Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

boze a moi jeszcze spia!!!!! Mala jeczala pol nocy w koncu ja do nas zabralismy a tu jak reka odjal. Dran maly przebiegly, nawet zaspana wie co robi.

A Michal pewnie sie z bania obudzi bo wczoraj sie spalili i pili jacka. Wiec musze malej dzien fajnie zorganizowac nie ogladajac sie na tate. Carboot dzis jest i juz jest ale zanim ona wstanie i ja ogarne itd to juz sie ludzie beda zbierac :/ na wzgorza moze dzis pojdziemy pikniczek zrobimy albo grilla malego i opalanie maybe 🙂

Karolcia jak kosci??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

bry 😉
my dzisiaj razem z Jackiem w pracy i Manka poszla na sluzbe do cioci. uwielbia tam chodzic tylko cioci mi szkoda, bo czasu nie ma dla siebie...
w ogole Jacek dostal propozycje zostania head chefem i jest na okresie probnym. jeszcze dwa tygodnie i maja sie okreslic z warunkami. z jednej strony bardzo sie ciesze i dumna z niego jestem a z drugiej nie wiem co to bedzie. bo bedzie musial pracowac w weekendy a nie wiem czy mi w pracy pozwola zmienic dni. jak nie to bede musiala zrezygnowac i poszukac czegos innego a tak lubie moja piwnice 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
chyba,ze byscie Manini gdzies pod opieke na dwa dni dawali,co???


nie chcialabym jej na dwa dni oddawac komus zwlaszcza, ze to weekend. zobaczymy jak to wyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Karolcia jak kosci??

Dzieki, kosci jak kosci. Wczoraj przyszla mi przesylka z mopem parowym - to ze wzgledu na to, ze przy zwyklym troche naschylac musze sie, bo ja mialam taki prostokatny, bo uwazam ze on najlepiej myje. No i z tym mopem troche przesadzilam, bo go mozna tez jako reczne urzadzenie uzywac i ja cala lazienke nim wymylam, ale za duzo sie uschylalam i ukucalam i pozniej padlam i mialam problemy z chodzeniem do konca dnia 🤢 moja glupota 😠 a maz mi mowil, zebym nie przesadzila, bo to nie pierwszy raz, jak ja cos robie i dobrze sie czuje, ale pozniej dopiero mam objawy nadwyrezenia miednicy 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam jeden taki dzien, ze sie obudzilam i mnie spojenie bolalo tak, ze sie ruszyc nie moglam. pamietam jak Jackowi sie poplakalam, ze bede musiala miec cesarke a caly czas sie przygotowuje na porod naturalny itp a i tak cesarka sie skonczylo z innego powodu...
takze Karola wspolczuje bardzo i sluchaj meza bo ma racje. nie przemeczaj sie 😉 a ty juz wiesz kogo bedziesz miala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jeszcze jedno Wam napisze, jako kontynuacja mojej histori z pracodawca.
Przemknelam mi mysl, ze moze moj pracodawca bedzie chcial podwazyc postanowienie lekarza, a tu nagle wczoraj dostaje list od endo (ona zawsze wysyla podsumowanie wizyty do mojego lekarza i kopie do mnie), a tam jest napisane, ze pacjentka zglosila problemy z Symphisis Pubis Disfunction, ze ma to zwiazek z uwarunkowaniami hormonalnymi, ze bardzo mi to uprzykrza zycie i ze ona by miala prosbe, zeby lekarz wystawil mi zwolnienie lekarskie, zebym mogla wiecej odpoczywac w tak bardzo waznym stanie jakim jest ciaza! Normalnie kocham ta kobiete, mam zwolnienie lekarskie wystawione przez GP zanim dostal list od endo, i zalecenie endo do zwolnienia!
Druga sprawa - odkrylam, ze za czas przeznaczonyh antenatal appointment powinnam miec placone jak za normalne godziny pracy, tego mi sie uskladalo 21h wiec okolo 130 funtow, wiec napisalam do agencji list (po ang, kolezanka tlumaczka mi pomogla, zeby to mialo wlasciwe sformulowania), z wklejonymi odnosnikami ze strony gov.uk, na jakiej podstawie mi sie to nalezy, z prosba o wyplacenie zaleglych naleznosci. Wyslalam to mailem do tej Magdy, do wiadomosci jej szefa i ukrytej wiadomosci dzialu payroll w ich firmie.
Trzecia rzecz - na gov.uk znalazlam przyklady dyskryminacji wobec kobiet w ciazy, a tam:
• offers only very short assignments while offering longer assignments to other agency workers
a oni tylko mi wyslali wiadomosc o tym, ze kontrakt z firma sie skonczyl, wiec mnie nie potrzebuja do pracy, reszta dziewczyn nadal pracuje w tej firmie
Jesli rzeczywiscie nie wyplaca mi sick pay, na co wskazuja ich dzialania, to niestety beda mieli sprawe w sadzie o dyskryminacje. Juz nie chodzi o te pieniadze, tylko zeby pokazac im, ze Polakami nie mozna robic na lewo i na prawo, a oni z podkulonymi ogonami nic nie beda robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
a ty juz wiesz kogo bedziesz miala?

