Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martinelle dokladnie tak jak mia pisze domagaj sie risk assesment... ja jak bylam w 6 tygodniu poprosilam i od tego czasu wszystkie dziewczyny mi pomagaly... baa nawet darly sie na mnie jak cos wiecej wzielam 🙂 poza tym menegerka powiedziala mi od razu ze jesli bede czula ze potrzebujue usiasc mam tylko to zglosic komus... u mnie w pracy- pracuje w VIP Lounge na lotnisku
mam super dziewczyny... kazda kazdej pomaga i nie ma ze to Twoj obowiazek... fakt ciaza to nie choroba ale czy ktos wezmie na siebie odpowiedzialnosc jesli cos sie stanie Tobie albo malenstwu??
wiec Kochana nie dzwigaj a glupimi docinkami dziewczyn z kuchni sie nie przejmuj... chca niech zglosza... ciekawe czy jak ktoras z nich bylaby w ciazy to tez by wszystko nosila i robila tak jak przed ciaza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

hej popieram dziewczyny, nie boj sie tylko walcz o swoje jestes pod ochrona, HM to Home revenue, a jak nie pomoze to Citizen advace pomoze. Ja pracowalam w magazynie ksiegarni internetowej i tez mielismy ciezka prace ale zaczelam GLOSNO mowic i zaraz sie kacik dla mnie znalazl - biorko komputer i tylko pytali czy wszystko ok.
Ninatrn na jakim lotnisku?? moj maz kooocha samoloty on mowi,ze moglby caly dzien podlogi myc na lotnisku zeby popatrzec hhehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze,ze Mia wszystko napisala.A tobie dam rade.Ja tak zrobilam.Poinformuj pracodawce pisemnie(sobie oczywiscie zrob ksero i popros o podpis pracodawcy)ze jestes w ciazy.Uwierz mi,ze jak dostaja taki papier to zmieniaja do ciebie stosunek.Wiesz ze masz prawo do wiekszej ilosci przerw?Nie mozesz dzwigac,nosic ciezarow,schylac sie itd?W tej chwili to tak naprawde ty narzucasz im warunki,a nie oni tobie.Nie boj sie tego wykorzystac.Ja w momencie kiedy pokazalam im list i usg powiedzialam,ze chce krzeslo z oparciem i od tego momentu ide na kase.Co 2 godz wykorzystywalam moja 15 minutowa przerwe,zawsze mialam cieple picie pod kasa...masz swoje prawa i oni nie moga cie ich pozbawic!Bo w tej chwili ty i malensto jestescie najwazniejsi.A co do plci to moj maz tez na poczatku liczyl na chlopca,a po tym jak ciuszki dla Julii zobaczyl to zmiekl...a od dnia porodu zostal sprzedany-Julia to corusia tatusia i wiem,ze w zyciu by jej na Wojtusia nie zamienil 😁 Sorki,rozpisalam sie
Ja dzis w koncu na fitness poszlam,bo mialam tydz przerwy,a po tym weekendzie to jakos tak sie okraglejsza zrobilam hehehe.Dobra,lece sie kapac.Do juterka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki bardzo dziewczyny za odpowiedz.
Czy te wszystkie przywileje naleza mi sie jezeli jestem pracownikiem zatrudnionym przez agencje ?? Slyszalam ze nawet jak jestes w ciazy moga mi powiedziec ze jest cisza w hotelu i po prostu mnie zwolnic 😞 Moja menagerka wie o tym ze jestem w widziala fote z usg ale oficjalnie na pismie jej nie informowalam bo nie wiedzialam ze trzeba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martinelle nie trzeba dawc listu,ale w ten sposob masz zabezpieczenie.A jesli nic nie zawinisz,zeby cie dyscyplinarnie zwolnic,to mozesz spac spokojnie,bo nie moga cie wyrzucic.Bo prawda jest taka,ze jak cos,to w kazdym sadzie bys wygrala 😁 Mozesz tez swojego GP poprosic o wydanie zaswiadczenia dla pracodawcy.Ja takie mialam,bo sam pracodawca po moim liscie o nie poprosil.A ja dla odmiany nienawidze latania,ale czasem trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martinelle napisał(a):
Dzieki bardzo dziewczyny za odpowiedz.
Czy te wszystkie przywileje naleza mi sie jezeli jestem pracownikiem zatrudnionym przez agencje ?? Slyszalam ze nawet jak jestes w ciazy moga mi powiedziec ze jest cisza w hotelu i po prostu mnie zwolnic 😞 Moja menagerka wie o tym ze jestem w widziala fote z usg ale oficjalnie na pismie jej nie informowalam bo nie wiedzialam ze trzeba 😞


