie piers po 5min i nie chce więcej, nie płacze poprostu odwraca głowe na znak zakonczenia jedzenia. Kolejne jedzenie jest po ok 2-3h. Czy to możliwe że syn się najada? Ma skończone 4miesiące. Być może idą mu ząbki bo cały czas włada paluszki do buzi i dotyka dolnego dziąsła.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Mam pytanko odnoście owoców sezonowych.
Synek ma juz skończone 5 miesięcy - hce go karmić wyłącznie piersia do końca 6 miesiąca a potem zaczne wprowadzać nowe produkty.
Mam ogródek i swoje owoce cy moge z nich zrobic np musy (jabłka), albo kompoty (w małych słoiczkach) które bedę mogła rozcieńczać? Albo mrozić owoce (np. borówkę amerykańską)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,

Oczywiście, może pani przygotowywać posiłki lub/i "słoiczki"z owoców z własnego ogrodu, rozumiem, że ekologicznych 🙂
pozdrawiam,
Ela Trojanowska-dietetyk


Aleksandra86 napisał(a):
Mam pytanko odnoście owoców sezonowych.
Synek ma juz skończone 5 miesięcy - hce go karmić wyłącznie piersia do końca 6 miesiąca a potem zaczne wprowadzać nowe produkty.
Mam ogródek i swoje owoce cy moge z nich zrobic np musy (jabłka), albo kompoty (w małych słoiczkach) które bedę mogła rozcieńczać? Albo mrozić owoce (np. borówkę amerykańską)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,

moj prawie 11sto miesieczny synek nie chce prawie w ogole jesc. Jedyne na co ma apetyt to mleko (jedynie 3*200 ml). Na widok zupki (niewazne czy swoja, czy sloiczkowa) dostaje ataku szalu. Nie chce jesc chrupek, chleba, parowek, etc. Jedyne co zje od czasu to trochu deseru lub owocow ze sloiczka....co mam robic? jak pomoc? Ja juz trace nadzieje, sily, checi..
ps. dosypywanie mleka do zupek, czy zabawy jedzeniem nie pomagaja...
jestem zrozpaczona, bo moj maly wazy ok. 8 kg (waga przy urodzeniu 2950, spadek do 2800). co mam robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Mam również pytanie odnośnie GLUTENU.
Moja córeczka kończy właśnie 5 m-cy i oprócz piersi, dostaje również NUTRAMIGEN i dania w słoiczkach.
Chciałabym zacząć wprowadzać gluten, ale nie wiem, jak to zrobić.
Czy mogę gotować zwykłą kaszkę mannę błyskawiczną na wodzie i dodawać np. do deserku? Jeśli tak, to w jaki sposób przygotować tę kaszkę? Jaka ilość kaszki i jaka ilość wody? Co, jeśli dziecko raz zjada cały słoiczek, a innym razem tylko pół?

Mam również pytanie odnośnie laktacji.
Wkrótce wracam do pracy i niestety odciąganie mleka nie wchodzi w grę, natomiast bardzo chciałabym jak najdłużej karmić dziecko piersią. Czy jest możliwość utrzymania laktacji w nocy? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?

Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Należy podawać gluten (kasza manna) w ilości 2-3 g glutenu na 100ml/dzień, a następnie po 8 miesiącu zwiększać do około 6 g glutenu (pieczywo, biszkopty). Najlepiej dodawać kaszę do zupki, może być też do deserku.
Co do karmienia nocnego, to aby utrzymać laktację w nocy należy po prostu w nocy dziecko karmić, wówczas laktacja powinna nadal występować.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska - dietetyk

Melutka1000 napisał(a):
Witam,
Mam również pytanie odnośnie GLUTENU.
Moja córeczka kończy właśnie 5 m-cy i oprócz piersi, dostaje również NUTRAMIGEN i dania w słoiczkach.
Chciałabym zacząć wprowadzać gluten, ale nie wiem, jak to zrobić.
Czy mogę gotować zwykłą kaszkę mannę błyskawiczną na wodzie i dodawać np. do deserku? Jeśli tak, to w jaki sposób przygotować tę kaszkę? Jaka ilość kaszki i jaka ilość wody? Co, jeśli dziecko raz zjada cały słoiczek, a innym razem tylko pół?

Mam również pytanie odnośnie laktacji.
Wkrótce wracam do pracy i niestety odciąganie mleka nie wchodzi w grę, natomiast bardzo chciałabym jak najdłużej karmić dziecko piersią. Czy jest możliwość utrzymania laktacji w nocy? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?

Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam, mam pytanie.
Moja 3 tygodniowa coreczka karmiona jest od tygodnia mlekiem poczatkowym Aptamil 1, to angielski odpowiednik mleka Bebilon 1. Czy powinnam jej podawac witamine D w kapsulkach, czy ilosc w mleku , ktore jej podaje jest wystarczajaca? nie chce, by miala niedobory witaminy lub nadmiar jesli jej podam kapsulke. Karmiona jest co 3-4 godz, zjada ok 100-110 ml bo to glodomorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Dusia88 napisał(a):
Witam, mam pytanie.
Moja 3 tygodniowa coreczka karmiona jest od tygodnia mlekiem poczatkowym Aptamil 1, to angielski odpowiednik mleka Bebilon 1. Czy powinnam jej podawac witamine D w kapsulkach, czy ilosc w mleku , ktore jej podaje jest wystarczajaca? nie chce, by miala niedobory witaminy lub nadmiar jesli jej podam kapsulke. Karmiona jest co 3-4 godz, zjada ok 100-110 ml bo to glodomorek