nie wiem, a to usg w 21 tc miala robione dwa razy, pierwszym razem babka nie mogla wymierzyc w pelni Dziecka, bo tak sie ulozylo do snu, drugim razem ruszala sie Dzidzia na calego, wrecz tanczyla, ale od strony nozek nie dala sie obejrzec :/ lece do Polski to ide na 4d, przy okazji niech gin zrobi usg tego spojenia, czy ono sie rozeszlo, czy co jest grane z nim i jak rozeszlo to na ile milimentrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej 🙂 ale fajnie,ze pogrzebalas podoba mi sie Twoje podejscie 🙂 Ty sie nie stresuj a baw sie tym,ze oni sraja po gaciach 😁!!! Zapamietaja Cie na zawsze,a innym dasz przyklad, nie masz nic do stracenia tylko pamietaj o tym,zeby sie nie denerwowac, powtarzam prawo jest po Twojej stronie 🙂
Ale my dzis polazilismy na wzgorzu bylismy ,pozniej jak wracalismy mala cala droge na rekach nioslam bo zasypiala!!! a my rowerkiem sie wybralismy... i jak dotarlismy do domu wszyscy w kime na 3h!!!! szok i jeszcze na spacerniak po parku i na hustawki 🙂 fajnie bardzo aktywnie, narwalam bzu i teraz moj salon pachnie pieknie 😁!!! jutro planuje isc na farme z Zuzia i kolezanka jesli pogoda dopisze, a jak nie to moze na kawe do innej kolezanki, gdzie jeszcze nie bylysmy,
i uwaga uwaga Michal postanowil diete znow hehehhehhehe powinnam zaklady przyjmowac ile wytrzyma 🙃 nie no dobrze,ze probuje,gorzej jakby zupelnie mial to gdzies,a diete ma srednio 8 razy w roku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja super zdjęcia masz na facie wstawione :-) fajnie tak aktywnie spędzić czas :-)
Ja dziś lecę, a całkiem zapomniałam, że przecież odprawę trzeba zrobić!
A co do tej mojej agencji, to wczoraj rozmawiałam z pewną osobą, co była pod ich tym drugim adresem i na recepcji budynku byli zdziwieni w jaki sposób i gdzie uzyskała ten adres, ale stwierdzili, że niby agencja się od nich wyprowadziła. Więc albo mają już kolejną miejscówkę w przeciągu roku (agencja została otwarta w maju zeszłego roku), albo babka na recepcji z ich polecenia tak mówi. Ale oni się ukrywają! O co w tym chodzi.
Czuję się jak detektyw dążący do rozwiązania zagadki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola a o ktorej lot???Wiec zycze Ci spokojnego lotu bez turbulencji itd itp 🙂 i odpoczynku w Pl 🙂 masz ten komfort ,ze jeszcze CI nogi nie beda puchnac pewnie w tych upalach 😁 !!!!
A z agencja i mnie zainteresowalas!!!!! napisz mi na priv jak sie nazywa i gdzie w jakim miescie, ja tez powesze :P maz ma nocke dzis to pogrzebie w internecie wieczorem.
Idziemy zaraz na farme, zachmurzone niebo ale ma byc cieplutko za kilka chwil 😉 a aktywnie a i owszem musze bo zdziadzieje jak tata 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwus :* i nic nie tracisz przynajmniej z pogoda ,bo jestes w Pl!!! ja tez sie wlasnie wybieram ale taka wyprawa kosztuje wiec musze po wyplacie bilety kupic 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/niezwykle-narodziny-przyszly-na-swiat-trzymajac-sie-za-rece,326956,s.html

rozczulajace do bolu 😉

Maja kupilam wlasnie bilety na 18 czerwca i wracamy 6 lipca. zaplacilam kredytowka i sie bedzie splacac sama:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
widzialam ten artykul 😁 niesamowite sa!!
Nusia ja mam kredytowke ale nigdy jej nie uzywalam :/ nie znam zasad itd za to overdraft to codziennosc.


ja sie nauczylam z kredytowki korzystac pare lat temu jak na urlop lecielismy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
boze to jakbym uzyla kredytowki i to na wakacje to bym chyba nie potrafila sie odprezyc..... 😮


Maja ja place kredytowka a pozniej od razu splacam, zanim zaczna naliczac odsetki 🙂 a druga sprawa, placac kredytowka budujesz historie kredytowa a to sie moze kiedys przydac.
dziala podobnie jak overdraft, tez jak nie splacisz na czas to odsetki naliczaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko overdrafta pokrywa od raz wplywajaca kasa. A kredytowka chyba nie jest polaczona z moim kontem ,he?
Jak to dziala Nusia?? i kredytowka mozna tylko placic nie wyplacac tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
no tak tylko overdrafta pokrywa od raz wplywajaca kasa. A kredytowka chyba nie jest polaczona z moim kontem ,he?
Jak to dziala Nusia?? i kredytowka mozna tylko placic nie wyplacac tak?

Kredytówkę musisz sama sobie przypilnować. Masz coś takiego jak minimalną kwotę spłaty, którą musisz dokonać w danym terminie. Jak tego nie zrobisz to jest kara pieniężna. Jak to zrobisz to od reszty długu są naliczane odsetki począwszy od dnia, w którym dokonałaś zakupu. Jeśli w podanym okresie spłacisz wszystko co pożyczyłaś nie obciążają Cię odsetkami. Jeśli zamiast zakupów wypłacisz kasę, to masz od razu naliczane odsetki.
Karta kredytowa to najlepszy sposób na budowanie historii kredytowej - jeśli chce się w przyszłości wziąć dom na kredyt jest to pierwsza rzecz, którą poleca mortgages advisor.
Ja osobiście używam np karty kr polskiej jak lecę do pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):

dziala podobnie jak overdraft, tez jak nie splacisz na czas to odsetki naliczaja

A czy w Anglii jak pobierzesz pieniądze na overdraft nie ma opłaty za to? Bo ja tak rozumiem cennik mojego banku i dlatego nie decyduję się na overdraft. Tylko, że mogę coś nie tak rozumieć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...