Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
dusia to moze zmien mleko na inne. chociaz jak zmienisz to tez przez kilka dni moze miec podobne objawy, bo sie cialko przyzwyczaic bedzie moglo. i nie zmieniaj na cow and gate, bo to jest to samo

A jakies mozecie polecic? Moj gp jest do bani wiec marna nadzieja ze powie cos konkretnego :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia wyslalam ponownie ksiazke na email.....mam nadzieje,ze tym razem dojdzie, aa i ja tez dawalam malej aptamil, problemow nie bylo..mi health visitor odradzala zmiane mleka tlumaczac,ze dziecku sie rozwija przewod pokarmowy i jak sobie tak bede zmieniac to tylko jej utrudnie ...no nie bylo latwo na poczatku ale mala nie miala kolek wiec nie mam co porownywac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja w szoku jestem!U nas za 12f moze 2-3 ciuchy bys dostala:P
Magda masz termin na ten sam dzien co moja kolezanka Ania,ta co wczoraj Julii pilnowala.
Nusia u nas tez hard core jak cholera.Caly dzien bajki leca a i tak nie pomagaja!
Kasia zazdroszcze!Ehhh to byly czasy jak Jula w dzien spala:P
Ide podlogi pozmywac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My KAyi 3 razy zmienialismy mleko, aptamil tez był na tej liście, ale panienki nie chciała go pić. Zasmakowal jej SMA i tak już zostało 🙂 moze mała ulewa, bo je zbyt lapczywie, moze nie taka butelka, nie taka pozycja przy jedzeniu....rożne mogą być przyczyny, ale jeśli chlusta z niej i to często, to nie jest to normalne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewuszki i te nowe i stare :P
rano pisałam wracam ,a tu juz 6 stron do nadrabiania :P
My juz po spacerku,po obiadku!Z ranca wysprzatalam,pranie robilam wczoraj wieczorem ,wiec mam juz wszystko z glowy 😉 Teraz czekamy na znajomych z corcia maja przyjsc ,10 miesiecy ma 🙂
Milanek tez pociskał Aptamil i na poczatku ulewalo Mu sie czesto,ale pozniej bylo w porzadku.
Zycze zdrowka dla Marylci i daj znac Monia co z wynikami malej 🙂
Maja - super zakup ,za 12 f tyle ciuszkow 🤪
Ok spadam ,a Wy nie piszci za duzo :P:P
Aaaa Madziuuu Milanek dobrze,lobuz sie zrobil straszny i sie nie slucha 😉 Pokaz nam jakies zdjecie Oskarka 🙂 To juz pewnie kawaler jest :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem,wiem juz wszystko wiem!!!!W zyciu bym na to nie wpadla!Do tego wszystkiego co miala doszly nam jeszcze...czerwone winogrona,pomarancze i ich przetwory czyli wszelkie soki,brukselka,grepfruty no i wyszlo,ze jest odwodniona,ale to nic dziwnego przy akcjach z kupa.Potem bede miala wyniki to sprawdze,czy czegos wam nie pominelam.Lece sie kapac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozpisałam się i komp się zamulił ehhh i odnowa muszę napisać haha
To tak:
Kasiu już na grudniu pisała jak wiesz - moja Alicja od roku nie śpi w dzień w ogóle.

Dusia Twoja Córeczka ma dopiero 3 tygodnie daj Jej czas i sobie też 😘 Tak jak Dziewczyny piszą dopiero poznaje wszystko i uczy się wszystkiego. Pamiętam jak moja Alicja uczyła się pić 🙂 Nie zmieniaj mleka pogorszysz sytuację chyba, że to poważne ulewanie będzie powodem składu mleka które podajesz. Ale jeśli ulewanie jest w normie to podobno nawet zdrowe 🙂 Jeśli dużo ulewa i przy tym się męczy idź do lekarza to może być refluks.

