Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gosia ja kupie nocnikjak tylko mala zacznie siadac stabilnie, i bede ja sadzac po kazdym spaniu i mniej wiecej kupka. Gosia od Ciebie zalezy kiedy sie nauczy tylko tak jak dziewczyny pisaly kiedys nie mozesz jej zrazic do nocnikczka...
a Ty dawalas danonki juz??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

hehhe Nusia o to bardzo ciekawa zabawa i Ty pewnie jak wchodzisz musisz ja przesunac po podlodze i jej sie to podoba? 😁
A Danonki az od 3go roku?!! a to od kiedy jakiekolwiek jogurty sie daje? Dziewczyny juz po 7mym miesiacu jakies daja ale jakie? 😮
jesssu ja chce jej urozmaicic to jedzonko 😞
A wczoraj dostala sloiczek z cielecinka i warzywami i tak prykala po nim!!!! ale brzuszek nie bolal a wogole to zjadla o wiele wiecej niz zawsze -wieczorem o 20stej 150 kaszki truskawkowej, o 21 wszej sie obudzila z placzem i wola bubu!!! zjadla 120 ml !!! spala do 4 i znow 120 pozniej pobudka o 7mej i znow mama bubu!!! Skoncze ta 1ke i kupuje 3ke jak Gosia mowi Aptamila ,ale tak drastycznie ? konczy 6miesiecy i jakby miala zakodowane w glowie,ze ma byc bardziej glodna heheh
Mam nadzieje,ze dzis maluchy troszke lepiej sie maja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już danonki dawałam z ponad 1,5m-ca temu i nic nie było młodemu i daje mu od czasu do czasu. Mia to faktycznie lekarz Wam strasznie pomógł:/:/
no świetną Maryla sobie zabawę znalazła,hahaha 😁
a co do nocnika to ja już dawno kupiłam, bo Alan zawsze z rana kupala sadził regularnie,a od kiedy kupiliśmy nocnik to zawsze o innej godzinie i dopiero jak poczuje to się orientuje,że już zrobił. Mam wyrzuty sumienia,że młody tak mało umie i wie co jest co..że za mało mu pokazuje i w ogołe,a przecież za niedługo 10m-cy kończy 😞 a on nic jeszcze nie wie i nie potrafi..ani koci koci, ani papa.. ewentualnie piątkę przybije, no i paluszkiem po ustach jeździ i taki śmieszny dźwięk wtedy wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka witam sie maloprzytomnie 😞
U nas noc tragiczna, Patyczek zasnal ladnie,ale od 2 zaczal sie rzucac w lozeczku,stekac,poplakiwac i tak az do rana... lekarstwo jeszcze kompletnie nic nie zadzialalo,dalej czerwony i drapie sie(musze nakladac mu skarpetki na lapki,bo sa dluzsze niz rekawiczki i tak szybko ich nie sciaga),a oprocz tego dopadlo cala nasza trojke jakies przeziebienie,ech...szkoda mi mojego maluszka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusia nie musi mu nic byc po danonkach, tu chodzi o to ile one maja cukru i innych badziewi 😉 i wapnia maja za duzo dla takich maluszkow 🙂

a tym ze maly niewiele umie sie nie przejmuj 🙂 MAryla w jednym tygodniu cos zalapie a w drugim juz nie umie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudata napisał(a):
hejka witam sie maloprzytomnie 😞
U nas noc tragiczna, Patyczek zasnal ladnie,ale od 2 zaczal sie rzucac w lozeczku,stekac,poplakiwac i tak az do rana... lekarstwo jeszcze kompletnie nic nie zadzialalo,dalej czerwony i drapie sie(musze nakladac mu skarpetki na lapki,bo sa dluzsze niz rekawiczki i tak szybko ich nie sciaga),a oprocz tego dopadlo cala nasza trojke jakies przeziebienie,ech...szkoda mi mojego maluszka 😞


