Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny. mnie się wydaje, że mały szybko się przestawi, bo na mleko obudził się jak A. wychodził do roboty, czyli o 4.30..(zawsze tak było), no a wstaliśmy 6.30, czyli dawna 7.30 😜 jest dobrze póki co.
No a Gosia jeśli chodzi o wiek to ja zaszłam w ciążę jak miałam 20lat, teraz mam 21. No i nie raz myślę tak jak Ty, ale później sobie uświadamiam, że to przez to, że 24h na dobę jestem z małym, nie mam chwili wytchnienia. Od jego urodzenia sama wyszłam dopiero po 7m-cach i to w przeciągu dwóch ostatnich tygodni.
Nie wiem czy karmisz piersią czy nie, ale ja dopóki karmiłam musiałam być cały czas z nim, bo nawet herbaty nie wypił butlą..miał odruch wymiotny. No i w końcu powiedziałam dość!
No a z Marcinem powinnaś porozmawiać, może troszkę by Ci pomógł..jakbyś powiedziała co i jak? 🤔
Monia mnie rozwalił tekst o tabletkach i o tym, że Twoja siostra ma 30lat i do najmądrzejszych nie należy 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Dobry 🙂Tuska to ja poklaskalam tobie,bo reszta sie juz zajelas 😁 A co do siostry,to dobrze wiesz,ze mam racje i Nusia pewnie tez haha.U nas noc wyjatkowo dobra.Chyba mam na nia sposob.Daje jej przed snem ten proszek teethe(to sa granulki rumiankowe)i po nim ladnie spi.Dzis dopiero o 4:30 na mleczko sie obudzila no i dopiero potem sie troche porucala.Chetnie dalabym jej zwykly rumianek do picia,ale moje dziecko nie wiem czemu zawsze po rumianku dostaje czkawke.Ktos ma jakas koncepcje czemu tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie ogladam dobry program na polsat cafe-tydzien z tesciowa.Krecone w UK.Genelalnie chodzi o to,ze kobieta jest wykonczona cdziecmi i prowadzeniem domu i ona wyjezdza na rozne zabawy,zeby uwierzyc w siebie,a tesciowa tresuje ziecia.Haha ta lata za nim z gwizdkiem 😁 A jakie teksty leca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry 🙂 moje dziecie niestety nie przestawilo sie jeszczecze 🙃 i obudzila sie wg nowego czasu przed 6ta, ale...... wczoraj w dzien nie spala wcale (poza poranna 1 godz drzemka), bo bylismy w roznych miejscach i nie mialamozliwosci zasniecia, wiec jak wrocilismy, dostala jesc i polozylam ja na popoludniowa drzemke, tak kolo 17tej. i... obudzila sie o `12 w nocy - , dalam jej kasze i dalej poszla spac, tak wiec w sumie nie dziwie sie ze juz sie obudzila.
a jesli chodzi o sprawy wieku i posiadania dzieci. wiem, ze majac 19 - 20 lat kocha sie wlasne dziecko i jest sie dobra matka, wcale tego nie neguje, ale wiem tez jaka jest roznica jak sie ma dziecko z tzw. wpadki a jak sie o nie stala przez jakis czas. i wcale nie twierdze, ze to Gosia nie jest gotowa na to, zeby byc matka, mi chodzi o to, ze je M NIE JEST NA TO GOTOWY. jak tak to czytam, to jakbym miala przed soba swoja mlodosc i te same problemy z facetem - owczesnym moim mezem.
nie wykazywal zaiteresowania dzieckiem, a potem dwojka. wazniejsi byli koledzy, praca, telewizja i zeby sie wyspac. wiem co znaczy niedzielne samotne spacery z dziecmi i jak sie mozna czuc, jesli widzisz dookola usmiechnietych tatusiow ze swoimi dziecmi i kobietami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia u nas Julia o 16 zdecydowala sobie walnac drzemke,tyle,ze ja o 18 ja obudzilam 😁 I dzieki temu nocka byla w miare ok.A co do decyzji o dziecku to u nas Julia byla swiadoma i planowana i tak w sumie dobrze.Czasem jak jecze,ze mam juz dosc,to moj drogi mezulek sie smieje,ze sama chcialam 😁 A tak powaznie to nie wyobrazam sobie zajmowac sie Julka sama.Piotrek mi we wszystkim pomaga i wiele czasu z mala spedza.I naprawde mysle,ze Goska powinna Marcinowi pocisnac,zeby jej pomogl,bo sie biedna calkiem zajedzie.Bo tak naprawde to wychowanie dziecka jest naprawde ciezka praca.A co do tego wieku,to moim zdaniem nie ma co gdybac,bo Vaneska jest juz na swiecie.Teraz to trzeba sie bardziej zastanowic,jak to zrobic,zeby troche Gosi ulzyc.Gosia tak sobie mysle..macie tam jakichs znajomych z dziecmi?Moze jak Marcin zobaczy,ze inni tatusiowie zajmuja sie dziecmi to jemu tez sie cos odmieni.I koniecznie z nim pogadaj,bo najgorsze,co mozesz robic,to dusic to w sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc po nocy....zajezdzila mnie Zolza dzis, jak bedzie jeszcze do tego deszczowo to padne 😜
Cala noc od 2giej sie rzucala przez sen czy polsen przy cycu, wiec , moj wniosek,dziecko jest w nocy glodne, odstawiamy powoli cycucha , dzis 1 dzien, w nocy dostanie butle,zobaczymy jak bedzie bo ona lubi pelzac pod moje ramie jak spimy..tak mi szkoda ja odzwyczajac ale inaczej mnie zajezdzi, Michala zajezdzi i sama siebie, chociaz ona teraz bacznie mnie obserwuje i tylko czeka az cos do niej zagadam, dziecko jest wyspane, aaa i jak sie obudzila o 6.30 to od razu glodna wiec butla, a chwile wczesniej cyca ssala, wydaje mi sie ,ze mi sie pokarm konczy...?

