Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂
witam nowa mamusie 😆
ja jestem teraz na etapie ogladania i wybierania wozkow, a w sumie zapomnialam sie Was "angielek" zapytac jakie polecacie i czy kupowalyscie w PL czy w UK.
Ja w UK ogladalam wozki i wszystkie jakies bez sensu mi sie wydawaly, wiec postanowilam na urlopie poszukac czegos w PL.
Z poczatku mialam wybrany Coletto Marco Polo, Tako Captiva, ale oba odpadly, a kolezanki z PL i moja siostra namawiaja mnie do Tutek Grander, ale mi sie podoba tegoroczny model Tambero. Nie przypuszczalam, ze moze to byc taki trudny wybor.
Zaraz jade do jeszcze jednej hurtowni i ciekawe co tym razem mi poradza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Witaj Marta , tez wysłałam ci zaproszenie 😉
Pisz dużo I często 🙂
I koniecznie pokaż zdjęcia 🙂
Kasia, we wrześniu to byłaby rozpusta, musisz odczuć oznaki pracy 😜
Maja, a może dziewcznki mają chwilowo siebie dosyc?
Może Zuzia za bardzo dominuje I dziewczynka sobie nie radzi?
A może za bardzo ingerujecie w ich zabawę? Normalne jest, ze jak właśnie Nusia napisała- dzieci sie nawet pobija, jeszcze kilka miesięcy I pewnie z powrotem będą się ładnie bawiły.
Ciężko coś poradzić, jak do końca nie wiadomo o co chodzi .
A jak Ty się dogadujesz z tą kobietą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
My byliśmy w listopadzie na Lanzarote i było gorąco 🙂
MajaCh proponowałabym porozmawiać z koleżanką może razem wpadniecie na jakiś pomysł, a jak nie to może spotykajcie się w miejscach gdzie Zuzia nie czuje się zbyt pewnie, gdzie jest więcej dzieci, na spacerach? A kiedy bije czy dokucza, to może wyprowadź małą do drugiego pokoju i powiedz, że tak nie wolno. Za każdym razem reaguj tak samo i używaj tego samego tonu głosu. Powinno pomóc. U nas pomogło jak Olivia dokuczała swojej kuzynce. A tłumaczenia zostawiałam na wieczór przed snem jak leżała już w łóżeczku, wtedy bardziej jakoś do niej trafiało to co mówiłam. Zresztą tak jest do dzisiaj.
Trzymam kciuki. Dzieci po prostu tak mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina ja jakbym teraz kupowala wozek to taki co zajmuje malo miejsca i ktorym swobodnie wsiadziesz np do autobusu. pierwszy mialam hauck icoo i mial duza gondole i fotelik samochodowy z ktorego mala szybko wyrosla i to sobie tak stalo i mi miejsce zajmowalo. byl wygodny w prowadzeniu, bo mial duze kolka, ale wejscie z nim do autobusu czy zlozenie go do samochodu to koszmar prawdziwy... kolor tez wez pod uwage, zebys nie musiala go czyscic co chwile 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moim zdaniem wozek musi byc przede wszystkim funkcjonalny, czyli tak jak Nusia pisala : łatwy przy transportowaniu : jeśli macie samochód, upewnij się, czy w bagażnik go zamieścisz, poza tym najlepiej gdy składa się szybko i jest zrobiony z jednej części, a nie z oddzielnym stelażem.
Życzę powodzenia w szukaniu i sugerowalabym szukać tutaj, bo w pl są przewaxnie te "wielkie i ciężkie krowy" a waga też ma znaczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zmykam na razie, trzeba się ogarnąć i iść Amelce zrobić zdjęcia do paszportu, bo w środę jedziemy do ambasady w Manchester. Mam nadzieję, że nie będziemy za długo czekać na paszport, bo mam zamiar spędzić lato w Pl. Na tą pogodę tutaj nie liczę wcale! Przedwczoraj grad, wczoraj wichury i ulewa, dziś świeci słońce...ciekawe jak długo?! 😮 oszaleć idzie
A mam jeszcze pytanko: nie wiecie o ile te pierwsze szczepienia można przesunąć, wziąść razem? Bo akurat by wypadały wtedy co miałybyśmy być w Pl 🥴
Miłego dnia życzę mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam travel cos tam graco bardzo fajny gondola mega duza przesuwana wprzod i wtyl na maxa wiec jak slonce swiecilo z przodu zaslanialam i z tylu tez. Polecam ,swietny wozek. A pozniej zmienilam na spacerowke lzejsza,ktora ma do dzis, obecnie uzywana tylko kiedy mala moze byc zmeczona bo wszedzie SIAMA.
Dzieki za rady odnosnie relacji dziewczynek,a z jej mama mam swietny kontakt ogolnie przyjaznimy sie ,rozmawialysmy o tym wielokrotnie,naprawde i podsuwamy sobie pomysly jak to rozwiazac ale jak widac ....drogi sie troche rozchodza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie możemy lecieć później niż wrzesień bo mój Mariusz później nie dostanie urlopu niestety a więc albo wrzesień albo do końca roku już niestety w ogóle nie 😞 My też byliśmy 2 lata temu na Majorce w październiku i było super ale w ty roku nie da rady i zostaje tylko nam wyjazd do Polski i wczasy w Ustce które już są zabukowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na paszport z Menchesteru czekałam chyba 6 tygodni 🙂 Co do paszportu brytyjskiego to ok ale czytałam, że jeśli się leci do Polski to na terenie Polski paszportu brytyjskiego nie uznają tylko musi być Polski dokument - ile w tym prawdy nie wiem ale czytałam to gdzieś w internecie a więc warto to sprawdzić. Może tak jest kiedy dziecko ma polski i ang dokument jednocześnie a jeśli tylko jeden to pewnie jest aprobowany na terenie każdego kraju nawet Polski.