witaj Mirella na naszym forum 🙂
postaram sie tez pare slow dodac odnosnie Twojego pytania. co prawda nie bylam managerem hotelu, ale bylam head housekeeperem przez troche czasu, a ogolnie ponad 6 lat pracowalam w hotelach. jak bylam head mialam kilka ciezarnych dziewczyn, poza tym sama tez potem bylam w ciazy. jesli chodzi o ochrone, to obowiazuja ona od momentu, kiedy dostarczych oficjalne zaswiadczenie, a one wydawane jest mniej wiecej kolo 13 - 14 tygodnia ciazy. ochrona z regoly glownie polega na pewnych regolach, ciezarna robi mniej pokoi, mozecie wspolnie ustalic ile jestes w stanie ich zrobic, jesli macie tzw. normy to ciezarna je nie obowiazuja, tace z pokoju jak najbardziej mozesz wyniesc, tyle ze moim zdaniem jesli nie restauracja to linen porter powinen sie zajac wynoszeniem ich z korytarzy. jesli macie wozki na brudna posciel, to powinnnas nie dopuszczc do tego, aby wozek byl pelen, tylo czesciej brudy wyrzucac, wsztstkie normalne srodki chemiczne sa bezpieczne dla zdrowia, ale o tym pewnie mieliscie COSH trening. jesli uzywacie np R1, R2, R3, R4, R5, - to jesli uzywa sie ich zgodnie z instrukcja, to nic sie nie dzieje. ale to wszystko jest wlasnie na tym risk....... nastepne "przywileje" to oczywiscie platne wolne na wizyty lekarskie (udokumentowane) , swoja prace trzeba normalnie wykonywac, tyle, ze w zadem sposob nie ryzykowac swojego ani dziecka zdrowia. mam nadzieje, ze tez troche pomoglam 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja. No Monia HR mi tak sie prosto skojarzylo 🙂
Katarzyna co sie odwlecze to nie uciecze 😉 ahhhhh a ja mam znow gorki pagorki ......... ale powoli z nich schodze.Ide dzis bestie zwazyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia pisalam wczesniej 🙂 swietny jest duzy, 2 wielkie sypialnie z jednej z nich wchodzi sie do lazienki to jest jedyny mankament - to jest gora, na dole dwa salony jeden od wejscia ale to bedzie chyba przechowalnia wszystkiego w sensie rowerka wozka itd. drugi salon jest polaczony z kuchnia widny, duzy. Kuchnia nieduza,niemala taka akurat i ma haczyki nad kuchenka na patelnie itd to mnie ucieszylo bo oszczednosc miejsca jest. Z kuchni wychodzi sie do ogrodu, jest troche chyba mniejszy niz ten,ktory teraz mamy ale za to dluzszy i trawa jest nie kafle, i jakies tam krzaki juz sa, ogolnie to zapuszczony z lekka ale ja lubie taka prace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HR to Human Resources czyli Dzial Kadr po polsku. Jesli jestes zatrudniona przez agencje to wydaje mi sie ze kierowniczka sluzby pieter (HSK Manager) zawsze moze powiedziec ze nie potrzebuje tyle ludzi do pracy i to Ciebie wydelegowac ale jak znow sie zwroci do agencji po nowa osobe to mozesz ja podac do sadu o dyskryminacje, mozesz spac spokojnie i jesli nie zrobia Ci risk assesment to idz do GP po ten list i walcz o swoje. Nie wyobrazam sobie w ciazy przesuwac materace i pchac ciezkie wozki np z brudna posciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
hej popieram dziewczyny, nie boj sie tylko walcz o swoje jestes pod ochrona, HM to Home revenue, a jak nie pomoze to Citizen advace pomoze. Ja pracowalam w magazynie ksiegarni internetowej i tez mielismy ciezka prace ale zaczelam GLOSNO mowic i zaraz sie kacik dla mnie znalazl - biorko komputer i tylko pytali czy wszystko ok.
Ninatrn na jakim lotnisku?? moj maz kooocha samoloty on mowi,ze moglby caly dzien podlogi myc na lotnisku zeby popatrzec hhehe

