Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
jeśli założyłaś ten wątek w dziale "TYLKO DLA ZAREJESTROWANYCH", to nie dziwię się 🙂
Daj szansę przeczytania tego KAŻDEMU, nie tylko osobom, które zarejestrowały się na stronie - inni tego nie widzą.

Wszystkie wątki założone w dziale "TYLKO DLA ZAREJESTROWANYCH" są ukryte przed niezarejestrowanymi użytkownikami. Zakładajcie wątki w dyskusji ogólnej - "O WSZYSTKIM".

Przenoszę ten wątek do dyskusji ogólnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia zostac zamierzam, ale nie wiem jeszcze na ile. Napewno bedzie to kilka dobrych lat, o ile bedzie jeszcze do czego tam wracac hehe

A podobac to sie i nawet podoba, przynajmniej czlowiek sie nie stresuje ze na pampersy nie ma 🙂 Jedyne to przerazajace to sluzba zdrowia tutaj. Dla mnie tragedia! Nie wiem czy akurat takie GP mi sie trafilo, czy inna skaza ale bez porownania.
A Ty dlugo juz w UK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi 13 maja minelo 6 lat, a planowalam tylko sobie na wakacje przyjechac 😉No i tak juz mi sie zostalo,a teraz tak jak mowisz,nie ma juz do czego wracac.Ciesze sie,ze tu jestem,bo faktycznie nie musze sie matrwic,ze mnie na dziecko nie stac.Juz teraz wiem,ze moge sobie spokojnie z nia w domu posiedziec do 3 roku zycia.A co do sluzby zdrowia,to tu jak i w Polsce-zalezy na kogo sie trafi.Ja mialam problemy w ciazy i bylam pod ciagla kontrola w szpitalu,po kilka razy w tygodniu i jestem bardzo zadowolona.Natomiast jak rodzilam,rowniez w tym samym szpitalu,to dobrego slowa powiedziec nie moge.A co do przychodni,to jesli moge ci doradzic,to wejdz na strone NHS wpisz swoj postcode i sprawdz,jakie masz najblizej i jakie sa o niej opinie.Ja z poprzedniej tez bylam strasznie niezadowowlona,a obecna znalazlam tam,upewnilam sie,ze pracuja sami anglicy i jestem nia zachwycona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No,a co do opieki zdrowotnej,to nie wiem,czy wiesz,ale wlasnie w Londynie jest najlepszy w Europie i jeden z 3 najlepszych na calym swiecie szpital dzieciecy.Ludzie z calego swiata sie tu zjezdzaja.My niestety mielismy przyjemnosc tam byc,za rok kolejna wizyta na ktorej ustalimy date operacji.Szukalam w necie,to w Polsce takich operacji sie nie wykonuje.Robi to tylko jedna przychodnia,prywatnie za 22 tys zlotych..A my bedziemy mieli to za darmo i to w najlepszym szpitalu.Wiec po co mialabym do Polski wracac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia no ja wlasnie mam ten osrodek najblizej. Ale bede kombinowala zeby sie przepisac do innego. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A szpital slyszalam, slyszalam i mam nawet namiary w razie w do chirurga dzieciecego w tym szpitalu. Narazie i oby tak zostalo nie potrzebujemy. Maly mial naczyniaka limfatycznego jak sie urodzil, ale sie wchlonal 🙂

Moje dwie siostry tez tu sa i tez mialy przyjechac tylko na wakacje hehe No i nie maja zamiaru juz wracac. My jestesmy tu raptem od polowy listopada, a przyjechalismy, zeby w Polsce splacic dom, ktory kupilismy. Narazie trzymamy sie wersji ze wracamy, ale kto wie, jak dlugo bedzie ta wersja. Ja moglabym juz tu zostac bo widze ze jest lepiej, tym bardziej ze mam tu siostry, ale moj nie ma tu nikogo, narazie zadnych znajomych, kumpli itd. I teskni mu sie. Moze sie to z czasem zmieni, ale narazie sie troche meczy.

A co to za operacja? Bo az mi ciary przeszly 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
iwwwa napisał(a):
Czesc Madziu 🙂
A to nie Wy sie przypadkiem ostatnio spotkalyscie razem z Monisia? Gdzies mi sie obilo, jak po stronkach latalam 😉
Obie jestescie z Londynu?

Monisia a z kims tam calkiem mozliwe, ale nie ze mna (nie czasem z Nusia?), bo ja jakies 300 mil od Londka jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem, ze duzo Polakow tam mieszka, bo duzo przelewa pieniadze do Polski 😉
A o Darwinie to nawet nie wiedzialam.
Fajnie ze sobie tam sprowadzilas znajomych, przynajmniej sie nie nudzicie sami.
U mnie jeszcze bariera jezykowa niestety. Zrozumiec to zrozumiem, no chyba, ze typowy anglik i slang, ale gorzej pogadac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...