Skocz do zawartości
  • 0

Żywienie dzieci od 1-3 lat - pytania do ekspertów | Forum dla mam


Admin

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Mamusie
Witaj,
Mogą to być kompoty przygotowywane z jabłek, czasem np. z dodatkiem gruszki. Można również korzystać z owoców mrożonych i dodawać je dla urozmaicenia smaku (np. owoce jagodowe).
pozdrawiam,
Ela Trojanowska

Kasiula napisał(a):
pyt 1 jakie owoce dostępne w marcu nadają się na kompot dla 1,5 roczniaka?
pyt 2 czy 1,5 roczne dziecko może jeść przetwory domowe typu dżemy,powidła...czy lepiej świeże owoce
?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Teoretycznie wszystkie, jednak u dzieci obciążonych alergią, należy obserwować czy inne składniki pokarmowe w tym również niektóre warzywa nie uczulają.
pozdrawiam,
ela trojanowska

Kasiula napisał(a):
a tu zapytam w imieniu koleżanki
jakie warzywa można podawać rocznemu dziecku które ma alergię na białko mleka krowiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Mam pytanie o herbatę... Chodzi o to, że uważam iż synek (2latka, 14 miesięcy) nie powinien jej jeszcze pić. Mały ładnie pije wodę, czasem soczki, mleko. Wydaje mi się za mały, żeby mu wprowadzać, jakby nie patrzeć jednak napój o działaniu pobudzającym, no i mającym też inne wady. Ale mój partner twierdzi inaczej. Może się mylę? Czy są jakieś zalety herbaty dla dziecka w tym wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Ja też mam pytanie dotyczące soczków 🙂 Mój synek rok i 8 miesięcy bardzo je lubi, więc praktycznie codziennie wypija 250ml. Jest to sok marchwiowy z dodatkiem innych owoców, ale głównym skłądnikiem jest jednak marchewka. Słyszałam kiedyś, że picie w dużych ilościach soku marchwiowego jest niezdrowe. Dodam, że po tych soczkach synek ma ładniejszą kupę, luźną (a przez dłuższy czas robił zbite i nieduże bobki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witaj,
Jeżeli syn pije wodę i inne napoje to uważam, że to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o herbatę, to polecam wyłącznie herbaty ziołowe lub owocowe.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska - dietetyk

Sathi napisał(a):
Mam pytanie o herbatę... Chodzi o to, że uważam iż synek (2latka, 14 miesięcy) nie powinien jej jeszcze pić. Mały ładnie pije wodę, czasem soczki, mleko. Wydaje mi się za mały, żeby mu wprowadzać, jakby nie patrzeć jednak napój o działaniu pobudzającym, no i mającym też inne wady. Ale mój partner twierdzi inaczej. Może się mylę? Czy są jakieś zalety herbaty dla dziecka w tym wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
`Witam mam kilka pytań odnośnie jedzenia dla dziecka w wieku 16miesięcy
1# Czy można podawać dziecku jedzenie z grilla chodzi mi przede wszystkim o grillowaną pierś z kurczaka oraz ryby z grilla.
2# czy bym mogła dać dziecku grillowane warzywa jeśli tak to jakie?
3# Co z żółtym serem można czy nie?
4# Jak to jest z miodem chodzi mi przede wszystkim o taki z własnej pasieki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam,
Wszystkie produkty, które Pani wymieniła można podawać dziecku, które ukończyło pierwszy rok życia.
1. W przypadku mięs i warzyw z grilla ważne jest ich odpowiednie przygotowanie i grillowanie na specjalnych tackach, a nie bezpośrednio na ruszcie. Co do warzyw, to może Pani podawać właściwie wszystkie, które dziecko lubi (pomidory, cukinię, itp).
2. Miód - można podawać, trzeba jednak pamiętać, że jest silnym alergenem.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska - dietetyk


Hania napisał(a):
`Witam mam kilka pytań odnośnie jedzenia dla dziecka w wieku 16miesięcy
1# Czy można podawać dziecku jedzenie z grilla chodzi mi przede wszystkim o grillowaną pierś z kurczaka oraz ryby z grilla.
2# czy bym mogła dać dziecku grillowane warzywa jeśli tak to jakie?
3# Co z żółtym serem można czy nie?
4# Jak to jest z miodem chodzi mi przede wszystkim o taki z własnej pasieki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
a ja mam pytanie czy można robić kaszkę ale nie z mleka modyfikowanego (ponieważ syn nie chce go pić ) tylko zrobić z mlekiem krowim?
Jeśli tak to w jaki sposób je pogrzać całkowicie żeby było gorące i czekać aż przestygnie czy można tylko delikatnie pogrzać?
Z góry dziękuje za odp.
Dodam ,że syn ma półtora roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
witam,
Mleko krowie świeże (takie najlepiej podawać dziecku) należy wcześniej przegotować i po wystudzeniu podawać.
pozdrawiam,
Ela Trojanowska