Maja 12f za tyle ciuszku ulalala super sprawa. Ja też czasem lubię pochodzić po lumkpach ale nie z Alicją haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
aisak tak 🙂 Termin na 4go stycznia 🙂 Ja przez rok po porodzie nie chcialam wiecej dzieci. Wrocilam do pracy i mi sie totalnie odmienilo, w bardzo krotkim czasie 😉 Pozniej chcialam, ale sie whalam przez finanse, ale widac za bardzo chcialam, bo mi to nie dawalo spokoju az w koncu postanowilismy, ze jeszcze raz probujemy, jak Bog da - no i dal 😉


To moje gratulacje jeszcze raz !! 🙂
No tak u mnie z tymi finansami teraz to jest tak na styk ponieważ robimy remont w domu a więc jedno dziecko na razie styka aż w sam raz hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ale sie obkupilas 🙂
Maryla ulewala od urodzenia i trwalo to do okolo 6 miesiaca. minelo gdy sie okazalo, ze ma alergie na mleko i musi miec specjalna formule. chodzenie do gp nie dalo nic a nic, bo dla nich wszystko jest normalne. jak bedziesz miala okazje byc w polsce a mala dalej bedzie ulewac to warto isc do polskiego pediatry. na poczatek jednaj zmien jej mleczko, poczekaj kolo tygodnia moze akurat sie cos zmieni 😉 i uszy do gory, jeszcze troche i sie z mala dogadacie a pozniej przyjda zabki, a potem bunty mlodziencze, a potem ci powie ze jestes glupia i cie nie lubi, a potem wybierze chlopaka, ktorego bys najchetniej kopnela na ksiezyc i tak dalej i tak dalej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, totalnie nie moj dzien dzisiaj 😞 Nic nie zrealizowalam z tego co mialam zrobic. Chcialam dobrze i zabralam sie za robienie pierogow, szlo w miare ok, kiedy w trakcie Oskar zdecydowal walnac kupsko w majty (mimo, ze go pytalam tyle razy i wysylalm do wc - to to w ogole juz osobny rozdzial 😞) , wiec musialam przerwac, zalatwic go itd (myslalam, ze wyjde z siebie 😞). Wrociam do robienia pierogow, ale ze sie rozproszylam tym wszystkim, to nie pomyslalam i nie polozylam ich osobno, tylko jeden na drugim na talerzu i jak przyszlo do wrzucania na wode, to takie juz byly ze soba posklejane, ze na wode dalam rade wrzucic 3 😞 Tak sie wnerwilam, ze wywalilam wsjo rowno do koszta tak jak stalam 😞 Poryczalam sie jak glupia....odechcialo mi sie wszystkiego... Jak sie troche uspokoilam to racjonalnie strwierdzilam zei tak musze cos ugotowac, wiec zabralam sie za szybka zupe pomidorowa..Wsjo wyszlo ok, ale zas jak sciagalam przykrywke, to wrzatek, ktory sie na niej zebral ze skondensowanej pary rowno mi prysnal na brzuchol, zaraz obok pepka - z 6x3cm placek czerwony mam do teraz i normalnie mnie piecze 😞 I jeszcze mi sie wydaje, ze drugi maly i najmlodszy obrocil sie nogami w dol, bo jakas tam wzmozona aktywnosc czuje i choc wiem, ze jeszcze mamy troche czasu, zeby obral pozycje glowa dol, to jak znam siebie, to pewnie zaczne panikowac wczesniej niz sie spodziewalam, bo czemu nie....Aaaa 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
aisak tak 🙂 Termin na 4go stycznia 🙂 Ja przez rok po porodzie nie chcialam wiecej dzieci. Wrocilam do pracy i mi sie totalnie odmienilo, w bardzo krotkim czasie 😉 Pozniej chcialam, ale sie whalam przez finanse, ale widac za bardzo chcialam, bo mi to nie dawalo spokoju az w koncu postanowilismy, ze jeszcze raz probujemy, jak Bog da - no i dal 😉


