Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
w polskim kosciele w Slough. Robert mu powiedzial ze slub w Pl bedziemy brac i chyba to mu sie najbardziej nie spodobalo, ze nic z tego nie bedzie mial... 😠 😠
Maja rzeczywiscie balnik fajny 🙂
a ja zaczynam przygotowania.. tort zamowilam http://www.gosiascake.com/english/celebration-cakes/baptism/ bedzie wygladal jak ktorys z tych 😁 😁 nie wybralam dekoracji wiec to bedzie niespodzianka, ale tort bedzie kopiec kreta ze smietana i bananami 😁 😁 mniam mniam

Monia rzeczwiscie Julka na duzo rzeczy uczulona... moze z wiekiem jej przejdzie...
ja tez bylam uczulona na pomarancze i papryke a teraz jem i nic mi nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
My Ale chrzciliśmy w Polsce. Ksiądz zawołał 100zł. oczywiście była litania o tym że nie mamy ślubu kościelnego..... powiedział, że drugiego już dziecka nam nie ochrzci chyba, że będzie już ślub kościelny. Ja mam nie miłe zdanie na temat księdza. Wiadomo to nie jest reguła, że każdy jest niedobry i materialista. Jednak ksiądz który chował mojego Tatę to ..... lepiej się ugryzę w język... Wołał od mojej Mamy za pogrzeb 600zł !! Mama specjalnie powiedziała, że niema tyle, że ma 200zł i to jeszcze rodzina się złożyła ponieważ męża chowa opieka itp. a więc dała mu te 200zł a on do Mamy żeby poszła do opieki to może dadzą jeszcze ze 100zł na księdza !! Oczywiście mama chowała Tate za pieniądze z ubezpieczenia i dobrze, że mu o tym nie powiedziała ! Później był problem z postawieniem pomnnika bo ksiądz ten sam zawołał sobie 10% ceny pomnika żeby bramę otworzy dla samochodu z płytami na pomnik. Dobrze, że pomnik stawiał Mamy znajomy i fakturę na pomnik wystawił na 500zł a kosztował dużo więcej. Wierzę w Boga, ale nie wyznaję wiary w kościłl jako budynek, w księdza i zasadę ,,co łaska ,,. Ślub, chrzest, bierzmowanie, komunia to część naszej wiary i to powinno być za darmo tylko księża jako ludzie założyli opłatę !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lo kuzwa,Nusia pobilas wszystkich 😁 😁 Podpisuje sie pod tym co Aisak napisala.Tez w kosciol nie wierze i tez najwiekszej trumy nabylam po pogrzebie taty...u nas ksiadz zawolal 450 zl i slyszaly to 4 osoby stwierdzil,ze nie musimy sie martwic,bo on z tego oplaci kosciol(bo pogrzeb byl w innym kosciele,a mama sie uparla na naszego ksiedza,z reszta dobrze,bo ten z tamtego kosciola chcial 1000)no i zaplaci organiscie.Doslownie mojego tate zdazyli do grobu spuscic,a ten do nas podszedl,ze organista mu sie zalil,ze mu nie zaplacilismy! Mowimy do niego,ze przeciez inaczej sie dogadywalismy,a on,ze nic takiego miejsca nie mialo!!!!