magda123 napisał(a):
a ja mam pytanie czy można robić kaszkę ale nie z mleka modyfikowanego (ponieważ syn nie chce go pić ) tylko zrobić z mlekiem krowim?
Jeśli tak to w jaki sposób je pogrzać całkowicie żeby było gorące i czekać aż przestygnie czy można tylko delikatnie pogrzać?
Z góry dziękuje za odp.
Dodam ,że syn ma półtora roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Mam pewien dylemat – otóż synek miał robione testy alergiczne i okazał się uczulony na różne, popularne pokarmy. M.in. w związku z uczuleniem na mąkę pszenną i żytnią postanowiłam sama zabrać się za pieczenie dla małego chleba. Chociaż sugerowano mi bym za produktami rozglądała się wśród żywności oznaczonej jako „bezglutenowa”, to jednak mały uczulony jest również na ryż, soję, ziemniaki – składniki na których często taka żywność się opiera. Póki co robiłam chleb, ciastka na drożdżach, używając mąki kukurydzianej oraz gryczanej. Chciałabym spróbować wypiekać również z innych rodzajów mąki, zastanawiam się tylko jakich ewentualnie rodzajów (przy wspomnianych uczuleniach) powinnam się wystrzegać – mam na uwadze mąkę orkiszową, mąkę jęczmienną, mąkę z amarantusa, mąkę owsianą i mąka z prosa. Są to różnego rodzaju rośliny… No i właśnie, niestety nie znam się na tyle na tym i nie jestem pewna czy są to w jakiś sposób zbliżone rośliny do pszenicy/żyta. Czy powinnam się którejś z wymienionych mąk wystrzegać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witaj,

Możesz używać mąki kukurydzianej, gryczanej, z prosa, amarantusa. Glutenu nie ma również w sorgo i tapioce. Natomiast niestety często bywa dodawany do produktów, w których się go nie spodziewamy, np. wędlin, wyrobów czekoladowych, produktów mlecznych, przetworów rybnych i wielu innych, polecam więc czytanie etykiet.
pozdrawiam,
ela

Sathi napisał(a):
Mam pewien dylemat – otóż synek miał robione testy alergiczne i okazał się uczulony na różne, popularne pokarmy. M.in. w związku z uczuleniem na mąkę pszenną i żytnią postanowiłam sama zabrać się za pieczenie dla małego chleba. Chociaż sugerowano mi bym za produktami rozglądała się wśród żywności oznaczonej jako „bezglutenowa”, to jednak mały uczulony jest również na ryż, soję, ziemniaki – składniki na których często taka żywność się opiera. Póki co robiłam chleb, ciastka na drożdżach, używając mąki kukurydzianej oraz gryczanej. Chciałabym spróbować wypiekać również z innych rodzajów mąki, zastanawiam się tylko jakich ewentualnie rodzajów (przy wspomnianych uczuleniach) powinnam się wystrzegać – mam na uwadze mąkę orkiszową, mąkę jęczmienną, mąkę z amarantusa, mąkę owsianą i mąka z prosa. Są to różnego rodzaju rośliny… No i właśnie, niestety nie znam się na tyle na tym i nie jestem pewna czy są to w jakiś sposób zbliżone rośliny do pszenicy/żyta. Czy powinnam się którejś z wymienionych mąk wystrzegać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
Witam.Moja corka ma alergie na wiele rzeczy,w tym na laktoze oraz produkty mleczne.Od skonczenia roku podawalam jej mleko kozie plus witaminy,bo tu mleko dla alergikow jest na recepte,a lekarze mi takiego nie przepisal twierdzac,ze jest jeszcze mala i moze jej alergia przejdzie.Ostatnio na wizycie uslyszalam,ze nie powinnam malej podawac mleka koziego,bo jest nieodpowiednie dla dziecka w jej wieku.Dodam,ze ma prawie 21 miesiecy.Kazano mi dawac sojowe,ktorego ona nie lubi.I teraz moje pytanie do pani.Dlaczego kozie mleko nie jest dobre dla dziecka w tym wieku? Niestety od agielskich "specjalistow" nie uzyskalam satysfacjonujacej odpowiedzi,bo odpowiedz nie bo tak jest mnie nie zadowala.Mowili cos o zawartosci wapnia,ale porownalam oba kartoniki i wapnia maja tyle samo.Zwyczajnie zglupialam,bo myslalam,ze kozie mleko jest najzdrowsze,oczywiscie poza mlekiem matki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusie
dobry wieczór
chciałam sie spytac na jakich czesciach miesa mam gotowac dziecku zupę. tzn gotuje nadal na piersi z indyka lub schabie lub łopatce z cieleciny. ma prawie półtora roku. dodaje do zupy potem troche oliwy z oliwek lub masła. nie wiem czy nadal obowiązuje podawanie chudych czesci miesa czy wszystko juz jedno.bo wydaje mis ei ze taka na tłustszym miesie byłaby smaczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...