To moje gratulacje jeszcze raz !! 🙂
No tak u mnie z tymi finansami teraz to jest tak na styk ponieważ robimy remont w domu a więc jedno dziecko na razie styka aż w sam raz hahaha


No zwlaszcza, ze pozniej, i jak sie pracuje stety-niestety, dochodza koszty opieki za dziecko. A najgorsze wlasnie za okres od 1-ok3 lat, bo pozniej moze zaczac darmowe sesje w przedszkolu, wiec nico lzej, ale i tak nie idealnie..Ja poki co nawet nie mysle o remoncie 😮 a przydalby sie jak nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moze by jej Nan pro sensitive sprobowac dac? Tesciowa przyjedzie w sobote to by przywiozla. Znalazlam w jednej aptece w necie to mleko tu w Anglii...malabardzo sie meczy, dalam jej wieczorem 10 ml herbatki z kopru, wyczytalam ze mozna od zasu do czasu dac dziecku malemu pare ml...yh...oby jej tylko ulzylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moze by jej Nan pro sensitive sprobowac dac? Tesciowa przyjedzie w sobote to by przywiozla. Znalazlam w jednej aptece w necie to mleko tu w Anglii...malabardzo sie meczy, dalam jej wieczorem 10 ml herbatki z kopru, wyczytalam ze mozna od zasu do czasu dac dziecku malemu pare ml...yh...oby jej tylko ulzylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dusia jeśli karmisz Malutką butlą możesz a nawet musisz Ją przepajać herbatką ( koperek, melisa, czysta woda nie słodzona ). Co innego jest na piersi dziecko wtedy woła pierś nie tylko do jedzenia ale też napicia się tutaj u Ciebie jeśli Malutka jest na butli musisz Jej dawać pić ponieważ mleko to dla niej posiłek nie picie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do mleczka myślę, że powinnaś Jej podawać mleko dostępne w UK a co jeśli zapas w aptece się skończy albo paczka z mlekiem przyjdzie za późno?? Co wtedy podasz Nell ?? Na pewno są specjalne mleka też i tutaj w UK myślę, że powinnaś iść do apteki i może tam coś Ci doradzą a najlepiej do lekarza i wtedy on dostosuje mleczko do dziecka. Mówię tak z dobroci ponieważ ja miałam tak z Alicją. Dawałam jej Bebiko z polskiego sklepu kiedyś się skończyło mi w domu i w sklepie też 🤔 Wtedy przeszłam na aptamil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia moja Ala była jakieś może 2 tyg na piersi a raczej na mleku z piersi ponieważ nie umiała ssać, później problemy zdrowotne spowodowały, że musiałam wrócić do leków a Alusia przeszła na butlę 🙂 na początku miałam wyrzuty sumienia, ale z biegiem czasu nie żałowałam a Alicja jest i tak okazem zdrowia. Nigdy mi nie chorowała nawet katarku nie miała 🙂