Aisak a ten wasz to juz jakas mega mafia,ze faktury trzeba bylo pokazywac:P
Aaaa a jak Piotrka dziadka chowali to uwaga...ksiadz kazal zaplacic 200zl..SWIECZKOWEMU-czyli kolesiowi,ktory podpalil 4 swiece przy oltarzu! W calym moim zyciu spotkalam tylko 1 fajnego ksiedza,tego ktory byl tu w mojej parafii..Pol roku temu go przeniesli,bo mieli z niego za male wplywy,bo koles byl bezproblemowy.Taki prawdziwy ksiadz z powolania.Jak u nas na koledzie byl,to mial kropidlo w dlugopisie 😁 😁 Mowi,ze musi isc z duchem czasu 😁 I koperty nie chcial wziasc.10 razy odmawial,ze mamy male dziecko i nam sie bardziej przyda.Szkoda,ze juz go nie ma.Teraz znowu jakiegos nawiedzonego podeslali,wiec znowu tam nie chodze 😜 😜 😜 😜
Nusia ta piosenka Chuwawa jest u nas hitem i nie ma dnia,zeby tego nie wlaczyc:P
A co do alergii,to mam nadzieje,ze jej kiedys minie.Dzis juz lepiej bo nie bylo ani winogron ani soku pomaranczowego 😁 A i na chama ja w dzien polozylam,to moze pojdzie pozniej spac i nie wstanie mi znowu o 2:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
tez nie wierze w instytucje kosciola, a najlepsze ze chce wyslac mala do szkoly katolickiej i trzeba bedzie do kosciola chodzic 😁 😜 a za chrzest w pl zaplacilismy UWAGA 500zl 😮

Moze niech jeszcze zapisuja kiedy sie bylo w kosciele i ile na tace dalo 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też miałam fajnego proboszcza u siebie w parafii w Polsce -starszy Pan prawdziwy ksiądz z powołania i jeszcze jeden młodszy z tej samej parafii bo papierosy chodził sklep obok ale był na prawdę spoko -rozumiał ludzi 🙂
A ten co Tate mi chował to ogólnie ma dziecko z kucharką haha i to jest potwierdzona sprawa tylko ludzie na wsi zacofani nie chcą Go wydać do biskupa bo, że niby dobry dla nich jest a za ich kasę alimenty po cichu płaci i dom sobie remontu a raczej pałac z 10 sypialniami zaraz obok kościoła 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ale tematy 😁
A ja Wam powiem,ze wlasnie polozylam Zuzie w jej pokoju, zlozylam lozeczko wieksze i co....mala spi. Wytlumaczylam jej przytulajac ,ze teraz bedzie miala swoje miejsce i ze my jestesmy obok i jak mnie zawola jak sie obudzi to przyjde, a ona pyta - tata? ja ,ze taka tez przyjdzie jak go zawola to sie usmiechnela 🙂 i polozylam ja do lozeczka i poszlam do naszej sypialni do starego jej wyrka wlozyc wielka koldre w razie wu,ze w nocy nie bedzie chciala tam byc no i pozniej zajrzalam do niej ,a ona nie spala tylko tak sobie lezala cos tam gadala i sie usmiechala 🙂 szok jaka szczesliwa jestem ,ze tak spokojnie to przyjela....ale nie mowie hop jutro moze bede plakac 😁 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja brawo dla Zuzi 🙂Oby jej sie nowe lozeczko spodobalo.Moja malpicha dalej lata.Wyszla jej drzemka bokiem hehe.Wczoraj o 2 wstala,dzis pewnie zasnie 😁 Ninatrn co do tego zbierania 2 razy,to pewnie polska msza byla w angielskim kosciele.Tak jest u mnie,bo kosciol jest wynajmowany tylko na msze.No i angielski kosciol nie pobiera za to kasy,tyle,ze parafianie pierwsze zbieranie daja w ramach podziekowania na kosciol angielski,a drugie na polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
u mnie tez pogoda okropna, az drzewka przed domem wyginaja sie jak trawa..masakra 🤪
ja czytam ta ksiazke od MAji 🙂 wciagnelam sie, nie wiedzialam, ze mozna dziecko kapac po jedzeniu, do tej pory czekalam az Nella wstanie po czym biegiem kapiel, bo darla sie o jedzenie, wiec kapiel byla stresem.