Co do wózka to ja na 100% przy drugim dziecku kupię samą gondolę a w późniejszym czasie spacerówkę ( składaną w jedną całość jak parasolka ). Gondola musi być mała tak jak dziewczyny pisały aby mieściła się do bagażnika albo żeby można było nią spokojnie wjechać do bus-a. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzeczy jak dla mnie : MUSI się bardzo łatwo składać i rozkładać bo gondole są wiadomo rozkładane na dwie części. Latałam sama z malutką Alą do Polski i wiem jaki to problem kiedy wózek się źle rozkłada i składa. Teraz bym nigdy nie kupiła polskiego wózka prawie wszystkie sprzedawane na terenie uk są takie same to jest: ciężkie a do tego trudne do rozkładania itp. wiem bo sama miała taki zakupiony i baaardzo tego żałowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też tak pomyślałam, że jeśli dziecko nie ma innego dokumentu to co wtedy 😮 hahaha

Tak czy siak Ala ma polski dowód ale jak wyjdzie data ważności to zrobimy jej angielski paszport bo teraz dwa dokumenty nie są Jej potrzebne a zawsze to 50f opłaty za paszport ang.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siema.Tak po lebkach poczytalam.Witam nowa mamusie 🙂Aisiak z tym paszportem to nieprawda.Julia na ang lata i nikt nie robi nam problemu.Co do wozka to my mielismy silver cross 3D czerwony i bardzo bylam z niego zadowolona,chociaz przy 2 dziecku kupie sobie mclarena techno,zeby nie zmieniac.Ja sie malo udzielam,bo mam przesrane w pracy,bo bukiety zmienili i ruch sie zrobil.Dobrze,ze wolne mam 🙂 A z dobrych rzeczy to od wtorku wkoncu Piotrek idzie do pracy 🙂 Juuuupi 😁 No a za niecaly miesiac sie w koncu wyprowadzamy.Ciezko bylo mieszkanie znalesc,bo wszedzie robili problem,ze Piotrek nie pracuje,ale w koncu sie udalo.Tyle,ze bierzemy 1-bedroom flat.No,ale wszystko jest kompletnie nowe,dzis sa tam gole sciany bo instalacje wymieniaja 😁 No i cena fantastyczna,bo 600f miesiecznie i wszystkie rachunki wliczone 😁 Stwierdzilismy,ze je bierzemy,bo przynajmniej wszystko nowe bedzie,a za pol roku,rok jak sie odkujemy,to albo wynajmiemy dom,albo pomyslimy o jego kupnie.A ze zlych rzeczy,to ledwo Piotrkowi ospa minela i o niej zapomnielismy,tak Julia dostala.I to ostro,bo nawet pupa i pipka byla w pryszczykach...az antybiotyk dostala,zeby sie infekcja nie wdala wieksza,bo wg pani dr pryszcze byly juz zainfekowane.Dzis juz jest lepiej,ale troche sajgon byl na poczatku,bo ja to swedzialo i trzeba bylo ja trzymac,zeby sie nie drapala.Aisak strasznie mi przykro,ze cie tak z urlopem potraktowali 😞 Dobra uciekam,napiszcie tak w skrocie co tam u was,bo naprawde nie mialam kiedy zajrzec,a sporo jest do nadrobienia.Buziaki milego wieczoru kochane kobitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też mieliśmy ang. wyrabiać od razu, bo termin w ambasadzie mieliśmy na koniec lipca, ale ktoś zrezygnował i nam się udało ten termin zmienić. A spieszy nam się z paszportem, bo 3 sierpnia męża siostra ślub bierze. A nie wiadomo czy brytyjski by nam przyznali, bo my nie mamy brytyjskich. Jak to jest? Na paszport starszej córci też czekaliśmy 6 tyg, ale tym razem łudzę się, że może da radę szybciej załatwić? Po powrocie z Pl chcemy wystąpić o ten paszport brytyjski dla obydwóch.