Co do remontu to my robimy bo niedawno się przeprowadziliśmy na dom który dostaliśmy z councilu i wymaga remontu nie dużego, ale nakład gotówki jest potrzebny niestety a tu jedna wypłata dobrze, że mąż dobrze zarabia. Masz rację najgorszy jest okres do 3 roku życia dziecka.
U mnie niania woła sobie 6,50 za godzinę taka profesjonalna bo nie chciałabym kogoś nie znajomego a stawka w pracy 6,08 a żłobek do 3 roku życia jest tylko na 2,5 godziny jeśli dziecko ma zostać samo bez opieki rodzica. Chce tutaj wziąć mamę na stałe ale narazie sama opiekuję się swoją mamą. Mąż ma dziwne zmiany w pracy bo pracuje 4 dni i 4 dni wolne a więc jak przypada tak idzie nie ma stałych dni w tygodniu a więc ciężko znaleźć coś wtedy kiedy On jest w domu. Poczekam jeszcze troszkę i odchowam sobie Alicję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochans, ja wiem, ze na butli musze ja przepajac, do tej pory dawalam jej przegotowana wode, po wczorajszej akcji pod wieczor z brzuszkiem pojechalam do polskiego sklepu po herbatke z kopru Bobovity, stwierdzilam ze nawet jesli jest po 1 miesiacu to jej ja podam slabsza ale dam, bo mala miala takie problemy z odgazowaniem brzuszka ze szok, biedactwo plakalo od godz 19 do 21 jedna mala przerwa na drzemke. Dociskalam jej nozki do brzuszka, kladlam sobie na brzuch i masowalam, zrobilam lekko slabsza mieszanke niz jest w przepisie zeby jadla slabiej a najwyzej czesciej. Udalo sie.jej zasnac, obudzila sie o 1.14 na karmienie, pelna pielucha kupki uwalona po same plecy, przebralam, dalam butle, potem pion, na moj brzuch i masowanko, o 2.14 juz spala, ale znow kupke w trakcie uwalila, wiec ja przewinelam I zasnela. Obudzila sie na karmienie30, zjadla i teraz masuje sie na moim brzuchu, cialo do ciala, bo podobno cieplo pomaga rozluznic miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jednym slowem, ta noc.bez kolki, pomijajac wieczor.
A jesli chodzi o mleko to tonacy brzytwy sie chwyta, probuje szukac kompromisu. Fakt, ze Nella bardzo.lapczywie je, butelki mam z tommee tippee podobno bezkolkowe, ale jak ona.je to slysze jak lyka powietrze.
Mam wyrzuty sumienia, ze przestalam karmic, ale jak Monisia wie, moj pokarm jej nie pasowal, nie najadala sie Aptamilem byla karmiona w szpitalu gdy nie.mialam pokarmu wiec dlatego go podaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ja juz nie spie od 6stej
MadziaW ale mialas dzien.....i te emocje ,hormony buzuja jak nic 🙂 ja tez karmilam mala piersia ale do 4go miesiaca a karmilam ja pol na pol.....chcialam bo mialam pokarm ale on byl malo tresciwy i mala leciala z wagi ostro wiec w szpitalu mnie uczyli przez 3 dni jak dokarmiac itd. fajny to byl czas, te midwife bardzooo mi pomogly takie fajne mlode babeczki, jedna z nich miala 3ke chlopcow ...no ale po 4tym mieisiacu zaczely sie schody bo Zuza wiecej sie przytulala do cycucha nie pila tylko go trzymala w buzi i sie zapominala ,ze ma ciagnac mleko. Wiec odstawilam i sama butla. Rzeczywiscie przepajalam ja woda zeby nie przyzwyczajac do jakichs specyfikow, o koperku rozne opinie czytalam wiec obeszlo se bez niego za to Dusia tak jak pisalam - Kminek pomogl na brzuszek baaardzo. No a ,ze gazuje itd..to tak juz jest...rozwija sie. A co do mleczka to jesli juz chcesz zmieniac to tak dokladnie radze rowniez kupic takie dostepne tutaj bo zapasow z Pl nie narobisz na niewiadomo ile a sa rozne kryzysowe sytuacje...a z moich znajomych dziewczyny podaja tez cow and gate mleko..

A ja wczoraj mialam gosci, mala sie pobawila z nami fajnie wymeczona ,wykompalysmy ja z koleznka panowie sobie rozmawiali i malutka od raz zasnela .......a mama zasiadla do drinkow......o matko .........ile my wychlalysmy to szok.Wodka z energetykami non stop. A dzis bez kaca wstalam jakis dobry dzien musial byc,bo przyznaje,ze wodke pije raz do roku jak nie mniej, niecierpie a wczoraj poszlo fajnie 🙂 ahhh to tyle Majowe szalenstwo hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...