A co do Gosi...MUSISZ kobieto wytlumaczyc mu ,ze dziecko potrzebuje do prawidlowego rozwoju takze ojca, zeby mala miala w Was autorytet jako rodzicach,parze, zwiazku , to sie wszystko teraz w tej malej glowce koduje,juz teraz programuje sie jej zycie na nastoletnie lata, i wiedz,ze bedzie pozwalala sie tak traktowac jak mama tacie, moze nie w pelni w 100% ale wiele z Was przejmie nawet podswiadomie,ja sie zarzekalam,ze nie bede jak moja mama, a wieeeele od niej przejelam i teraz to widze, tylko w wychowaniu malej jestem inna , na szczescie, ale kto wie jaka byla moja mama przy 1 wszym dziecku, ma nas 4ke w tym 1na niepelnosprawna wiec bylo ciezko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaszłam w ciążę w wieku 20lat, no i zaszłam w nią dopiero po dwóch latach, no w sumie 1,5roku bez jakichkolwiek zabezpieczeń.. a postanowiliśmy się nie zabezpieczać, bo lekarz powiedział, że będzie problem z zajściem w ciążę przez nawracające się u mnie co jakiś czas torbiele na jajnikach. Tak więc w wieku 19-20lat można mieć świadomie dziecko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska napewno mozna ja znam wiele mlodych malzentw ,i zaraz po slubie staraja sie o dziecko, ja mysle,ze to naturalne niewazne jaki wiek 🙂
Monia ogladalam kac vegas ja polecam Zamiana cial dobra komedia juz pisalam ale nie wiem na ktorym forum,czy to nie bylo jeszcze na brzuszku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tuska8 napisał(a):
ja zaszłam w ciążę w wieku 20lat, no i zaszłam w nią dopiero po dwóch latach, no w sumie 1,5roku bez jakichkolwiek zabezpieczeń.. a postanowiliśmy się nie zabezpieczać, bo lekarz powiedział, że będzie problem z zajściem w ciążę przez nawracające się u mnie co jakiś czas torbiele na jajnikach. Tak więc w wieku 19-20lat można mieć świadomie dziecko 🙂 🙂