Co do szczepień czy wiecie może o ile można je przesunąć?

Ja przy pierwszej córci miałam tych wózków 5 🙃 i ostatnim zakupem jest maclaren xlr i zostawiam go dla drugiej. Wygodny, lekki i co dla mnie było ważne z długim oparciem niż przy innych parasolkach. Olivia jest wysoka, a mimo to jak czasem uśnie na spacerze, to bez problemu mieści się jej głowa i nie jest jakaś pokrzywiona w tym wózku. Miałam do niej dokupić carrycot, ale zrezygnowałam, bo jakoś przerażała mnie myśl, że miałabym nie mieć niemowlaka przodem do siebie. Tak więc zakupiłam drugą spacerówkę z przekładanym siedziskiem i rozkładanym na płasko dla Amelki. Z gondoli zrezygnowałam, bo po 1. Olivia jeździła w gondoli do 4 miesiąca(potem się już nie mieściła), a teraz lato, a na zimę i tak z gondoli by wyrosła, tak więc dla mnie zbędny wydatek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o paszport , to Kaya ma tylko brytyjski , wystarczy ze jedno z was mieszkało w UK na 5 lat przed urodzeniem dziecka , my czekaliśmy właśnie 2 tygodnie.
A teraz czekam na swoje papiery o obywatelstwo , ciekawe czy do końca roku coś z tego będzie, bo na stronach UK border agency jest napisane, ze jest to przybliżeniu czas oczekiwania, zobaczymy .....

A wracając do wózków : my tez mieliśmy pierwszy graco travel system , a drugi mamy maclarena , - nie tego największego , ale zaraz następnego .
Popieram, ze gondola owszem, ale tylko jeśli dziecko rodzi sie w zimowych miesiącach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja raz mojej Ali przesunęłam szczepienie o 6 miesięcy - sytuacja mnie do tego zmusiła, że byłam w PL i Ala musiała czekać na szczepienie - gdy wróciła nie było problemu żadnego w przychodni i Ala została normalnie zaszczepiona bez żadnych pretensji.
Tak jak Kasia pisze - 5 lat jeden z rodziców na terenie UK i można robić paszport dziecku 🙂
Co do wózka to Kasia ma rację jeśli letnia pora ( kiedy dziecko się rodzi ) to można ominąć gondole i przejść do spacerówki tylko, że ja chyba jedna w UK przy tych wiatrach i pogodzie chyba bym nie ryzykowała przewiania noworodka i jednak skusiłabym się na gondole 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja do pracy na 10:00 ehhh ale po południu ma być brat na grillu 🙂

Marta fakt masz rację są różne spacerówki i niektóre można spokojnie zabezpieczyć przed wiatrem a więc wtedy czemu nie 😉

Kochane moc buziaków z okazji naszego Święta 😘 Dzisiaj dzień matki w Polsce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...