Czy znacie moze jakas polska klinike ( oprocz tej w Coventry), gdzie przyjmuje dobry pediatra? Wczoraj moja mama przyszla ( bo wreszcie pozbyla sie grypska) zeby przed kapiela obejrzec mala, faldki itp. okazalo sie, ze mala znosi na prawo jak lezy na brzuszku i ze ma nierowno bioderka 😞
wiec musze isc do lekarza, dzwonilam do GP to mi powiedzieli, ze moge z tym problemem sie zjawic za 4 tyg jak bede miec postnatal check u GP, bo teraz maja full zabukowane wizyty wiec i tak musze czekac. poza tym wolalabym zeby ja obejrzal lekarz, ktorego zrozumiem doslownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro ide na 10:30 do szpitala,a w przyszlym tygodniu-23.10 Julia bedzie miala operacje.Matko,cala sie trzese i nie moge sie uspokoic.Wlasnie do mnie dzwonili.Ciesze sie,ze tak szybko udalo im sie to przelozyc,tylko musze sie uspokoic i z szoku wyjsc.Tym bardziej,ze Piotrek zmienil prace i wolnego mu nie dadza...a operacja bedzie rano!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia moze to i lepiej, ze tak pozno dali ci znac. Mniej czasu spedzisz na denerwowaniu sie. Operacja przebiegnie dobrze i wszystko bedzie git 🙂
Dusia ja jezdzilam do polskiej przychodni na Greenwich. Maja tam usg wiec moga zrobic usg bioderek jezeli to cie niepokoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja sie z Toba razem boje ....szoguna udupia na tyle..biedna Ty i wszyscy mieszkajacy wkolo...
ja zaraz do JC ide a ksiazka dzis doszla wiec wieczorem Michal meczyk a ja ksiazeczka 😁
bylysmy u kolezanki i dziewczyny sie wyszalaly tak,ze Zuzia mi zasnela na rekach jak ja z auta wyjelam i od raz do lozeczka ale......juz wstala 😠 zdazylam az zjesc platki.
Mam dzis w planach golabki wegetarianskie z kasza gryczana pol na pol z ryzem itd. ktos mi tak podpowiedzial i wyprobuje a wszystko zalezy od kapusty hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia tez sie ciesze,ze tak szybko,bo w ten sposob tylko tydzien bede w strachu zyc.Ale jak do mnie zadzwonili,to zwyczajnie w szoku bylam,poplakalam sie i az sie trzeslam:P A potem po operacji zacznie sie sajgon.W szpitalu zaloza jej takie sztywne opatrunki z bandazy i przez 3 tygodnie nie bedzie mogla chodzic,nie bedzie mozna tego zamaczac.Masakra.Na zmiane raczki i wozek.To bedzie naprawde ciezkie.Piotrek mowi,ze chocby nie wiem co,to na operacje idzie ze mna,ale urlopu nie dostanie,wiec jak tesciowa nie dostanie urlopu tak z doskoku to lipa,bo dopoki Piotrek z pracy nie wroci,to sama bede musiala sobie radzic...a dzis ledwo co chodze przez plecy.Z reszta dzisiejszy dzien w ogole jest pojebany,bo dostalam odpowiedz w zwiazku z renta,ze go odrzucaja,bo skoro stac nie moge,to moge siedziec,a ze mam problemy z chodzeniem,to wg nich ograniczone chodzenie nie oznacza problemow z chodzeniem i ze oni nie moga brac pod uwage niezdolnosci do pracy,tego,ze nie moge dzwigac,ze nie moge w domu nic robic,ze zakupy odpadaja..czyli jestem zbyt chora na prace,a zbyt zdrowa na rete.Badz tu kuzwa madry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja Zuzia dzielna bestia ze spaniem u siebie 🙂 w ogole zazdroszcze osobnego pokoju. mi sie marzy pokoj w ktorym moglabym zamknac wszystkie zabawki i zagladac tam raz na jakis czas czy nic nie zdechlo 😁 Marylki zabawki sa doslownie w kazdym kacie w domu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny slyszalyscie cos o health and safety darmowym w domu? zabezpieczenia dla dziecka itd. przychodzi jakis "znawca" i mowi co gdzie itd. a pozniej ekipa przyjezdza i montuja wszystko...to ponoc z councilu ale nie mam pojecia jak szukac gdzie i czy przypadkiem to nie jest dla tych z najnizszym dochodem...??? wie ktos cos? ja wiem tylko ,ze strazacy za darmo sprawdzaja fire alarmy i piece u rodzin z malymi dziecmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...