Dusiu w kążdym modyfikowanym mleku jest już podana odpowiednia ilość witaminy D 🙂 Ja mojej Ali przy Aptamilu nie dawałam już dodatkowo kapsułki z wit. D 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam serdecznie,
O konieczności suplemenatcji witaminą D decyduje lekarz pediatra, który po zbadaniu dziecka określa dawkę tej witaminy.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska

Dusia88 napisał(a):
Witam, mam pytanie.
Moja 3 tygodniowa coreczka karmiona jest od tygodnia mlekiem poczatkowym Aptamil 1, to angielski odpowiednik mleka Bebilon 1. Czy powinnam jej podawac witamine D w kapsulkach, czy ilosc w mleku , ktore jej podaje jest wystarczajaca? nie chce, by miala niedobory witaminy lub nadmiar jesli jej podam kapsulke. Karmiona jest co 3-4 godz, zjada ok 100-110 ml bo to glodomorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam .
Mam pytanie moja dwómiesięczna córka w dzień je co dwie godzinki.
Natomiast w nocy potrafi przespać 9 godzin ciągiem.
Karmie piersią i zastanawiam się czy pokarm mi nie zaniknie ?
Może powinnam budzić małą na karmienie lub odciągać w nocy mleczko?
Dodam ,że mała nie ma problemów z przyrostem wagi ,a nawet jest na górnej kresce siatki centylowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
mixidixiaga a jak jest u Ciebie z laktacją ? Czy w dzień Córeczka najada się mlekiem i masz go wystarczająco?? Na pewno nie powinnaś budzić Córeczki. Widać w nocy nie ma potrzeby jedzenia i nie jest głodna. Gdyby była uwierz mi na pewno by nie spała 😉 Moja Córka miała 3 tygodnie ja przesypiała mi całe noce nie budząc się ani razu przez dobre też 9-10 godzin za to w dzień jadła co 2-3 godziny 🙂 Uważam, że jeśli pokarm nie wycieka Ci w nocy z piersi to nic nie rób chyba, że budzisz się z mokrymi podkładami to możesz raz w nocy wstać i pokarm odciągnąć dla twojej wygody. Jeśli Córeczka w dzień często ssa twoją pierś na pewno twoja laktacja będzie w normie a pierś będzie wytwarzać tyle mleka ile Córka potrzebuje ani za mało ani za dużo 😉 Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Dusia88 napisał(a):
Problem w tym, ze lekarz pediatra nie usnaje dodatkowej suplementacji diety. Nawet w ciazy bralam witaminy na wlasna reke, poniewaz lekarze w anglii nie uznaja witamin. Keas foliowy kazali brac do 12 tyg ciazy. Wiec nie uzyskam rzetelnej informacji od angielskiego lekarza.


Dusia znam to hihi
Tak tutaj witaminy dla ciężarnej są chyba od 12-14 tyg ciąży ( ja brałam Pregnacare czy jakoś tak ) do 12 tyg. trzeb brać tylko kwas foliowy też tak miałam. Co do wit. to rzeczywiście lekarze mówią, żeby witamin dostarczać z pokarmów ale jak to zrobić u małego dziecka 😮 Niestety to nie Polska ale może to i ma swoje plusy, że nie za każdym razem lekarz ładuje od razu w dziecko czy dorosłego antybiotyki i niepotrzebne dawki leków. Ja Ali dawałam wit. D tak jak pisałam co drugi dzień i krzywdy Jej nie zrobiłam a musiałam na własną rękę podjąć jakieś decyzje bo tutaj pomocy się nie uzyska niestety od specjalisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Dziękuję bardzo za odpowiedz. W dzień mała najada się do syta wiec nic nie zmieniam i ciesze spokojnym snem w nocy. 🙂


Jeśli w dzień jest wszystko dobrze, masz pokarm a Malutka się najada to masz rację nic nie zmieniaj cieszę się super dzieckiem bo nie każde daje mamusi pospać tak w nocy jak Tobie Córeczka 😉 Nie budź Jej na cyca i sama się nie maltretuj laktatorem tylko daj Córeczce buziaka za wypoczęcie w nocy 😎 😉 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam. Od 8 dni jestem mamą urodzonej w 36 tc dziewczynki, ale niestety nie mogę karmić piersią swojej córeczki, ponieważ nie mam czym... że tak powiem.
Jako, że zaistniała taka sytuacja chciałabym wybrać dla mojej córeczki najlepsze mleko... W szpitalu po urodzeniu podawali jej mleko początkowe Bebilon, i jak na razie do chwili obecnej jej to samo mleko podawałam, ale zauważyłam, że mała miewa kolki. W internecie doczytałam "nie polecam na początek Bebilona (strasznie gęste, kolki murowane)
ani Bebiko (często dzieci po nim ulewają i kolki) chyba że dziecko
ma więcej niż 4 miesiące przez co brzuszek ma już lepiej
rozwinięty... " nie wiem ile w tym prawdy ale postanowiłam to przemyśleć. Czy są jakieś mleka które 'zmniejszą' ryzyko kolek? Czytałam wiele dobrego na temat mleka nan active 1. Czy któraś karmiła tym mlekiem? Proszę o poradę. Zupełnie się na tym nie znam, a w szpitalu też nie pomogli i nie doradzili! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...