Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Czesc dziewczyny. 3 miesiace mnie nie bylo. wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Witam wszystkie panie 'nowe' i 'stare' na blogu. Oraz oczywiscie caluje wszystkie dzieciaczki.
U nas zwariowanie. swieta i Nowy rok super-rodzinnie. W domu i w pracy fantastycznie tylko czasu brak na wiele rzeczy ale dajemy rade.
izabela biega, gada i rozrabia. jej wczorajsze osiagniecie to 'ball' i 'bye'. caly czas macha reka, idzie do drzwi i mowi 'bye'. Coraz wiecej rozumie i ma bzika na punkcie butow zwlaszcza jak widzi swoje kozaczki od Prady to wariuje i wciaz chce je nosic, nawet do wanny w nich wchodzi. Poza tym to rozrabia i wszystkich bije. uczymy ja ze tak nie wolno nawet 2 razy dalam jej po lapkach jak mnie podrapala, widze poprawe ale wciza jej sie zdaza, ktos ma zloty srodek na oduczenie dziecka bicia innych???
Z nocnikowaniem u nas nie ma problemu, robimy to juz od 8 miesiecy czyli 6 mies zycia. 90% przypadkow jak posadzimy na nocnik to zrobi siusiu a kupke lapiemy do nocnika w 99% przypadkow. czasami trzyma przez caly dzien jak gdzies jestesmy i zrobi kupke tylko na nocniku.
Pieluchy uzywamy 2-3 na dzien ale to dlatego ze nie mam jak dopilnowac zeby byla czesciej wysadzana. zdazylo jej sie wolac 'ee' jak chciala kupke ale nie daje zadnych znakow jak chce siku. Mowi jak jest glodna lub chce pic-duze ulatwienie. Z drzemkami w ciagu dnia nie ma problemu ok 12-14:30 spi ale zasnie tylko w wozku, natomiast wieczorem sama zasypia w lozeczku albo duzym lozku i spi do 9 rano.
Babcia Ize pilnuje, zabiera ja 2 razy w tygodniu na play grupe i 2 razy do swojego domu zeby mogla sie pobawic z 3 kuzynami. raz w tygodniu bawi sie z Marylka wiec atrakcji jak na zime ma wystarczajaco. Planujemy wprowadzic godzine basenu w tygodniu ale moze jak sie ociepli.
Z jedzeniem tez nie ma problemu ale najukochansze sa owoce i warzywa-nabial nie koniecznie ale mleczko jest Ok 3 butle na dzien, czasem 2.
Wszystkie doswiadczone mamusie, przeczytajcie moj opis prosze i napiszcie czy wszystko z moim dzieckiem jest normalnie bo ja nie mam czasu na sledzenie zadnych artykulow w internecie lub czytanie ksiazek o dzieciach. Wszystko robimy na wyczucie.
Tak poza tym jak mi sie trafi jakis cichy dzien w pracy to nadrobie wiecej waszych postow.
Pozdrawiam goraco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej Kochane 🙂
Kasiu daj znać jak tam 🙂 Jak pójdę do pracy Ala też będzie 1-2 dni w tygodniu dawana do żłobka aby złapała kontakt z dziećmi 🙂 Resztę czasu będzie Jej pilnować prawdopodobnie moja bratowa albo domowe przedszkole - zależy jaka to będzie praca i od której godziny 🙂
mia7 myślę, że Izunia to mądra Dziewczyna i rozwija się bardzo szybciutko a więc spokojna głowa 😉
Madzia czekam cały czas na sms - URODZIŁAM 😁
Monia ja zmieniam zdjęcia w awatarze normalnie w Mozilla i jest ok bez problemów. Może rozmiar zdjęcia jest za duży albo coś - nie znam się na tym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mia czesc 🙂 ale fajnie ,ze nie zapomnialas o nas 😁 a odnosnie bicia.......nie poradze tez poprosze rady!!!! u mnie to samo i ciagle NIE NIE NIE. nocnikowania zazdroszcze, nawet bardzo !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mia z Iza jest jak najbardziej wszystko dobrze i az zazdroszcze tego nocnika i warzyw 😁 A z bicia wyrosnie.Musisz ja ignorowac i tlumaczyc,ze ci przykro,ze tak nie mozna,ze bedziesz plakac.Ja wysiadam.U nas dzis ciezki dzien.Nie dosc,ze Julia lewa noga wstala to nie wiem ile razy posiuranca przebieralam.Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia a probowalas tych pieluch? bo ja mam dla Manini takie majtki podwojne z cerata w srodku i one sa wielorazowe. nakladam jej jak nawali mi w pampka a nie oplaca mi sie nowego zakladac bo za niedlugo kapiel itp

http://www.amazon.co.uk/Bambino-Mio-Training-Pants-Light/dp/B009PLB8XI/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1357983685&sr=8-7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
to te z asdy chyba beda najbardziej ekonomiczne, skoro Jula tyle sika:P ja na razie odpuszczam. jak sie cieplej zrobi to bede ja szkolic:P


ja tez teraz nie mam parcia na nocnik, bo u nas problem polega nie na wolaniu, bo ona prawie za kazdym mrazem wola, ale nie chce usiasc ani na nocnik, ani na kibelek 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...