troszke potrwa zanim mu to uczulenie zejdzie. smaruj go jak najczesciej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas noc ladnie przespana, po tym jak pomoglismy Izuni kupke zrobic, termometr z wazelina poszedl w ruch, Ania chyba musze sie zglosic po te czopki glicerynowe jak probiotyki nie pomoga.
Wykapalismy w emolientach i nasmarowalismy ta mascia z apteki-taka jak wazelina-skorke teraz ma taka nawilzona a krostki mniej czerwone.
Nudata-trzymamy kciuki za Patryczka, biedactwo kochane.
Tuska-nic sie nie martw jeszcze Cie syn zaskoczy jak sie najmniej tego bedziesz spodziewala, dzieci sa swietnymi obserwatorami, przyjdzie czas to sie sam nauczy
Julka jak wroci do UK to jej nie poznamy-chodzi, ma zabki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Mia ja miałam czopki glicerynowe i tam pisze,że działają po około 15-30min., u nas jak dostał rano to może po 4godz.zrobił kupę,ale to porządną, bo zrobił oczywiście rzadką,a jak go przebierałam to zaczął znów.. no,ale ogólnie przez okooło tydzień było ok z kupami po tym czopku. One w PL sa bez recepty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dawalam malej czopki dla dzeci tez, ale po polowie i nawet to nie zdazylo sie rozpuscic ,a kupka byla czasem az po pol dnia czasem po pol godziny. Probuj!! 🙂
A o danonkach wlasnie sie dowiedzialam ,ze mozna ale sie nie zaleca wlasnie od 6miesiaca bo o cukier chodzi...i moze byc uczulenie po jakichs owocach zalezy z czym sa. Za to bardziej wlasnie zalecaja jak Nusia pisze jogurt naturalny bo ma wiecej wapnia itd. No nic mam danonki ,sprobuje dzis danonka 🙂 tlusciutka nie jest najwyzej troche przytyje 😁 napisze pozniej jak jej reakcja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂 zaraz kupie nocniczek na ebayu taki zwykly zeby ja za bardzo bajery nie isnetesowaly.. jak ucieknie z gola dupka to trudno bede ganiac 😁
Tuska moja tez nic nie umie tzn jak jej powiem daj buzi to otwiera buzke i glowe kieruja z Twoja strone i jezyczek wytyka 😁 kiedys umiala pokazywac gdzie ma dzidzia oczko teraz juz nie.. i papa nie robi, kosi czy cos tam tez - nie.. .dzieci maja czas zeby takich rzeczy sie nauczyc..
zbliza mi sie okres i mam nerwy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam okres i nerwy 😠
jeszcze mój małżonek powiesił kartkę w łazience koło wagi i napisał numerki od 1 do 30,podzielił na pół i jedna strona moja, druga jego..wazymy sie rano i wieczorem,no i po tych 30dniach kto wiecej zrzuci+ ten wygrywa tylko jeszcze nie ustalilismy co.tylko,ze ja mam trudniej,bo w czaise okresu czuje sie taka opuchnieta i wydaje mi sie,ze wiecej ważę, choć 2 dni temu się ważyłam i miałam 73,9kg,dziś 72,9kg. Tak naprawdę jem wszystko co jadłam tylkko regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Laseczki 🙂

Moja tez malo co umie ale wszystko w swoim czasie ... juz nie wspomne o zebach ktore sie nie moga przebic przez dziasla i czekam i czekam i sie doczekac nie moge 😜

MajaCh a probowalas dawac malej te jogurty petit sa 2 rodzaje sam jogurt owocowy albo jogurt i owoce na dole w postaci musu fajne sa moja je uwielbia daje jej jeszcze jogurty maluszka z bobovity po 6 miesiacu tez sa rozne smaki moja uwielbia bananowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catrina u mnie w polskim sklepie bida jesli chodzi o takie smakolyki dla dzieci.....pisalam, ze niedawno udalo mi sie sloiczki z bobovita kupic bo normalnie to sa tylko kaszki i mleko.... 🤨 a moze znacie jakies angielskie odpowiedniki ,ktore mi jej nie utucza? Jak nie to po prostu bedzie dostawac jogurt naturalny ja tez bardzo lubie to bedziemy razem pojadac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...