Maja na Heathrow, Terminalu 5...
Monisia a mnie prasowanie jeszcze czeka...
tez dzis bylam na auqa areobicu po tygodniowej przerwie.... i jakos tak sie czlowiek inaczej czuje...
Olek wlasnie zasnal z butelka w buzi...kochane moje... dzis rano jak sie obudzil i zjadl sniadanie to tak sie rozgadal ze az tate obudzil... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 my nie pchamy wozkow z brudami bo od tego mamy linen portera ale pchamy swoje troleye zapakowane posciela,kosmetykami z lazienki,ciastkami,mleczkami,herbataki itd....... Tacki z pokoju zawsze zostawialismy na korytarzu i zabieraly je dziewczyny z restauracji ale ponoc klient sie potknal i zwichnal noge i podal htelu do sadu o odszkodowanie, wiec my teraz musimy nosic je do pantry. W tyg jak jest troche ludzi w hotelu dostaje wiecej stay wiec nie jest zle nie narzekam ale jak widze liste w niedziele to czasem galazki mi opodaja, prosilam ja zeby dawala mi juz niedziele wolne bo za ciezko czasem mi jest to powiedziala ze mi nie da.Daje wolne niedziele dziewczyna ktore maja nastoletnie dzieci albo nie maja ich wcale mam wrazenie jak jak nie wezme sicka to nie doczekam sie wolnej niedzieli 😞 Ale ja was mecze swoimi problemami 😞 Kasia i Mia powiedzcie mi jeszcze tylko co powinna mi powiedziec lub co powinnam miec na risk assessment bo podejrzewam ze nie powie mi wszystkiego po to zeby wykorzystac ''glupia Polke'' Aha kasiu pracujemy w hotelu R1.R2 itd.... ja pracuje tylko R3 i czasem R2 jezeli chodzi o ta grupe sanitazerem albo cifem, zabronila mi pracowac domestosem bo jak sie dowiedziala ze jestem w ciazy to mielismy tylko szkolenie z chemi 🙂 I gosciu powiedzial to co ty ze w umiarkowanym stopniu nic mi nie zaszkodzi ale od domestosa trzymam sie z daleka i descalera 🙂

Dziekuje dziewczyny za wasze odpowiedzi i cenne wskazowki w czwartek bede rozmawiac z menagerka a jutro postaram sie skontaktowac z GP w sprawie tego pisemka.
Oficjalne pisemko ze jestem wciazy mam dostac po tym usg.

Pozdrowionka i jeszcze raz dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ah jeszcze jedno pytanko wpadlo mi do glowy. Jezeli mamy wyznaczony czas na sprzatniecie pokoji 2,2 pokoju na h czy ten sam czas obowiazuje mnie ?? bo jak narazie mam taki sam czas jak inne dziewczyny w niedziele skonczylam pozniej i wiem ze pewnie mi za ten czas nie zaplaci czy ma takie prawo ?? Slyszalam ze wogole nie ma takiego czegos w angli jak praca na akord ale.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...