pewnie, ze mozna 🙂 ja tylko mowilam o swoim przypadku i z tego co pamietalam, Gosia i M nie planowali. no ale.... jest sliczna i kochana Vanesska i M musi w koncu dorosnac do roli ojca. chyba nie udalo mi sie przekazac tego ,z co chcialam, trudno.....
chodzi mi mniej wiecej o to, ze sa faceci, ktorzy niemal cale zycie nie sa gotowi na dziecko i chobysmy nie wiem co robili, nic tego nie zmieni. moze on nie mial odpowiednich wzorcow z domu np? nie wiem..... zreszta ciezko jest tak pisac, jesli nie zna sie osobiscie danych osob 🤨
powiem tak - nie jestem zwolenniczka utrzymywania zwiazku na sile. wiem, ze to co pisze jest straszne i wcale nie namawiam Gosi do rozstania, ale wiem po sobie - tkwilam w chorym zwiazku kilka lat - byly rozstania i powroty, powroty i rozstania..... ciezko bylo podjac ta wlasciwa decyzje, ciagle sie ludzilam, ze cos sie zmieni..... i nie zmienilo sie.....
minelo wiele lat..... ale teraz nie zaluje niczego.
poznalam wspanialego faceta (nie jest idealem, ale... 😉 ) i mamy kochana niunie o ktora staralismy sie rok i o to wlasnie mi chodzi - jesli wiesz jaki masz cel w zyciu i oboje do niego dazycie, to wszystko ma sens 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja bo lubia uprzykrzac zycie 😁 😁 Kaska ja wychodze z zalozenia,ze odejsc jest bardzo latwo.To jest najprostsze rozwiazanie.Moim zdaniem zanim wszystko sie przekresli to najpierw trzeba o ten zwiazek powalczyc.Powinno sie usiasc porozmawiac i wyjasnic wszystko.A dopiero jesli to nic nie zmieni to szukac innych rozwiazac.Ja tez mam za soba dlugi,nieudany zwiazek.Na szczescie bez dziecka,ale bylismy zareczeni i do wszystkiego dosc powaznie podchodzilismy.Znaczy sie ja...rozstalismy sie,ale nie mam przynajmniej z tego powodu wyrzutow,bo dlugo probowalam o ten zwiazek walczyc..nie udalo sie,ale ja mam czyste sumienie..Chodzi mi o to,ze czasem o wiele rzeczy trzeba w zyciu walczyc.I przede wszystkim ze soba rozmawiac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Maja bo lubia uprzykrzac zycie 😁 😁 Kaska ja wychodze z zalozenia,ze odejsc jest bardzo latwo.To jest najprostsze rozwiazanie.Moim zdaniem zanim wszystko sie przekresli to najpierw trzeba o ten zwiazek powalczyc.Powinno sie usiasc porozmawiac i wyjasnic wszystko.A dopiero jesli to nic nie zmieni to szukac innych rozwiazac.Ja tez mam za soba dlugi,nieudany zwiazek.Na szczescie bez dziecka,ale bylismy zareczeni i do wszystkiego dosc powaznie podchodzilismy.Znaczy sie ja...rozstalismy sie,ale nie mam przynajmniej z tego powodu wyrzutow,bo dlugo probowalam o ten zwiazek walczyc..nie udalo sie,ale ja mam czyste sumienie..Chodzi mi o to,ze czasem o wiele rzeczy trzeba w zyciu walczyc.I przede wszystkim ze soba rozmawiac!


ja przeciez o tym napisalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
mala buczy mi za uchem bo chce spac ,a ja od kilku dni zostawiam ja zeby sie wyplakala i sama zasypia, czemu dzieci maja taki problem z zasypianiem? 😮
Kasia ladnie to napisalas 😉


dzieki Maja, na szczescie ty mnie zrozumialas 😉 🙂
Kaya kiedys ladnie mi zasypiala, kladlam ja, wlaczalam muzyczke do usypiania i zasypiala.
od czasu, jak nauczyla sie wstawac - stoi w lozeczku i ryczy - trzeba do niej wchodzic po kilka razy, klasc ja....... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Napewno!!!! ta ma dobrze.....a ja juz huj strzelil bombki mialo nie byc cyca ale dziecko plakalo ponad 15 minut,ze chce spac no to cyca w buzie i od raz zasnela.....JAK TO ZROBIC BEZBOLESNIE? 😞


a masz dla niej karuzele? jesli tak, to tam sa rozne melodyjki, Kaya uwielbiala tego sluchac i wyciszala sie bezbolesnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...